Desavanja u javnom prevozu

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119209
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11740 times
Contact:
Status: Online

Re: Desavanja u javnom prevozu

Post by Maja » 13 Oct 2011, 03:56

:haha :haha :haha :haha :haha

pa kako prije nisam vidjela ovu temu

jao komentara :plavi
fenomenalni

tašna, mlijeko, jedre sise, beko, jutarnji voz

:haha

ja sam se u busu vozila možda 5 puta, u vozu nikad, tramvaja i nemamo, tako da nemam tih iskustava.

User avatar
Jaca
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6755
Joined: 29 Sep 2011, 02:18
Location: potrazi me u predgradju...
Status: Offline

Re: Desavanja u javnom prevozu

Post by Jaca » 13 Oct 2011, 20:25

evo sta se dogodilo jednoj poznanici iz sarajeva
vozila se valjda nekim autobusom i bila tako guzva
prislonio joj se tip uz ledja ona se malo odmakne prostrijeli ga pogledom
on se pravi lud ,gleda kroz prozor
na krivini on opet uz nju i dalje se pravi lud
kad je trabala da izadje okerene se prema njemu i kaze mu glasno da svi cuju:

"slusaj frajeru ja na sledecoj izlazim a ti ako si svrsio svrsio si
ako nisi boli me" :hihi :hihi
bolje biti malo lud nego malo pametan

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Desavanja u javnom prevozu

Post by komsija » 13 Oct 2011, 23:45

Lijepi su neki dozivljaji u autobusu i to u Splitu cccc
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119209
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11740 times
Contact:
Status: Online

Re: Desavanja u javnom prevozu

Post by Maja » 12 Feb 2012, 23:01

Ima li kakav novi doživljaj :ooo

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Desavanja u javnom prevozu

Post by Zagorka » 13 Feb 2012, 15:33

mene je jedanput vozac busa okupao lokvom(ako se to moze svrstati u ovu temu)ja sjedam na slijedeci i za njim,ali doslovno,filmski,iskacem i kako on staje na stanici,a putnici su upravo izisli,ja mu krementam sve od reda,pokazujem sebe unezvijerenu i mokru,vristim da ce mi ugroziti zdravlje i da cu ga iz istih stopa prijaviti policiji,jer ce mi on placati lijecnicke troskove i odgovarati......čiko sav pometen,zatecen,izvinjava se do neba,pita moze li ista uciniti,ja nedam da dodje do rijeci,ispusem se i odem,ostavljajuci ga u uvjerenju da idem pravo u potragu za njegovim dzelatom....
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Desavanja u javnom prevozu

Post by Zagorka » 13 Feb 2012, 16:17

(p.s.samo da dodam da bi u naslovu trebalo stajati prijevozu,nadam se da ne zamjerite)
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Desavanja u javnom prevozu

Post by Ideja » 08 Jul 2012, 00:51

Jučer u vozu.
Nakon što je vagon napustila velika grupa veselih i glasnih Švicaraca (divota je stvarno kad se ljudi ne poznaju u vozu, svako neku svoju zanimaciju ima... i šuti, a ovako svi su se dovikivali isto kao da su u Bosni :hihi ) obradovah se da ću napokon u miru čitati knjigu ili ako ništa drugo jednostavno utonuti u misli i buljiti kroz prozor. Medjutim, uzalud sam se radovala. Ušla je jedna takodjer vesela porodica, par od nekih tridesetak godina, istetovirani od glave do pete, devetogodišnje blizanke, četverogodišnji dječak, jedan hrčak, dva psa i punica. Naravno izabrali su da sjednu baš kraj mene. Hajd dobro. Djeca su sjela kod mene pa mi nije baš ni bilo krivo. Odmah sam se sprijateljila sa maleckim (koji je imao frizuru kao Grana na temi Mi kao djeca :D. ). Curice su čitavo vrijeme fejsbukale a u jednom trenutku slikale nenu i zaprijetile joj da će staviti sliku sliku na fb. Nena (užasno mršava žena obučena po najnovijoj tinejdžerskoj modi) je počela da im otima mobitel da izbrišu sliku. U tom otimanju prosule su sok na mene.
Maleni cuko je bio čitavo vrijeme u maloj kutiji zatvoren, cvilio je i pokušavao da izidje. nakon ekog vremena čitava familija je odlučila da ide u restoran na piće. Otišli su i mene ostavili samu s psima. Malecki se otimao i otimao i na kraju oslobodio. Čim je izletio iz korpe počeo je kao lud trčati po vagonu, radujući se svakom ko mu je špružio ruke. Onda se vratio i u jednom trenu mi skočio u krilo i sjeo. Počeo je lajati na svakog ko je prolazio a raja je gledala u mene msleći da je moj. Čak sam se pokušala opravdati jedoj ženi na što mi je ona odgovorila: Da , da, vjerujemo vam baš. Psić je nakon nekog vremena počeo da traži familiju i otišao u pravcu restorana. Nedugo zatim je došla punica, prijekorno me pogledala i upitala ko ga je pustio iz korpe. Odgovorila sam joj da se sam oslobodio na što mi ona odbrusi da on NIKADA sam nije izišao iz korpe i da ga je sigurno neko pustio. Zbunjeno sam gledala oko sebe a ljudi su mislim tek tad stvarno shvatili da cuko nije moj. Srećom drugi me nisu napadali. Gospodja mama je došla, prvo je izvadila aceton i očistila nokte sebi i curicama a zatim su iz torbe izvukli nekih desetak lakova i kolektivno lakirali nokte. Prvo curice a zatim i mama (prije toga ih je turpijala čitavu vječnost a ja sam osjećala kako mi kosa raste ). Nešto su pričali a jedna od curica je rekla "mama" na što je mama poludila i objasnila maleckoj da je neki vrag ne natjera da je na vjenčanju zove mamom...
Nadala sam se da će izići prije mene da bar malo odahnem a na kraju skontam da putuju do Beča. Punica i gospodja mama su pričale glasno kao da imaju mikrofone u ustima, curice su se vazda nešto svadjale i udarale ispod stola a najviše tih batina sam pokupila ja, tek danas vidim da su mi noge ukrašene zelenim flekama. Flaša mineralne vode je takodjer redovno padala sa stola meni na noge a oni je redovno vraćali na isto mjesto... Ah, koje li sam sreće, jedva izdržah.
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Desavanja u javnom prevozu

Post by carobnjak N » 08 Jul 2012, 11:05

Jooj koje glupe suputnike si imala Ideja ,sigurno si izgledala ovako :123 :D. Ovaj drugi smajl sam ja ,halali .
Nisam dugo koristio neki javni prevoz ali uglavnom su ljudi takve smaračine da ne moš vjerovati ,pa ili se preslobodno ponašaju i ne poštuju tvoju privatnu zonu ili se pretvore u mumije i neće da probijele niti jedne . Zato je glupo putovati sam ,najbolje kad imaš nekog koga znaš
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Desavanja u javnom prevozu

Post by Sheval » 08 Jul 2012, 13:36

Obožavam putovati sam.
Slušam muziku koju ja želim i koliko glasno ja želim.
Vozim brzo ili sporo kako meni paše,bez da mi neko daje sugestije.
Ne moram nikome stajati da piša,spustim prozor ili upalim klimu kako meni paše.

Javni prevoz ne koristim jer to ovdje gotovo i ne funkcionira.
Ustvari,funkcionira...eno mi majke na autobusnoj stanici,čeka bus.
U 12 je trebao biti tamo,još ga čeka.

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Desavanja u javnom prevozu

Post by Ideja » 09 Jul 2012, 21:55

carobnjak Nurudin wrote:Jooj koje glupe suputnike si imala Ideja ,sigurno si izgledala ovako :123 :D. Ovaj drugi smajl sam ja ,halali .
Pa otprilike tako je bilo :oo Mislila sam nakon nekog vremena da promijenim mjesto ali mi bilo muka ponovo nosati kofere i tražiti mjesto jer se u medjuvremenu voz prilično napunio.
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Desavanja u javnom prevozu

Post by niska grana » 03 Aug 2012, 23:16

Uh, zaboravio sam prijaviti nebulozu od prije koji dan.
Mali Rom stoji u jutarnjem tramvaju sa povelikim štapom i drži ga uspravno, a na idućoj stanici ulazi djevojka i, misleći da je umjesto štapa riječ o rukohvatu, drži se rukom za štap te poput većine putnika bunovno-zamišljeno gleda kroz prozor....dječak sa štapom je zatečen i razrogačenih očiju promatra curu, ali ne reaguje.
Glupa situacija potrajala bi ko zna dokad da se na njeno ogromno zaprepaštenje "rukohvat" najednom nije počeo micati jer je nakon nekoliko stanica dječak krenuo da izađe iz tramvaja....morao sam izići i ja da se na miru ismijem, mislim da niko drugi osim nas troje nije ništa primijetio.
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

Trepavica
Status: Offline

Re: Desavanja u javnom prevozu

Post by Trepavica » 28 Nov 2012, 10:08

Zanimljivih desavanja ima u javnom prevozu..ali i onih bas..

Ne koristim javni prevoz..a i ako se desi , bude to bas ,bas rijetko.. 1 X u 5 godina..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120143
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6884 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Perverznjaci koriste gužve da dodiruju žene i djevojke

Post by Krokodil Behko » 24 Jun 2013, 12:29

Image

Problem s gradskim prijevozom u Sarajevu, osim onih eksponiranih dimenzija, ima i jednu drugu, o kojoj se ne priča. Barem ne tako javno. Sve je, naime, češća pojava da po tramvajima i trolejbusima pojedinci koriste gužve da dodiruju žene i djevojke zadovoljavajući na taj bizarni način svoju pohotu.

To su uglavnom sredovječne osobe, prilično „normalnog“ izgleda, koje kriomice, a neki čak i otvoreno, masturbiraju ili egzibicionistički pokazuju svoje spolne organe.

Bludno ponašanjeImage

Redakciji „Avaza“ obratila se Sarajka Alma G. (20), koja je željela podijeliti to loše iskustvo iz tramvaja.

- Stajala sam na kraju prepunog tramvaja pored prozora i primijetila čovjeka koji je na čudan način posmatrao djevojke koje su sjedile. Nakon njihovog izlaska, primijetila sam da mi se približava. Primakao se mom sjedištu i počeo masturbirati držeći neku plastičnu kesu ispred sebe, vjerovatno na taj način prikrivajući šta radi. Bila sam frapirana - ispričala nam je Alma.

Njena ispovijest rijedak je slučaj, jer reakcije žrtava uglavnom izostaju.

Psihologinja Jasmina Dizdarević smatra da su uzroci neočekivanost i strah.

- Društvo je izloženo povećanoj maloljetničkoj i zreloj delinkvenciji pa se osobe koje iskuse ovakvo bludno ponašanje ustručavaju reagirati. Ponekad ne vjeruju svojim očima. Potrebno je da se reagira, da se izazove stid, jer to je jedini način suzbijanja ovakvog ponašanja - pojasnila je Dizdarević.

Lažni osjećaj

Što se tiče psihološkog profila osoba koje su sklone onaniji po tramvajima, kako nam je kazala Dizdarević, to su uglavnom neostvareni i impotentni tipovi koji se u gužvi osjećaju sigurno i stvaraju lažni osjećaj potentnosti.

Psihijatar Slobodan Loga smatra da je riječ o intelektualno inferiornim osobama.

- U većini takvih slučajeva radi se o mentalno retardiranim osobama koje su odgojno zapuštene, mada je svaki slučaj zaseban i ne može se precizirati bez detaljne analize jedne takve ličnosti. Oni nisu duševni bolesnici u klasičnom smislu - kazao nam je Loga.

Malo prijava policiji

Irfan Nefić, portparol MUP-a Kantona Sarajevo, kazao nam je da se slučajevi ovakvog ponašanja slabo prijavljuju.

- Zakonom su ovakva ponašanja definirana kao bludne radnje i zadovoljavanje pohote te postoje sankcije. Potrebno je da građani samostalno djeluju, a u slučaju većih problema da obavijeste MUP. Iz policijskog iskustva, ovdje se radi o psihičkim bolesnicima koji se šalju na daljnje ispitivanje na kliniku - naveo je Nefić.
online

Ruana
Status: Offline

Re: Perverznjaci koriste gužve da dodiruju žene i djevojke

Post by Ruana » 24 Jun 2013, 15:21

Sta su neostvareni tipovi?

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Perverznjaci koriste gužve da dodiruju žene i djevojke

Post by Pasaga » 24 Jun 2013, 15:47

..ja....y es...
uvjek vika na vuka... :ooo
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Perverznjaci koriste gužve da dodiruju žene i djevojke

Post by Zagorka » 24 Jun 2013, 17:44

a što ga lijepo ne iznabijaju nogom u jaja,tako da mu se sa njim loza zatre,i živio :cudi
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120143
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6884 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: Perverznjaci koriste gužve da dodiruju žene i djevojke

Post by Krokodil Behko » 24 Jun 2013, 17:45

Ruana wrote:Sta su neostvareni tipovi?
Zavisi od radnje. U ovom slučaju, riječ je o tipovima koji su htjeli promijeniti puno ženskih u životu pa im se nije nije posrećilo a iz nekih razloga, te im je ovo sda nešto kao ispusni ventil.
online

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Perverznjaci koriste gužve da dodiruju žene i djevojke

Post by Sheval » 26 Jun 2013, 21:40

Ovako su nekad džeparoši radili.
I osjetno su mi draža grupacija ljudi od ovih jazavaca bez obzira što su lopovi.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Perverznjaci koriste gužve da dodiruju žene i djevojke

Post by Heidi » 26 Jun 2013, 22:07

ne znam jesam li i ja perverzna....ali kad je neki zgodan djecko u vozu stanem mu na nogu uuupppss i nakezim se :ooo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

Trepavica
Status: Offline

Re: Desavanja u javnom prevozu

Post by Trepavica » 25 Sep 2013, 16:54

Ne koristim ga , ali vrlo često vidam svijet u saobracaju i desavanja u automobilima / busova.. Radno mjesto mi baš na velikoj raskrsnici..a moj prozor gleda vani...Vidim vrlo često muškarce kako rovare po nosu...zene šminkaju..telefoniraju...pišu sms.. i sve to dok je crveno na semaforu..a i ne slute da ih neko vidi... :oo

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests