Znatiželjne komšije

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120037
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6820 times
Been thanked: 7701 times
Status: Offline

Re: Znatiželjne komšije

Post by Krokodil Behko » 21 Aug 2011, 11:53

Nela wrote:helem, seljanki iznad mene je pao ćilim sa štrika ( istresaju ćilim kroz prozor :zid ) i pao je na moj štrik, tu je stajao danima dok ga ja nisam ostavila pred ulaz, ali su one smislile da sam ja trudna i kako sam povraćala pa sam kao ćilim izbacila da se zrači :zid
Da vidim,da li sam dobro razumio..
Nekoj papanki,pao tepih na tvoj strik,stajao je danima,
dok ga nisi odnela,pred ulaz.. A oni su dosli do zakljucka,
da si trudna,da si povracala na tepih i zato si ga ostavila,
da se zraci ?? :hm :hm :hm

Blago tebi...Nikad ti nece biti dosadno .. cuvaj kone :D.
online

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Znatiželjne komšije

Post by Nela » 21 Aug 2011, 12:06

Dobro si shvatio :valja ma moje kone su čudo prirode i društva, a da tuga bude veća, znale su da je taj ćilim žene koja iznad mene živi :valja jer taman kad sam skinula taj ćilim padne posteljina iste te žene na moj štrik i one sjedile ispred, pitam ih ja ko živi iznad mene jer sam ja tražila tu glupaču da joj kažem da pokupi ćilim ali nikog nije bilo, one su mi odmah ispričale historijat ko je tu živio, čiji je stan itd.

A prije toga komšinica koja živi sprat ispod mene ali nije stan ispod mog, došla da mi kaže kako joj voda curi od mene. Pitam je ja kako joj može curiti od mene, kad ona nije ispod mene. Kaže legenda, "radi ti mašina zato mi curi voda", ja joj s hodnika otvorim vrata od wc-a i pokažem da mi je mašina ugašena, a ona će na to "onda je mašina za suđe" :haha i nisam joj dala da uđe
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by STrendzer » 11 Feb 2012, 23:19

neko negdje rece da su ovi novi "Sarajlije" kad su sljegli u Sarajevo drzali koze po balkonima?!..jel to istina?...:oo :ha


koji relax to mora bit takvog za komsiju imat :ha :ha :oo

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by silence » 11 Feb 2012, 23:27

burek67 wrote:neko negdje rece da su ovi novi "Sarajlije" kad su sljegli u Sarajevo drzali koze po balkonima?!..jel to istina?...:oo :ha


koji relax to mora bit takvog za komsiju imat :ha :ha :oo

:plavi

U mojoj zgradi nema koza na balkonima... :plavi .

Ja razmišljla da nabavim koku za kućnog ljubimca i jednog pijetla :plavi . Kokošinjac bi morao da bude na balkonu, ali problem bi bio u tome da bi pijetao u zoru kukurikao i budio komšije.... :plavi :plavi :plavi A koka bi kokodakala svaki put kada bi snijela jaje... :lupa . Bila bi buka, ali bih ja imala svaki dan svježe jaje... :hihi

Vrlo bih se brzo našla na ovoj stranici... :haha
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by STrendzer » 11 Feb 2012, 23:35

silence,bolje kozu da nabavis,one su cutljive osim sto ponekad bleje:haha :plavi

User avatar
alma75
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 677
Joined: 13 Feb 2011, 17:38
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by alma75 » 12 Feb 2012, 01:38

Ja sam imala komšiju koji se vikendom od 7 ujutro (ljeti ) igrao napolju sa unukom i na sav glas: ne da dedoooooooo, ne da dedoooooo, ne da nena dediiiiiiiiiii!!!
Prvi put kad sm čula bilo mi je simpatično, al brate, posle, ni jedan vikend nema spavanja ujutro :ljut

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by silence » 12 Feb 2012, 01:43

alma75 wrote:Ja sam imala komšiju koji se vikendom od 7 ujutro (ljeti ) igrao napolju sa unukom i na sav glas: ne da dedoooooooo, ne da dedoooooo, ne da nena dediiiiiiiiiii!!!
Prvi put kad sm čula bilo mi je simpatično, al brate, posle, ni jedan vikend nema spavanja ujutro :ljut
:haha :haha :haha

Hahahahahha...ovo mi je osviježenje pred spavanje...hahahhaa..
Alma :cool
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by STrendzer » 12 Feb 2012, 11:19

alma75 wrote:Ja sam imala komšiju koji se vikendom od 7 ujutro (ljeti ) igrao napolju sa unukom i na sav glas: ne da dedoooooooo, ne da dedoooooo, ne da nena dediiiiiiiiiii!!!
Prvi put kad sm čula bilo mi je simpatično, al brate, posle, ni jedan vikend nema spavanja ujutro :ljut

eto jesam li reko da je bolje kad komso ima kozu na balkonu od onoga starog dede sto po cijeli dan vise na glas,ona cuti a ako malo zableji daj joj malo vode ima da ucuti :oo ..........jos akoj komso kakav zgodan (a ima kozu :oo )eto i prilike da ga se upozna :hihi :ha

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Zagorka » 12 Feb 2012, 13:32

Ja koliko znam koze se u ratu drzale,ali to su druga vremena,tad nista nije bilo cudno...
ja imam konu koja kad kuha otvori i usmrdi stubiste,ali cim me vidi trci zatvoriti jer sam joj rekla zato,a ima unuka koji(doduse kad je sam)odvrne muziku do daske,ali pustim djecaka malo,necu mu nista reci,bas mi je simpa i drag,i ja sam skakala po krevetima i pjevala i odvrtala radio kad moji odu u goste :hihi bitno je da je po danu,ne smeta mi....
prije njih su stanovali neki momci pa dovlacili konobarice i orgijali,pa vazda se u neka doba interfon uzari od zvonjave i ja lijepo stavim natpis:ovaj interfon sluzi za pozvoniti,ne da bi se lezalo na njemu....skontali su ;)
a najjaca nam je jedna,kad je ljeto u dvoristu je stalno,ima dijete kojem prijeti 688 puta na dan:ne to dirati,kaznicu te,pusti to,ne prosipaj to i sve uz prenemaganje i nadvikivanje :lupa jednom sam rekla:hoces ti to dijete udariti ili ces se samo prenemagati po citav jebeni dan prijeteci mu u prazno,a on te ne jebe ni za suhu sljivu,jer te davno prozreo!!Puk'o mi film!Ako hoces da ja za tebe odradi,reci,nikakav problem!Ali samo nemoj vise vikati konstantno!Kaze:ah sta mogu,kad je lopov,nista me ne slusa....pa ne bih te ni ja slusala,ne stojis ni iza jedne sto si rekla :ljut kasnije se valjda stidjela,manje je vikala....
ali ja to prvo guram dok god ide,jer ne znam se svadjati,kad se ocepim,sjeba ja i sefa i stanicu :lupa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120037
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6820 times
Been thanked: 7701 times
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Krokodil Behko » 12 Feb 2012, 13:38

E vala Madam, volio bih da si mi komšinka :D
Jelde da tebi ne bi smetalo, ono sto ja imam obicaj, da se popnem na tresnju,
pa da pjevam onu poznatu:
"Zudim, zudim, komsije da sludim,
Cik nek me probaju, nazvati ludim" :ljut
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Zagorka » 12 Feb 2012, 13:43

vidio bi kako motorka radi :plavi ili :vik ili :sikira sta prvo dograbim,pala bi tresnja....naravno,moji bi to nazvali ludackim cinom,zato im i sutim o ovome sa komsijama :hihi
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
alma75
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 677
Joined: 13 Feb 2011, 17:38
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by alma75 » 12 Feb 2012, 21:27

Komšije će da me biju zbog preglasnog rock&rool-a...

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119063
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5478 times
Been thanked: 11599 times
Contact:
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Maja » 12 Feb 2012, 21:33

Ja imam komšiju u Mostaru, stan ispod nas koji izgleda samo traži žrtvu za pričanje. Kad me sretne na hodniku uvijek me nešto upita, nikad to nije samo pozdrav i onda se nadoveže na to s nekom pričom, pa moram stajati s njim i pričati.
Nije mi mrzak uopšte, al nekad stvarno žurim, a nemam srca da ga otpepam.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Luna. » 12 Feb 2012, 22:40

tako kod nas ima jedna baba, dva ulaza od nas... ima alzheimer i kad god sretne nekog prica uvijek isto. jedno vrijeme se potrefilo, da je moja kcerka sretne kad ide u skolu... i baba se navije i pocne djetetu o svom zivotu. moja kcerka bilo nezgodno da je otrese, nego je svaki put slusala pa onda trceci u skolu da ne zakasni... na kraju joj ja kaze, samo se ti okreni i otidji, ona svakako za inut nece znati ni da te je srela :(... zalosno ali sta da se radi...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31581
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7114 times
Been thanked: 3852 times
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Mister No » 12 Feb 2012, 22:45

Luna. wrote:na kraju joj ja kaze, samo se ti okreni i otidji, ona svakako za inut nece znati ni da te je srela :(... zalosno ali sta da se radi...
:oo :plavi
High Hopes...

User avatar
alma75
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 677
Joined: 13 Feb 2011, 17:38
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by alma75 » 13 Feb 2012, 10:42

Nekako odmah posle rata živjeli smo u izbjegličkom naselju, a to su zgrade pravljene, reko bi čovjek, od kartona. Čuješ komšiju iznad kad hrče naveče. Al nije nam to bio problem. Jedne večeri nestalo struje, kad odozgo se čuje: Joj Rado, joj Radmila, šta si sa mnom učinila..., naravno počnemo se i mi derati na istu melodiju... onda smo se sastali i napravili sijelo da se pamti :)

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Konsultant » 01 Apr 2012, 14:37

Pemba wrote:Ja imam komšiju u Mostaru, stan ispod nas koji izgleda samo traži žrtvu za pričanje. Kad me sretne na hodniku uvijek me nešto upita, nikad to nije samo pozdrav i onda se nadoveže na to s nekom pričom, pa moram stajati s njim i pričati.
Nije mi mrzak uopšte, al nekad stvarno žurim, a nemam srca da ga otpepam.
Fino se obuci, ne nosi dekolte do pupka, pa te nece zapricavati. :oo

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by silence » 01 Apr 2012, 15:40

Pemba wrote:Ja imam komšiju u Mostaru, stan ispod nas koji izgleda samo traži žrtvu za pričanje. Kad me sretne na hodniku uvijek me nešto upita, nikad to nije samo pozdrav i onda se nadoveže na to s nekom pričom, pa moram stajati s njim i pričati.
Nije mi mrzak uopšte, al nekad stvarno žurim, a nemam srca da ga otpepam.
Ja imam takvu komšinicu :plavi . I ako je slučajno sretnem, znam da ću u priči sa njom izgubiti minimum 1 sat vremena. :lupa
Nekada sam baš bila i sebična, pa sam joj znala reći da sam ostavila nešto na šporetu da se tiho kuha...ili da očekujem neki telefonski poziv... :hihi ..Nisam imala drugi način da je se riješim...
:valja
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
zvrcka
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 111
Joined: 20 Oct 2010, 15:41
Location: Ljubljana
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by zvrcka » 02 Apr 2012, 09:44

Moje komsije su zakon 100%
Mojoj komsinic kad nestane ulja evo je kod mene i ovako moli
" ej soseda zmanjkall mi olja a mi sposodis prosim" (prevod = ej komsinice nestalo mi ulja hoces mi posuditi molim)
:nikad ne vrati nije samo u pitanju ulje secer.......
Zato smo susjedi da si pomazemo.......

User avatar
faust
Na probnom
Na probnom
Posts: 75
Joined: 01 Jan 2012, 12:32
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by faust » 02 Apr 2012, 09:48

Joooj, imam i ja sličan problem, imam konu koja avliju počesto grabi u odjeći sa izuzetno dubokim dekolteom.. još kad se sagne... Belaj!
Postoji li kakva općinska služba da joj se žalim za ovaj napad na moje bračno uređenje???
Ne da se usranom do potoka...
Image

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests