Posudivanje novca / stvari

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35672
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 573 times
Status: Offline

Re: Posudivanje novca / stvari

Post by Venera » 15 Jan 2019, 13:47

Hahik wrote: 15 Jan 2019, 13:45
statebriga wrote: 15 Jan 2019, 13:44 ovo je vec preglup komentar :D.
Jebiga, nisi skontala.
:plavi :hihi :D.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Posudivanje novca / stvari

Post by Sheval » 15 Jan 2019, 20:59

Uvijek kada je ta vrsta pomoci nekome prijeko potrebna.
Nehumano je i neljudski nekome ne pomoci na taj način ako si vec u mogućnosti.
Pa cak i toj nekoj kriticnoj grupaciji ljudi, koji novac mozda trose na gluposti...ako vidim da su bas jadni, ne mogu a da ne dam. Barem neki mali iznos...pa makar ga vise nikad i ne vidio.
Mada, nemam previse negativnih iskustava, sve to dodje na svoje.
Vise bi mi bilo zao da ne pomognem nekom a tome je pomoc bas bila potrebna, nego da taj novac ne dobijem nazad.
Jace je od mene.

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Posudivanje novca / stvari

Post by dadojović » 03 Mar 2020, 09:32

Stalno prigovaram što mi oni kojima sam posudio nešto ( knjige, cd-ove i slične stvari) ne vraćaju posuđeno.
S vremena na vrijeme, pronađem neku knjigu ili CD koje mi je netko posudio još 2013.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Posudivanje novca / stvari

Post by Username » 03 Mar 2020, 09:34

Ne posudjujem nikome, ali zato ni ne vracam

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35672
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 573 times
Status: Offline

Re: Posudivanje novca / stvari

Post by Venera » 03 Mar 2020, 10:33

sad nesto razmisljam

ja sam budala, ja uvijek dajem (kad mogu) , potpuno mi je svjedno da li ce mi novac biti vracen, nakeko mi je vaznije pomoci ako mogu :rumenko
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
edo_79
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7127
Joined: 30 Aug 2019, 12:13
Mood:
Has thanked: 369 times
Been thanked: 983 times
Status: Offline

Re: Posudivanje novca / stvari

Post by edo_79 » 03 Mar 2020, 10:35

Image

Ma .... mljac.... nisi ti budala ba .... mljac .... haman si ti naka .... mljac ... dobrica... mljac .... :zubi
"Znaš li šta je najlepše u životu? Želja, prijatelju."

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35672
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 573 times
Status: Offline

Re: Posudivanje novca / stvari

Post by Venera » 03 Mar 2020, 10:49

edo_79 wrote: 03 Mar 2020, 10:35 Image

Ma .... mljac.... nisi ti budala ba .... mljac .... haman si ti naka .... mljac ... dobrica... mljac .... :zubi
hvala :rumenko
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22243
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12755 times
Been thanked: 12350 times
Status: Offline

Re: Posudivanje novca / stvari

Post by Dori » 03 Mar 2020, 10:51

dadojović wrote: 03 Mar 2020, 09:32 Stalno prigovaram što mi oni kojima sam posudio nešto ( knjige, cd-ove i slične stvari) ne vraćaju posuđeno.
S vremena na vrijeme, pronađem neku knjigu ili CD koje mi je netko posudio još 2013.
I kad vrate, vrate u jako losem stanju....

Novac nekoliko puta posudila jako dobroj prijateljici....U pocetku vracala na vrijeme...Poslije smo dosli do toga da je pitam/podsjetim, sto mene opet dovodi u nezgodnu situaciju. Zadnji put kad sam joj posudila oko 500KM, nismo to spomenule godinu...dvije...Kad sam trebala seliti iz Sarajeva, posaljem joj ono mail "hej, ako ti je zgodno...mozda"...eto ja se njoj izvinjavam zbog mojih para :grana
Niti mi je ikada odgoorila na mail, niti smo se ikada vise poslije toga cule. Halal bilo.
Od sada posudjujem samo tako da odmah halalim te pare. Pa ako ih dobijem nazad super, ako ne nikom nista. I naravno, ne bilo kome....
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
edo_79
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7127
Joined: 30 Aug 2019, 12:13
Mood:
Has thanked: 369 times
Been thanked: 983 times
Status: Offline

Re: Posudivanje novca / stvari

Post by edo_79 » 03 Mar 2020, 10:55

Dori wrote: 03 Mar 2020, 10:51
dadojović wrote: 03 Mar 2020, 09:32 Stalno prigovaram što mi oni kojima sam posudio nešto ( knjige, cd-ove i slične stvari) ne vraćaju posuđeno.
S vremena na vrijeme, pronađem neku knjigu ili CD koje mi je netko posudio još 2013.
I kad vrate, vrate u jako losem stanju....

Novac nekoliko puta posudila jako dobroj prijateljici....U pocetku vracala na vrijeme...Poslije smo dosli do toga da je pitam/podsjetim, sto mene opet dovodi u nezgodnu situaciju. Zadnji put kad sam joj posudila oko 500KM, nismo to spomenule godinu...dvije...Kad sam trebala seliti iz Sarajeva, posaljem joj ono mail "hej, ako ti je zgodno...mozda"...eto ja se njoj izvinjavam zbog mojih para :grana
Niti mi je ikada odgoorila na mail, niti smo se ikada vise poslije toga cule. Halal bilo.
Od sada posudjujem samo tako da odmah halalim te pare. Pa ako ih dobijem nazad super, ako ne nikom nista. I naravno, ne bilo kome....
Ja kad posudim, u rijetkim trenutcima kad to mogu, taj novac halalim ..... ako onaj kome posuđujem ima obraza vratiće, a ako nema .... onda nema. svako me može zaj...t jednom .... ali SAMO JEDNOM i nikad više ....
"Znaš li šta je najlepše u životu? Želja, prijatelju."

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Posudivanje novca / stvari

Post by Dorian » 03 Mar 2020, 10:58

Niti kome posuđujem, niti od nekoga posuđujem.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35672
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 573 times
Status: Offline

Re: Posudivanje novca / stvari

Post by Venera » 03 Mar 2020, 11:04

Dori wrote: 03 Mar 2020, 10:51
dadojović wrote: 03 Mar 2020, 09:32 Stalno prigovaram što mi oni kojima sam posudio nešto ( knjige, cd-ove i slične stvari) ne vraćaju posuđeno.
S vremena na vrijeme, pronađem neku knjigu ili CD koje mi je netko posudio još 2013.
I kad vrate, vrate u jako losem stanju....

Novac nekoliko puta posudila jako dobroj prijateljici....U pocetku vracala na vrijeme...Poslije smo dosli do toga da je pitam/podsjetim, sto mene opet dovodi u nezgodnu situaciju. Zadnji put kad sam joj posudila oko 500KM, nismo to spomenule godinu...dvije...Kad sam trebala seliti iz Sarajeva, posaljem joj ono mail "hej, ako ti je zgodno...mozda"...eto ja se njoj izvinjavam zbog mojih para :grana
Niti mi je ikada odgoorila na mail, niti smo se ikada vise poslije toga cule. Halal bilo.
Od sada posudjujem samo tako da odmah halalim te pare. Pa ako ih dobijem nazad super, ako ne nikom nista. I naravno, ne bilo kome....
:ok
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36825
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23121 times
Been thanked: 4502 times
Status: Offline

Re: Posudivanje novca / stvari

Post by ElTriconi » 03 Mar 2020, 12:16

Ja bih mogo do joje posudit i to je vrh. Bizi bolan nisam elon mask 😂
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Posudivanje novca / stvari

Post by Čupava » 03 Mar 2020, 12:22

Ja bih se osjećala jako loše kada bi me neko pitao da mu posudim novac, i da mu ga ne posudim... bezbroj puta posudila..neki nikad nisu vratili, jedna puno godina kasnije nije zaboravila samo vidim na bakarskom izvještaju novac... sto znaci neki nikad ne zaborave uslugu, dok drugi opet cim nam okrenu leđa ...

Lakse je pružiti pomoć, nego pomoć tražiti..
.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Posudivanje novca / stvari

Post by Dorian » 03 Mar 2020, 12:24

Nema šanse. Posudio 50 ploča, dobio nazad 10. Nikad više.

Novac? Novac kvari prijateljstvo.

Već sam rekao, dođe jedna da joj posudim 200 KM. Rekoh ja, neću posuditi, platiću ti da mi poziraš.

Jok, neće da radi...

Krenuo prošle godine da napravim kutiju za zvučnik za gitarsko pojačalo. Nisam pitao od koga ću posuditi mašine (Pilu, glodalicu, šlajfericu itd). Sve kupio.

Kao što rekoh, niti ja od koga posuđujem, niti ja kome posuđujem.

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Posudivanje novca / stvari

Post by uvijek_kontra » 03 Mar 2020, 13:15

Vecinu para sto je "otislo" od mene dala sam, poklonila i nisam nikad trazila da mi se vrati. Ako imam, uvijek cu dat/posudit ako zatreba nekome koga znam. Znala sam cesto slati i ljudima koje ne znam, taknuta njihovom pricom i zivotom. Pa i da je neko slagao, na njegovu je dusu, moju ne.

I da me izradi neko, njegova sramota, to ne znaci da cu ja odrec pomoc nekom drugom, zbog necije brezobraznosti.

Ima jedna gospodja, koja je imala jaaako tezak zivot i moja mama joj je uvijek pomagala, a sad kad je mama cesto "vani", gospodja zna nazvati i pita me "A. imas li koji evrcek viska ( :D.) , trebalo bi mi toliko i toliko." Znamo se cesto nasalit kad nazove, uvijek neko pita, jel treba evrcke. Uvijek posudim ako imam, ne pitam za sta je, nit me to interesuje. I da su bezveznice, uvijek vrati. Jednom se desilo da sam joj posudila 200€ i sretnem je slucajno u gradu, kaze, joj A. u takvoj sam situaciji, ja uopste ne znam kad cu ti moc vratit i vidim nasikirala se, ima inace i psihicnih problema nekad.. rekoh, teta D., samo vi rijesite sta imate pa meni kad mognete. Da nisam tad bas ostala bez posla, rekla bi da i ne mora vracat.

Zadnji put trebala je za put, umro joj ujak. Dala sam joj pare i nove crne gljeznarice, nije imala sta pametno da obuje. Poklonila. Nikom da se ne desi nesto slicno.

Al ko zna, sutra mozda meni zatreba, iako poznajuci sebe.. radije bi gladovala nek (za)molila nekog za pare. Svaka cast onima sto mogu tako uopste.

A sto se stvari tice, ne volim odjecu i obucu posudjivat, ne vjerujem da itko voli :hihi ako vec moram i takva je situacija, onda poklonim i ne marim puno za to. Sto se knjiga tice, e tu sam.. :grana da na kraju ja MOLIM da mi se MOJA stvar vrati, uzas. Prestala posudjivat, neke nikad nisam dobila nazad. Za neke i zaboravih kome sam posudila. E neces vise.

User avatar
Barba
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2993
Joined: 17 Oct 2019, 00:15
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Posudivanje novca / stvari

Post by Barba » 03 Mar 2020, 13:46

Posudi samo onoliko koliko možeš halaliti ;)

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Posudivanje novca / stvari

Post by Dorian » 03 Mar 2020, 13:48

Poklanjati, ne posuđivati.

Uvijek_kontra :ok

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests