Crna hronika

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119707
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5658 times
Been thanked: 12187 times
Contact:
Status: Offline

Re: Akcija Network / Uhapšen Almir Čehajić Batko

Post by Maja » 23 Oct 2020, 11:34

Sta hoces da kazes Havana da niko nikom nije pomogao mimo Batka i da je svako skupljanje para islo preko Batka te da ce, bez Batka, biti pomor ljudi. Ma daj...

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53918
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15235 times
Status: Online

Re: Akcija Network / Uhapšen Almir Čehajić Batko

Post by HAVANA » 23 Oct 2020, 11:36

Jedno iskustvo...

Mnogi me zovu i pitaju - sta to bi s Batkom?
Ovo je moja stana price i iskustva s njim.
Zao mi je ako su drugi imali bilo kakva negativna iskustva, jer bolest je teska i bez takvih izazova.
Odmah da rascistimo, nemam namjeru Braniti ovom pricom Cehajica. Neka sudstvo radi svoje, ali posteno.
Sa Samirom Š. sam kompletnu osnovnu skolu isao u isti razred. Samirov 13-godisnji sin je zbog zastoja bubrega zavrsio na hemodijalizi.Kada vidite tog djecaka spojenog na aparat, sa one dvije ogromne igle u njegovim venama na maloj djecijoj ruci, srce ti se lomi.
I tako svaki drugi dan po cetiri sata. Dijete, tek poceo zivjeti, a vec je vezan za aparat.
Znam da je Samir Š. sa sinom otišao u "Otvorenu mrezu" kod Batka i nedugo zatim njegov sin bi transplantiran u Francuskoj.
Znam da je i meni Batko pomogao da se transplantiram u Francuskoj. Batko je posredovao za vise od 70 lijecenja najtezih bolesti.
Vi koji mu sudite ste otvorili prostor da se nevladine organizacije mogu baviti zdravljem ljudi, jer to ne cini drzava. Bojim se da na ovaj nacin ne ubijemo i zadnju nadu dijaliznim pacijentima. Znate li sta znaci bolest, ne samo za bolesnog nego za cijele porodice, familije?
Kod nas se insistira da se sto manje transplantira.
Zasto? Zato sto je dijaliza "skup sport" na kojem mnogi enormno zaradjuju i nije im u interesu da se ljudi transplantiraju i izlijece.
Kod nas nema transplantacija, pardon desi se koja, ali to je u domenu incidenta.
Povezao je isti taj Batko i profesora Lionela Rostanga svjetski poznatog nefrologa i njegov tim sa Klinickim centrom u Sarajevu nudeci usluge istog da se pokrene taj problem sa mrtve tacke i da se ljudi pocnu trsnsplantirati u Sarajevu. Evropa bi stala iza tog projekta, ali nasima ne odgovara takvo sto.
A Batko zivot mi spasio i zelim mu sve, ama sve najbolje u zivotu...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119707
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5658 times
Been thanked: 12187 times
Contact:
Status: Offline

Re: Akcija Network / Uhapšen Almir Čehajić Batko

Post by Maja » 23 Oct 2020, 11:39

Jedno iskustvo...

Almina Kustura za "Avaz": Batko je prikupljao sredstva na ime mog oca, novac nikad nismo vidjeli

https://avaz.ba/vijesti/bih/603618/almi ... mo-vidjeli

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53918
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15235 times
Status: Online

Re: Akcija Network / Uhapšen Almir Čehajić Batko

Post by HAVANA » 23 Oct 2020, 11:51

Maja wrote: 23 Oct 2020, 11:34 Sta hoces da kazes Havana da niko nikom nije pomogao mimo Batka i da je svako skupljanje para islo preko Batka te da ce, bez Batka, biti pomor ljudi. Ma daj...
Necu ja nista,samo ne trcim pred rudu.Za ove kojim je pomogao znam sigurno,ovo drugo ne znam.Ako bude neka odgovara za ucinjeno. :cudi
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11633 times
Status: Online

Re: Akcija Network / Uhapšen Almir Čehajić Batko

Post by spacebound » 23 Oct 2020, 11:52

Fuddo wrote: 23 Oct 2020, 11:27
spacebound wrote: 23 Oct 2020, 11:24

Naravno da nema, pokusavaj ti to pravdat kako hoces, covjek je krao od najugrozenijih, od najbeznadeznijih, krao od bolesne djece!
Ama ne znas ti to, niti mu je dokazano, al si spremna stati prva u red kad je pljuvanje u pitanju, bez da dva puta razmislis je li u redu ili nije.
Isto ona svjetina u kaubojskim filmovima koja je dosla gledat vjesanje, i svi vicu haaannnnng hiimmm!
Aj bizi
Da ha donosim zakone svi oni kojima se dokaze tezi kriminal bi bili objeseni :kafa
Ako si citao temu otpocetka, a haman nisi dok mi se ovako obracas, znas da sam bila skepticna i da sam se ogradila kao neko ko nema pojma da li je kriv ili nevin. Eh kasnije sam citala price i svjedocenja onih koje je ostetio, onih od kojih je trazio pare za transplantaciju da bi usli u program Otvorene mreze, a koji vise nit su vidjeli svoje pare koje su trazili nazad bit transplantaciju i jos ih se godinama zavlaci. Ako je to tebi ok, dobro onda, meni nije.
Jah, nadji i pricu kako je tudju kucu prodao i uzeo pare sebi.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Akcija Network / Uhapšen Almir Čehajić Batko

Post by Hurija » 23 Oct 2020, 11:54

Prikupljao je Batko novac i u mom kraju ,žena je umrla prije transplantacije ,nikome nije položio racune gdje je završio taj novac ,mislim da je isto sada u sklopu predmeta istrage protiv njega
Last edited by Hurija on 23 Oct 2020, 11:54, edited 1 time in total.
Ostalo je cutanje.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11633 times
Status: Online

Re: Akcija Network / Uhapšen Almir Čehajić Batko

Post by spacebound » 23 Oct 2020, 11:54

Znaci ako je covjek nekom pomogao treba mu progledat kroz prste ako od nekog drugog ukrade, ja logike :grana
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84430
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16594 times
Status: Offline

Re: Akcija Network / Uhapšen Almir Čehajić Batko

Post by Fuddo » 23 Oct 2020, 11:57

spacebound wrote: 23 Oct 2020, 11:52
Fuddo wrote: 23 Oct 2020, 11:27

Ama ne znas ti to, niti mu je dokazano, al si spremna stati prva u red kad je pljuvanje u pitanju, bez da dva puta razmislis je li u redu ili nije.
Isto ona svjetina u kaubojskim filmovima koja je dosla gledat vjesanje, i svi vicu haaannnnng hiimmm!
Aj bizi
Da ha donosim zakone svi oni kojima se dokaze tezi kriminal bi bili objeseni :kafa
Ako si citao temu otpocetka, a haman nisi dok mi se ovako obracas, znas da sam bila skepticna i da sam se ogradila kao neko ko nema pojma da li je kriv ili nevin. Eh kasnije sam citala price i svjedocenja onih koje je ostetio, onih od kojih je trazio pare za transplantaciju da bi usli u program Otvorene mreze, a koji vise nit su vidjeli svoje pare koje su trazili nazad bit transplantaciju i jos ih se godinama zavlaci. Ako je to tebi ok, dobro onda, meni nije.
Jah, nadji i pricu kako je tudju kucu prodao i uzeo pare sebi.
Pa da, citala si price.
Znam ja nas vrlo dobro kakvi smo, i nase price.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26400
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1867 times
Been thanked: 4093 times
Status: Offline

Re: Akcija Network / Uhapšen Almir Čehajić Batko

Post by Beni » 23 Oct 2020, 11:59

Ma Batko klasicni lopovcic
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53918
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15235 times
Status: Online

Re: Akcija Network / Uhapšen Almir Čehajić Batko

Post by HAVANA » 23 Oct 2020, 12:00

Hurija wrote: 23 Oct 2020, 11:54 Prikupljao je Batko novac i u mom kraju ,žena je umrla prije transplantacije ,nikome nije položio racune gdje je završio taj novac ,mislim da je isto sada u sklopu predmeta istrage protiv njega
Pa zasto onda letimo sa komentarima.Ok,preminula.Gdje je novac i da li je preusmjeren na neku drugu transplantaciju.Vrlo jednostavno za ispitati.Ne nose se pare u kesi za bubreg... :cudi Ja se ne usudjujem reci ni jeste ni nije.Znam sta jeste uradio,drugo ne znam. :cudi
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Akcija Network / Uhapšen Almir Čehajić Batko

Post by Hurija » 23 Oct 2020, 12:04

Pa ispituje se u čemu je problem,Batku je određen pritvor da svojim ponasanjem i postupcima ,nebi uticao na svjedoke ,uzgred pritvor se ne određuje ako je covjek osumnjičen za lakša Krivična djela
Ostalo je cutanje.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84430
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16594 times
Status: Offline

Re: Akcija Network / Uhapšen Almir Čehajić Batko

Post by Fuddo » 23 Oct 2020, 12:09

Hurija wrote: 23 Oct 2020, 12:04 Pa ispituje se u čemu je problem,Batku je određen pritvor da svojim ponasanjem i postupcima ,nebi uticao na svjedoke ,uzgred pritvor se ne određuje ako je covjek osumnjičen za lakša Krivična djela
Ahahahahaa
Onaj se tereti za silovanja i klanja
Brani se sa slobode
Pa kad ga osude, on im posalje telegram iz srbije
Pise fakju
Al Batko mora u pritvor da ne utice na svjedoke
Wow
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Akcija Network / Uhapšen Almir Čehajić Batko

Post by Hurija » 23 Oct 2020, 12:11

:D Postoji klauzula i u vezi kaucije ,to ti je poznato i tu iz SAD-a Fuddo
Ostalo je cutanje.

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18024
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4103 times
Been thanked: 5653 times
Status: Offline

Re: Akcija Network / Uhapšen Almir Čehajić Batko

Post by Vanilla » 23 Oct 2020, 12:17

Neupitno je da je velikom broju ljudi pomogao.
Ta, i slicne organizacije, je bila jedina svijetla tacka u lijecenju tezih oboljenja buduci da smo svi znali da od naseg zdravstva vec odavno nema nista. Ulijevali su neku nadu, sigurnost, da covjek zna, ako nekad dodje do necega, da se moze osloniti na humanost naseg naroda.
Kakvi god da smo, generalno mi smo vrlo srcan narod. Srcan toliko da ce i od svoje crkavice rado ucestvovati u ovakvim radnjama. Dokaz za to je da bi se veliki iznosi znali prikupiti u rekordnim rokovima.
Pored navedenog za sta se, trenutno, tereti napravio je jos jednu losu stvar za buducnost a to je da ce masa ljudi odustati da vise ucestvuje u ovakvim akcijama.

Mozda ovo nije istina, bilo bi mi izuzetno drago da nije, voljela bih da su sve price koje su plasirane ovih dana samo neke smicalice njemu...s toga, evo, imat' ce priliku da pokaze i dokaze da li je to tako ili nije.

Da me ne shvati neko pogresno, kad procitam da su nasi politicari pokrali ovo ili ono...nekako bude ocekivano :grana

A za ovo...ne znam :(
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Akcija Network / Uhapšen Almir Čehajić Batko

Post by Taare » 23 Oct 2020, 12:22

spacebound wrote: 23 Oct 2020, 11:54 Znaci ako je covjek nekom pomogao treba mu progledat kroz prste ako od nekog drugog ukrade, ja logike :grana
Pa možda nije. Advokat kaže da je u pitanju nešto drugo.

Problem je taj novac koji je prebacivan na druge račune da bi se drugi ljudi liječili, ovi koji su prijavili učinili su to zbog čekanja na liječenje - pojasnio je Mehmedbašić po izlasku iz prostorija SIPA
Svi mi se morete obratit

User avatar
zvrk
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 613
Joined: 12 Apr 2020, 09:58
Status: Offline

Re: Akcija Network / Uhapšen Almir Čehajić Batko

Post by zvrk » 23 Oct 2020, 12:32

Meni ovdje nista nije cudno, jos pred izbore, pa je ovo "ovako" tek pocelo... :hihi


u humanitarnima je "brza lova..." tako da je ovo po meni borba ko ce doci na to mjesto :hihi


a ljudi ce uvjek pomagat... tako da se klizanje racuna :hihi

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11633 times
Status: Online

Re: Akcija Network / Uhapšen Almir Čehajić Batko

Post by spacebound » 23 Oct 2020, 12:34

Fufe wrote: 23 Oct 2020, 12:22
spacebound wrote: 23 Oct 2020, 11:54 Znaci ako je covjek nekom pomogao treba mu progledat kroz prste ako od nekog drugog ukrade, ja logike :grana
Pa možda nije. Advokat kaže da je u pitanju nešto drugo.

Problem je taj novac koji je prebacivan na druge račune da bi se drugi ljudi liječili, ovi koji su prijavili učinili su to zbog čekanja na liječenje - pojasnio je Mehmedbašić po izlasku iz prostorija SIPA
I ja bih voljela da se ispostavi da nije lopov. Godinama sam ga pratila, gledala emisiju, i sama davala novac, divila mu se. I smijala se i plakala uz price ljudi kojima je pomogao.
Ali... previse je prica, previse svega, da bi moglo biti da nije nista, previse ...
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Akcija Network / Uhapšen Almir Čehajić Batko

Post by Masamune » 23 Oct 2020, 12:36

Kriminalac je i da je samo jednu osobu oštetio, a da je svim drugim pomogao.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
zvrk
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 613
Joined: 12 Apr 2020, 09:58
Status: Offline

Re: Akcija Network / Uhapšen Almir Čehajić Batko

Post by zvrk » 23 Oct 2020, 12:45

Ja sam ucestvovao (pomagao) u tim nekim "humanitarnim akcijama" ... tesko je to upratit, nema ko se ne skupi dok sve nestane, srecom po mene bile su stvari, odjeca, hrana, pravljenje i popravljanje kuca i tako to... tu je vazda "belaj i za sarafcic", a ovo gdje je lova, uh to je opasan dio gdje se ne ulazi uh uh uh

User avatar
zvrk
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 613
Joined: 12 Apr 2020, 09:58
Status: Offline

Re: Akcija Network / Uhapšen Almir Čehajić Batko

Post by zvrk » 23 Oct 2020, 12:59

Po meni Batko je samo ona "vreca" u koju ce svo smece ubacit, i opet muzika, igraci, igranka... je li nekom nesto treba???

evo nas, tu smo, sta i gdje treba...ma sad cemo to sredit ???

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 55 guests