Zanimljivosti

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by Duh » 04 Jun 2022, 10:38

pa skace po svim kravama.
a ribica moze ispuniti zelju i za 3 mjeseca.

i ja kazu ne razlikujem boje.
a u stvari razlikujem, samo ih cesto zamjenim...
sto je manje svjetlosti...sve je manje boja, a sve vise lijepih zena.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2284 times
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by Skin » 10 Jun 2022, 23:30

jedan moj mali djecak je speed cuber, slaze kocku sa povezom na ocima, trudi se da obara rekorde. citam sad ovaj clanak i bas to kontam tako nekako...
https://balkans.aljazeera.net/amp/blogs ... ije-bacena
kocka 3x3 ima 43 triliona kombinacija
ipak je u pitanju ozbiljn mozdana aktivnost i memorija, bez obzira sto se algoritmi mogu nauciti

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by Maja » 21 Jul 2022, 13:38

Čovjek koji želi biti "crni vanzemaljac" se žali da ne može naći posao: Ljudi me osuđuju


Image


Anthony Loffredo, kojem je cilj da bude "crni vanzemaljac", požalio se kako zbog svog fizičkog izgleda ne može naći posao jer ga ljudi osuđuju.

Podsjećamo, uklonio je dio nosa, gornju usnu, izrezao jezik i tetovažama prekrio čitavo tijelo. Svoje "putovanje" nazvao je The Black Alien Project.

Hirurške zahvate obavio je u Španiji jer su ilegalni u Francuskoj, gdje je rođen.

ŠOKIRA POJAVOMMuškarac koji želi izgledati kao "crni vanzemaljac" uklonio nos i gornju usnu

"Ne mogu naći posao, postoji mnogo negativnosti. Svaki dan je borba jer stalno upoznajem ljude koji me ne razumiju i osuđuju. To je život, ne razumiju svi sve. Ni ja ne razumijem mnogo stvari vezanih za druge ljude", rekao je u podcastu Club 113.


"Ne možete nikoga osuđivati. Ne znate šta je nekome u glavi i zašto radi to što radi. Ključ je u razgovoru", dodao je.

Istakao je da je on normalan čovjek i da želi da ljudi iz njegove okoline to shvate.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by insomnia » 21 Jul 2022, 19:49

Prvo emitovanje u boji na fr televiziji
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by insomnia » 21 Jul 2022, 23:36

Brojka razvoda na sto vjencanja u Evropi ukljucujuci i Rusiju i Tursku.
Cifre su iz 2016, 17, 18-e sada su vjerovatno i vece
Image
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by srculence7 » 24 Jul 2022, 18:13

LEGLA I NIJE SE PROBUDILA 9 GODINA!
Ona je prava USPAVANA LEPOTICA


Može se reći da je 19. vek fascinantno doba jer je bilo na ivici industrijske revolucije, modernizacije medicine i društvenih promena koja će uticati na buduće generacije iz korena im menjajući život. Vremena su bila jednostavna, ali to ne znači da nije bilo komplikovanih događaja koji tadašnji ljudi jednostavno nisu mogli da objasne.

Jedan takav događaj bio je slučaj Elen Sadler, sasvim obične devojčice koja je jednog dana zaspala i nije se probudila - 9 godina!

Uspavana devojčica iz Turvila

Elen je rođena 15. maja 1859. u velikoj porodici od 12 dece. Ona je bila deseto dete, a njena porodica je živela u malom britanskom selu koje se nalazi između Oksforda i Bakingemšira, poznatom kao Turvil. Tako je ona postala “uspavana devojčica iz Turvila”, prenosi Istorijski zabavnik.
Njen otac Vilijam Sadler bio je farmer. Poginuo je u nesreći kada je Elen bila mala. Njena majka En Sandler se ponovo udala za Tomasa Frevena, fabričkog radnika koji se prema njenoj deci ponašao kao prema svojoj i generalno - porodica je živela srećno i sasvim obično.

Elen je bila zdravo dete i nikada nije pokazivala nikakve zdravstvene probleme. A onda je 29. marta 1871. kada joj je bilo 11 godina, otišla da spava sa ostalom braćom i sestrama kao i svake druge noći. Jedina razlika je bila što se sledećeg jutra nije probudila!

Braća, sestre, majka i očuh su je drmali, gurali, vikali, ali Elen je bila i dalje usnula. U početku su svi mislili da je umrla, ali devojčica je i dalje imala puls i bila je topla. Lokalni lekari su analizirali njenu situaciju, ali ovako nešto niko do tada nije video. Nisu mogli da kažu šta je uzrokovalo ovo duboko stanje hibernacije.
Stručnjaci iz cele zemlje došli su da pogledaju Elen, ali niko od njih nije video ni čuo za nešto slično. A devojčica je i dalje spavala…

Neobjašnjivi fenomen

Kada se priča pročula, ljudi bi dolazili u Elenin dom da doniraju novac kako bi porodici pomogao u lečenju. Problem je bio što se činilo kako - nikakvo lečenje nije bilo potrebno! Neki od ljudi koji su posetili porodicu čak su insistirali na pokušaju da probude devojčicu. Došli su sa različitim vrstama alarma, satova i raznoraznih skalamerija, ali nijedan od njih nije radio.
Tajms je kasnije te godine objavio članak o Elanovom slučaju u kojem su napisali: "Jedan od najneverovatnijih, neobjašnjivih fizioloških fenomena koji su ikada desili".

To je ono što je Elen zaista učinilo popularnom, privlačeći čak i ljude iz inostranstva da vide usnulu devojčicu. Osim što bi donirali novac za nju, počeli su i da plaćaju znatne sume za male pramenove Elenine kose. Kako je porodica bila velika, a prihodi mali, roditelji su prihvatili neke od zahteva i uskoro se pročulo da su se prilično obogatili.

To je dovelo do federalnih istraga jer je lokalna policija mislila da zarađuju na jadnoj devojci. Sa druge strane, roditelji su napomenuli da nikome i nikada nisu tražili novac i da su ljudi donirali svojom voljom.

Svi su se pitali kako je devojčica još uvek živa nakon što mesecima ništa nije jela ili pila? Tako što ju je majka ju je malim čajnikom hranila kašom, mlekom i vinom sa šećerom. Posle godinu dana devojčici se vilica zaključala i tada je majka počela da je hrani kroz mali procep gde je devojčici nedostajao jedan od zuba.
Nažalost, 1880. Elenina majka je umrla od iznenadnog srčanog udara. Na osnovu onoga što su doktori konstatovali, stalni stres i psihički problemi uzrokovani ćerkinim stanjem za koje se činilo da se nikada neće završiti izazivali su preveliku anksioznost, a zatim i srčani udar.
Veliko buđenje

Samo 5 meseci nakon majčine smrti, Elen se probudila nakon devet dugih godina sna. Zaspala je sa 11, a probudila se sa 21! Neobjašnjivo kao što je i zaspala, tako se i probudila u novogodišnjoj noći 1880. Sledećeg dana - 1. januara 1881. novine su poludele! Ceo svet je znao - iako su svi izgubili nadu, usnula devojka iz Turvila se probudila!
Okružena braćom i sestrama koje jedva da je prepoznala Elen je dobila tužnu vest da su joj oba roditelja umrla. Očekivano, Elen je bila u šoku! Ispričala je da ništa nije sanjala ili bar - da se ne seća. Zaspala je kao devojčica, proburila se kao devojka. Trebalo joj je vremena da shvati sve što se dogodilo i da obradi te informacije.

Mentalno, Elen je još uvek imala 11 godina. Nije imala priliku da stekne bilo kakvo obrazovanje ili opšte znanje kroz životno iskustvo. Tetka Grejs bila je ta koja je pristala da brine o devojci i nauči je o svetu u kome treba da živi - i to brzo!

Većina novca prikupljenog tokom spavanja je potrošena, što znači da je Elen morala da zarađuje za život uprkos svemu što se dogodilo. Pravila je ogrlice od perli. Nekoliko godina kasnije udala se za farmera iz Redinga i rodila šestoro dece.

Kako je vreme odmicalo, interesovanje za Elen je počelo da slabi i ona se izgubila sa javne scene. Poznato je da je preminula 1901. ali kako joj je izgledao život i da li je pred kraj imala nekih zdravstvenih problema - nije poznato.
Od čega je Elen zapravo bolovala?

Nakon što se Elen probudila 1880. godine, dr Gelneu je počeo da razmatra medicinaska stanja koja bi Elen dovelo do dubokog sna. Nakrolepsija ili “bolest spavanja” je prvi put definisana 1880. godine.

Ovo retko stanje mozga dovodi do toga da osoba iznenada zaspi na duži vremenski period. Narkolepsija je uzrokovana nedostatkom oreksina koji je hemijski hipokretin u mozgu koji nam pomaže da se probudimo i ostanemo budni tokom dana.
Iako narkolepsija ne izaziva dugoročne zdravstvene probleme, ona može prouzrokovati dugoročne mentalne probleme za one koji izgube veliki deo života spavajući, kao u slučaju Elen Sandler. Takođe, lekari su razmatrali i mogućnost da je Elenina prerana smrt uzrokovana depresijom zbog gubitka toliko godina mladosti.

Do danas se ne zna šta tačno budi pacijente koji boluju od narkolepsije, niti postoji lek za to. Većina informacija u ovom članku preuzeta je iz knjige “Uspavana devojka iz Turvila” koju je napisao Ronald Kon Džesi Rasel, prenosi portal History of yesterday.


(Kurir.rs/Istorijski zabavnik)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by Melek » 28 Jul 2022, 11:37

Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by insomnia » 29 Jul 2022, 18:20

Tony Parker se obraca saigracima na poluvremenu utakmice protiv Spanije

Ne pricam vam o napadu. Pricam o odbrani. O stvarima koje radimo
Ne igramo pick and roll pustamo ih da sutaju trojke. Ne idemo na skok. Pritiskaju nas toliko da ne mozemo unijeti loptu u igru
Moramo igrati puno zesce. Protiv Slovenije smo igrali zesce. Danas ne igramo zestoko
Dominiraju zato sto misle da smo sranje. I to se vidi na njihovim licima, smatraju nas sranjem
I ono sto zelim da vam kazem, jebe mi se sta ce se desiti u drugom poluvremenu cak i ako izgubimo, moramo igrati ponosno i zestoko. I ako izgubimo nema veze ali ja sam za to da izgubimo boreci se a ne ovako
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by Melek » 06 Aug 2022, 10:02

U Danskoj osnovana politička stranka koju vodi vještačka inteligencija

Image

Partija se namjerava kandidovati na predstojećim općim izborima 2023. godine. Potrebno im je 20.182 potpisa za to, ali trenutno imaju zanemarljiv broj potpisa.

Stranku je pokrenuo u maju umjetnički kolektiv Computer Lars s ciljem da dopre do oko 15 posto Danaca koji nisu iskoristili svoje pravo glasa na prethodnim izborima 2019. godine.
Oni smatraju kako ovi Danci nisu glasali jer im se ne dopada nijedna tradicionalna partija te da je program koji nudi vještačka inteligencija pravi pogodak.
Sintetička partija ima program za koji vjeruje da predstavlja političke vizije običnog čovjeka. Među prijedlozima stranke je uvođenje univerzalnog osnovnog dohotka od 100.000 kruna što je više nego dvostruko od trenutne prosječne plate u Danskoj. Također predlažu omogućavanje ljudima i algoritmima da koegzistiraju direktnije nego do sada.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by Melek » 06 Aug 2022, 10:03

Ovo ja cijelo vrijeme trubim :kafa
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27122
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14193 times
Been thanked: 14527 times
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by ironman » 06 Aug 2022, 10:06

Image
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by Šabović Adis » 08 Aug 2022, 03:12

insomnia wrote: 21 Jul 2022, 23:36 Brojka razvoda na sto vjencanja u Evropi ukljucujuci i Rusiju i Tursku.
Cifre su iz 2016, 17, 18-e sada su vjerovatno i vece
Image
A što nema cifre za BiH? Ne razvode se?
Island isto.
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by Taare » 08 Aug 2022, 11:12

Šabović Adis wrote: 08 Aug 2022, 03:12 što nema cifre za BiH? Ne razvode se?
"znaš da se ja ne mislim dvaput ženit?!"


Image
Svi mi se morete obratit

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by insomnia » 08 Aug 2022, 11:20

😂
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by Šabović Adis » 08 Aug 2022, 11:22

Lažu ba. :spavanje
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by Taare » 08 Aug 2022, 12:35

Šabović Adis wrote: 08 Aug 2022, 11:22 Lažu ba. :spavanje
Pa dobro, ima vas mekušaca, izroda, al ste zanemarljiv procenat. Mi ostali smo bećo :zubi
Svi mi se morete obratit

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by Šabović Adis » 08 Aug 2022, 19:18

Auf, i ti bi se razveo al ne smiješ ne smiješ od žene.
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by Maja » 09 Aug 2022, 15:14

Lizo joj Rum nozdrve. 40 kuka.


User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by insomnia » 09 Aug 2022, 15:15

Uuu
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Sioux
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5153
Joined: 20 Nov 2021, 21:20
Has thanked: 1125 times
Been thanked: 1268 times
Status: Offline

Re: Zanimljivosti

Post by Sioux » 09 Aug 2022, 17:02

Ali nozdrve :ha
Pogled Joca Vujičića

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests