Sala na tudji racun

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Sala na tudji racun

Post by Luna. » 08 Nov 2011, 14:16

Razgovaram s prijateljicom danas i prica mi kako je uvrijedio njen prijatelj... nesto su pricali i on je poceo zafrkavat´ zbog njenih oblina... valjda je trebalo biti sala al´ njoj nije bilo nimalo smijesno "lakse te preskocit nego zaobic´"... "guzica ti ko trafika"... bil´ se vi na ovo uvrijedili? koliko sale na svoj racun mozete podnijet´? volitel´ se salit´ na tudji racun?
ja se volim salit i mogu primit´ puno sale na svoj racun al´ mi je apsolutno tabu salit´ se s nekim na racun onoga sto mu je bolna tacka...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Sala na tudji racun

Post by Krokodil Behko » 08 Nov 2011, 16:46

Jah! .. Ne znas ti nista bona :D

Problem je,sto se svi,barem pomalo sale na tudji racun a kad na njih "dodje red",onda oni kazu,kako to ne dozvoljavaju jer ni oni to ne cine.. Dakle,normalno je podjebavati nekog a primiti,to nije normalno. Sto se mene tice,moze se saliti,koliko ko hoce,ako znam da je to dobronamjerno.
A ako je po onoj narodnoj "U sali,pa uvali",to mi vec nije godra.
Inace,moj je stil humora,malo drugaciji,pa mi ni jedna ni driga situacija,ne znace mnogo.
Uglavnom sam preokupiran,zbijanjem sala u kojima smislim,neke bas nemoguce i pomalo nadrealne stvari,pa sokiram sve zivo oko sebe :kafa
online

User avatar
myka
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2403
Joined: 10 Nov 2010, 00:08
Location: tamam tu
Contact:
Status: Offline

Re: Sala na tudji racun

Post by myka » 08 Nov 2011, 17:26

hahahahahah
ja se nasalim,ako ne prihvati,to se samo zaobidje u sirokom luku,ako prihvati znaci da je normalna osoba i to je to
Za leprsav hod i sjaj u ocima koristite kozmetiku heineken
http://www.youtube.com/watch?v=R7j7GEuK1ZE
Tuge postoje da bi prizvale smijeh
http://www.youtube.com/watch?v=dFkUMsJGXzc

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Sala na tudji racun

Post by Lanci » 08 Nov 2011, 17:51

Onaj ko se ne zna saliti na svoj racun,ne treba da se sali ni na tudji. Jedno je sala i zezanje,a drugo je zajebavati nekoga... :ljut
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
senko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1389
Joined: 02 Oct 2011, 20:34
Status: Offline

Re: Sala na tudji racun

Post by senko » 08 Nov 2011, 18:02

Volim se saliti na svoj i na tudji racun ali ne volim sa ljudima koji se sale samo na tudji racun.odmah se naljute.
:stop
Uzmi osmijeh i
daruj ga onome ko ga nikad nije imao.
Otkrij ljubav i
pokaži je čitavom svijetu.

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Sala na tudji racun

Post by String » 08 Nov 2011, 20:33

Volim salu na svoj racun, cesto i sam sebe podhebavam :oo Volim i na tudji racun...Ko zeli da ga podhebavam na njegov racun neka mi posalje broj racuna. (Ti sto citas upala ti chuna) :D.
Image

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Sala na tudji racun

Post by Sibila » 08 Nov 2011, 20:37

............... kmh hm........................ :)

volim se zahebavat i na svoj i tudji.........isto sko sto volim pusit ( dvosmisleno !) hahahahahhhaha :)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sala na tudji racun

Post by Maja » 08 Nov 2011, 21:02

Luna. wrote: ja se volim salit i mogu primit´ puno sale na svoj racun al´ mi je apsolutno tabu salit´ se s nekim na racun onoga sto mu je bolna tacka...
To je to :ok

valter
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1436
Joined: 28 Sep 2010, 12:50
Status: Offline

Re: Sala na tudji racun

Post by valter » 08 Nov 2011, 21:05

Sve zavisi dokle se ide sa šalom,volim se šaliti i na svoj i na tudji način,naravno u granicama.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sala na tudji racun

Post by paparaci » 09 Nov 2011, 21:49

Maja wrote:
Luna. wrote: ja se volim salit i mogu primit´ puno sale na svoj racun al´ mi je apsolutno tabu salit´ se s nekim na racun onoga sto mu je bolna tacka...
To je to :ok

:ruke :aplauz

mislim da za te stvari treba imati i osjecaja.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Sala na tudji racun

Post by Ideja » 09 Nov 2011, 23:40

Luna. wrote:Razgovaram s prijateljicom danas i prica mi kako je uvrijedio njen prijatelj... nesto su pricali i on je poceo zafrkavat´ zbog njenih oblina... valjda je trebalo biti sala al´ njoj nije bilo nimalo smijesno "lakse te preskocit nego zaobic´"... "guzica ti ko trafika"... bil´ se vi na ovo uvrijedili? koliko sale na svoj racun mozete podnijet´? volitel´ se salit´ na tudji racun?
ja se volim salit i mogu primit´ puno sale na svoj racun al´ mi je apsolutno tabu salit´ se s nekim na racun onoga sto mu je bolna tacka...
Pitam se kakav je to prijatelj i to još muško, koji se ovako šali. Ne bi mi palo na pamet da se šalim na račun nečijeg izgleda. Čak kad se ljudi sami šale na svoj račun što se tiče izgleda, pa bi se moglo zaključiti da nemaju kompleksa po tom pitanju, ja ipak to nikad ne činim, jer kad nešto dodje iz tudjih usta, efekat je uvijek drugačiji.
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Sala na tudji racun

Post by Krokodil Behko » 10 Oct 2012, 11:40

Maja wrote:
Luna. wrote: ja se volim salit i mogu primit´ puno sale na svoj racun al´ mi je apsolutno tabu salit´ se s nekim na racun onoga sto mu je bolna tacka...
To je to :ok
To zavisi i od ambijenta kao i od toga o kojoj je osobi riječ a koja hoće zbijati šale na naš račun. Budimo iskreni? Nekima ćemo to prije dozvoliti a nekima ipak malo teže.
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sala na tudji racun

Post by Zagorka » 10 Oct 2012, 12:52

Ja kazem uvijek da ima razlike izmedju zajebavanja i podjebavanja.....
A podbadaju uvijek iskljucivo ljudi koji tako liječe svoje komplekse,otkud meni pravo da nekog sprdam jer ima velik nos,(bubam)pa kao da ta osoba nebi voljela da ima manji nos,to je cisto ogledalo kucnog odgoja.......

Primijetila sam da su mnogi muskarci kod nas grubi i da uvaljuju jako ruzne rijeci jedan drugom,kad god stignu......
A to sve da istaknu sebe kao snaznijeg muzjaka,oni pecinski porivi,a zna da mu fali sto quraca,i bas taj falični se nađe da kaze,nece nikad normalan,fin,uspjesan insan nekog izrugivati.......

Itekako svi znamo gdje zavrsava zajebancija a pocinje izrugivanje.(ako neko ne zna s njim dakle nesto nije u redu)

Meni je buraz,kad sam bila curetak,znao reći:"pa sto se ljutis na to,moji jarani se nikad nebi naljutili na to"

Ja kazem:"pa ti se sine njima lijepo poseri na glavu,pa nek' im se cijedi niz facu,kad dođe do usta nek' obližu,nemoj nikako da brišu,to je njihova stvar koliko će trpjeti.Ja neću"

I sad ako neces da trpiš neke iskompleksirane seljacine da se liječe na tebi,onda se kao ne znas zajebavati,jeli?
To je isto izmislila jedna od te vrste budala,nekad.

Dakle:šala,zajebancija,da svakako,cak je i pozeljna,ali ko ne zna,bolje da ne pocinje.
Jer kao i sve ostalo,traba se znati i zajebavati.
Neki ljudi cak ni to ne znaju.
:kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: Sala na tudji racun

Post by bubica » 10 Oct 2012, 13:23

Ja se volim zezati na svoj racun pa onda na tudji, ako vidim da ta doticna osoba ne prihvata salu na svoj racun onda joj to fino i docaram, da se ne smije ni na tudji. Meni je sasvim normalno sa mojim ""prijateljima"" pricam o oblinama, o manama, o vrlinama, ali nikad nisam dozivjela da se neko na takav nacin ismijavao kao sto je Luna gore napisala. Moze se desiti da za neku osobu u prolazu kazem, ima dupe ko trokrilni ormar , ili vidi joj nogu moze kupus gaziti :ooo , ali nikada ne bih tako prijateljici rekla. To je ipak sajze. Ima osoba koje su toliko u sebe uvjerene, ustvari su kao morski pas a osjecaju se ugodno a cude se kada ih prolaznici gledaju ili iza njih sapucu. Takodje i krupne osobe se mogu dotjerati, voditi o svom izgledu racuna da ne bi doslo do shushkanja iza ledja. Ideja o novoj temi :)
siromah nema sta a bogatas nema kad

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Sala na tudji racun

Post by STrendzer » 10 Oct 2012, 14:41

englezi se prvo nasale na svoj racun,tj. prvo sebe naprave smijesnim a poslije toga "steknu" na neki nacin pravo da se sale i na tudji racun,naravno s ukusom i u granicama...,otprilike je to i moj moto,prvo sebe malo "bocnem" a poslije jos ponekoga.. :pusi :plavi ,i naravno,nastojim da to bude u granicama normalnog mada postoje ljudi sa sasvim drugacijim smislom za humor ili podbadanje...ponekad i pogrijesim u doziranju ali rijetko,u svakom slucaju je nenamjerno.. ;)

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Sala na tudji racun

Post by silence » 10 Oct 2012, 15:10

Umjerena šala je svakako dobro došla, ali ona zdrava umjerena šala. Na tuđi račun se rijetko kada volim šaliti, ali i ako se šalim, šalim se sa meni bliskim osobama, jer tačno znam kako i kada, pa i šta oni prihvataju kao šalu. Za šalu svakako treba znati i momenat odabrati, naravno ako posmatramo drugu stranu...moramo razmišljati o tome da druga strana možda u tom momentu neće prihvatiti šalu kao dobronamjernu. Dakle, sa šalama na tuđi račun treba biti jako obazriv, jer može to biti neki od trenutaka kada se kvare dobri odnosi. Iz tog razloga, skoro uvjek volim da se zezam na svoj račun. Posebno ako sam napravila neku glupost... :hihi , volim da iz toga napravim dobru šalu...I tada znam sebi da uputim svakakavih riječi, hahaha...a naljutila bih se da mi tako nešto kaže neko drugi... Sve u svemu, mislim da je najbezbolnije smijati se samom sebi... :valja jer ljudi su osjetljivi, posebno kompleksaši, ili ljudi sa nekim svojim manama, oni čak ne trpe ni ozbiljno nešto da im se ukaže, dobronamjerno, a šalu uzimaju za indirektno ukazivanje na zbilju... Zato se silence najviše smije samoj sebi...a znam se ja nasmijati i drugima, ali samo sa meni bliskim osobama. To ne radim iz zlobe, nego to dođe samo od sebe...popravi mi raspoloženje, dođe nekako kao dobar vic :hihi
Last edited by silence on 10 Oct 2012, 15:38, edited 1 time in total.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Sala na tudji racun

Post by Katja » 10 Oct 2012, 15:35

Luna. wrote:"guzica ti ko trafika"... bil´ se vi na ovo uvrijedili?
Malo bih se uvrijedila, da, na trafici sve nekako jeftino... Ajde da kaže "guzica ti ko auto-salon". :hm

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Sala na tudji racun

Post by Krokodil Behko » 10 Oct 2012, 16:14

Katja wrote:
Luna. wrote:"guzica ti ko trafika"... bil´ se vi na ovo uvrijedili?
Malo bih se uvrijedila, da, na trafici sve nekako jeftino... Ajde da kaže "guzica ti ko auto-salon". :hm

Da. A reći guzica ti ko auto pijaca to je već uvreda. To znači polovnjaća.
Ili, guzica ti ko njiva a to znači seljanka :DD
online

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Sala na tudji racun

Post by Katja » 10 Oct 2012, 16:55

Krokodil Behko wrote: Ili, guzica ti ko njiva a to znači seljanka :DD
Ko njiva, ne valja, to bi značilo da svaki seljak može da ore po njoj. :ooo

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sala na tudji racun

Post by gejsha » 10 Oct 2012, 17:43

Znam se šaliti i na svoj račun, ali zaista ne volim pretjerivanja koja prelaze u vrijeđanje.
Isto tako ne trpim kada se neko "šali", a kroz šalu ti zapravo govori nešto što zaista misli. Nema hrabrosti da ti to kaže, a kaže ti kroz šalu, da ispadne zezancija. To mi je baš licemjerno.
Jednom se prijateljica nešto šalila na svoj račun i ja sam se onda nastavila šaliti na njen račun u vezi iste stvari i ona se naljutila.
to baš ne mogu da shvatim :cudi
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 72 guests