Stalno kasnite, ima li tome kraja

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
crnokosa
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 496
Joined: 02 Oct 2010, 15:24
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by crnokosa » 10 Mar 2015, 20:18

Podrinjac wrote:
crnokosa wrote:ja samo na posao kasnim. svi ostali dogovori nika ne kasnim, ali kad trba u kancelariju uvijek 10 min kasnije dodjem
neodgovorna si.
pa ne bih rekla da sam neodgovorna, jer sam sto se posla tice jako odgovorna, mozda volim tu slobodu da mogu zakasniti na posao

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by greeneyes » 10 Mar 2015, 20:21

Ne znam vala, imam osjećaj da kad bih htio zakasniti tad bih došao na vrijeme. A ovako koliko god se trudio Jopet kasnim, ne uvijek, je l'. :oo
Samo sabura

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4107 times
Contact:
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by ina » 10 Mar 2015, 20:44

ne volim kasniti pogotovo na posao... a kad se desi.. duplo nadoknadim.
Drugima oprostim lahko kasnjenje samo ako nije stalno i ponavljajuce..
ako je ponekad rijec u 10 minuta :)
Svijest ima sidrište.

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by tovar » 10 Mar 2015, 21:11

ina wrote:ne volim kasniti pogotovo na posao... a kad se desi.. duplo nadoknadim.
Drugima oprostim lahko kasnjenje samo ako nije stalno i ponavljajuce..
ako je ponekad rijec u 10 minuta :)
Izrazila si se "pogotovo na posao" što bi moglo značiti da baš svako svoje kašnjenje nadoknađuješ duplo?
I u sexu?
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ko rano rani dvije sreće ne grabi

Post by storm » 11 Mar 2015, 07:00

Salahuddin wrote:
Maja wrote:S ovom smo se ja, Đuđi i Salahudin nekad tješili :D
Tek sada ovo vidjeh...nije mi tema bila interesantna pa nisam ni otvarao. Da, onda se bas znalo pretjerati. :D. Nego, ima li ovdje da neko ne radi u kancelariji i da nije sef? :valja
imam ja... :zubi

ne radim u kancelariji, i kod nas nema šefova....svi šljakamo.... nema naprijed drugovi, nego za mnom drugovi :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by laganini » 11 Mar 2015, 08:58

..alergičan sam na kašnjenje.. :place
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by Krokodil Behko » 11 Mar 2015, 10:13

Mogao bih ubiti zbog toga.
online

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by gospođa Brams » 11 Mar 2015, 13:33

Toleriram povremeno kašnjenje, jer, eto svakom se može dogoditi, makar se meni nikad ne dogodi, osim ako bude neka viša sila, npr. pokvari se vlak na putu do grada, ili nestane struje usred sušenja kose.
Osobe koje kronično kasne su osobe kojima se kašnjenje ne "događa", to su neodgovorne, neobzirne i bezobrazne osobe koje se nit ne trude doći na vrijeme, jer ih boli briga za osobu koja ih strpljivo čeka. Oni će krenuti tad kad su si zamislili, a ne kad trebaju. Nema većeg izraza nepoštovanja od toga kad netko kronično kasni, jer pokazuje da uopće ne poštoje osobu s kojom se nalazi i njezino vrijeme.
Opet, imam više razumijevanja ako taj netko tko kasni ima stvarno kaotičan život, troje male djece, naporan posao bez fiksnog vremena ili slično, ali većina ljudi s kojima se družim nema baš obaveze tolikog stupnja. Imam prijatelja koji je jedna od osoba koje uvijek kasne, ali baš uvijek. Jednom smo se nalazili ispred njegove zgrade i kasnio je 20minuta. Šta reći. S vremenom se sve manje nalazim s njiim, prošli put sam ga čekala pola sata na hladnoći. Kod njega primjetim da on uopće nema namjeru doći na vrijeme, njemu je vrijeme nalaska onako okvirno a on će krenuti kad želi. Zato sam ja promijenila taktiku, pa kad se s njim dogovorim npr. u 8, dolazim u pola 9 :kafa
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by storm » 11 Mar 2015, 14:34

Namjerno kašnjenje iz nebrige mrzim... Ali vidim po sebi tj po prirodi posla, da nekad zakasnim... Ali je to zato jer jednostavno moraš završiti pa ići dalje... A ne ide uvijek sve po planu... Mos se slomit kad se iskomplicira :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4107 times
Contact:
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by ina » 18 Mar 2015, 19:27

tovar wrote:
ina wrote:ne volim kasniti pogotovo na posao... a kad se desi.. duplo nadoknadim.
Drugima oprostim lahko kasnjenje samo ako nije stalno i ponavljajuce..
ako je ponekad rijec u 10 minuta :)
Izrazila si se "pogotovo na posao" što bi moglo značiti da baš svako svoje kašnjenje nadoknađuješ duplo?
I u sexu?
sta te briga :D Jos od zadnjeg tvog hlupetanja imam predosjecaj da ti idem na zivce..
a i ti meni ne prenosis nista positivno.Samo tu neku opsesiju i, cini mi se, seksualnu apstinenciju.
zaobidji me jer nisam raspolozena za svadju :D
Svijest ima sidrište.

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by tovar » 18 Mar 2015, 21:03

ina wrote:
sta te briga :D Jos od zadnjeg tvog hlupetanja imam predosjecaj da ti idem na zivce..
a i ti meni ne prenosis nista positivno.Samo tu neku opsesiju i, cini mi se, seksualnu apstinenciju.
zaobidji me jer nisam raspolozena za svadju :D
Potpuno loš predosjećaj!

Ja te ovdje doživljavam kao damu, bez obzira što ti mislila o sebi. Kao dama s foruma mi nikako ne možeš ići na živce a pogotovo s tako malo postova. Na osnovu krivog predosjećaja s tako malo postova si preuranjeno počela zaključke donositi, "trčiš mi pred rudo" (narodna poslovica). Ako imaš baš veliku želju ići mi na živce, moraš se malo više potruditi jer ja nisam lako osvojiv mužjak tovara a možda bi ipak bilo bolje da se ni ti odmah previše ne trudiš da slučajno ne zatrudniš odmah.
Da bih te zaobišao, kao što to tražiš od mene, moraš se najprije nastaviti ispred mene. Kako da te zaobiđem ako se prije toga ne nastaviš pred mene?
Drago mi je što nisi raspoložena za svađu a ja ću zdušno nastojati imati razumijevanja za tebe kad se malo oraspoložiš.

Cijeniti ću te i poštovati ovdje kao damu, na sebi svojstven način, dok god ne budem baniran ili dok me vrag ne odnese, opsesijio (opstepsijo) moja.
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4107 times
Contact:
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by ina » 19 Mar 2015, 09:56

tovar wrote:
ina wrote:
sta te briga :D Jos od zadnjeg tvog hlupetanja imam predosjecaj da ti idem na zivce..
a i ti meni ne prenosis nista positivno.Samo tu neku opsesiju i, cini mi se, seksualnu apstinenciju.
zaobidji me jer nisam raspolozena za svadju :D
Potpuno loš predosjećaj!

Ja te ovdje doživljavam kao damu, bez obzira što ti mislila o sebi. Kao dama s foruma mi nikako ne možeš ići na živce a pogotovo s tako malo postova. Na osnovu krivog predosjećaja s tako malo postova si preuranjeno počela zaključke donositi, "trčiš mi pred rudo" (narodna poslovica). Ako imaš baš veliku želju ići mi na živce, moraš se malo više potruditi jer ja nisam lako osvojiv mužjak tovara a možda bi ipak bilo bolje da se ni ti odmah previše ne trudiš da slučajno ne zatrudniš odmah.
Da bih te zaobišao, kao što to tražiš od mene, moraš se najprije nastaviti ispred mene. Kako da te zaobiđem ako se prije toga ne nastaviš pred mene?
Drago mi je što nisi raspoložena za svađu a ja ću zdušno nastojati imati razumijevanja za tebe kad se malo oraspoložiš.

Cijeniti ću te i poštovati ovdje kao damu, na sebi svojstven način, dok god ne budem baniran ili dok me vrag ne odnese, opsesijio (opstepsijo) moja.
Radi nedostatka vremena, ili nekih drugih motiva, ponekad ne znam poredati misli.
Da pokusam ovako: Tvoj prvi nastup nije mi se nimalo svidio,iste mjere i drugi a i treci.Radi toga sam predpostavila (ovdje ne poznajem nikoga pa mogu samo predpostavljati i nikako biti sigurna ) da ti idem na zivce...ili bolje receno mozda ti nije stimalo nesto sto sam negdje napisala pa u trenutku nisi uspio povezati usta s mozgom.Vjerovatno si imao/imas svoje neke razloge zbog kojih dodjes ovdje bockati ko ti se nadje na putu. Ne daj boze da sam necija opsesija, daleko od toga.Mozda si ti bolja osoba od mene deset puta a mozda i gora ali na osnovu tvog pocetnog bezobrazluka mogu slobodno reci da mi nisi simpatican , ono na kozu. A ako se tako obracas osobama koje ti ne idu na zivce e tad tu , po meni, nesto nije na svome. Ne da ne znam pricati o seksu ili da ne volim seks ali ne smatram isti kao predjelo ili glavno jelo, nego kao neku vrstu zacina :D ili deserta.Mozda je ono tvoje ispalo ,onima koji te poznaju, smijesno , mozda je moglo izazvati osmijeh i meni u nekom drugom kontekstu , mozda sam pretjerana... ali mi se prikazalo, u samom startu, kao nekulturan gest a pred nekulturnim ne znam presutjeti. Mozda jednog dana naucim.Nista od ovog nije od vitalne vaznosti jer svako ima vazniji i tezi tovar da nosi na ledjima.
Ne mozemo svi biti jedni drugima dragi i mili.
Nastavi po volji...glumi nekog forumskog frajera sve dok te ne baniraju ili dok ne odes do djavola.
A njemu se ne treba ici ...dodje sam :D
Bujrum.
Svijest ima sidrište.

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by tovar » 19 Mar 2015, 18:54

Ti si meni prvenstveno jako draga i mila osim što si mi začinjena i desertna!

Što god ti mislila o meni, meni je jako drago što te mogu čitati ovdje i jamčim ti da na ovome forumu nemam prijatelje koji bi se sa mnom ismijavali drugim forumašima. Ja samo želim biti glup i volio bih kad bi me i ti tako percipirala. Ako sam te možda nečim povrijedio ja ti se ispričavam i molim te da mi pobliže objasniš moju možebitnu nesmotrenost kako ju ne bih opet nenamjerno ponovio.

Na ovom forumu si dobrodošla što se mene tiče i duboko sam uvjeren da si dobrodošla i od strane barem uredništva i većine forumaša.
Ja svoje gluposti ovdje pišem zbog sebe, samoinicijativno, nisam u sprezi s nikim na ovome forumu i za svoje eventualne pogreške sam odgovoran isključivo sam a da bih prihvatio odgovornost za svoje eventualne pogreške, jedini uvijet je da mi se decidirano kaže u čemu griješim. Pa bih te zamolio da u opisu mojih možebitnih nekih nedopustivih primjedbi spram tebe budeš nedvosmislena i specificirano određena kako se iste ne bi ponavljale.

Zauvijek ćeš biti moj začinjeni desert!
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by sann » 19 Mar 2015, 23:57

Ima li kraja? :plavi
Nema... :ooo
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Stalno kasnite, ima li tome kraja

Post by Biba » 21 Mar 2015, 16:11

?...ccc..ja nikad ne zakasnjavam, nigdje...pudljiva na to...i casnoj sam kazala ak misli sa mnom putovati nek se potrudi na vrime doci..a ne da ju ja vijam po stanu i avliji...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Ljudi koji stalno kasne su ludi!

Post by Krokodil Behko » 07 Jun 2016, 09:31

Image
Sigurno vas nerviraju ljudi koji stalno kasne. Ipak, ispostavlja se da oni nisu krivi za to, samo su bolesni. Naučnici su napokon dokazali da hronično kašnjenje može da bude posljedica višepsihičkih poremećaja, od kojih je jedan depresija.

– Njima slični su i ljudi koji stalno glancaju svoje cipele, oni koji stalno prekidaju druge dok govore i drugi koji ne mogu da kontrolišu određenu naviku – kaže profesor psihologije sa Mičigenskog univerziteta, Ričard Nizbet.

Ipak, ne slažu se svi naučnici sa ovim istraživanjem.

– Hronično kašnjenje nije zavedeno kao zasebno stanje na Spisku mentalnih bolesti. Slažem se da ono može da bude karakteristika nekih poremećaja, kao što je ADHD. Ipak, ono može i da bude samo loša navika. Neprimjereno je da svakodnevno ljudsko ponašanje bez analize posmatramo kao medicinsko stanje – obrazlaže dr Šeri Džejkobson, psihoterapeut i nekadašnji direktor “Harley Terapy Clinic” iz Londona.

(avaz)
online

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Ljudi koji stalno kasne su ludi!

Post by srculence7 » 07 Jun 2016, 16:26

Ma loša organizacija, isuviše nonšalantno se ophode prema obavezama, pri tome misle da imaju dovoljno vremena, treba bolje da planiraju a i sankcionisanje takvog ponašanja od strane društva može biti od koristi ;)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Ljudi koji stalno kasne su ludi!

Post by Mala_Mu » 07 Jun 2016, 16:28

Da nadodam, nepostovanje tudjeg vremena i te osobe.


Stizem uvijek i prije vremena :oo

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ljudi koji stalno kasne su ludi!

Post by SPINERKA » 07 Jun 2016, 16:31

:hihi

..da, kada dodjes na vrijeme -sljeduje te - sta je -- no life -- :DD
Image

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ljudi koji stalno kasne su ludi!

Post by SPINERKA » 07 Jun 2016, 16:34

srculence7 wrote:Ma loša organizacija, isuviše nonšalantno se ophode prema obavezama, pri tome misle da imaju dovoljno vremena, treba bolje da planiraju a i sankcionisanje takvog ponašanja od strane društva može biti od koristi ;)
:99 Fadil :sok
Image

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests