Price iz nase mahale

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Zagorka » 20 Feb 2013, 20:18

Ruana wrote:
Zagorka wrote:.....nekad su bili oni vanjski zahodi,a jedna bila lijena izlaziti,pa vazda mokrila u lavor i prolijevala bilo gdje......kuca joj malo na uzvisini,pa pljuskala kroz obalu i gdje bilo,i jedan dan komsija pođe na posao(covjek na zeljeznici radio u uniformi)a kroz obalu pljusss lavor mokrace po njemu :hihi
I dan danas to se spominje.....(inace ona bas i nije bila sva svoja,ta zena mislim)
Mi jednoj Nafi kucali na prozor kad ona gleda vijesti, a zivljela u prizemlju preko puta. Ona je imala kupatilo, ali je cijeli dan mokrila u lavor i jednu noc nas cekala i posula. Ali smo joj sutridan sve ruze posuli biberom, a ona ih vazda mirisala i pjevala "Sejdefu majka budila"
:grana :hihi zapamtili ste Nafu :ooo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Ruana
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Ruana » 22 Feb 2013, 16:15

Danas izasla malo na pauzi, i sretnem jednog naseg covjeka, posto sam cula da mu se kcerka udala i da se vraca dolje, ja mu cestitam i pitam ga ko je zet, kaze covjek "fino se udala, fina familija,on je magistriro telekom a majka mu je indzinjer na fakultetu a otac mu je u politici a sestra za vlahom"

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by gejsha » 22 Feb 2013, 18:16

Jedno vrijeme u komšiluku je živjela jedna porodica, čovjek žena i dijete, u jednoj maloj kućici.
Niko nije baš znao mnogo o tom čovjeku, a on je svima pričao da je pilot.
Jednom čovjeku je govorio kako je lijepo gledati ova polja iz aviona.
Na kraju se saznalo da je niko i ništa, lezihljebović, krao željezo i prodavao, ne radi nigdje..
i prozvali ga avijatičar.
I svašta je još lagao, ali on je to tako uvjerljivo pričao.
Nedavno ga vidim, šeta sa sada drugim djetetom i odvio muziku na mobitel, turbofolk trese..
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by gejsha » 22 Feb 2013, 18:17

Ruana wrote:Danas izasla malo na pauzi, i sretnem jednog naseg covjeka, posto sam cula da mu se kcerka udala i da se vraca dolje, ja mu cestitam i pitam ga ko je zet, kaze covjek "fino se udala, fina familija,on je magistriro telekom a majka mu je indzinjer na fakultetu a otac mu je u politici a sestra za vlahom"
:valja
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Zagorka » 22 Feb 2013, 22:46

Ruana wrote:Danas izasla malo na pauzi, i sretnem jednog naseg covjeka, posto sam cula da mu se kcerka udala i da se vraca dolje, ja mu cestitam i pitam ga ko je zet, kaze covjek "fino se udala, fina familija,on je magistriro telekom a majka mu je indzinjer na fakultetu a otac mu je u politici a sestra za vlahom"


s'io poretka :oo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119064
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5478 times
Been thanked: 11599 times
Contact:
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Maja » 25 Mar 2013, 22:36

Imala sam jednog komšiju čiji sam lik pomalo izgubila iz vida. Zadnji put sam ga vidjela na ljeto 93. prije nego što je otjeran u logor. Tad je bio momčić od dvadesetak godina. Slušao je Šemsu Suljaković, a nosio rokerske majice. Bio je budalast...baš ono u svom svijetu. Redovno bi hodao mahalom u naopako obučenoj majici (slika bi bila na leđima), nikog nije bendao, čitao je erotiku tj gledao slike, a skrivao je u garaži, pa smo je mi djeca redovno uzimali i listali. Možete zamisliti naš šok kad smo vidjeli slike (8-10 godina) posebno one sa zlatnim tušem :D. :D. :D.
Običavao je noću gledati kroz prozor žene i djevojke. Posebno ljeti kad bi spavale malo komotnije i nije ga bilo briga što su mu rodice.
Ne znam kolika je razreda završio..da nije 5 :hm i to jedva. Dali mu da prođe.
I pogodite koji posao radi... Maneken je

:haha

dacina_curica
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by dacina_curica » 07 Apr 2013, 11:31

Maja wrote: I pričam ja to bratu jedne prilike kad smo šetali i sreli komšinicu (a kćerki joj je ime sa A), kaže brat...Pa hebo te A se rodila u jaslicama ko Isus.

:haha

:valja :valja :valja

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by gejsha » 28 Apr 2013, 23:29

Komšinica, koja ima dvije djevojčice, nedavno rodila treće dijete.
Dok je bila trudna svima govorila da nosi žensko, a i njene kćerke su tako govorile.
I eto rodila muško.. kao ono nije htjela govoriti da je muško, da se na kraju svi iznenade.
Ne mogu da vjerujem kao da živimo u nekom starom vremenu.. pa neka je živo i zdravo, zar je toliko važno da bue muško dijete.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Nela » 29 Apr 2013, 09:46

Ne znam jesam li pisala o svojoj komsinici, nekadasnjoj koja ima troje djece, ali ni o jednom ne brine nesto posebno, jedne prilike mama i ja vidimo jedno od djece kako nosa noz, bilo joj je mozda godina - dvije i mama joj govori da uzme djetetu noz, past ce pa ce zbosti, kaze ona :"ma ako je sudjeno da se zbode, zbost ce se" :plavi
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Ruana
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Ruana » 02 Jul 2013, 08:32

Juce poslje posla dogovorila se sa jednom prijateljicom da se nadjemo na kafi. I kako je bilo lijepo vrijeme sjedemo vani pred jedan kafic.
Dok smo pile kafu naidje neki njen komsija. Tip ima oko 50 godina i tri puta se zenio, ima djece od Njemacke do Austrije i kaze svaka ga varala pa je on otjerao.
Uglavnom on sada samo pije i trazi zenu da se zeni. I kako on nas nije vidio, ona namjerno njega zove i javljamu se. On nju zove "mala" i pita on nju za familiju i jos neke sto ih ja ne znam.
Kaze ona njemu "sto se bolan S ne zenis, ima li ikakva" kaze on ma ko ce me, kako cu je naci, ona nastavlja, ma ima kako nema eno se i neki tamo A ozenio, ne trazis, da trazis nasao bi.
Kaze on "sad bio u Bosni, i koju got nadjem pita me imas li onaj FLEJSBURG, da mozemo pricati kad se vratis u Dansku.
Ona mrtva ozbiljna kaze " pa imas li FLEJZBURG, nije to losa ideja"
Kaze on nemam odakle mi nemam ja ni masine a kamoli FLEJSBURGA, nego cim malo skupim para reko mi je N da ce mi napraviti Hayat, pa ce onda biti i onaj internAt, pa ces mi ti napraviti FLEJSBURG.
Pa jb. mater nece me valjda prevariti da mi turi neku drugu sliku a da u njoj bude trista kila.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119064
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5478 times
Been thanked: 11599 times
Contact:
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Maja » 30 Jul 2013, 01:48

IM_ex wrote:I nista od teme o Camili :rol
E golemo. Kunem se da je danas Ćamila svraćala kod nas i palo mi je na pamet da napišem rečenicu-dvije zbog imex. Zaboravim, i sad ugledam ovaj post od Imex :D.

Ma nije neka priča al evo...

Njena kćerka je u Bosni i došla je kod nje na 10 dana s kćerkom od 3 godine - Ćamilinom unukom. A druga kćerka je isto došla s djetetom na 4 dana, toj unuci su 2 godine. Već sam (mislim) pisala o tome kako je Ćamila u ogromnom teretu, kako stalno radi, kako tjera goste kad joj dođu jer jednostavno nema kad sjediti i piti kafu s njima.
Danas sjedimo ja i tata pred kućom kad ona niz ulicu...Na njoj joj bila neka starinska haljina na cvjetove, na nogama gumene papuče, vuneni čarapi (wtf??) i marama koju je objesila preko ramena, a kojom inače podvezuje kosu. Korakom od dva metra koračala je ko šerif, okrećući se čas lijevo, čas desno, a iz očiju su joj munje sijevale.

Zove je tata i ona svraća i onako u hodu od kapije do stolice poče da nabraja..

Vatre ove narode moj...eno na teletekstu piše 41 stepen, ma šta 41 ima šeset. Što su mi dodijali (kćerke i unuke) to vam ne mogu opisati. Šejtan ih odnio!!!! Pa da mi bar nešto pomognu, da imam nekakve koristi, pa hajde. Ali evo što nemam koristi već im još moram i nakuhavati. Onda odjednom ravnodušno reče...eno sam im napravila dolmu, popržila filete i tikvice. Ima i graha od juče. Opet se nastavlja derati... Ali pasja (ovo s je kao crnogorsko s - između š i s) đeca neće nikako popodne da spavaju. Ova starija isto šejtan tobejarabi, nema smire nikako (ne smiruje se). Eno ona mlađa je tek sad malo zaspala eeeeeejjjj kuku kuku jada ovog. Onda stade, uze maramu i obrisa lice, pa pogleda u našu odrnu (željezna konstrukcija visoka 3 metra koja prekriva avliju a po njoj raste grožđe). Evo ti zdravo grožđe, reče tati opet normalnim glasom.
Tata nešto odgovori, pa dodade kako će se pred bajram čistiti harem. Reče kako je malo pokosio oko mezara njenog muža.
Kaže ona... idi je.em ti harem..ah što me ćeraš da sujem.. Nek čisti ko će čistiti. Na vrh glave mi je i živih i mrtvih. Ustade uz bučno odguravanje stolice i ode bez pozdrava.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119064
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5478 times
Been thanked: 11599 times
Contact:
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Maja » 30 Jul 2013, 01:54

A zaboravila sam reći par dana nakon što je počeo ramazan svraća ona kod nas i uzima komad karpuze (lubenice) pa kaže...ja brate šaram...jedan ispostim, pa dva jok..zagrize karpuzu.. nek Bog oprosti ako hoće.
Onda pogleda u mene onako blagim samilosnim pogledom...moj sine kako ti izdržiš...
Nisam uspjela ni otvoriti usta da odgovorim, kad ona dodade..a što nećeš kad ništa ne radiš na zemlji :plavi

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by IM_ex » 31 Jul 2013, 00:53

Vatre ove narode moj...
U startu vrh hahaha
jadna zena, nije joj lako, zao mi je. Ama, toliko volim citati kad o njoj pises. Iako je tare tezak zivot, zamisljam da je jaka zena, zdrava, custa ... i, i kad je ljuta, lijepo ju je slusati ono sa strane hahaha, kao i citati opisane njene nastupe :ok
Nije ovaj put bilo nesto tipa: unuketine, kcerusine, ... fali mi, Majo, asli si mi sfuserila originalnu verzijetinu :oo
salim se, nadam se da to nije izbacila iz svog bogatog rijecnika, bilo bi jazuk
zahvaljujem (:
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
crni_vilenjak
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 181
Joined: 29 Sep 2010, 12:15
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by crni_vilenjak » 20 Oct 2013, 17:28

moja mahla je malo cudna ima svega tu, al jedan dogadjaj ostao mi je u sjecanju a bilo je i na TV I NOVINE o tome. drug,komsija zabavljao se sa konom isto, bila ljubav voljeli se sto kazu, i on sticajem okolnosti ode vani u Kanadu da radi malo pa da se vrati, i tako polako vrijeme radilo svoje, daljina takodjer. Ona bila sa nekim i dobije dijete, on cuo vrati se odmah tamo vamo drz nedaj, oprosti joj sve i vjencanje, sve ok bilo dok neko nije narucio kod muzike pjesmu od onog Topalka Zvet, mislim da je tako naziv pjesme,lik pukne u secundi rokne nju pa sebe.. uh kakva je to zaebana scena bila :( e to se ne zaboravlja ..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119064
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5478 times
Been thanked: 11599 times
Contact:
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Maja » 23 Jun 2015, 00:25

Imex neki dan Ćamila prolazi kraj kapije a ja sastavila dvije stolice i ležim na njima. Ona gura motor u civari, ide natopit paprike a posti.
Valjda joj krivo što ja odmaram pa s prezirom zakriješta: moReš li izdržaT!?!
Ja rekoh ne mogu. Kad stade ona. Kaže, bože moj belaja ovoga. Ko radi ne more vala postit. Da mi je još ovaj dan izdržat. Mrš u pi.ku materinu i ram.... Stade tu :D. Ode.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Bla » 23 Jun 2015, 00:27

Jesi li i ti kreštala? :D.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119064
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5478 times
Been thanked: 11599 times
Contact:
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Maja » 23 Jun 2015, 00:29

Eno ti novi post na temi Šta biste uradili osobi iznad. Poteci!

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Biba » 01 Aug 2015, 17:50

Nastavak o Vragbabi...

Ponekad ujutro moja mama ode po kruh, ma da vidi malo svijeta.E slucajno je u ducanu bila vragbaba. Prisla je i s ledja potapsala moju mamu i rekla kako se ona ne ljuti nimalo na nas. Ja znam da ona laze. Zabranila je svome unuku da nas pozdravi...ali...vragbaba je nabelajila s novim prijateljima. Druzila se s jednom mladjom seoskom pijandurom. Prodavala joj baba rakiju a tu je zenu pijanduru ujeo i dilerov opasni ker.Ona je odustala od tuzbe i trazila rakije i od dilera.Ta pijandura se i mojoj mami jednom uvalila u kucu, pila kavu tri sata i popusila pola kutije mojih cigara. Trazila je i da joj ja posudim para. Nisam joj dala.Njoj yuprugvsalje iz Njemacke a ona sve popije, kupuje dvolitre vina i rakiju...struju su joj iskljucili. Mene je utusila svojom pricom i kad joj nisam posudila pare ..nema je vise...Ma jest jednom uletila mami u ljetnu kuhinju i zgrabila moje cigare.Moja mama je rekla da ih ne dira jer cu ja biti ljuta. Etak je ona kod vragbabe nasla utociste...ali...baba joj je posudjivala pare..Pjandura navodno vidjela gdje pare stoje i ukrala 400 kuna...to vragbaba kaze. Ja nisam bas sigurna. I moj komsija trci i kosi travu vragbabi za malo rakije..Nedaleko je komsijinom prijatelju netko pokrao skoro sve iz basce..e sad tko je lopov..moj susjed bi i iz crkve ukro..ali i babin unuk je sumnjiv..Prije nekoliko godina njihovom rodjaku je nestala sva ustedjevina. Policija nije nassla nikakav trag...covjek je izjavio da je samo vragbabin unuk znao gdje pare stoje :ovaj ..Ne znam...mislim najprije da j ipak moj susjed.I njegova zena je krala po bascama.Zamalo ju je iz puske covjek ubio.
Sve je to gotovo nebitno...vragbaba je shvatila da je nagrabusila..i kaze da je usamljena..laze, svaki dan netko dolazi..al eto opljackali su je...
Ja sam danas prisla njoj i nasoj snaji samo zbog toga sto je baba prva prisla mojoj mami.Znam da moja mama zna sve njezine zlocestoce...ali baba nam je i valjala.Kad su moji zidali kucu, stanovali su u vragbabinoj koja je tada bila nova i prazna...poslij je doselila vragbabina sestra...to je posebna prica..ta sestra nije tako pakosna bila..Ne vjerujem ja vragbabi ali sta cu...Uskoro cu ja poceti raditi a moja mama ostane sama. Moja mama voli puno pricati i drustvo...Neka vragbabe, nek ona dodje...al u familiju mimse nece petljati..zna ona da sam ja ljuta...20 godina ju pratim i slusam...shvatila je da me ne smije bocati, inace ce fasovati.pa nek je stara baba .:pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Terasa svjesti » 02 Aug 2015, 10:11

Bibo malo me brine ta tvoja okolina . Bez uvrede ali ćini mi se da oko tebe ima malo ljudskosti u ljudima . :roll
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Price iz nase mahale

Post by Biba » 06 Nov 2015, 20:23

Taman sam se sjetila gdje je tema, a onda sam pomislila da nemam pricu.
Imam, tuzna je i ova.

Moj susjed koji krade ima brata u selu. Kci toga brata je bila cura moga sina 6 godina. Opeljesila ga i prevarila.
Taj brat, njezin otac ima vanbracnog sina. Taj brat ima i sestru u susjednom selu. Kad je xura donosila njegovog malog sina, svi su je istjerivali iz avlije. Kak da ga nazovem..npr. Zeljko.. Zeljko je bio mlad, nije ni voksku odsluzio..poslijense ozenio a sestra udala i otisla..

Prije nekoliko godina je dvoje mladih poginulo u susjednom selu. Bio je to sin Zeljkove sestre i njegova cura. Vracali su se kuci s mora. Poginuli se nedaleko od kuce. Djevojcina majka je uciteljica, isla je s mojim bratom u osnovnu skolu. Jako je dobra i pise pjesme.

Svi su pricali da je Bog kaznio Zeljkovu sestru. Ja mislim da nije. Inace u istom selu ke poginula i tetka te djevojke. Oceva sestra. Bila je mlada i momak je iz zahebancije reko da ce ju pogazit...i pogazio..mesreca...

Nisat nisam o svom selu izmislila ni preuvelicala. O dileru je sve istina. Istina je da mu je policajac dao bombe...pronađene su u pretresu kuce...To su najvjerokatnije bombe s kojima se nekada igrao moj macak..Molila sam brata da ih preda policiji ali mije me slusao.....puno je nesrece bilo u nasem selu....daj Boze da na tome ostane....

I ka sam ma forumu zevrsila vezano za te belaje....Laganini rece maloprije da ja lazemmza godine...ma imam ja trbuha...ali istina je i da sam prije godinu i po bila jako mrsava....iz moje basce je ubijen susjed.....necu vise o tome...toga se ne zelim sjecati....Evo Terasa je iznad nesto mapisao...Voljela bihnda je on sada tu.. :ok :djed :cvike :pusi ...ne istrazujem nista i me sumnjam vise nista...to mema smisla...ovdje sam ker je zanimljivo :hoi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests