Stalno kasnite, ima li tome kraja

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

tetovirane_ruke
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 264
Joined: 02 Apr 2012, 08:58
Location: pogrešno skretanje
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by tetovirane_ruke » 05 May 2012, 14:20

žalosno je što su ljudi koji paze na to da budu tačni i da ne kasne na dogovorene sastanke bilo koje prirode, kod nas predmet ismijavanja. Sjećam se jedne svoje profesorice koju su zvali ''sekundarica'', žena nikad ali baš nikad nije kasnila.
''stići na vrijeme'' nije dio našeg mentaliteta,to nije balkanski,to nije seljački, dakle.... nije ''od nas''. to je nečije tuđe, uvozno vjerovatno japansko....
i zato, osoba koja kod nas slovi kao neko ko dolazi na vrijeme automatski slovi i za jednu vrstu izroda.
što opet proizvodi lanac drugih problema za ''izroda''....jer mora raditi sa onima koji kasne...a oni koji kasne skoro uvijek su nepouzdani, aljkavi, češće lijeni nego vrijedni....diletanti....gotovo uvijek su lažljivci i mutivode......
imao sam jednog kolegu....jebo mater...čovjek kasni po pola sata....ali ne samo to.....niti da kaže izvini...ništa , ništa....samo nabaci mačo osmijeh (ja bih zabezeknuto gledao taj njegov blaženi osmijeh i svaki put bih pomislio...''ovaj izgleda nije sastavljen'')i zauzme poziciju , kao da je došao pet minuta prije a ne kasnio po' sata....
jednom sam mu rek'o:''slušaj orangutanu. moje je radno vrijeme je do tad i tad. još samo jednom zakasni...ja odoh u 16 nula-nula....a ti dođi u 21 nula-nula što se mene tiče.''
nakon toga nije više kasnio ali se naljutio. svejedno mi jer mi je ionako bio ljigav i odvratan, baš kao i sve osobe koje kasne.
tetovirane ruke, tetovirane ruke, tetovirane ruke moj budi mi silan i dobro mi stoj.

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by nezaboravna » 11 May 2012, 08:43

Ruzno je kad se kasni ,sad se postavi na mijesto onog sto ceka a ti kasnis :bua zamislite sa dr kasne ,u firmama masine ,itd.Pa jeste nasa najgora slabost sto volimo da kasnimo a kroz taj gest pokazujemo koliko smo ne odgovorni.
Neznam da sam ikad kasnila nije da se hvalim ali zaista to mrzim :D :D
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by Julia-Klara » 11 May 2012, 09:39

ne kasnim , i vise volim ranije doci nego i knap, sto moju sestru izludjuje, a ona izludjuje mene... uvijek se kasno pocne spremati, uvijek nesto jordami...ako sam rekla da idemo negdje u 7:00 ona se 5 minut aprije pocne spremati, i uvijek kasni, i jos se ljuti sto sam ja vec spremna za dolazak... Ne znam,ali ne volim kad neko kasni,niti volim kad ja kasnim .Ako se vec desi onda uvijek nazovem i javim da cu kasniti (jednom mi je otpao auspuh, i morala sam majtoru )...
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by Sheval » 11 May 2012, 21:12

Uvijek.
Ne namjerno ali uvijek se mene čeka.Par puta mi je pobjegao avion,zakasnio prvi dan na posao,na randes uvijek kasnio.
Nema toga u životu na šta nisam zakasnio.
Što bi reko Angelino :travolta :cool

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by Luna. » 11 May 2012, 22:00

Sheval wrote:Uvijek.
Ne namjerno ali uvijek se mene čeka.Par puta mi je pobjegao avion,zakasnio prvi dan na posao,na randes uvijek kasnio.
Nema toga u životu na šta nisam zakasnio.
Što bi reko Angelino :travolta :cool
e tu pazim dobro, jos mi se ije desilo i adam se da nece... inace sam sklona kasnjenju, jer cekam do zadnje minute, ali sam se naucila da bolje plairam, pa ako je nesto vazno i stalo mi je da ne zakasnim, onda planiram i sve ok... problem je sto je meni svejedno ako kasnim :oo
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by Maja » 18 Jan 2013, 22:07

Ljude koji kasne na posao, na sastanak, bilo gdje smatram neodgovornima. Naravno ako se radi o ljudima koji hronično kasne.
Ja rijetko kasnim, ali mi je nekako sve u zadnji minut... npr počnem se spremati ono laganini i onda 5 min prije nego što trebam poći skontam da se nisam ni obukla, pa onda odradim to brzinski i skoro da onda trčim da ne zakasnim. Ne volim kad nekog čekam...za to stvarno nemam strpljenja.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by Krokodil Behko » 18 Jan 2013, 22:32

Nisam neki ekstra pedantan u obavezama ali stvarno ne kasnim. Zakasniti, meni to znači
ne izvršiti obvezu. Onda mi sve nekako bude bezveze. radije malo poranim nego da kasnim.
online

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by Sheval » 18 Jan 2013, 22:34

Uvijek kasnim i smatraju me nezamjenjivim u firmi :DD
Nadoknadim tih par minutica.

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by Peggy Sue » 19 Jan 2013, 00:09

Uvijek kasnim, Ali doslovno!

Trudila sam se, pokusavala da se spremim ranije, ali opet zakasnim, jer recimo ukljucim komp. Nemam mi pomoci. Trudili su se i drugi da me dozovu pameti, ali ne ide. I sto je najgore ta osobina kasnjenja se javila preko noci. Ranije sam bila ona koja dolazi cak i ranije.
Valjda zato sto mi je sve 2 minute od zgrade, pa kontam "stici cu"..

:help
Image

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by komsija » 19 Jan 2013, 00:24

Nikada ne kasnim, ma nikada....
Eto vise od 15 godina sam u USA i nikada nisam zakasnio
Kaze mi sef da po meni mogu sat navijati
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

Ruana
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by Ruana » 27 Mar 2013, 14:00

Nikad u zivotu nisam zakasnila na posao. Uvjek dodjem ranije napravim sebi kafu i polako se pripremim. Tako je isto privatno ako nesto iskrsne pa ne mogu doci kad sam rekla uvjek nazovem i odjavim. Kad sam prvi put pocela raditi rahmetli tata mi kupio sat na poklon. I uvjek cu pamtiti sta mi je tada rekao "tacnost i preciznost su pola uspjeha, nikad ne dozvoli da ti kasnjenje bude razlog za nesto ne uradjeno"

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by Lebowski » 15 Feb 2014, 15:48

Ne kasnim nikad i ne volim kad neko kasni pola sata negdje i to čekanje, pa eto me za 5 minuta..i dođe za 15.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Trepavica
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by Trepavica » 15 Feb 2014, 16:27

Ne ne kasnim , mi privatno s ni profesionalno... - volim biti na vrijeme ....kasniti na termine , je nedostatak respekta prema osobi sa kojom se treba naci , a slučajno da se desi , da bas izbora nemam ili nešto predviđeno me spriječilo , obavezno se javim ....



Moj radni dan je sastavljen od termina , i ne volim kada osobe kasne - sav program mi pokvare...

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by Julia-Klara » 15 Feb 2014, 18:17

Trepavica wrote:Ne ne kasnim , mi privatno s ni profesionalno... - volim biti na vrijeme ....kasniti na termine , je nedostatak respekta prema osobi sa kojom se treba naci , a slučajno da se desi , da bas izbora nemam ili nešto predviđeno me spriječilo , obavezno se javim ....



Moj radni dan je sastavljen od termina , i ne volim kada osobe kasne - sav program mi pokvare...
:cool isti slucaj... od prosle sedmice imam jos jedan sastanak , i to 8:30 ujutro ... ja dodjem 5 minuta ranije, upalim komp, pripremim stvari koje mi trebaju vec na svom mjestu,ali djecaci sa kojima imam sastanak obavezno 5 minuta kasne... problem je sto 15 minuta kasnije ja imam svoj redovan dnevni sastanak sa sefom, i moram imati feedback od ove dvojice i jos dvije seke, a ne znam ko je gori... neki dan sam im rekla da pomjere pozivnicu za sastank na 8:15 kako bi bili na vrijeme na poslu... uzas!
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by Rockefeller » 16 Feb 2014, 03:11

Pohvaliću se i ja malo kad ste svi. :D

Kasniti mogu jedino radi saobraćaja. Inače znam nekad i po pola sata ranije doći. :ooo
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by Fatma » 16 Feb 2014, 08:38

Volim prije doći,nego kasniti.Jest da radi toga bitku bijem sa onim koji kasne,ali valjda se nekad poprave

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by POSAVLJAK » 16 Feb 2014, 10:47

A što ne volim kad druge kasnu...samo ja uvijek kasnem

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by sann » 11 Jul 2014, 23:55

Ne kasnim,ali dolazim knap, :oo
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by Dzagoda » 13 Jul 2014, 21:19

Nek mi clanstvo oprosti, al mi bas zao sto sam zakasnila na cistku hahahahahahahaah Sad citam ono sve za banovane auuuuuu. Stvarno sam ispocetka mislila da je ovdje smrdanje na pp u minimumu, kad imas sta i da vidis. :lupa
Svaka cast Maja, da sam i ja, idi redom, i banuj svakog ko hoce da potkopa forum. :respekt
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by Mala_Mu » 06 Aug 2014, 11:31

Nikad; ama bas nikad ne kasnim.. :D Dodjem i ranije cak, pa se ja nacekam. :lupa

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests