Price iz nase mahale

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Biba » 15 Nov 2015, 17:50

Jesam ja pisala da smo imali Tuđmana. Povratnik iz Njemack. Ljubavnica mu bila jedna mlađa zena ni musko ni zensko..Imala je vanbracnu kci i nije znala koji vojnik je otac, bila pijana..Poslije Tuđmanove smrti je imala ljubavnicu u Austriji..

A Tuďman :grana pretrivo s viagrom pa ga sin svako malo u bolnicu vozo i kuko kak ga je vise sramota...umro Tuđman relativno mlad..et viagre
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Biba » 15 Nov 2015, 18:12

E sad m Behko podjetio...

Jedan nas mjestanin davno iso u Brcko i razgleao izloge..Jedan trgovac njega zvao u svoj ducan i hvalio s kako u njegovom ducanu sve ima, bas sve..
A mjestanin se napravio kobajagi da razmislja pa reko..eto ja bi staklene čakšire...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Mohr » 15 Nov 2015, 18:19

Danas, na tetkovoj mi dženazi, priča mi haver o jednom čo'eku, kog oba znamo, da mu je sin, davno nekad, par godina pred rat, pokupio se i o'šo, bez traga i bez glasa... Ćaća mu je pravio raznorazne da prostite pizdarije, i dečku dozlogrdilo... Tražili ga na sve strane i na sve (ne)moguće načine, pisali svim ambasadama u BiH, ako neka od njih mor'bit slučajno nešto znade... Jok :jok niko ništa Image :cudi Već ga oplakali, pravili mu tevhide :plavi naručivali jasine i sve po redu, kako to već ide... I fra'er se ove godine pojavi, dođe čo'jek kući... Starci mu se :sok Image Image Image Doš'o lik da vidi šta će naslijedit, haman... Radi, ka'e, u Japanu, ko profesor engleskog...

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Biba » 15 Nov 2015, 18:23

:ovaj doso iz Japana zbog nasljedstva..ccc..pa da je ne znam kakav otac valjda bi doso zbog roditelja...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Biba » 16 Nov 2015, 21:44

Danas cujem..pita me kolegica kak ja to nisam do sada znala :cudi

Bio u nas pop i zavrago se sa zenom prijatelja...zena imala troje djece. Njezinnsuprug osamario popa i iso Biskupu reci da ce ubit popa ako ne odseli..
Pop odselio i poterali ga biskupi iz crkve..
Svalaerka lagala popu da je s njim trudna i nastave se sastajati njih dvoje.
Ona zaista ostane trudna s popom.
Nedavno j rodila. Suprug pokrenuo brakorazvodnu parnicu a ona supruga iz porodilista zvala da dodje priznati dijete.. :grana....popa ni od korova...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Biba » 17 Nov 2015, 17:10

Samo za rethnu..

Friška priča...

Danas ja vidim kuvarici se žuri al ne pitam ništa. Dobre smo i ona meni sve kaze.
Njezina sestra zivi s jednim cokom. Ma pametan je on i dobar coek. Moj sin mne grdio sta nisam njega safatala. Kaze dobar je a ima i dobar auto..et...ko moj brat kad je bio mali pa nasu mamu udavo za pekara da svaki dan kma kifla kolko oce..

E da. obrali su kukuruze i coek se negdje penjo i propo..Kaze ne moze micati nogama i glavu je zbubo jako..hitna ga odvezla...
Ma on i njezinog sina skoluje a slabo sin ispite daje a nece ni kod kuce nista radit..a mater ko mater sina stiti...tak eto nije dobro..
Bolje da ja sama kosim kanal i drva vozam vec tak..ama niko mi ne znam sta more bit zacas..zao mi ih je...dobri su to ljudi...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by SPINERKA » 17 Nov 2015, 17:23

:rol bibo :cool

Image
Image

Alpha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6360
Joined: 07 May 2014, 00:43
Location: baza deda mraza
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Alpha » 17 Nov 2015, 18:19

bio jednom jedan koji je znao sta zene zele sve i pobudalio .. :lud
▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬
COR NON MENTITUR
▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Biba » 20 Nov 2015, 20:25

Jučerašnja priča..i malo od prije...

Vracajuci se iz poste susrela sam zenu koju poznajem..
Njezin otac je bio upravnik zadruge. Ubio se...mislim da su ga obiteljski problemi dotukli.Sjecamnga se. Nizak imdebeo. Dobar covjek. Imao je zenu pravi davez. Ta doslovce nije jezik uvlaxila. Spasilimsu ga kad se pokusao baciti u zadruzni bunar...ali nisu ga vazda mogli cuvati.
Jednoga dana je zena ispratila kxi na zeljeznixku stanicu a to je daleko..
Objesio se...
Bila sam vrlo mlada ali vidjela sam ocaj u njegovim ocima..

Ta kci koju sam jucer srela dvaput se udavala. Ima sinove iz dva braka i kci iz drugog braka.Njezin drugi suprug je bio prvi put ozenjen uciteljicom. Bila je to pametna zena i odlican govornik. I njoj je on biomdrugi suprug. On je izmislio da je ona lezbejka i ozenio mladu...kci onoga sto se ubio..
I on je puno pio, ali sin je jos gori.
Ta zena koju sam srela bila je i u Vrapcu na lijecenju...pametno govori..
Jucer mi je rekla da ne zna sta da radi....sin pije i lupa po kui i njoj psuje..boji se da ce ju ubit, a kaze kako da policiju zove kad joj je sin..eto, nesretna mater.....
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Biba » 28 Nov 2015, 19:05

Još jena priča...
rethna me inspirirao :djed

Imala sam nekada komšinicu prvu, sad tu stanuje moj kradljivi susjed. Bila je zanimljiva.Tuga oboljela je od Alzheimerove i umrla je u domu.
Voljela se družiti i šaliti ..al bolest je učinila svoje pa je nekada napadala i optuživala da smo joj sakrili ključeve ili ukrali...
Voljela je častiti kad smo sjedili vani na klupi...

E jednom se ona raspitivala za moju časnu, onu što voli tračati i zna sve što se u selu događa. Pitala mene komšinica kako izgleda časna i da bi ju voljela vidjeti..Ja rekla ovako komšinici - Kad budeš išla u Brčko, dobro gledaj na ulicu. Ona časna koja stalno stoji na šoru i s nekim priča..e to je časna Mara...

Vidjela je nju komšinica, al ja sam se zablesala pa sve ispričala časnoj...nije joj baš bilo pravo..a šta joj ja mogu kad vazda trči za nekim i sve ispituje..ama zapilji se u čovjeka i čeka...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Biba » 02 Dec 2015, 15:23

Alpha wrote:bio jednom jedan koji je znao sta zene zele sve i pobudalio .. :lud
Depra pogadja daleko vise zene ..medicinski dokazano, zato suti :klara

Ev jedna prica o politicarki..u selu gdje radim dogodila se..
Danas je opet poplava u skoli. Sef javio nek djeca idu vanka piskiti i ono krupnije.
Ucitelji nemaju odvojen vc. Ima jedan mali mamlaz koji kaki dole na plocice...

Kad je bila sjednica vlade dolazila je i Opacicka. Za nju samu je morao biti vc..zakljucann..nitko nije smio ni blizu..
Et tak..uciteljima djecja govna neka gaze i ciste a Opacickina guzica je aman zlatna, i ne samo guzica...Ja mislim da mi i jesmo g.... Prave strajkove bezveze...hbo to...a Opacicka..bolje da ne pisem sta njoj hbem.. :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Biba » 05 Dec 2015, 18:15

Prica o ciganima

U mom rodnom selu je bilo puno Roma. Moj tata je isao u skolu s njika i znao njihov jezik.
Ne znam jesu li ih odvele ustase ili Nijemci....strasno...
Rodjaci mog tate su se ozenili dvjema romkinjama. Jedna od njih je ziva i moja je krstena kuma...posve je bijela..

Imao moj tata jednu zgodu..
Mali cigo u skoli nesto skrivio i uciteljica ga grdila a on njoj opsovo mater na ciganskom...
Uciteljica pitala mog tatu da prevede a moj tata preveo da je cigo reko - Hvala gospojice uxiteljice!
Ali javila se mala Romkinja Pačarica i rekla da je cigo opsovo mater...
Dobili su obojica sibom po goloj guici i jos batina kod kuce...

Puno godina poslije ciganka prosila po kucama i pocela mome tati lajati na ciganskom...
Joj kad je on njoj poceo. :grana ...oci su joj iskocile :hihi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Biba » 30 Dec 2015, 22:48

E ova je iz moje mahale...jucer sam ju tek cula...

Pisala sam o covjeku koji mi je prije nekoliko mjeseci pomogao.
Pola zivota mi je spasio...
Nisam janjega godinama viđala i nista znala o njemu a nije mu kuca daleko..
Otac mu je Srbin a majka Hrvatica. Nebitno je meni, ali bitno je za nastavak price..
Napisala sam vec da ja nikad o toj obitelji nista nisam pricala, ni ruzno ni lijepo dakle.
Poslije toga događaja sam ispricala da nisam mogla vjerovati da je toliko dobar...
Mama mi je poslije pricala da je i njegov otac bio tako dobar..
Taj koji mi je pomogao, zna sta je nevolja i bio je u istoj nevolji kao ja pa mi je zbog toga i pomogao..

Htjela sam zapravo opisati kako ke kedan Hrvat bio pokvaren..
Ne znam koje godine su pale granate na nasu njivu.
Moja mama je svaki dan imala obicaj ici na njivu ali toga dana nije isla jer je bio sveti Anto..
Naslimsu gelere na nasoj njivi a jedna kuca je dosta ostecena.
Covjek koji mi je pomogao bio je tada mlad..nije imao ni 30 godina...isao je da vidi kako je granata ostetila kucu..
samo da vidi..
A onaj Hrvat je uzeo pusku i otisao k njemu i prijetio da ce ga ubit..
Ima nasih govana od Hrvata...ima....
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Biba » 05 Feb 2016, 21:30

Eh, sjetih se jos jedne..istinite da istinitija ne moze biti..

Bili su muz i zena i imali jednu kci. Kci je moje godiste i medixinska je sestra u Kninu.
Umrli su joj roditelji a i suprug.

Otac te moje skolske prijateljice je bio cuveni svaler.
Brak nije bio nikakav ali ostali su zajedno.
Moj tata je radio ma pogonu i taj covjek..Peero ga zamolio da neku kladu odveze kuci..hrastovina bila..
Odvezo moj tata njima u avliju i zena bila kod kuce...
...a moj tata vrazicak reko zeni
-Evo poslo Pero, kaze dobra hrastovina...najbolja i kaze hoce Pero samo od nje najbolji križ za grob da ti napravi :grana

Zena pocela hbat mater obojici...mogu mislit sta je muzu lajala kad je doso kuci :grana
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119644
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5644 times
Been thanked: 12149 times
Contact:
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Maja » 15 Mar 2016, 23:23

Ne mislim za sebe da sam popila svu pamet svijeta ali nekad se stvarno upitam gdje i s kim to ja živim :oo
Mislim na mahalu. Tačnije, na ljude 60+ koji ne žive s djecom pa su malo zaostali, mada je ružno to reći.
Predveče me zove tetka kaže bi li otišla sa mnom kod moje komšinice, ne bi ona sama. Pristanem, naravno.
Mi tamo kad čovjek (70g) sjedi ispred šporeta, peče hljeb i okreće ga. Ne bi bilo čudno da se ne radi o električnom šporetu!
Tri puta ga je okrenuo...hljeb...u električnom šporetu!

Onda je pričao kako su ga skinuli u gaće na aerodromu u Americi. Javljalo da ima metala kod sebe i skinuli ga do gaća pa mu uzeli 5kg suhog mesa kojeg je ponio tamo i kaže...boRe moj što su se kasnije častili onim mesom.
Ja kažem kako nemaju oni pravo jesti/uzimati robu koju oduzmu tu. Kaže on...heheeeeee jeli su jeli..sve sama ribnjača.
Guglajte za ribnjaču ne da mi se objašnjavati.

A ženu mu priča kako je prvi put čula za pizzu iza rata. Kaže ležim ja pod dekom, dođe komšija i donese kćerki nešto i reče joj evo donio sam ti picu. Kontam šta je pica...da ti pravo kažem i nezgodno ime ima... te sve provirujem ispod deke da vidim šta je.

:grana

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Hannibal » 16 Mar 2016, 00:43

U mom naselju nista novo. I dalje sam najjaci
🐽

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by greeneyes » 16 Mar 2016, 01:07

Tako kod mene ima komšija(čak i rodjak stariji) koji je notorni lažov. Znači čovjek čim zine on slaže, ali ne bi čo'eku ni bilo čudno da on nešto slaže zarad neke koristi, da se izvuče iz neke nezgodne situVacije, ma jok. Čo'ek jednostavno laže iz hobija. Dodje do tebe, stane par minuta s tobom i u tom vremenu ti nabaca toliko laži da se zaibretiš. Baš ono čo'ek ima bujnu maštu, ko da mu je Hans Kristijan Andersen nešto u rodu. I on to tako dočara, donese da je to za nepovjerovati. Možda vam ovo što sad ispričam i neče biti smiješno toliko, al' kad to on ispriča to su piševi živi. :oo

I tako on pričao jednom starijem čo'eku kako je nekad davno, još kao momak, kosio travu. I sad ono, bila ka'e vrućina nesnošljiva, +40 stepeni, ne može se ostati od vrućine. I ja šta ću, kako ću, odoh ja gdje naći hlada pa sjesti odmoriti, zapaliti cigaru. I ja ti kako god pogledam nigdje hlada, čo'eče. Na kraju sam morao otići livadu-dvije iznad i pronaći hlad u šumi. Tako ti ja sjednem pod neko drvo, zapalim cigaru, kad ono, *ebo majku, snijeg zapada. Eeej, snijeg poče padati u po ljeta. Ne'š vjerovat'!! :haha
Samo sabura

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Mutevelija » 16 Mar 2016, 02:59

Prolazio ti jednom jedan turista mojim mjestom, pošto je zalutao sa magistralnog puta Tuzla Orašje i tako skrenuo u stranu i priključio se uz seoski put.
Skrenuo je istočno umjesto da ide prema jugu, prema Srebreniku pa tek ,onda prema Tuzli, i tako se priključio u moje selo, kad je već dobro otišao u selo propješačio 2 kilometa i vidio je da nešto nije uredu, upitao je komšiju:"Kojim putem se ide za Brčansku maltu?
Ovaj mu jedan odgovoara samo pravo Brčanska malta, usmjerio ga je skroz od grada u još jedno zabačenije selo.
Turist odgovori :"Fala fala".
I tako ovaj ga nagovori da ode iz jednog sela u drugo, kad su pitali ovog komšiju što si mu bolan slagao, što mu nisi rekao da je zalutao?
Ovaj odgovara : Pa nek ide pravo doći će nekad.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Biba » 21 Mar 2016, 21:42

Danas moja mama malo setala iza basce i popricala sa susjedom.
Susjeda nikad ne odmara a mrsavija od Olive Popajeve.
Imaju kucu ko kasarna a i dvorisne zgrade svuda uokolo. Sunce ne dopire u avliju a kapija nije kapija vec zidine ko u Siptara..

Cuva susjeda unuce i kopa.
Zapravo cuva ga njezina kci a kci nedotrpana, i nju treba cuvati..
Mali samo krici, zamalo mojoj mami izbio oko a svoju tetku opalio nekom mocagom po glavi..
Sramota ih da ona ide doktoru jerbo ce rec da je dijete ludo..

E imaju oni tetku u jednom vecem gradu..
Prica susjeda kako tetka ika punu kucu svetinja..kipova..
Kaze da je i na balkon stavila velikog Isusa i svi prolaznici zastaju jer je lijep velik kip..
Ama stavila zena Isusa na krizu na balkon..ljudi se aman krste ... :grana

Te tetke su se bojali da im ostavlja vracke...bfat je sandale naso na grani i bixiklom nosio da ih baci u Savu..ko onaj iz Bogovi su pali na tjeme majke mi..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Mutevelija » 22 Mar 2016, 02:27

Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests