Ispratimo godinu

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

Trebinje!!
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 262
Joined: 14 Aug 2018, 21:25
Status: Offline

Re: Ispratimo godinu

Post by Trebinje!! » 27 Dec 2018, 22:55

Ispraticu ovu godinu sa velikom tugom i zaljenjem, jer ovo je bila jedna od najboljih godina u mome zivotu. Puna tenzije, strahova ali se na kraju sve isplatilo. Godina u kojoj sam konacno saznao ko je ta misteriozna osoba koja me je donijela na sviet, koja mi je pokazala da se teskoga srca odrekla od mene i koja je sad tu i zeli sve to da nadoknadi.Ah, neznam da li ce ikada doci ovako dobra godina u buducnosti

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15079
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 948 times
Been thanked: 936 times
Status: Offline

Re: Ispratimo godinu

Post by Tokmak » 27 Dec 2018, 23:25

meni je bila vrlo solidna godina,recimo 8/10... :ok
a zapravo bi mi najbolje razdoblje trebalo tek doći jer je Jupiter ušao u Strijelca (moj podznak) sredinom 11. mjeseca i ostat će do kraja iduće godine u Strijelcu,a kako je Saturn u Jarcu,čini mi se ,to dvoje zajedno je valjda dobitna kombinacija kako kažu svi vodeći astrolozi... :hm

e sad...gledajući ranije kada je Jupiter boravio u mom znaku (Djevica) to je bilo dva puta dosada po 13 mjeseci, i u tim razdobljima,slučajno ili ne, su se desila dva najgora događaja u mom životu dosada,što potvrđuje moju tezu o najgorem znaku za sebe samoga...

srećom me vadi podznak...
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18064
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3666 times
Been thanked: 3548 times
Status: Offline

Re: Ispratimo godinu

Post by srculence7 » 28 Dec 2018, 15:27

Puna preokreta, čekam još par dana da rezimiram, gajim optimizam da će prevagnuti na dobro :ovaj
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ispratimo godinu

Post by Bla » 28 Dec 2018, 15:29

to se kaže biće foto-finiš :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18064
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3666 times
Been thanked: 3548 times
Status: Offline

Re: Ispratimo godinu

Post by srculence7 » 28 Dec 2018, 15:33

Bla wrote: 28 Dec 2018, 15:29 to se kaže biće foto-finiš :hm
Ma kakvi, nego sam ja nepopravljiva u tome da sve gledam s neke pozitivne strane...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18001
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4087 times
Been thanked: 5625 times
Status: Offline

Re: Ispratimo godinu

Post by Vanilla » 29 Dec 2018, 09:51

Trebinje!! wrote: 27 Dec 2018, 22:55 Ispraticu ovu godinu sa velikom tugom i zaljenjem, jer ovo je bila jedna od najboljih godina u mome zivotu. Puna tenzije, strahova ali se na kraju sve isplatilo. Godina u kojoj sam konacno saznao ko je ta misteriozna osoba koja me je donijela na sviet, koja mi je pokazala da se teskoga srca odrekla od mene i koja je sad tu i zeli sve to da nadoknadi.Ah, neznam da li ce ikada doci ovako dobra godina u buducnosti
:sok krupna stvar!
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18001
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4087 times
Been thanked: 5625 times
Status: Offline

Re: Ispratimo godinu

Post by Vanilla » 29 Dec 2018, 09:52

zloćko tokmak wrote: 27 Dec 2018, 23:25 jer je Jupiter ušao u Strijelca (moj podznak) sredinom 11. mjeseca i ostat će do kraja iduće godine u Strijelcu,

Tako je, tako je :aplauzz :zubi :cool
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

Trebinje!!
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 262
Joined: 14 Aug 2018, 21:25
Status: Offline

Re: Ispratimo godinu

Post by Trebinje!! » 29 Dec 2018, 17:05

Vanilla wrote: 29 Dec 2018, 09:51
Trebinje!! wrote: 27 Dec 2018, 22:55 Ispraticu ovu godinu sa velikom tugom i zaljenjem, jer ovo je bila jedna od najboljih godina u mome zivotu. Puna tenzije, strahova ali se na kraju sve isplatilo. Godina u kojoj sam konacno saznao ko je ta misteriozna osoba koja me je donijela na sviet, koja mi je pokazala da se teskoga srca odrekla od mene i koja je sad tu i zeli sve to da nadoknadi.Ah, neznam da li ce ikada doci ovako dobra godina u buducnosti
:sok krupna stvar!
Za mene jeste

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Ispratimo godinu

Post by Merlin246 » 29 Dec 2018, 17:54

Zahvalna sam na svemu sto se desilo u 2018. i bas sve nekako doslo u svoje vrijeme. A najvise sam zahvalna sto sam otkacila neke osobe iz svog zivota i sto sam na vrijeme saznala neke stvari. I kad se nesto lose desi poslije skontas da se i to desilo s razlogom i hvala Bogu sto mi nije dao sve ono sto sam trazila i samo neka uvijek ide po Njegovom planu i programu 😌

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Ispratimo godinu

Post by Femea » 29 Dec 2018, 18:49

Bila je ok sasvim, nadam se da će i naredna biti takva :D
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18001
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4087 times
Been thanked: 5625 times
Status: Offline

Re: Ispratimo godinu

Post by Vanilla » 29 Dec 2018, 18:52

Trebinje!! wrote: 29 Dec 2018, 17:05
Vanilla wrote: 29 Dec 2018, 09:51

:sok krupna stvar!
Za mene jeste
A normalno, za svakoga bi bila, ma prekrupna.
Upecatljiv post, nemoguce ostati ravnodusna.... Zelim ti da nadoknadite izgubljeno vrijeme. Sretno :sretno
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Ispratimo godinu

Post by toxic » 31 Dec 2018, 18:59

Ispracam je s odusevljenjem :D.

Nije se nista lose dogodilo, ni meni ni dragim mi ljudima, al' nekako je bila puna neke nervoze, iscekivanja, strepnje.
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20335
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 26 times
Been thanked: 543 times
Status: Offline

Re: Ispratimo godinu

Post by Sibila » 01 Jan 2019, 12:22

moja je bila prilicno lijepa uz neke teske momente...
koliko vidim po sebi....moj sabur se povecao....sto mi je drago...jer moja nestrpljivost me iscrpljivala..znaci popravilo se.
ovo je prva godina kako sam napustila roditeljsku kucu..njih....tu sigurnist...vidjela sta su obaveze...racuni...kako je kad te ne ceka sve gotovo itd...
ove godine zahvalna sam da mi je zdravlje bilo stabilno...prilicno .
sestra je pocela raditi...isto velika stvar...
nasiljila sam se koji ....vrlo rijedak put a to sebi ne zamjeram....zabole me prijalo mi je...ok i popila sam koji isto ne zamjeram....
neke osobe iz rl su me razocarale ali boze moj...

sta jos.....u ovoj godini moram reci prilicno sam lose izgledala sto ce se vrlo brzo popraviti..

ono sto me sad ocekuje je da zaista naucim biti ekonomicna....cini mi se da ce mi biti potesko...

ali me raduje da to nece morati biti za stalno...
donekle sam se naucila odricati itd ali trebam jos...

sa smrtno ljubljenim nije bilo trzavica tih nekih peglativnih ....samo par zestokih svadja ali bas par..
a to nije strava.

eto ne znam sta jos....u svakom sl. u ovu novu ulazim bar za pocetak pa cemo vidjeti....jaca...stabilnija..po meni bolja...
ima tu jos da se radi....ali kakva sam bila ovo je djuli bajram....

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18001
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4087 times
Been thanked: 5625 times
Status: Offline

Re: Ispratimo godinu

Post by Vanilla » 11 Dec 2019, 09:24

:trlja
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55457
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1842 times
Been thanked: 5526 times
Status: Offline

Re: Ispratimo godinu

Post by Duminjo » 12 Dec 2019, 17:10

Mart-April: poginuo kucni prijatelj u saobracajnoj nesreći. 44 god.

Juni: Problemi u porodici (mati i Buraz) + Buraz imo nesrecu na poslu.

August: brat od, mozda, najboljeg prijatelja se nesto razbolio. Lijeva strana mu se pocela oduzimati. Ruka visi a nogu vuce. Prije mjesec dana mu potvrdjeno da ima Parkinsa. Zivjece jos 6-7 god, uglavnom prikovan za krevet. Sada ima 42. Ljepota jedna od čovjeka, radnik, pametnica.. Ko i brat mu.. Dva bisera.

Novembar: žena od drugog jarana (najbolja drugarica od cimerke 45 god.) zaglavila u bolnici. Nakon pretraga, nedavno rekoše Multipla skleroza.. I ona u krevetu..

Decembar: druga žena od drugog jarana izgubila dijete u sedmom mjesecu trudnoce. Ona Jos u bolnici i nije dobro.. (inače već duže vremena pokušavali dobit bebu)

Jucer: ovaj gore već spomenuti prijatelj (to je jedna od rijetkih osoba koje možeš nazvati uvijek i traziti sta god. Dace ti sve, uradice sve. Bez obzira sta je.. Al Bukvalno sve. I mnogima je pomogo da stanu na noge.. Bezbroj puta se desilo da svoje obaveze (poso.. a njegov sat je skoro100€), ostavlja na stranu da bi nekome priletio.. Meni je, poslije majke, najvise u zivotu pomogo) najiskrenije biće na svijetu. Veliki radnik. Radi cijeli život ko konj, 5% za sebe :( .. Eh, njemu.. su jucer dijagnosticirali jebeni rak.. Ide odmah u ponedjeljak na operaciju.. On ima 44 god.
Salje jutros poruku:
Image

Bio na putu, stadoh na neko prosirenje i pola Sata se isplako ko največi.. Jest mi ga žao jbemu sunce.. Opisat ne mogu.. Cijeli dan plačem ko p.... i drhtim ko prut od muke neke..
Jah.. I nekad prije par mjeseci Jos jedan drug je sazno da puca ćorke.. ne moze imati djecu. Inace je dugo u vezi (bio) i prekinuli su..

Imam tu Jos jednog druga.. On je dobro, samo je osto bez posla nekad u Aprilu. Ništa to..

Sad kad bi mi neko reko hajd Doktoru na pregled, evo ti 1000€ ne bih smio..

Et oprostite ako neko procita pa mu moj post pokvari raspolozenje ili atmosferu.

Sto se tice teme, "ispratimo godinu", Reko bih samo neka ide u tri lijepe..
Odoh se napit

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80063
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 6988 times
Been thanked: 11253 times
Status: Online

Re: Ispratimo godinu

Post by spacebound » 12 Dec 2019, 17:20

Rijetko psujem, al' na ovo mi jedino dolazi da kazem- E *ebi ga :grana Zao mi, je misa mu :tjesi
A ja htjela da kukam na godinu, sad nemam obraza.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119064
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5478 times
Been thanked: 11599 times
Contact:
Status: Online

Re: Ispratimo godinu

Post by Maja » 12 Dec 2019, 18:17

Zao mi je Duminjo. Bas se svega nakupilo.
I moju godinu su obiljezile smrti i bolesti.
Samo jedan dan imali smo tri dzenaze u mahali , sto se nije desilo od kako postojimo ovdje.
Prvu komsinicu vratili kuci da umre, pisala sam o njoj, rak gusterace.
Onda tata i stentovi, pa bajpasi. Eno ga sad u tvom kraju :)

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102568
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2938 times
Been thanked: 3041 times
Status: Offline

Re: Ispratimo godinu

Post by Chloe » 12 Dec 2019, 18:22

Dumke, žao mi je...
Pisala sam negdje, tri kolegice mi se bore sa karcinomima. I sve su to te godine i mladje.
Budi jak za teşke trenutke.. :grle
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55457
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1842 times
Been thanked: 5526 times
Status: Offline

Re: Ispratimo godinu

Post by Duminjo » 12 Dec 2019, 18:32

Maja wrote: 12 Dec 2019, 18:17 Zao mi je Duminjo. Bas se svega nakupilo.
I moju godinu su obiljezile smrti i bolesti.
Samo jedan dan imali smo tri dzenaze u mahali , sto se nije desilo od kako postojimo ovdje.
Prvu komsinicu vratili kuci da umre, pisala sam o njoj, rak gusterace.
Onda tata i stentovi, pa bajpasi. Eno ga sad u tvom kraju :)
desava se nekad tako. mora..a mora insan i sabran ostati. znas tit to.
i bas me zanima hoce li biti bolje nakon banja.. javi :pusa

samo da hoce ponedjeljak..da vidimo sta ce biti sa ovim partizanom..

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Ispratimo godinu

Post by Čupava » 12 Dec 2019, 18:34

Duminjo wrote: 12 Dec 2019, 17:10 Mart-April: poginuo kucni prijatelj u saobracajnoj nesreći. 44 god.

Juni: Problemi u porodici (mati i Buraz) + Buraz imo nesrecu na poslu.

August: brat od, mozda, najboljeg prijatelja se nesto razbolio. Lijeva strana mu se pocela oduzimati. Ruka visi a nogu vuce. Prije mjesec dana mu potvrdjeno da ima Parkinsa. Zivjece jos 6-7 god, uglavnom prikovan za krevet. Sada ima 42. Ljepota jedna od čovjeka, radnik, pametnica.. Ko i brat mu.. Dva bisera.

Novembar: žena od drugog jarana (najbolja drugarica od cimerke 45 god.) zaglavila u bolnici. Nakon pretraga, nedavno rekoše Multipla skleroza.. I ona u krevetu..

Decembar: druga žena od drugog jarana izgubila dijete u sedmom mjesecu trudnoce. Ona Jos u bolnici i nije dobro.. (inače već duže vremena pokušavali dobit bebu)

Jucer: ovaj gore već spomenuti prijatelj (to je jedna od rijetkih osoba koje možeš nazvati uvijek i traziti sta god. Dace ti sve, uradice sve. Bez obzira sta je.. Al Bukvalno sve. I mnogima je pomogo da stanu na noge.. Bezbroj puta se desilo da svoje obaveze (poso.. a njegov sat je skoro100€), ostavlja na stranu da bi nekome priletio.. Meni je, poslije majke, najvise u zivotu pomogo) najiskrenije biće na svijetu. Veliki radnik. Radi cijeli život ko konj, 5% za sebe :( .. Eh, njemu.. su jucer dijagnosticirali jebeni rak.. Ide odmah u ponedjeljak na operaciju.. On ima 44 god.
Salje jutros poruku:
Image

Bio na putu, stadoh na neko prosirenje i pola Sata se isplako ko največi.. Jest mi ga žao jbemu sunce.. Opisat ne mogu.. Cijeli dan plačem ko p.... i drhtim ko prut od muke neke..
Jah.. I nekad prije par mjeseci Jos jedan drug je sazno da puca ćorke.. ne moze imati djecu. Inace je dugo u vezi (bio) i prekinuli su..

Imam tu Jos jednog druga.. On je dobro, samo je osto bez posla nekad u Aprilu. Ništa to..

Sad kad bi mi neko reko hajd Doktoru na pregled, evo ti 1000€ ne bih smio..

Et oprostite ako neko procita pa mu moj post pokvari raspolozenje ili atmosferu.

Sto se tice teme, "ispratimo godinu", Reko bih samo neka ide u tri lijepe..
Odoh se napit
Budi jak..moraš zbog njega.. daji mu snage,utjehe Ako vidiš da treba ..nemoj pred njim biti tužan... ako te vidi tužnog dodatno ćeš ga skrhati... znam nije ti lako... ali.. ali... moraš... :tjesi
.

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests