U kojoj pozi spavate?

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: U kojoj pozi spavate?

Post by Hannibal » 05 Feb 2017, 23:11

neki kazu da je bolji lijevi neki desni, nzm kome da vjerujem
🐽

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: U kojoj pozi spavate?

Post by Čupava » 05 Feb 2017, 23:14

Hannibal wrote:neki kazu da je bolji lijevi neki desni, nzm kome da vjerujem
Najbolje nikako ne spavati... :D.
.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: U kojoj pozi spavate?

Post by Socrates » 05 Feb 2017, 23:14

Sta fali spavanju na ledjima? :ćitire
. . . . . . . . .

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: U kojoj pozi spavate?

Post by Hannibal » 05 Feb 2017, 23:16

bas ocm, ja zaspem na ledjima stavim ruke pod glavu i tako se i probudim, ko mrtvac jbt
🐽

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: U kojoj pozi spavate?

Post by Mala_Mu » 06 Feb 2017, 01:11

Jel sejtani spavaju na ledjima ili stomaku? :ooo
Znam da je jedno od tog dvoje zabranjeno :hm

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: U kojoj pozi spavate?

Post by Čupava » 06 Feb 2017, 07:24

Mala_Mu wrote:Jel sejtani spavaju na ledjima ili stomaku? :ooo
Znam da je jedno od tog dvoje zabranjeno :hm
Šejtani nikad ne spavaju... :ooo
.

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28457
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1449 times
Been thanked: 1452 times
Status: Offline

Re: U kojoj pozi spavate?

Post by uvijek_kontra » 07 Feb 2017, 02:46

Cupi.. :D. :ok

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: U kojoj pozi spavate?

Post by srculence7 » 16 Feb 2017, 17:51

Psiholozi tvrde da postoji 6 osnovnih poza u kojima ljudi najčešće spavaju i da je svaka od njih u vezi sa karakternim crtama:

*položaj fetusa je najčešći a naročito kod žena. Ovaj položaj ukazuje na nežnu, krhku, stidljivu osobu ali ponekad i na osobe sa psihičkim problemima – one koji su zabrinuti, nezadovoljni i nesigurni, bez snage za borbu sa svakodnevnim problemima.

*položaj drveta je u stvari ležanje na strani sa ispruženim rukama i nogama. Oni koji najčešće spavaju u tom položaju su obično opušteni, bezbrižni, društveni, puni samopouzdanja i zadovoljni porodični ljudi. Uvek su spremni da pomognu, dosledni su u svojim stavovima i idejama. Možete se osloniti na njih. Ponekad ovakav položaj u snu, otkriva i nesigurnu osobu koja se plaše odgovornosti.

*položaj tela na boku sa opuštenim nogama i rukama pod uglom od 90° u odnosu na telo se naziva položaj želja. To su obično vrlo otvorene osobe u komunikaciji sa dugogodišnjim prijateljima i izrazito sumnjičavi i nepoverljivi prema strancima. Odani su prijatelji, verni ljubavnici i nezgodni protivnici. To je položaj u kome najčešće spavaju muškarci.

*položaj vojnik je položaj kada spavate na leđima sa opuštenim rukama i nogama. Ovaj položaj odaje miroljubive ljude sa ustaljenim navikama, koji nerado sklapaju nova prijateljstva, ne vole tenzije i iznenađenja. Perfekcionisti su, pravični, znaju šta hoće, obično su spartanski vaspitani što prenose i na svoju decu. Muškarci češće spavaju u ovakvom položaju.

*položaj slobodan pad označava položaj kada je telo na stomaku a ruke pod jastukom. Ukazuje na društvene, samopouzdane, otvorene i vesele osobe, osetljive na kritiku i koji se lako naljute i odljute. Odani su i verni prijatelji, vole akciju.

*položaj zvezda je položaj tela na leđima ali su ruke i noge raširene u obliku zvezde. Taj položaj ukazuje na emotivne osobe, uvek spremne da pomognu, dobri su i odani prijatelji koje treba čuvati. Dobri su oragnizatori, vole da su u centru pažnje i da svi prihvataju njihovo mišljenje.

(Govor tela)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: U kojoj pozi spavate?

Post by toxic » 16 Feb 2017, 18:05

Slobodan pad :D
Samo sto izbegavam da ih drzim pod jastukom, uvek mi trnu ruke.
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80448
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7142 times
Been thanked: 11581 times
Status: Offline

Re: U kojoj pozi spavate?

Post by spacebound » 16 Feb 2017, 18:07

I kod mene slobodan pad, i pogodjeno mi u bocu :p
Exchan ❌️

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: U kojoj pozi spavate?

Post by Bla » 16 Feb 2017, 18:07

ima li kakav položaj da ukazuje na zle osobe? :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: U kojoj pozi spavate?

Post by Username » 16 Feb 2017, 18:09

Kod mene je glava pod jastukom, nojev pad

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: U kojoj pozi spavate?

Post by srculence7 » 05 May 2017, 04:49

Pravilni položaji za spavanje koji će rešiti mnoge zdravstvene probleme

Više od trećine života provodimo u spavanju. Odmor i celokupno zdravlje organizma zavise od toga u kom položaju spavamo i šta radimo pre nego što se ušuškamo u topao mekan krevet.
Evo preporuka o tome kako treba pravilno spavati, da bi se rešili ili izbegli postojeći zdravstveni problemi.

Bol u ramenima

Image

Ako vas bole ramena kada se probudite, izbegavajte spavanje sa strane. Takođe izbegavajte spavanje na stomaku jer izaziva asimetričnost ramena. Najbolji položaj je na leđima. Stavite jastuk (najbolje ortopedski) ispod glave. Uzmite još jedan jastuk i zagrlite ga na stomaku.

Na ovaj način će vam ramena biti u pravilnom položaju. Ako ne volite da spavate na leđima, spavajte sa strane ali ne na bolnoj strani. Povucite noge blago ka gore i postavite jastuk između kolena. Izbegavajte da stavljate ruku ispod glave.

Bol u leđima

Image

Ako vas bole leđa, održavanje pravilne kičme je vrlo važno. Ako imate stari dušek, vreme je da nabavite novi. Spavanje na leđima je najbolja pozicija za vas. Postavite jastuk ispod kolena, povratite pravilan položaj kičme i smanjite napetost u tetivama. Dodahte i mali umotan peškir ispod donjeg dela leđa kao dodatnu podršku.

Ako volite da spavate na stomaku, postavite jastuk ispod stomaka i karlice. Ako volite da spavate sa strane, najbolje je da budete u fetalnom položaju. Blago povucite noge ka grudima, sa prirodno zaobljenim leđima.

Bol u vratu

Image

Kao i bol u leđima, vratu takođe treba podrška. Spavanje na leđima sa jastukom ispod glave i obe ruke je najbolja opcija za vas. Oprezno birajte jastuke, najbolje da budu ortopedski. Ako volite da spavate sa strane, postarajte se da vam jastuk nije previše visok.

Idealna visina treba da bude u visini vaših ramena, jer potpomaže pravilnom položaju vrata. Ako volite da spavate na stomaku, uzmite najtanji jastuk koji imate. Spavanje na jednoj strani celo veče loše utiče na vrat.

Ne možete da zaspite

Image

Teško je otići u krevet bez telefona ili računara, ali bi trebalo. Ovo vrlo pomaže ako želite da zaspite. Svetlost ekrana utiče na ciklus spavanja. Izbegavajte konzumiranje kofeina, energetskih i gaziranih pića, crnog čaja i čokolade – bar noću, 6 sati pre spavanja. Vežbajte ujutru i poslepodne, jer pomaže celom telu i poboljšava cirkulaciju krvi.

Ne možete da spavate

Image

Ako se često budite u sred noći, trebalo bi da prestanete da koristite gedžete pre spavanja, kao i alkohol. Alkohol remeti balans vode i utiče na ciklus spavanja. Takođe proverite temperaturu u sobi – idealna treba da bude između 20 i 22 stepena.

Hrkanje

Image

Izbegavajte spavanje na stomaku, jer u ovom položaju tkivo grla i jezik padaju unazad i dužavaju disajne organe. Oprezno izaberite jastuk. Previše mekani mogu da izazovu da vam glava utone unazad, zbog čega je dobro da koristite bar još jedan jastuk. Spavanje sa strane je dobro, jer vam je glava u prirodnom položaju i ništa ne ometa disajne organe.

Bol u nogama

Image

Bol u nogama je obično iznenadan grč ili zatezanje mišića nogu, stopala ili butina. Skoro 80% ljudi pati od ovog problema, bez obzira na starost. Ovo je često povezano sa nekom bolešću, oštećenjem nerava ili nedostatka elemenata.

Ako često imate ovaj problem, obratite se lekaru. Jedan od najboljih načina da zaustavite grč je da protežete i ojačate mišiće. Samo zapamtite: ako želite da postignete dobre rezultate, treba redovno da vežbate.

Drugi problemi

Image

Ako imate čestu gorušicu, dobra ideja je da spavate na levoj strani, jer ova pozicija sprečava sadržaj stomaka od vraćanja u jednjak, sprečavajući samim tim gorušicu. Da li imate bolove ili grčeve u nogama zbog loše cirkulacije?

Koristite jastuk ispod nogu kako bi noge bile malo izdignute. Takođe, pokušajte malo da ih istrljate ili izmasirate pre spavanja. Izbegavajte kafu najmanje 6 sati pre spavanja.

(uspesnazena)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: U kojoj pozi spavate?

Post by Nice try » 05 May 2017, 07:59

Po ovim preporukama meni bi za spavanje trebala jedno četiri jastuka,par manjih peškira i na kraju ne bih imala gdje leći :123 :D.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81162
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10176 times
Been thanked: 7024 times
Status: Offline

Re: U kojoj pozi spavate?

Post by Julia-Klara » 05 May 2017, 17:02

Julia-Klara wrote:ledja i bok
jos uvijek ne mogu na stomaku :123
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: U kojoj pozi spavate?

Post by navika » 05 May 2017, 17:20

Ova slika ispod naslova - Bol u ledjima, sto stoji crveni x na njoj - pljunuta ja :hihi

Ja na ledjima ne smijem spavati. Imala sam vise puta paralizu sna, meni se to svaki put desilo dok sam na ledjima spavala. Mozda to nije uzrok, ali ja sam sebi umislila da je mogu tako izbjeci.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: U kojoj pozi spavate?

Post by Bla » 05 May 2017, 18:19

u pozi pravednika :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81162
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10176 times
Been thanked: 7024 times
Status: Offline

Re: U kojoj pozi spavate?

Post by Julia-Klara » 05 May 2017, 19:16

E da,mama mi je rekla da spavam ko mrtvac :hihi
I u bonici su se cudili kako spavam p nista mi nije bilo gore nego kad mi onaj krevet kao podignu da mi bude lakse, bilo da je gornji ili donji dio tijela u pitanju :grana Hocu ravno, bez dizanja, i jedan ne visok jastuk.

Najgore u svemu tome je sto ruke stavim na "grudove" - ko mrtvac :hihi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: U kojoj pozi spavate?

Post by Nice try » 05 May 2017, 19:22

Julia-Klara wrote:E da,mama mi je rekla da spavam ko mrtvac :hihi
I u bonici su se cudili kako spavam p nista mi nije bilo gore nego kad mi onaj krevet kao podignu da mi bude lakse, bilo da je gornji ili donji dio tijela u pitanju :grana Hocu ravno, bez dizanja, i jedan ne visok jastuk.

Najgore u svemu tome je sto ruke stavim na "grudove" - ko mrtvac :hihi
Tim položajem ruku na neki način tješiš samu sebe ;)
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: U kojoj pozi spavate?

Post by Heidi » 05 May 2017, 19:43

srculence7 wrote: Bol u leđima

Image

Slika lijevo :ooo
Na ledjima nema sanse da izdrzim i budna.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests