Poznate ličnosti

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Poznate ličnosti

Post by gejsha » 06 Sep 2011, 17:24

Šta mislite kako je to biti poznata ličnost?
Hodaš ulicom,a za tobom gomila ljudi nosi fotoaparate i slika te,kreneš van samo na trenutak a tu se već okupi mnogo ljudi koji idu za tobom i ne daju ti mira,prate svaki tvoj korak..ne možeš otići nigdje ,a da za tobom ne ide barem neko.uvijek imaš osjećaj kao da te neko prati.
Ja zaista ne znam da li bih to mogla podnijeti.Sigurno svi oni mnogo puta požele da su sasvim obični ljudi.

[media]fFkRbilO6Lo[/media]
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Poznate ličnosti

Post by Maja » 21 Nov 2011, 23:10

Medijsko zadiranje u privatni život ljudi: Svjedočenje žrtava prisluškivanja

Image

Istraga skandala prisluškivanja u Velikoj Britaniji počela je u ponedjeljak svjedočenjem žrtava među kojima su i roditelji ubijene adolescentice te glumac Hugh Grant, veliki protivnik medijskog zadiranja u privatni život ljudi.

Majka ubijene adolescentice Milly Dowler, jedna od žrtava prisluškivanja, ispričala je svoje užasno iskustvo za koje je odgovoran tabloid News of the World.

Kada im je 13-godišnja kći nestala, njezini roditelji su je neprestano nazivali te se spremnik glasovnih poruka njezinog mobitela napunio. No detektiv koji je radio za tabloid izbrisao je poruke i time naveo roditelje i policiju na pogrešan zaključak da je djevojčica živa i da je preslušala njihove poruke.

Skandal s prisluškivanjem mobitela Milly Dowler izazvao je političko-medijski potres u Velikoj Britaniji. Vlada je stoga oformila istražnu komisiju i donijela preporuke za medije koje su novinari tabloida dočekali na nož tvrdeći da oni samo brane "pravo na informiranje javnosti" po svaku cijenu.

News of the World optužen je da je prisluškivao 5.800 osoba ranih 2000-ih godina kako bi nahranio svoj stroj za razotkrivanje afera. Tu aferu koja je potresla medijsko carstvo magnata Ruperta Murdocha list je platio svojim ukidanjem, prenijela je Hina.

Vladina komisija, koja radi usporedo s policijom i treba u septembru 2102. predstaviti zaključke, najavilo je da se neće ograničiti samo na istrage News of the Worlda.

Glumac Hugh Grant, česta meta tabloida i žrtva prisluškivanja od 2004. i 2006., pristao je svjedočiti pred komisijom. Među svjedocima su i JK Rowling, autorica sage o Harryju Potteru te otac Madeleine McCann, djevojčice nestale u Portugalu.



Izvor vijesti: http://www.24sata.info/vijesti/svijet/7 ... z1eNdyCITF

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Poznate ličnosti

Post by Krokodil Behko » 21 Nov 2011, 23:13

Valjda je to jednostavno.
Sve sto treba da urade,kako bi stekli mir,jeste da se prestanu,baviti poslovima,kojima se bave.
Ljudi ce ih,ubrzo zaboraviti. Ne bas sve ali vecinu da. A ukoliko zele,nastaviti sa tim
poslovima,moraju racunati sa tim,da ljudska radoznalost nema kraj.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Poznate ličnosti

Post by Maja » 22 Jan 2013, 22:04

Ne daj mi bože da sam poznata :D.
Volim svoj mir i slobodu. Zamisli krenem u prirodu s aparatom, a za mnom novinari sa svojim aparatima i škljocaju :D.
A dok je naših mahala, nikakve trač novine nam ne trebaju :oo

Ruana
Status: Offline

Re: Poznate ličnosti

Post by Ruana » 22 Jan 2013, 22:24

Ja sam jednom u Sarajevu vidjela i cula, kako novinari ganjaju jednu poznatu licnost, on se fino ustao i kaze "hajmo vozdra, razguli baa, vidite da sam u privatnom okruzenju" jedan je od njih skljocno aparatom, 2 minute kasnije ovaj telefonira nekome i kaze "onaj vas debil me slikao sa familijom, nemoj da bi to gdje izaslo"

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Poznate ličnosti

Post by Maja » 22 Jan 2013, 22:26

Ruana wrote:Ja sam jednom u Sarajevu vidjela i cula, kako novinari ganjaju jednu poznatu licnost, on se fino ustao i kaze "hajmo vozdra, razguli baa, vidite da sam u privatnom okruzenju" jedan je od njih skljocno aparatom, 2 minute kasnije ovaj telefonira nekome i kaze "onaj vas debil me slikao sa familijom, nemoj da bi to gdje izaslo"
Ja kontala napisat ćeš da je osvanuo naslov u novinama kako je taj i taj nasrnuo na novinare. Novinari zaista sebi previše dopuštaju.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Poznate ličnosti

Post by Konsultant » 11 Feb 2019, 03:14

S kojim forumasem/forumasicom bi voljeli napraviti selfi i onda to okaciti na soc. mreze?

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Poznate ličnosti

Post by storm » 11 Feb 2019, 07:11

Konsultant wrote: 11 Feb 2019, 03:14 S kojim forumasem/forumasicom bi voljeli napraviti selfi i onda to okaciti na soc. mreze?
Sa mutevelijom :oo

Šalim se hahahahaha
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests