Nakit

Post Reply
Trepavica
Status: Offline

Re: Nakit

Post by Trepavica » 03 Oct 2013, 09:40

Da ja..stavim prsten i narukvicu , koja ide uz izabranu haljinu .Ovisno kako sam obucena...nedostajalo ovo sam ! :D.

Ciklama
Status: Offline

Re: Nakit

Post by Ciklama » 03 Oct 2013, 10:51

Imam zlatnog nakita koji ne nosim nego čuvam jer su uspomene. Srebreni kupujem i sama. Ne volim kičasto, glomazno. Jednostavan a lijep nakit ima prednost, iako i on ovisi od situacije. Svakako, manje je više.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nakit

Post by Bla » 03 Oct 2013, 11:00

Gdje čuvate nakit kada ga ne nosite? :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Trepavica
Status: Offline

Re: Nakit

Post by Trepavica » 03 Oct 2013, 11:03

Na svom mjestu !

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nakit

Post by gejsha » 09 Oct 2013, 16:11

Ionako nemam ništa plaho vrijedno, ne bi se imalo šta ukrasti.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Nakit

Post by Heidi » 09 Oct 2013, 16:13

Trenutno sam se nakacila na Thomas Sabo kolekciju :D ima super stvari :D
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119707
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5658 times
Been thanked: 12187 times
Contact:
Status: Offline

Kakav će nakit biti najpopularniji ovog proljeća i ljeta?

Post by Maja » 22 Apr 2015, 10:18

Image
edan veći prsten ili više tanjih, asimetrične naušnice i rese – sve su to trendovi za ovu sezonu

Voljeli ga ili ne, trend sedamdesetih drma modnim svijetom ove sezone, a to se, naravno, odrazilo i na nakit. Ako vam sedamdesete ipak nisu jako mile, ima tu i drugih trendova koji bi vam se mogli dopasti – od metalnih širokih narukvica, više vrsta lančića, mnogobrojnog prstenja... I zapamtite ovo su samo prijedlozi, na vama je da to prilagodite svom jedinstvenom stilu.

Choker ogrlica

Ogrlice koje se nose tik uz vrat, sudeći po dizajnerima, jedan su od najpopularnijih trendova. Na modnim pistama našle su se kod Chanela, Diora, Givenchyja i mnogih drugih velikih modnih kuća. Kad su u pitanju choker ogrlice birajte one od glatkog metala, lančane ili veliko kamenje.
Image
Image
Image

Široka metalna narukvica

Narukvice mogu biti jednostavne, glatke i minimalističke ili ukrašene i dekorativnije, ovisi o vašem ukusu i stilu. Ipak kod biranja pripazite da ne pretjerate. Ako želite impresionirati veličinom (ako je dulja) birajte suptilniju teksturu, dok će na užoj narukvici izrezbareni detalji doći više do izražaja.
Image

Image

Image

Više različitih lančića istovremeno

Za ovim trendom su poludjele mnoge poznate (i manje poznate) dame po svijetu. Tako je na ovogodišnjoj Coachelli rijetko koja žena koja prati trendove na sebi imala manje od dva lančića. Riječ je o trendu koji spaja dva ili više posve različitih lančića, nešto kao slojevanje za lančiće. A to pak je trend koji svi možemo lako popratiti s onim što već imamo kod kuće. Osobito je popularna verzija choker ogrlice i dugačkog lančića.
Image

Asimetrične naušnice

Asimetrija je velik trend ove sezone (i što se frizura tiče), a to je najlakše izvesti kod naušnica. To znači da naušnicu stavite samo na jedno uho – birajte viseće, ili pak na jedno uho stavite krupniju viseću, a na drugo posve sitnu. Još jedna opcija koja se mogla vidjeti na modnim pistama – je trend nošenja različitih naušnica. Možda će ovo poslužiti onim damama koje se nikako ne mogu odlučiti koje naušnice odabrati – ovako mogu obje nositi.
Image

Dramatične, plosnate ogrlice

Veliko je trendi ove sezone. Osim krupnih privjesaka na tankom lančiću nose se i krupne, predimenzionirane plosnate metalne ogrlice. Osobito su popularne one od mesinga, retro uzorka (glatke ili s ukrasnim poludragim kamenjem).
Image

Hippie retro

Hippie i boemska moda zavladale je posvuda. Ima tu dugačkih retro lančića, perli i perja... A kakav bi to bio povratak sedamdesetih bez resica? Zato se rese nose na lančićima, naušnicama, narukvicama, pa čak i prstenju. A sav ovaj nakit može biti od metala, kože ili bilo kojeg drugog materijala. Sve što ima duh sedamdesetih nosi se u kojem god obliku. Prigrlite hipija u sebi i uživajte u ovoj vrsti nakita.
Image

Prstenje – jedan masivni ili više tanjih

Bilo da je riječ o samo velikom prstenju od metala ili onom s nekom vrstom kristala ili poludragog kamenja važno je samo da je što veći. Posebno su popularni izduženi, koji se pružaju duž prsta. Ako ne volite krupno prstenje, onda imate opciju tanjeg prstenja, ali nosi se više njih i na više različitih prstiju, čak i na različitim dijelovima prstiju.
Image

žena.hr

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25673
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3122 times
Been thanked: 4120 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kakav će nakit biti najpopularniji ovog proljeća i ljeta

Post by ina » 22 Apr 2015, 14:31

Lijep mi je prsten sa biserom i zadnji lancic boje zlata ... ostalo ne volem.
Uz vrat samo nesto jednostavno... siluk i na njemu mali swarovski ...
Svijest ima sidrište.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Kakav će nakit biti najpopularniji ovog proljeća i ljeta

Post by navika » 22 Apr 2015, 14:53

Image

Nek se modira ko hoce, ja cu biti sigurna sam out of fashion :123

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119707
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5658 times
Been thanked: 12187 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kakav će nakit biti najpopularniji ovog proljeća i ljeta

Post by Maja » 22 Apr 2015, 17:00

Eto, docekali smo i asimetricne nausnice :grana
Taman ako je neko izgubio dvije moze kombinovati preostale dvije.

Meni se po obicaju nista ne svidja.
Mogu proci tanki prstenovi i siroke narukvice.

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Kakav će nakit biti najpopularniji ovog proljeća i ljeta

Post by tovar » 22 Apr 2015, 18:04

A kako vam se sviđa ova zlatna široka narukvica što izgleda kao čipka? Dobro, možda je malo preširoka al` meni je uzorak super, još kad bi bio ručni rad ...
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Kakav će nakit biti najpopularniji ovog proljeća i ljeta

Post by Biba » 22 Apr 2015, 19:17

Joj sto je moja susjeda imala dobru siroku narukvicu, srebrnu...Ja ne volim zlato...ma imam neke bizuterije ali slabo ja to nosim...Imam evo narukvicu od skoljki :pusi ..ma prirodno bona..a usi sam busila i dobila alergiju...ali nisam nikoga tuzila :hihi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Kakav će nakit biti najpopularniji ovog proljeća i ljeta

Post by tovar » 22 Apr 2015, 20:01

Lapis lazuli je dobio ime od latinske riječi lapis, koja znači kamen, i arapske riječi azul, koja znači plavo. Doslovce prevedeno to znači "plavi kamen". Ovaj poludragi kamen može se pronaći u različitim bojama – od duboko plave, azurno plave, do zeleno-plave. U ranijim civilizacijama, ovaj je kamen bio najcijenjeniji među svim poludragim kamenjem, posebno u Mezopotamiji, Egiptu (kao simbol/amulet velike moći – faraoni su ga nosili kao centralni kamen na svojoj kruni) te u Babilonu. Rimljani su vjerovali da je lapis lazuli moćan afrodizijak. U srednjem vijeku, smatralo se da lapis lazuli "održava udove zdravima i oslobađa dušu grijeha, zavisti i straha". Također se smatralo da ovaj kamen pomaže u održavanju mentalnog i psihičkog zdravlja. Predivne žive plave nijanse na renesansnim platnima pripisuju se također ovom kamenu (Lapislazuliworld.com). Ovaj plavi kamen se iskopavao u nalazištima Afganistana (dolina Panjšir sjeveroistočno od Kabula)

Ovaj nakit će biti popularan idućeg proljeća i ljeta.
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Kakav će nakit biti najpopularniji ovog proljeća i ljeta

Post by Heidi » 22 Apr 2015, 20:04

Choker ogrlica mi se ne svidja, a i ne stoji mi, da budem iskrena, ljepse izgledaju na zenama izduzenog vrata. Vise lancica, nope, to mi je kich. OndaK, te predimenzionirane su po meni uzasne, i kao sto se vidi na jednoj od slika, pasu vise zenama koje nemaju voluminozna prsa. Ja sam uvijk za jedan decentan lancic ili neki opiceni hipi-retro stil (jesam extremna). Narukvice mi se svidjaju i nosim rado te siroke. Prstenje po istim pravilima; jedan masivni ili vise tanjih. Nausnice sam i prije nosila tako asimetricne, razlicitih oblika i boja, posebno ako obucem sve crno pa da ubijem tu jednobojnost.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Kakav će nakit biti najpopularniji ovog proljeća i ljeta

Post by Terasa svjesti » 22 Apr 2015, 20:07

Mislim da velike gabaritne naušnice dosta ometaju žene . Gornja masivna narukvica za ruku mi se sviđa .
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Kakav će nakit biti najpopularniji ovog proljeća i ljeta

Post by vila » 22 Apr 2015, 20:11

Vise lancica nikako
asimetricne nausnice ni u ludilu
narukvice su mi cool....
prstenje isto ok,,,ali ne nosim skoro nikad

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Kakav će nakit biti najpopularniji ovog proljeća i ljeta

Post by Biba » 22 Apr 2015, 22:40

Rijetki su trenuci kad poželim staviti nakit.Nosim samo jedan maleni zlatni prsten jer su moji đaci izrazili želju da ga zaista nosim.Jedan puno deblji stoji u kutijici godinama.
Asimetrične naušnice - ne ne, čak i da sam puno mlađa.
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119707
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5658 times
Been thanked: 12187 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kakav će nakit biti najpopularniji ovog proljeća i ljeta

Post by Maja » 22 Apr 2015, 23:01

tovar wrote:Lapis lazuli je dobio ime od latinske riječi lapis, koja znači kamen, i arapske riječi azul, koja znači plavo. Doslovce prevedeno to znači "plavi kamen". Ovaj poludragi kamen može se pronaći u različitim bojama – od duboko plave, azurno plave, do zeleno-plave. U ranijim civilizacijama, ovaj je kamen bio najcijenjeniji među svim poludragim kamenjem, posebno u Mezopotamiji, Egiptu (kao simbol/amulet velike moći – faraoni su ga nosili kao centralni kamen na svojoj kruni) te u Babilonu. Rimljani su vjerovali da je lapis lazuli moćan afrodizijak. U srednjem vijeku, smatralo se da lapis lazuli "održava udove zdravima i oslobađa dušu grijeha, zavisti i straha". Također se smatralo da ovaj kamen pomaže u održavanju mentalnog i psihičkog zdravlja. Predivne žive plave nijanse na renesansnim platnima pripisuju se također ovom kamenu (Lapislazuliworld.com). Ovaj plavi kamen se iskopavao u nalazištima Afganistana (dolina Panjšir sjeveroistočno od Kabula)

Ovaj nakit će biti popularan idućeg proljeća i ljeta.
:oo

Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Nakit

Post by Mala_Mu » 09 May 2015, 00:19

:hop
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Nakit

Post by Divlja_u_srcu » 13 May 2015, 09:09

Ahh :srce
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

Post Reply

Return to “MODA”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 54 guests