Trendy frizure

drbrk
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 242
Joined: 12 Dec 2014, 11:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Trendy frizure

Post by drbrk » 17 May 2017, 18:37

Ove maske će preporoditi oštećenu i suvu kosu!

Imate suvu kosu? Suva kosa zahteva posebnu negu i to naročito u prelaznom periodu godine. Da bi vaša kosa bila zdrava i lepa, mora da se neguje. Iako to spada u ličnu higijenu, kao što je umivanje i pranje zuba, ne znači da je dovoljno da se samo opere prvim šamponom koji nam dođe pod ruku. Kako biste osvežili i pospešili njen oporavak, dovoljno je da na vlažne vrhove oprane kose nanesete kokosovo, bademovo, čičkovo ili neko drugo ulje i ostavite da deluje 15-20 minuta. Potom stavite i regenerator, pa umotajte glavu peškirom i ostavite tako preko noći. Ujutru, operite kosu na uobičajen način. Takođe, problem suve I lomljive kose možete da sprečite konzumiranjem zdrave hrane, naročito namirnica bogatim omega-3 masnim kiselinama i proteinima, kao i zelenog lisnatog povrća, bogatog kalcijumom i gvožđem. Osim toga, ako želite da vratite ili pojačate sjaj vase poželjno je da jednom nedeljno, stavite neku od maski koje vam preporučujemo u nastavku teksta.

Najbolje maske za suvu kosu

Maska od maslinovog ulja i jajeta

U činiju stavite jedno jaje i umutite. Zatim polovinu ljuske jajeta napunite maslinovim uljem I pomešajte sa umućenim jajetom, Masku pažljivo nanesite na kosu, ostavite da deluje petnaestak minuta i isperite.

Maska od majoneza

Sipajte u šoljicu punomasni majonez, promešajte i nanesite u debelom sloju na teme i vlažnu kosu, pa dobro umasirajte. Zatim prekrijte glavu plastičnom kesom i ostavite da deluje sat vremena. Na kraju kosudobro isperite mlakom vodom i operite šamponom.

Maska od susamovog ulja i đumbira

U manjoj posudi pomešajte 3 kašičice susamovog ulja sa narendanim đumbirom, pa dobro promešajte. Masku umasirajte u teme, umotajte kosu u topli peškir i posle 10 do 15 minuta isperite šamponom.

Maska od piva

Prvo operite kosu šamponom i na vlažnu nanesite malu količinu piva i pustite da se prirodno osuši – tako se miris piva neće zadržati na kosi. Pivo vraća kosi sjaj.

sa sajta AHT
http://montaznakuca.blogspot.com

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Trendy frizure

Post by Username » 17 May 2017, 18:38

Jel moze ona maska za noc vjestica?

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Trendy frizure

Post by uvijek_kontra » 17 May 2017, 18:44

Ja feniranjem unistim kosu totalno.
Jedina dobra stvar ljeti je ta da ne moram susit.

I vjerovatno necu vise pravit ni balayage ni
ombre, da se kosa malo odmori. Naravno ako
mi frizerka ne uturi nesto novo opet. :hihi

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6776 times
Status: Online

Re: Trendy frizure

Post by Julia-Klara » 17 May 2017, 19:11

Ja nisam nikad imala taj problem, tj. ostecenu kosu, sta god radila s njom.
Doduse, najduzi period nesisanja je bio 3-4 mjeseca, dok nisam ovdje nasla nekog ko me jednako dobro shishne ko moja frizerka (ok, prilblizno). Kosa mi jako brzo raste tako da me je nerviralo kad pocne vodit svoju politiku.

Za sada sam sijeda, jako kratkokosa,i svidja mi se. Kad se sjetim prije, pa svake 3-4 sedmice sam se morala farbat :grana
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Trendy frizure

Post by Chloe » 17 May 2017, 20:18

:ovaj, pojavile se sijede, negdje neka, vidjet ću kako ću bijeliti i prilagoditi boju lakšem i manje zahtjevnom održavnju. :)
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Trendy frizure

Post by Bla » 17 May 2017, 21:14

jel' preko noći :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Trendy frizure

Post by Čupava » 17 May 2017, 21:21

Imate suvu kosu? Suva kosa zahteva posebnu negu i to naročito u prelaznom periodu godine. Da bi vaša kosa bila zdrava i lepa, mora da se neguje. Iako to spada u ličnu higijenu, kao što je umivanje i pranje zuba, ne znači da je dovoljno da se samo opere prvim šamponom koji nam dođe pod ruku
:sok :lupa Kako to nisam znala prije.. :123

:D.
.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Trendy frizure

Post by Chloe » 17 May 2017, 21:23

Bla wrote:jel' preko noći :oo
Heej, jesu, baš preko noći, nedostaje mi igranje kaladonta, da sam se zabrinula da sam ovisnik ... :ooo
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Trendy frizure

Post by navika » 18 May 2017, 04:06

Chloe wrote::ovaj, pojavile se sijede, negdje neka, vidjet ću kako ću bijeliti i prilagoditi boju lakšem i manje zahtjevnom održavnju. :)
I kod mene su pocele nicati. Neki dan prijateljica hoce da mi uslika, da me uvjeri i da mi pristine na muku...Nisam dala :oo

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Trendy frizure

Post by Chloe » 18 May 2017, 07:40

navika wrote:
Chloe wrote::ovaj, pojavile se sijede, negdje neka, vidjet ću kako ću bijeliti i prilagoditi boju lakšem i manje zahtjevnom održavnju. :)
I kod mene su pocele nicati. Neki dan prijateljica hoce da mi uslika, da me uvjeri i da mi pristine na muku...Nisam dala :oo
Ispravno, što ne vidiš ili ne znaš ne može boljeti ... :hihi

Neka ih, nek' smo mi žive i zdrave, a ima farbe ... mada, tu je genetika u pitanju, npr. muž je već sa 25. godina počeo sjediti,
sestra mu je već više od pola sijeda godinu starija od mene ...
i gledam moja starija kćerka ima već par sijedih dlaka a 14.godina ... :grana
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Trendy frizure

Post by vila » 18 May 2017, 13:37

Sutite vas dvije :oklagija
Koliko se sjecam tu smo negdje s godinama a ja se farbam (zbog sijedih) vec 8 godina
:tuga

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Trendy frizure

Post by navika » 18 May 2017, 13:41

Vjeruje li mi da moja mama ima 63 god. a nema niti jedne dlake u glavi sijede. A osim toga sto mama nema sijedih, ima tako gustu kosu, koja nikad ne ispada. Pere je jednom sedmicno s tako malo sampona, njoj sampon traje godinu, i to onaj mali od 8 oz. Ne znam sad igra li i to neku ulogu.

Ja povukla na babu, valjda.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6776 times
Status: Online

Re: Trendy frizure

Post by Julia-Klara » 18 May 2017, 13:42

Ja sam pocela sijediti sa 17 :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Trendy frizure

Post by Chloe » 18 May 2017, 13:52

Genetika. :)
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Trendy frizure

Post by navika » 18 May 2017, 13:56

Julia-Klara wrote:Ja sam pocela sijediti sa 17 :cudi
Farbas li se ili je ono tvoja boja? Izgleda tako prirodno.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6776 times
Status: Online

Re: Trendy frizure

Post by Julia-Klara » 18 May 2017, 15:16

zavisi koja slika :valja
ako je plava kosa - to je farba
sad sam sijeda , i mislim da je posljednja selfie slika takva
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

drbrk
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 242
Joined: 12 Dec 2014, 11:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Trendy frizure

Post by drbrk » 28 May 2017, 22:32

Top 4 saveta za detoks kose!

Detoks kose vaća vašoj kosi sjaj i lepotu.
Suva kosa je tanka, slaba i lako se kida. Može nastati zbog nedostatka pojedinih vitamina u oranizmu – naročito vitamina A, poremećajima nervne i endokrine regulacije. Osim toga, poremećaj rada štitne žlezde dovodi suvoće kose, kao i njenog opadanja.

Kako biste rešili problem suve kose, veoma je važno da je pravilno negujete. Detoks kose vaća vašoj kosi sjaj i lepotu. Dobra nega počinje pravim šamponom, a za suvu kosu najbolji su oni na bazi makadamije i ulja jojobe. Pomaže i regenerator čije će delovanje pojačati toplina.

Veoma je važno odabrati pravi šampon

Najbolji izbor za suvu kosu su šamponi na bazi makadamije, ulja jojobe i nektara plave agave koji hrane vlasi i vraćaju joj vlagu. Osim toga, ne treba prati kosu više od dva do tri puta nedeljno, jer sve češće od toga dodatno isušuje i oštećuje kosu. Ukoliko često perete kosu, sa vlasi se skidaju zaštitna ulja, zbog čega brže pucaju.

Da li ste znali da sušenje fenom pojačava delovanje regeneratora

Poznato je da regenerator kosi pruža dubinsku negu. Tokom vrelih letnjih dana, frizeri preporučuju onaj koji se ne ispira. Trebalo bi naneti regenerator samo na vrhove jer u suprotnom kosa neće izgledati bujno. Takođe kosu treba sušiti fenom, jer topline omogućava da regenerator lakše prodre u proteinsku strukturu kose i obnovi vlasi iznutra.

Zaboravite na silikonske maske

Maske za kosu sastavni su deo nege suve kose zato što vraćaju vlagu. Najbolji izbor su one na bazi palminog ulja i shea maslaca, dok one sa silikonima treba izbegavati. Silikonske maske deluju samo na površini i ne obnavljaju kosu iznutra, dok maske s uljima obnavljaju kutikule i daju elastičnost. Ukoliko vam je kosa jako oštećena, neophodno je dva puta nedeljno sprovoditi tretmane maskama, dok manje suvoj je dovoljan samo jedan.

Dubinska nega uljima

Budući da je isušena kosa podložnija pojavljivanu peruti i opadanju, trebalo bi koristiti ulja koja dubinski neguju. Najbolji izbor su kokosovo, maslinovo ili bademovo ulje, a dovoljno je da ih nežno umasirate i ostavite 20 minuta da deluju pre ispiranja.

Kako se probuditi sa savršenom frizurom?

San svake žene jeste da se probudi sa savršenom kosom, tačnije što prirodnijom i što svilenkastijom kosom. Moguće je to postići. Osim što nikada ne bi trebalo da ležete u krevet mokre kose, jer je mokra kosa sklonija pucanju i lomljenju, za lepu, sjajnu kosu probajte trikove koje možete pročitati u nastavku teksta.

Otkrivamo vam 7 trikova za savršenu frizuru. Istrajte u svojoj nameri, te praktikujte ove savete svako veče pred spavanje.

Kosu vežite u pletenicu

Ako želite da ujutru imate talasastu, prirodnu, kosu, pre spavanja napravite kikice ili riblju kost. Nikako to nemojte raditi sa mokrom kosom. Kosa mora biti suva kako se ne bi previše izlomila.

Koristite kokosovo ulje

Kokosovo ulje je izuzetno hranljivo za kosu. Uveče pred spavanje nanesite nekoliko kapi na šaku, protrljajte dlanove i prstima prođite samo kroz krajeve kose, nikako nemojte ići skroz do temena glave i korena kose.

Koristite aloja vera gel

Poznato je da aloja blagotvorno deluje na kosu – hidrira suvu kosu. Pomešajte malo aloja vera gela sa mineralnom vodom i sipajte u bilo koju praznu bocu u spreju. Pripremljenom mešavinom poprskajte kosu pred spavanje.

Mleko za telo je dobro za kosu

Frizeri savetuju da nekoliko kapi mleka za telo razmažete na rukama, a potom lagano nanesete na krajeve kose te je raščešljajte.

Napravite punđu

Još jedan način da ujutru imate talasastu kosu, jeste da umesto pletenice, napravite punđu na vrh glave, ali blago zategnutu.

Utrljajte bebi puder na kožu glave

Imate masnu kosu, ali nemate ujutro vremena da je operete. Masnoću možete neutralisati bebi puderom koji pre spavanja treba da utrljate do korena kose, duž celog razdelja i sa strana.

Ne bacajte puknute najlon čarape

Uveče vežite pre spavanja punđu na vrh glave i preko, kao kapicu, stavite najlon čarape. Na ovaj način, imaćete mekane i glatke vlasi.

tekstovi su pozajmljeni sa bloga AHT
http://montaznakuca.blogspot.com

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6776 times
Status: Online

Re: Trendy frizure

Post by Julia-Klara » 28 May 2017, 22:51

:123

drbrk dodje samo da postavi neki kopirani tekst na ovu temu, bez rijeci o trendy frizurama, i ode :rol

Tema je TRENDY FRIZURE, ne njega kose :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

drbrk
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 242
Joined: 12 Dec 2014, 11:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Trendy frizure

Post by drbrk » 30 May 2017, 10:54

pa sve je to trendi,imati kvalitetnu kosu i modernu frizuru je trendi. Sto manje poseta frizerima i ostalim mamiparama je isto tako trendi
http://montaznakuca.blogspot.com

Post Reply

Return to “MODA”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests