Znatiželjne komšije

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Hana84
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 583
Joined: 02 Oct 2011, 00:12
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Hana84 » 02 Apr 2012, 23:04

Imam u komsiluku jednu nasu stariju zenu, Bosanku...onaj tip " sto sve o svakome zna ". Obicno , cim cuje da neko silazi stepenistem , izadje na balkon koji je bas do ulaznih vrata u prizemlju i pita " A gdje ces ti to ? "
Mene skoro pitala : " Bona ne bila, ko je ono u tebe sinoc bio do dva sata po ponoci ? Sav ti stan cvaktio od svjetala ."
Hajd' ona mi je i simpaticna, imam osjecaj kao da sam u svojoj Bosni, ali sto ima jedan stari djed, tj. neki stari providur, ima nekog velikog psa, hem sto je pas velik, al' sto je ruzan za vidjeti, straha bozja ! Neki dan mi sin posao napolje, samo sto je izasao na stubiste da upali svjetlo, vrati se dijete ustravljeno " Mama, joooj mama, neko je u mraku !" Ja izadjem, upalim svijetlo, pitam na stepenistu ko je, niko ne odgovara, krenem niz stepenice, kad on stoji na prvom spratu i drzi psa. Netakticno od mene, al' sam toliko bila iznervirana sto mi dijete ustrasi dreknem na njega da strasi narod, a on ce ti meni mrtvo-hladno " Ja to onako, kontrolisem da nema slucajno kakvih pjanaca na stepenistu." Inace, sve komsije u zgradi znaju da mora uzeti dnevnu dozu zastrasivanja. Ide od vrata do vrata i prisluskuje. I to radi u mraku, ne pali svjetlo u stubistu, nego stane tik uz vrata sa svojim psom. Opominjale ga komsije, al' dzabe.

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Obrisan profil » 02 Apr 2012, 23:11

e, a sto imamo postara...onda smo sve mi zene u zgradi mirne ko bubice kad deli postu, sanducici su nam izvan zgrade, a mi onako sedimo na klupi i samo ga gledamo, greotaodboga da ga ignorisemo

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by gejsha » 02 Apr 2012, 23:17

faust wrote:Joooj, imam i ja sličan problem, imam konu koja avliju počesto grabi u odjeći sa izuzetno dubokim dekolteom.. još kad se sagne... Belaj!
Postoji li kakva općinska služba da joj se žalim za ovaj napad na moje bračno uređenje???
[media]wLSucpSGkWs[/media]

:DD
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
hojla
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2468
Joined: 22 Aug 2011, 22:58
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by hojla » 02 Apr 2012, 23:33

zvrcka wrote:Moje komsije su zakon 100%
Mojoj komsinic kad nestane ulja evo je kod mene i ovako moli
" ej soseda zmanjkall mi olja a mi sposodis prosim" (prevod = ej komsinice nestalo mi ulja hoces mi posuditi molim)
:nikad ne vrati nije samo u pitanju ulje secer.......
Zato smo susjedi da si pomazemo.......
soseda :sok pa ne da sem te tut tuki najdu...pa glih mi je zmanjkal spanca...a mi prosim posodiš.... :cool
Our solution mind revolution

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119064
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5478 times
Been thanked: 11602 times
Contact:
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Maja » 02 Apr 2012, 23:57

Eno ti ga de!

User avatar
hojla
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2468
Joined: 22 Aug 2011, 22:58
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by hojla » 03 Apr 2012, 17:25

a štaš komšije se svugdje nadju
Our solution mind revolution

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Nela » 03 Apr 2012, 17:36

sprat ispod mene živjela je jedna porodica i nisi znao ko je luđi od njih troje (otac, majka ili sin)
Kada ovo dvoje nema kući mali dovede raju i naprave dernek, jedne prilike su povraćali preko balkona pred ulaz, pa ti prođi :valja. Kad je ova sama u kući odvrne muziku, obavezno Koketa i iz sveg glasa pjeva, toliko jako da nadglasa muziku. I onda dolazi tata. Prvo svađa sa sinom što ne uči i hoda po kladionicama a onda sa njom kako je luda i da se ide liječiti. Njen odgovor je da je luda kad se mogla boriti za njega da ostavi ženu i nju oženi :valja


A jedna kraljica sa 12-og sprata natopi hljeb u vodu i baca sa balkona pred ulaz golubovima (ko biva grehota je bacati hljeb, bolje je ptice pojedu) :valja
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Zagorka » 03 Apr 2012, 17:54

Ova ispod mene starka raspuscenica se ne sali sa otvaranjem stana dok kuha nekakve splacine,tako da gas maska nekad treba da se protrci,a nekad se usmrdi odjeca dok se prodje,toliko se cuje.....pitam je jedan dan:sta je ovo majke ti,ona mrtva-hladna:jetrice,sto :lupa
Jucer joj kazem:jeli ti imas predstavu koliko od tebe smrdi stubiste :ljut a ona sva kao zacudjena:pa kako hrana moze smrdjeti?
rekoh:"e i mi se to pitamo" :123
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by nezaboravna » 03 Apr 2012, 17:55

Moj komsija je super ,svako bi ga pozeljeo da ima svaki 2-3 dan je na vratima nesto mu treba ,a sto bora ,pila u kuci kao da je u radionici ,i to obavezno vikendom
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Zagorka » 03 Apr 2012, 18:00

evo i ova ispod mene nesto busi,sve kontam majke mi izici ce borer meni pod noge :hm
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by nezaboravna » 03 Apr 2012, 18:03

madam Bovary wrote:Ova ispod mene starka raspuscenica se ne sali sa otvaranjem stana dok kuha nekakve splacine,tako da gas maska nekad treba da se protrci,a nekad se usmrdi odjeca dok se prodje,toliko se cuje.....pitam je jedan dan:sta je ovo majke ti,ona mrtva-hladna:jetrice,sto :lupa
Jucer joj kazem:jeli ti imas predstavu koliko od tebe smrdi stubiste :ljut a ona sva kao zacudjena:pa kako hrana moze smrdjeti?
rekoh:"e i mi se to pitamo" :123
:tjesi :tjesi :tjesi jest vala i to se prati ,a kad peku ribu i otvore vrata da dim i smrad izlazi na stubiste onda nikom nista.Juce me kona pita jesam li vidjela postara ,ona onako sva zapuhana crvena.Rekoh nisa kaze kako nisi otisao je tam pa lijevo pa pravo i izgubi se najednom,gledam je ja i kazem pa eto vi znate gdje je sto me pitate? :lupa :lupa Kaze ona samo gledaj sve okolo seta a nasu postu baca u kontenjer ,sto naravno nije tacno ja redovno dobijam sve,nego je problem u postaru sto nije svratio na vrijeme,jos mi rece samo ti pazi gdje on seta jb se mene za njom i postarom meni je vazno da dobijem svoju postu na vrijeme.Ima ti bisera i ovdje gdje se mozes cudit kakvog svijeta zaista ima,ali vise nista nije za iznenadit. :D. :D. :D.
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by nezaboravna » 03 Apr 2012, 18:04

madam Bovary wrote:evo i ova ispod mene nesto busi,sve kontam majke mi izici ce borer meni pod noge :hm
:D. :D. :D. ma meni krivo damo kad mi dodzu dijeca ,i kad mi dijete od 3god.legne a on bbbbbbbrrrrrrrrrr jb :hihi
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Zagorka » 03 Apr 2012, 18:08

Mozes istjerati seljaka iz sela,ali selo iz seljaka nikad... :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by silence » 03 Apr 2012, 18:20

madam Bovary wrote:Ova ispod mene starka raspuscenica se ne sali sa otvaranjem stana dok kuha nekakve splacine,tako da gas maska nekad treba da se protrci,a nekad se usmrdi odjeca dok se prodje,toliko se cuje.....pitam je jedan dan:sta je ovo majke ti,ona mrtva-hladna:jetrice,sto :lupa
Jucer joj kazem:jeli ti imas predstavu koliko od tebe smrdi stubiste :ljut a ona sva kao zacudjena:pa kako hrana moze smrdjeti?
rekoh:"e i mi se to pitamo" :123
Zašto joj ne kažeš da otvori prozor dok kuha i kako bi izgledalo da svi vi otvorite vrata i ispuštate svoje mirise od kuhanja i prženja...? Stvarno svašta. :lupa
Evo si me Madam sad naljutila, kao da je moja komšinica to uradila. Uradila je par puta i prestala, pa znam kako to izgleda... Bio je užas... :lupa
Ja inače kada kuham, zatvorim kuhinju da mi se mirisi ne šire ostalim prostorijama, otvorim balkon i uključim napu... a ona mi svoje izduvne gasove puštala u mali zajednički hodnik...
:sok
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Zagorka » 03 Apr 2012, 18:22

Zeno,svakom se moze dokazati,ali njoj :ne Govorio,ne govorio,ta samo mlati svoje..... :cudi valjda bi je covjek bacio sa balkona :oklagija u nje je kuhinja odmah sa vrata,a navodno joj daleko prozor,sve se suzdrzavam da ne pobudalim,jer ja ne znam malo :lupa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119064
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5478 times
Been thanked: 11602 times
Contact:
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Maja » 03 Apr 2012, 23:24

I ja imam problema s tim "mirisima". Komšinica ispod ubacila šporet u špajz jer su kuhinje pomalene, a nalazi se tačno ispod moje banje. Svaki dan nešto prži bože sačuvaj. I onda se taj specifični smrad pomiješa sa osvježivačem u banji :lupa
Ali nije mi jasno kakav je ono miris...niti je meso, ni uštipci...ne mogu da odgonetnem još imam dobar njuh.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Sheval » 04 Apr 2012, 09:22

Ne navijanje za komšije :lud

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Bahra » 04 Apr 2012, 09:33

Maja wrote:I ja imam problema s tim "mirisima". Komšinica ispod ubacila šporet u špajz jer su kuhinje pomalene, a nalazi se tačno ispod moje banje. Svaki dan nešto prži bože sačuvaj. I onda se taj specifični smrad pomiješa sa osvježivačem u banji :lupa
Ali nije mi jasno kakav je ono miris...niti je meso, ni uštipci...ne mogu da odgonetnem još imam dobar njuh.
Oj Majo imam isti problem. Pocela sam da zacepljam svaku rupu od ventilacije, ali dzaba.
Usmrdi mi cijelu kucu.... :bua
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120037
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6820 times
Been thanked: 7702 times
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Krokodil Behko » 01 May 2012, 22:58

A šta sa komšijama, koji se zazidaju pa ne znaš, ni ko živi kraj tebe?
Opasaju se zidovima ili nekim visokim, ne baš gostoljubivim ogradama.
Kao što rekoh, ovdje je glavna loša navika, tutnjati prečicom, kroz
tudju avliju. Ali eto, postoje i suprotne krajnosti.
online

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Cudne komsijske navike

Post by Sheval » 01 May 2012, 23:19

Popeo se sinoć na vrh zgrade,omiljeni ljetni ritual...legnem na pod,pijem pivu,gledam u nebo...jednom rječju mazlumam.
Kad zuji neki quratz,zuji li ga zuji,netko je postavio dvije košnice pčela :cvike
Haj dobro,odem do svog štrika,koji sam JA postavio,izbušio rupe,stavio nosače,uže,sve utegao,kad tamo neka tetka razgrnula svoje gaće,deke.Ouuu yeaaa

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests