Poslovno odijevanje

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Poslovno odijevanje

Post by Calla » 03 Aug 2012, 13:10

u kancelariji u poluklinickom sektoru u kojem radim (germansko podrucje)
sa ili bez mantila mogu da biram,
pretezno radim bez mantila jer radim pored odraslih i sa malom i velikom djecom ,
(zbog straha od bjelog mantila skinula sam ga )
moj stil oblacenja je modernija klasika
(od kosuljica polomajica ,stofanih hlacica haljinica
balerinica do stikli sve iznosam u ljeto,,
dok u zimi idu malo duze suknje sakoi siroke hlace rolke razliciti dzemperi uz kozne cizme na manju petu ,,
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: Poslovno odijevanje

Post by Voljena » 03 Aug 2012, 13:20

meni je i ovako lijepo :)
Image

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Poslovno odijevanje

Post by Konsultant » 03 Aug 2012, 14:03

Voljena wrote:meni je i ovako lijepo :)
a moze moze, poprilicno jednostavan i fin stil.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Poslovno odijevanje

Post by Calla » 03 Aug 2012, 14:10

ehsss konsultant(ne vjerujem ti,,)
zar ti nisi vidio mini suknjicu):p
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Poslovno odijevanje

Post by Konsultant » 03 Aug 2012, 14:14

Callaclassicgirl wrote:ehsss konsultant(ne vjerujem ti,,)
zar ti nisi vidio mini suknjicu):p
ja i? ovo je vise poslovni stil. najgore sto ima tuka ili vec doticnih oroza koji obuku nesto samo sto im je neki nadr modni kreator nahvalio, uvalio i debelo naplatio te k tomu jos da prostis, nikako im ne stoji.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Poslovno odijevanje

Post by Calla » 10 Aug 2012, 09:36

Konsultant wrote:
Callaclassicgirl wrote:ehsss konsultant(ne vjerujem ti,,)
zar ti nisi vidio mini suknjicu):p
ja i? ovo je vise poslovni stil. najgore sto ima tuka ili vec doticnih oroza koji obuku nesto samo sto im je neki nadr modni kreator nahvalio, uvalio i debelo naplatio te k tomu jos da prostis, nikako im ne stoji.
Da ,slazem se poslovni stil i dobro odabran kroj i kvalitet materijala.
ovakva mini suknjica po ulici nije nikakav problem ,,(manipuliranje zena s laganom muzikom ili casom pjenusca pogotovo pred mengu je opce poznato stanje koje se lako na zenama moze primjeniti da ti i pola radnje pokupuju nebitno da li im to stoji ili ne stoji ):ha

ali ako mene pitas ja nisam sigurna kako bi se poslovna radnica u mini suknji kod nas proslavila da prodefilira klinickim hodnikom ,,(vjerujem da je nikada vise ne bi ni obukla)
odnosno ima moc izbora ili sansu samo ispod duzeg mantila kojeg obuce da prekrije koljena barem kod nas postoji i kurs u oblacenju na radnom mjestu koji kaze ,molimo vas bez suknji iznad koljena na radnom mjestu,,bez otkrivenih ramena i predubokih dekoltea
( a ljeti papuce ili natikace ni pod razno ):ne
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Poslovno odijevanje

Post by mrki62 » 10 Aug 2012, 10:49

Imam direktora, koji ima jaknu cca 10 godina , hlače mijenja al su jedne te iste , operi , obuci druge i tako u krug , auto također nije mijenjao ko zna kad,.......... i to mi se sviđa, yebeš nalickanog direktora, koji je zaljubljen u sebi i pun samog sebe i kao takav nema vremena a ni razumijevanja za druge.
Novodobni menadžeri sa lijepim oblačenjem su i uništili i firme i države.
Daleko im kuća od moje bila :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Poslovno odijevanje

Post by Konsultant » 26 Aug 2012, 09:07

Image

Image

Image

Image

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Poslovno odijevanje

Post by Konsultant » 26 Aug 2012, 10:17

za svakodnevnicu

Image

Image

Image

Image

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Poslovno odijevanje

Post by Konsultant » 26 Aug 2012, 11:38

Kakvo bi trebalo izgledati savrseno moderno musko odjelo, pogledajte na linku


User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Poslovno odijevanje

Post by Konsultant » 12 Oct 2012, 13:55

Preporuke za poslovno odjevanje by Hugo B.

[ytube][/ytube]

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Poslovno odijevanje

Post by silence » 16 Oct 2012, 18:57

Moderne Bugarke kao "sivi mišići"

Različite zemlje imaju različite običaje. Tako je i po pitanju odijevanja i modnih stilova. Dok u Njemačkoj vladaju umjerenost i klasika, u Bugarskoj je to sasvim drugačije. Tamošnje žene rado naglašavaju svoje obline.

Kada je 1997. godine stigla u Njemačku, Tzvetelina Kreuzer nosila je mini suknje, koristila jaku šminku, a i njezini su nokti na rukama uvijek bili nalakirani. Jednoga dana, kada je u obližnjoj pekari htjela kupiti kruh, jedan muškarac ju je upitao: "Koliko stoji sat vremena?"
Kada je došla u Njemačku, nije se odijevala ovako Kada je došla u Njemačku, nije se odijevala ovako

U prvom trenutku nije uopće shvatila o čemu je riječ. Muškarac joj se obratio komentarom čije značenje je do mlade Bugarke stiglo tek nakon nekoliko minuta. I šokiralo ju: na osnovu njezine vanjštine, načina kako je bila obučena, muškarac je dobio dojam da pred njim stoji – prostitutka. Ovu je anegdotu prvo s osmjehom prepričavala drugima, no kada je i na fakultetu, a i prilikom traženja zaposlenja primijetila da ju svi čudno promatraju i u najmanju ruku ne uzimaju dovoljno ozbiljno, Tzvetelina Kreutzer je došla do zaključka kako hitno mora ipak nešto promijeniti. „Ne samo moj stil i moj bugarski naglasak, već prije svega pisanje o trgovcima ženama koji djevojke iz istočne Europe dovode u Njemačku i ovdje ih prisiljavaju na prostituciju, očito su učinili dovoljno. Svi su prema meni imali predrasude. Dakle, nije mi preostalo ništa drugo nego da se prilagodim“, kaže mlada Bugarka.

Kreutzer je završila studij istočnoeuropskih znanosti i latinoamerikanistike, i napisala čitav niz tekstova i članaka na temu stereotipova i predrasuda. Prema njezinom mišljenju, predrasude su doduše često normalna i zdrava pojava ali one mogu biti i opasne i štetne. „Ukoliko su nametnute od društva i ukoliko netko nije dovoljno školovan i obrazovan, tada postoji opasnost od mentalne izolacije i jednostavno se automatski služi predrasudama. Posljedica mogu biti netolerancija i rasizam“, kaže ona.

Pravila oblačenja na poslu

Suknja smije biti samo do koljena ili duža

Image

Image

Pa ipak, često nije samo riječ o predrasudama već jednostavno o kulturnim razlikama u stilu oblačenja, prije svega kada je riječ o ženama. U nekim zemljama je naglašavanje određenih dijelova tijela poželjno, to djeluje seksi i ženstveno, no u nekim drugima ovakav „slobodniji“ stil ne samo da nije popularan nego nije ni poželjan.

„Primjerice, u Njemačkoj, kada je riječ o stilu odijevanja primjerenom radnom mjestu, vlada takozvani klasični stil. Ramena moraju biti pokrivena, suknje su dužine do koljena ili ispod – nikako iznad“, kaže Nadine Thomas, voditeljica Modnog instituta u Berlinu.Ona ženama poručuje kako je od izuzetne važnosti da njihova vanjština uvijek odaje dojam ozbiljne osobe.

Što je ženstveno a što nije?

Christian Dior, jedan od bivših modnih majstora i tvoraca jednostavne elegancije Christian Dior, jedan od bivših modnih majstora i tvoraca jednostavne elegancije

Tzvetelina Kreuzer kaže kako doista postoje razlike u poimanju ženstvenosti u pojedinim zemljama. „Kada neka žena u istočnoj Europi ili Latinskoj Americi naglasi odjećom svoje tijelo, u tome tamo nema ničeg lošeg. One se ne stide svog tijela i svog spola. No, žene u Njemačkoj često misle da se moraju oblačiti kao muškarci, da se moraju i ponašati i misliti kao i oni“, kaže ona. No, dodaje ona, posljednjih godina je u Njemačkoj ipak primjetna određena promjena. „Žene se oblače ženstvenije i jače se šminkaju“, tvrdi Kreuzer.

Nadine Thomas pak smatra da, kada je riječ o stilu njemačkih žena, on usprkos jednostavnosti i klasičnosti ipak ujedno ne znači da Njemice time žele sakriti svoju ženstvenost. Pa ipak, kako kaže, primjeri za najbolje obučene kako žene tako i muškarce, su u Europi – Talijani. „Oni se umiju odjenuti istodobno elegantno ali i ležerno. Uvijek nose savršene cipele – za razliku od Nijemaca“, kaže Nadine Thomas.

„Nemaš dovoljno novca?“
Uobičajeni njemački stil proširio se i na bugarske urede Uobičajeni njemački stil proširio se i na bugarske urede

Otkako živi u Njemačkoj, Tzvetelina Kreuzer je promijenila svoj stil odijevanja. On je sada postao „umjereniji i diskretniji“ a i koristi manje šminke. Kada je nedavno ponovno posjetila Bugarsku, njezina je majka bila šokirana njenim izgledom. „Izgledaš kao neki mali sivi miš! Tako ne možeš izaći na ulicu. Zar nemaš novaca da si kupiš pristojnu odjeću?“, upitala ju je. Njezin novi njemački stil odijevanja (traperice, obična sportska majca i tenisice) nije odgovarao uobičajenoj slici bugarskih žena.

„Razlog zašto se žene u zemljama u kojima je prije vladao komunizam toliko šminkaju je činjenica da tamo prije nije bilo dovoljno šminke a ni raznovrsne odjeće. To se nabavljalo na tržnicama, preko ilegalnih kanala. Jaka šminka je bio jedan od načina da žene izraze svoju individualnost i unesu malo boje u život. To je ostalo tako i do danas, iako se u današnje vrijeme sve može nabaviti“, kaže Kreuzer. Pa ipak, u bankama, uredima, javnim ustanovama je situacija u Bugarskoj u međuvremenu malo drugačija. Kako kaže ova mlada žena, i ovdje se polako širi „njemački“ stil – jednostavnost i klasika. „Globalizacija po tom pitanju nije zaobišla niti Bugarsku“, zaključuje Tzvetelina Kreuzer.

Autorke: Tini von Poser / Željka Telišman
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Poslovno odijevanje

Post by Konsultant » 02 Dec 2012, 12:31

Ima li ko preporuciti dobro kozne muske rukavice?

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Poslovno odijevanje

Post by Konsultant » 26 Dec 2012, 00:15

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Poslovno odijevanje

Post by Peggy Sue » 26 Dec 2012, 09:08

Svidja mi se zenski stil koji je naveo Kosultant. ODgovara onome sto ja nosim...

Na poslu postoje stroga pravila koja se moraju postovati, ali primjena tih pravila je totalno nepravedna. Nedavno je oredsjednica opomenula djevojku koja je u bijelom lanenom odijelu dosla na posao (kao prozirno je), a postoje djevojke s velikim grudima na "izvolite".

Nasa odjeca ne smije biti dekroltirana, bez rukava, kratka i preuska.
Obuca ne smije biti otvorena, i pozeljno je da bude na stiklu.

Ljeti je problem, jer starije zene dolaze u haljinama za plazu (one sarrreeeeneee haljine bez rukava) i u papucama,a li ih niko iz postovanja ne opominje (i to mi smeta).

Ja licno imam problem zimi. Naime - ne volim hlace na peglu. To mi je preozbiljno i nije bas u mom stilu. Volim hlace utrpati u cizme. Tako da uvijek nosim crne uske hlace s nekim kosuljicama. Naravno, haljine su bile i ostale moj zastitni znak.. :D
Image

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Poslovno odijevanje

Post by Konsultant » 26 Dec 2012, 21:40

Zavisi u kakvoj okolini radis. Btway cime se bavite?

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Poslovno odijevanje

Post by Peggy Sue » 27 Dec 2012, 10:32

Konsultant wrote:Zavisi u kakvoj okolini radis. Btway cime se bavite?
Okolina je takva da se svi znaju po 20 godina, pa ispod radnog stola obicno imaju neke papuce iz drugog svjetskog rata u kojima setaju i po hodniku.

Ja licno i nemam mnogo kontakta sa strankama, ali se od moje pozicije ocekuje poslovan i pristojan izgled. I ispunjavam ta ocekivanja, iz postovanja prema ustanovi u kojoj radim (mada nisam uvijek raspolozena za stikle).
Image

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Poslovno odijevanje

Post by Konsultant » 27 Dec 2012, 18:02

doktorica ili ste nesto drugo?

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Poslovno odijevanje

Post by Lanci » 27 Dec 2012, 18:07

Konsultant wrote:Ima li ko preporuciti dobro kozne muske rukavice?

aa za sta ce ti kozne??kojim se ti poslom bavis :plavi :plavi :plavi
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

Post Reply

Return to “MODA”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests