Paketići

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119674
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5649 times
Been thanked: 12179 times
Contact:
Status: Online

Paketići

Post by Maja » 20 Dec 2012, 11:07

Joj kako sam voljela dobivati paketiće za Novu. Svi na jednu stranu, ali kad tata donese s posla, e to je bilo to. Ogromni s najboljim slatkišima i igračkama.
Jeste li dobivali paketiće kao djeca, sjećate li se možda neke specijalne igračke...
Kupujete li sada djeci paketiće, svojoj ili djeci iz familije.
Djele li ih u vašoj firmi, vrtiću...

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Paketići

Post by Peggy Sue » 20 Dec 2012, 11:16

Pisala sam o ovome malo, ovlaš na nekoj od onih silnih tema za chatanje, htjedoh kopirati, ali ne mogu se sjetiti gdje je..

Meni nije tata donosio s posla paketiće. Ja sam ih dobijala od pravog pravcatog Deda mraza. 100%!!
I ja sam jedno vrijeme sumnjala da mi roditelji ostavljaju paketiće na prozor, ali sam ih onda počela držati na očima pred NG, i vidjela da dok oni pričaju sa mnom, meni se stvori paketić na prozoru.. Dedica glavom i bradom, kažem vam... A i ko je osim njega mogao znati da mi se u prvom razredu osnovne sviđao D. ? Na čestitci mi je jednom napisao da se šuška da mi je D. simpatija.. :D

Pisala sam o tome kako mu je jednom paketić, jer je mnogo žurio, spao na obližnju šljivu... Ujutro sam prečešljala čitav voćnjak :ooo

Imam i nekoliko slika s Deda Mrazom...

Sad su došli Neki novi klinci.. I oni se raduju, nadaju se da su bili dobri čitave godine i da se njihovi roditelji nisu upisali u knjigu žalbe kod čika dedice...

Bože kako je sve to diiiiiiiiiivnoooooooo :ples
Image

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Paketići

Post by Luna. » 20 Dec 2012, 11:22

brat i ja smo dobivali paketice. ono u firmi neko bude djeda mraz i bude priredba... sjecam se nekih i sjecam se onog uzbudjenja... to mi je uvijek bio najljepsi perido u godini, to iscekivanje nove godine.... i kasnije, kad sam narasla i nisam primala paketice, to mi je bio najljepsi dio u godini...
i ja se trudim da mojoj djeci stvorim kod kuce slicnu atmosferu, mada je to ovdje drugacije... ali obavezno kitmo jelku i cekaju ih pokloni ispod jelke...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Paketići

Post by Julia-Klara » 20 Dec 2012, 12:25

Paketici :jupi
Interplet je svake godine organizovao dodjelu paketica, plus kino! Pa to je bio raj! Gledali smo crtane filmove dok se boje ne rastope! Njihovi paketici su bilo najbolji, najkvalitetniji, i uvijek je bio i neki ekstra poklon. Uz sve slatkise sjecam se i slikovnica, igracaka, a jedne godine su bile i ploce, singlice. Kako smo ja i sestra dobijale paketice imale smo dvije ploce,razlicite.
Znaci dva od mame, i dva od tate, plus-djeco, da vam kazem opet-Djed Mraz ne postoji :) to je moj djed! Pravi! Ok, sad vise ni Djed Mraz ne postoji jer mi je djed umro,ali on je to! Cekam da mi jedan prijatelj posalje novogodisnju sliku pa cu vam pokazati!

A paketice...Posljednji sam dobila od tate za 17i rodjendan :hihi u firmi nisu provjeravali, i on je svake godine upisivao dvoje djece... Onda je sestra prestala dobijati(nju su otkrili),a ja sam sve do 17e dobijala moje.
Tetka je od svog oca (onog Deda Mraza) dobijala paketice dok se nije udala, a imala je 32 godine.
Eto... Neka paketica, neka se djeca raduju :)

Ovo je jedna od pjesmica koje su bile na onim plocama :jupi

[ytube][/ytube]
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Paketići

Post by Peggy Sue » 20 Dec 2012, 13:39

Ja ljepšu pjesmicu od ove ne znam... Staaaaaaaaaalno je pjevaaaaaam...

[ytube][/ytube]
Image

dacina_curica
Status: Offline

Re: Paketići

Post by dacina_curica » 20 Dec 2012, 13:54

Jos jedan paketic entuzijast ovdje :jupi

Prvo - nepodobna, onaj post ti je na "sta ste radili prije dolaska na forum". :) Pa prebaci. :)

A sad na temu :oo - ja sve (i svacije :valja) praznike volim i slavim, posebno zbog te djecije radosti zbog paketica i poklona. :srce
Kad smo bili djeca svake godine smo dobijali paketice iz mamine firme, prve cetiri godine (prije nego sto su izgradili robnu kucu) nam je Deda Mraz bio neki mamin polupijani radni kolega i ujak mog skolskog druga. Jao moram skenirati te slike da vidite stravu i uzas. :valja Nakon sto se izgradila Robna dodjela paketica je bila velika manifestacija, lijepo obucena djeca, dekorisana sala, fini Deda Mraz (Aljo sa obuce :oo) i dobri paketici sa pokojom igrackom i puno slatkisa. Okitimo jelku pa k'o u filmovima drzimo paketice ispod nje i pomalo copkamo. :)

No, nista protiv maminih paketica ali paketici iz tatine firme su uvijek bili BETON!!! Nije bilo boljih paketica na dunjaluku. KRAS paketici, znaci unutra sve Kras proizvodi, jos uvijek dodaju i neku slikovnicu/knjigu i igracku. Jos uvijek mi je AH na te paketice. :srce

Mi ovdje za Bozic ne pravimo paketice nego nam Deda Mraz donese poklone (uskoci kroz kamin, napuni carape na kaminu, pojede kolacice, popije mlijeko, nahrani i napoji jelene, pa onda ostavi poklone pod jelkom) na Badnje vece pa se otvaraja na samom sabahu sutradan (dijete otvara i skace od srece a cova, majka, dido i ja sjedimo k'o zombiji :valja). Vec sam pisala na temi o Katolicizmu da punimo cizme za Svetog Nikolu takodje. Tad (u nasoj kuci) dodje Deda Mraz da provjeri je li djetic dobar. (Izvinjavam se ako je ovo nekome uvredljivo ali mi smo cudna familija ateista koji jako vole praznike i slave sve i jedan :))

Za Novu Godinu nam opet dolazi Deda Mraz i donese paketice na uzoru na ove sa kojima smo mi odrasli. To pakuju moja mama i ocuh za svu djecu, znaci i za nas matore. :jupi Unutra bude knjiga, igracka za djecicu, KRAS cokolade :bali...eh tad se i mi odrasli oretvorimu u djecu i pustimo nostalgiji da nas nosa. Zasto da ne. :)

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Paketići

Post by Bahra » 20 Dec 2012, 14:14

Ja sam svake godine dobijala paketice od mame i tate. Kod tate u firmi nije bilo nikakvih priredbi vec samo paketici koji su bili LUDILO. Jedne godine,sjecam se da je donio slatkise u jednoj kesi, i jedan ogromni kartonski paket u kojem je bila lutka i kolica. Samo da znate bila sam glavna,jer niko nije imao takva kolica.
Po mamine paketicas isla sam kod Deda Mraza,u pozoriste mladih gdje nas on licno imenom i prezimenom prozove :oo
Mnogo godina kasnije upoznala sam tog Dedicu. Tetak od bivseg muza :haha koji je glumac i svake godine je bio deda mraz.
Malenom obavezno se kupuje paketic pred Novu G. Ihh te radosti, iako on ne vjeruje u to.
dacina_curica wrote:Vec sam pisala na temi o Katolicizmu da punimo cizme za Svetog Nikolu takodje
Kod mene sin svake godine u skoli ima priredbu kad dolazi Sveti Nikola, i sva djeca u skoli dobijaju paketice.
A prve godine sam pojela "jezika" od sina. Posto nismo katolici, ja nisam znala obicaj koji ide. Kad je se on sutradan vratio iz skole, napao me je zasto mu nisam rekla da ostavi cizmu pred vratima citiram: "Ti bas nisi normalna, da samo vidis koliko je djeci donio poklona a Deniju sipak" :valja
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Paketići

Post by Julia-Klara » 20 Dec 2012, 14:23

butterfly wrote:Ja sam svake godine dobijala paketice od mame i tate. Kod tate u firmi nije bilo nikakvih priredbi vec samo paketici koji su bili LUDILO. Jedne godine,sjecam se da je donio slatkise u jednoj kesi, i jedan ogromni kartonski paket u kojem je bila lutka i kolica. Samo da znate bila sam glavna,jer niko nije imao takva kolica.
Po mamine paketicas isla sam kod Deda Mraza,u pozoriste mladih gdje nas on licno imenom i prezimenom prozove :oo
Mnogo godina kasnije upoznala sam tog Dedicu. Tetak od bivseg muza :haha koji je glumac i svake godine je bio deda mraz.
Malenom obavezno se kupuje paketic pred Novu G. Ihh te radosti, iako on ne vjeruje u to.
dacina_curica wrote:Vec sam pisala na temi o Katolicizmu da punimo cizme za Svetog Nikolu takodje
Kod mene sin svake godine u skoli ima priredbu kad dolazi Sveti Nikola, i sva djeca u skoli dobijaju paketice.
A prve godine sam pojela "jezika" od sina. Posto nismo katolici, ja nisam znala obicaj koji ide. Kad je se on sutradan vratio iz skole, napao me je zasto mu nisam rekla da ostavi cizmu pred vratima citiram: "Ti bas nisi normalna, da samo vidis koliko je djeci donio poklona a Deniju sipak" :valja
:plavi LEGENDA
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

dacina_curica
Status: Offline

Re: Paketići

Post by dacina_curica » 20 Dec 2012, 15:08

Jaoooo Bahro :valja Neces vise nikad Sv. Nikolu zaboravit' :valja

Moj otvara onaj advent kalendar pa odbrojava. :valja Pa dodaje na listu, pise pisma, amandmane. :valja
Juce mu je naumpalo da bi htio da napravi paketice za svu djecu u svom razredu, svih 23!!!! :valja
Pakovala sam paketice do deset navece sinoc, evo mi glava k'o Cocin bubanj jutros. :lud

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Paketići

Post by Bahra » 20 Dec 2012, 15:24

Ma suti...Ali u 3 razredu je vidjeo kako se Nikola presvlaci poslije predstave. Kaze on meni: Vidi, onaj Nikola kad obuce odjelo je SV. Nikola, a kad skine samo je Nikola :valja
Ne znam odakle izviru ti zakljuci. Oni imaju u razredu da izvuku druga, i njemu kupe poklon.tako svake godine se djiraju za neke sitnice sto je lijepo.
P.S a da tek znas za Zubic Vilu koje sam scene imala uhhhh
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Paketići

Post by Luna. » 20 Dec 2012, 15:34

ista sam i ja... i ja svojoj djeci pakujem paketice, adventskalender kupim.. jedne sam se godine zajebala pa im sama pravila :grana
hem se nahoda da kupim za svaki dan neku sitnicu, pa dok upakova za oboje djece, pa masnice, pa ovo, ono.. sva sreca sad su zadovoljni onim sto se kupi... pokloni za ispod jelke i sve sto uz to ide... sv. Nikola i cizma. znala sam u po noci ustat i sjetit se da sam zaboravila napunit cizmu... Zubic Vila...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96472
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34414 times
Been thanked: 21145 times
Contact:
Status: Online

Re: Paketići

Post by Rum » 20 Dec 2012, 15:48

A KO NIJE volio dobijati paketice , dobijao nego , starci radili u firmama tako da paketica nije manjkalo , kod stadiona bilinog pred novu se dijelili paketici , a poslije su se pojavili oni paketici kucice pa unutra razni slatkisi(ono gore ima rucka i nosis kucicu sjecate li se ) , to je bilo neopisivo koja radost :srce , ja mislim da sam se vise tome radovao nego sada kada bi dobio ferarija ..
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

dacina_curica
Status: Offline

Re: Paketići

Post by dacina_curica » 20 Dec 2012, 15:50

Mame su :srce :srce :srce

Meni je moj vec rekao da Zubic Vila ostavi $20 pod jastukom za svaki zub. Kontam odoh povaditi sve svoje odmah :valja

Bahro malac je kralj :plavi :ljub
Last edited by dacina_curica on 20 Dec 2012, 15:51, edited 1 time in total.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96472
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34414 times
Been thanked: 21145 times
Contact:
Status: Online

Re: Paketići

Post by Rum » 20 Dec 2012, 15:50

Ps ja mislim da bi se i danas obradovao onoj kucici :srce
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

dacina_curica
Status: Offline

Re: Paketići

Post by dacina_curica » 20 Dec 2012, 15:52

Sjecam se kucica :aplauzz Imam negdje i slike ja mislim :jupi

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96472
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34414 times
Been thanked: 21145 times
Contact:
Status: Online

Re: Paketići

Post by Rum » 20 Dec 2012, 15:52

Postavi :apl :apl
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Paketići

Post by Luna. » 20 Dec 2012, 15:57

kucica se i ja sjecam, al´ sam tad vec bila prerasla paketice... kasnije sam dobivala uvijek poklone za novu godinu i ujedno za polugodiste i za ocjene... parfem il´ nesto od odjece.. jedne sam godine dobila yumco trenerku, roza.. jel se sjeca neko tih trenerki.. bile roza, bordo ili maslinasto zelene. gornji dio sismis rukav sa rajfeslusom preko cijele duzine... mene dopala roza, nije bilo druge boje u sportskoj.. to mi je bila ishodna trenerka i jos uz to obaavezno znojnica oko ruke i traka preko cela :ha... duboke patike se podrazumijevale :ha
kad se sjetim te nove godine kad sam je dobila, niko sretniji od mene :)
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96472
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34414 times
Been thanked: 21145 times
Contact:
Status: Online

Re: Paketići

Post by Rum » 20 Dec 2012, 15:59

Evo ovako nesto ali ni blizu kao prije (vece ljepse carobno) ovo glupo , nemaju sada smisla ni za paketice samo bitn oprodati zaraditi ... Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Paketići

Post by Luna. » 20 Dec 2012, 16:01

oni su bili bas u bliku kucice i bila na njima nacrtana kucica ko u vjestice od ivice i marice
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96472
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34414 times
Been thanked: 21145 times
Contact:
Status: Online

Re: Paketići

Post by Rum » 20 Dec 2012, 16:07

Luna. wrote:oni su bili bas u bliku kucice i bila na njima nacrtana kucica ko u vjestice od ivice i marice
Da da bilo je raznih bas kucica :srce
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests