Prenosite li traceve?

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Prenosite li traceve?

Post by Luna. » 05 Jan 2013, 11:23

Ne znam da li ovakva tema vec ima. Dok sam citala temu "koju ste laz culi o sebi" ( tako nekako ce vec zove tema) procitah komentar, da je gori neprijatelj, koji laz prenese. ima u tome itekako istine, ali postoje nekad i situacije kad to i nije tako...

Kakvi ste vi, jwel prenosite traceve ( znam, sad ce svi reci da ne prenose :oo ), pri tome ne mislim da li sirite traceve o nekome, nego da li bi ste rekli nekome, kada bi culi da neko nesto jako ruzno prica o njemu... da li bi ste mu prenijeli...

ja bi, samo u slucaju kad bi neko o nekome pricao nesto, sto bi za njega moglo imati posljedice... u smislu da cujem kako neko za nekog prica da je upetljan u neki kriminal, da vara partnera, da mu dijete ide losim putem a da znam da su ti ljudi bliski... onda bi vjerovatno tom o kome se takve price sire skrenula paznju, da pripazi, mozda da reaguje dok se price ne prosire predaleko...

sad se sjeti kako je prije rata jedna budala mene vidjela kod doktora i skontala da sam isla kod gonekologa, jer sam trudna :oo ... a meni bilo 17 godina i imala upalu uha :lud ... pa tu svoju pretpostavku prenese dalje. sva sreca, nije se rasirilo kao jedan put prije toga, kad je neko isto tako skonto da sam se udala :klanja ... pa mojoj materi svijet po carsiji poceo cestitat...
zato mislim da se neke glasine trebaju prekidat... ako nije dovoljno samo tome ko prica, reci da prestane, onda treba upoznati o tome onoga o kome se prica...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120522
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7000 times
Been thanked: 7956 times
Status: Online

Re: Prenosite li traceve?

Post by Krokodil Behko » 05 Jan 2013, 12:07

Kod tebe sve nešto oko udaje. Uvijek sam i tvrdio da si ti jedna dobra domaćica :plavi

Što se tračeva tiče, prvo bi trebalo definisati, kako oni uopšte nastaju i kako ih
razlikovati od istine. Ne mora ni značiti, da su svi tračevi izmišljeni. Ali ukoliko krenemo od pretpostavke da jesu svi izmišljeni ja takvo što, ne voilim ni čuti. Samo s vremena na
vrijeme kašem "ahaa" ili "da".. dok se sugovornik ne umori od tračanja i dok mu se
iskolačene oči i sav taj zanos prilikom istog, ne vrate u kakvu-takvu normalu. Ne
dojavljujem nikome ono što čujem. Rijetko to činim. Samo ako su mi u pitanju bliske osobe
pa čak i tada, trudim se to reći na neki način koji neće izazvati burnu reakciju.
Burne reakcije nikada nisu korisne. Možda postoje izuzeci ali bolje je spremiti sve kako
treba nego kasnije, biti uzrok nekog sukoba i štajaznam.
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26753
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14919 times
Been thanked: 3980 times
Status: Offline

Re: Prenosite li traceve?

Post by Veca » 05 Jan 2013, 13:36

...izbjegavam traceve i tracanje,koliko god mogu!...i ako bi neko imao namjeru da samnom traca,nek' namah odustane,inace gadjam u glavu makar sa prackom! :plavi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7160 times
Status: Offline

Re: Prenosite li traceve?

Post by Julia-Klara » 05 Jan 2013, 13:56

Bramsova napisa da tracam jer sam rekla javno, jasno i glasno harlekinu da mu je Rum "drpio" curu...
Sorry ako je to bila tajna, ali ako se vec javno prica (po forumu) onda niej trac :)
Da ne bude zabune,ovo onako bezze navedoh kao primjer,ali receno nije bilo planirano kao trac,jer da jeste signurno ga ne bih plasirala onako javno.
Trac je siroka kategorija.Ovdje navodite kao primjer lazi koje su recene o vama/nama , a za mene takve stvari nisu traz nego jednostavno to sto jesu - LAZ. Trac je kada se ne samo prenese nesto sto je drugi rekao/uradio nego i sve oko toga analizira do u najsitnije detalje.
Slagacu ako kazem da ne tracam, postoje i ljudi koji sami od sebe prave neke kretenske stvari koji te sokiraju, i jednostavno ih moras prokomentirati. Sto se tice cuvanja tajni i toga da mi s eljudi ispovjedaju kada ne mogu nesto O SEBI zadrzati u sebi, eh tu sma majstor. Ljudi mi vjeruju, i do prije recimo 2 godine sam bila "kutijica tajni" za svaki hebeni problem koji sami sebi naprave. Glava me je boljela od tudjih problema, ali kad je doslo do toga da mi pricaju kada prevare muza/zenu rekla sam "stop". Ne mogu vise!

Znaci, neke bezazlene stvari mogu prokomentirati, ali da se "nakacim" na nekog i sirim lazi o nekoj osobi, to ne.
Mi smo drustvo koje ce ionako prije povjerovati ruzne stvari o ljudima koje poznajemo nego sto cemo stati u odbranu istih.
A sve to zbog tastine, i zadovoljenja svojih voajerskih pobuda.
Zadoznalost je ubila macku, ne zaboravite
:naklon
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Trepavica
Status: Offline

Re: Prenosite li traceve?

Post by Trepavica » 05 Jan 2013, 14:01

Ne ne prenasam traceve , jer se ne druzim sa tracarama...a sto mi se kaze u povjerenju , umirem sa tim , ne ponovim...

Ne volim tu vrstu dijaloga...dovoljno bezbroj drugih tema za razgovor..ne vidim svrhu traceva..a postoje osobe koje se hrane njima , jer to jedini nacin , da skriju sopstvene probleme , tracajuci o drugima...

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26753
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14919 times
Been thanked: 3980 times
Status: Offline

Re: Prenosite li traceve?

Post by Veca » 05 Jan 2013, 14:13

Trepavica wrote:Ne ne prenasam traceve , jer se ne druzim sa tracarama...a sto mi se kaze u povjerenju , umirem sa tim , ne ponovim...

Ne volim tu vrstu dijaloga...dovoljno bezbroj drugih tema za razgovor..ne vidim svrhu traceva..a postoje osobe koje se hrane njima , jer to jedini nacin , da skriju sopstvene probleme , tracajuci o drugima...

:aplauzz :pusa
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Prenosite li traceve?

Post by dacina_curica » 05 Jan 2013, 15:48

Kada cujem nesto ruzno o nekome mom prvo tom sto traca iz*ebem familiju na kamaru pa onda naravno kazem onome o kome se radi.

Prije 6 godina (taman kratko nakon sto sam ostala trudna ergo hormonalna i luda :oo) u posjeti su nam bili covin drug i njegova nova hanuma. Ona nije nas znala nikako te je kroz pricu pocela prenositi habere da bi osti dosli i do onih o mom najboljem drugu koji mi je kao buraz. Ajme meni koje gluposti i bljuvotine. Ja hem ters, hem hormonalna popizdila, ne sjecam se vise ni sta sam joj sve rekla ali je rezultiralo tim da nam vise nikad nisu dosli. :valja. Mrs u mater ba.

A da l' tracam? Ako me neko nervira onda ga negativno komentarisem sa meni jako bliskim ljudima ali ne i sa svqkim ko naleti. Toliki majmun nisam. :)

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Prenosite li traceve?

Post by Luna. » 05 Jan 2013, 17:47

dacina_curica wrote:Kada cujem nesto ruzno o nekome mom prvo tom sto traca iz*ebem familiju na kamaru pa onda naravno kazem onome o kome se radi.

Prije 6 godina (taman kratko nakon sto sam ostala trudna ergo hormonalna i luda :oo) u posjeti su nam bili covin drug i njegova nova hanuma. Ona nije nas znala nikako te je kroz pricu pocela prenositi habere da bi osti dosli i do onih o mom najboljem drugu koji mi je kao buraz. Ajme meni koje gluposti i bljuvotine. Ja hem ters, hem hormonalna popizdila, ne sjecam se vise ni sta sam joj sve rekla ali je rezultiralo tim da nam vise nikad nisu dosli. :valja. Mrs u mater ba.

A da l' tracam? Ako me neko nervira onda ga negativno komentarisem sa meni jako bliskim ljudima ali ne i sa svqkim ko naleti. Toliki majmun nisam. :)
:aplauzz e upravo o tome i govorim
a ono da li neko zna kuhat, je li mu neporadjeno u kuci i takve gluposti uopste ne zarezujem, jer su to price koje me ne zanimaju, tama da se i o meni samoj radi...
a i ovo, ako mi neko bas ima nenormalno ponasanje, naravno da se u odredjenim krugovima prokomentarise
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7160 times
Status: Offline

Re: Prenosite li traceve?

Post by Julia-Klara » 05 Jan 2013, 17:51

da protracam samu sebe :hihi

kako mi je krs u kuci, da moja mama dodje pala bi u nesvijest! zato sam kuci bila u potkrovlju, soba mi skoro 40 kvadrata, nije nikad dolazila, i jednom dodje kaze:"Iiiii, draga JK! Hajd sto ti je krs, al de mi objasni zasto ti je odjeca ovako rasirena po podu?"
"Da se ne izguzva,mama" :hihi

Ja trebam svoj nered, jer u njemu jedino mogu naci ono sto trazim. Kad raspremim-halali Huso materi, to vise niko ne znadje kad sklonim

Et...
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: Prenosite li traceve?

Post by Maja » 05 Jan 2013, 18:13

Na forumu se svega naslušam, ali zaista svega. Koliko se samo puta desilo da mi npr paparaci priča ružno o tutnu, poslije ja pišem s tutnom ali prešućujem što je paparaci rekao jer ne želim da se posvađaju. Naravno da ovo nije istina već samo uzimam njih za primjer. Posebno ako osjetim da te dvije osobe nisu u najboljim odnosima, onda pogotovo neću da raspirujem vatru. Tako je i u reali.
Ne želim se miješati u to jer kad tad svako sam skonta ko mu je prijatelj, a ko ne.
Ja često spomenem tatu (šta ću kad je kontraverzna ličnost :oo ) on je previše iskren, a ljudi nisu baš ludi za tom osobinom.
I on sve prenese. Neko mu kaže nešto ružno o drugoj osobi i on to prenese toj drugoj osobi kao da mu otvori oči, ali ta druga osoba onda zamjeri tati. Zašto, ne znam. Možda zato što dovedeš u nezgodnu situaciju osobe kojima prepričavaš šta se o njima priča. Znači prenošenje trača jok.
E sad, tračam li ja. Tračam naravno i nema te osobe koja barem ponekad ne trača, pa nek priča šta ko hoće.
Naravno, ne tračam ni previše ni sa svima, nego ponekad s najboljom prijateljicom i prijateljem, te nešto malo sa sestrama.
Ali to nisu oni zlobni tračevi i izmišljanje gluposti o drugima, nego više komentarisanje nekih postupaka i osobina drugih a koje se meni ne sviđaju. Tako da to dođe kao razmjena mišljenja o drugima sa osobama od povjerenja.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Prenosite li traceve?

Post by Luna. » 05 Jan 2013, 18:15

ja volim da mi je sve na svom mjestu.. da je, kad udjem u sobu, red... samo sto kod men enikad nije tako :D
uvijek ima coskova zabacanih makar malo... mrzim pospremat po kuci... kuhat volim, cudo jedno. stalno nesto kuham i znam jako dobro kuhat ( hocu da se hvalim, kad vec nemam obicaj slikat :oo ), ali po kuci pospremat.. uh...
kupatilo mi je uvijek cisto, kuhinja isto tako... ali ormari :grana
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120522
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7000 times
Been thanked: 7956 times
Status: Online

Re: Prenosite li traceve?

Post by Krokodil Behko » 05 Jan 2013, 18:44

Luna. wrote:ja volim da mi je sve na svom mjestu.. da je, kad udjem u sobu, red... samo sto kod men enikad nije tako :D
uvijek ima coskova zabacanih makar malo... mrzim pospremat po kuci... kuhat volim, cudo jedno. stalno nesto kuham i znam jako dobro kuhat ( hocu da se hvalim, kad vec nemam obicaj slikat :oo ), ali po kuci pospremat.. uh...
kupatilo mi je uvijek cisto, kuhinja isto tako... ali ormari :grana
I šta sad ti radiš? Jel tračaš sebe ili je neka druga poenta?
online

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Prenosite li traceve?

Post by Bahra » 05 Jan 2013, 20:59

Luna. wrote:sad se sjeti kako je prije rata jedna budala mene vidjela kod doktora i skontala da sam isla kod gonekologa, jer sam trudna :oo ... a meni bilo 17 godina i imala upalu uha :lud ... pa tu svoju pretpostavku prenese dalje. sva sreca, nije se rasirilo kao jedan put prije toga, kad je neko isto tako skonto da sam se udala :klanja ... pa mojoj materi svijet po carsiji poceo cestitat...
Ista stvar...identicna. Do 18 po tracevima sam imala i djete, ali nisu bili sigurni jel musko ili zensko. A ja setala od drugaricine sestre blizance po parkovima :ooo

Ne tracam, sto cujem sutim, ne zanima me svak svoje nek rijesava (ne odnosi se na najblize ljude). A imace imam ruznu naviku da uvijek kazem sta mislim, pa sam par puta ispala najgora. Jer ljudi vole sve osim istine..jbg
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Prenosite li traceve?

Post by Luna. » 05 Jan 2013, 21:11

Krokodil Behko wrote:
Luna. wrote:ja volim da mi je sve na svom mjestu.. da je, kad udjem u sobu, red... samo sto kod men enikad nije tako :D
uvijek ima coskova zabacanih makar malo... mrzim pospremat po kuci... kuhat volim, cudo jedno. stalno nesto kuham i znam jako dobro kuhat ( hocu da se hvalim, kad vec nemam obicaj slikat :oo ), ali po kuci pospremat.. uh...
kupatilo mi je uvijek cisto, kuhinja isto tako... ali ormari :grana
I šta sad ti radiš? Jel tračaš sebe ili je neka druga poenta?
kad vec nisi mogo skontat, da ti pojasnim - nadovezala sam se na julijin post. majin post uletio izmedju
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Prenosite li traceve?

Post by silence » 05 Jan 2013, 21:28

:jok , ali donosim svoj sud o osobi koja trača... i... :stop
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Prenosite li traceve?

Post by Dust » 05 Jan 2013, 23:38

Ako se radi o meni bliskoj osobi, a u pitanju je prica koja bi je/ga mogla povrijediti, onda bih prepricala njemu/njoj. Hvala Bogu, nisam jos dosla u takvu situaciju.

Sto se mene licno tice, zlobnici mogu da kake koliko hoce. Obicno tracanje vise govori o njihovom karakteru, nego o mom.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Prenosite li traceve?

Post by Lanci » 06 Jan 2013, 13:19

Niti volim da tracam,,a jos gore da prenosim to me zaista nervira kad cujem tako neko tracanje,,i jedva ceka da vidi to doticnu osobu da joj prense sta dobije od toga nista..
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Prenosite li traceve?

Post by Zagorka » 06 Jan 2013, 21:49

Moju prvu komšinicu muž vara,i to sa ženom s kojom je ona dobra........
Nikad joj ne bih rekla.....

Neke stvari jednostavno nisu za priču.
:kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Prenosite li traceve?

Post by Heidi » 06 Jan 2013, 22:08

samo dobrim prijateljima :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

Andjelko
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 432
Joined: 13 Oct 2012, 09:09
Location: na PAciklu
Status: Offline

Re: Prenosite li traceve?

Post by Andjelko » 06 Jan 2013, 23:22

naravno :oo

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: HAVANA and 81 guests