Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Krokodil Behko » 13 Apr 2021, 16:40

Kulise su postavljene, a tu su i statisti. Oni isti FGR ( faširani goveđi razum ) kao i 92.
Sve je isto.

Ovo nije mjo rat
Ovo nije moja zemlja
Ovo nije moj narod
Ovo nije moja vojska
Ovo nije moja vjera
Ovo nisu moji izbori
Ovo što sam ja nisam ja


U historiji, takvi samoživi likovi, nikada i nigdje, nisu napravili razliku na terenu, pa tako da oni i jesu goveda.
Sve je isto kao i 92. samo još nije zapucalo. Tu su naši gordi kozmopoliti, s okrznanim titinim slikama ( nasljedstvo od dede, saradnika ozne ), tu su i europejci, koji tvrde da nas neće ostaviti na cjedilu, tu su i jenkiji, koji kao i 92. koliko-toliko drže bosansku stranu. Sve je isto.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Krokodil Behko » 13 Apr 2021, 16:46

Evo dobre vijesti

Dodik: Srbi više neće ratovati čak ni za RS, ali ću raditi za mogućnost mirnog razlaza BiH
Situacija se obrnula, u odnosu na 92. i ovo treba iskoristiti. Razvaliti ih i gotovo.
online

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84430
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16594 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Fuddo » 13 Apr 2021, 16:52

Krokodil Behko wrote: 13 Apr 2021, 16:46 Evo dobre vijesti

Dodik: Srbi više neće ratovati čak ni za RS, ali ću raditi za mogućnost mirnog razlaza BiH
Situacija se obrnula, u odnosu na 92. i ovo treba iskoristiti. Razvaliti ih i gotovo.
I onda na sve doda kako je zabiljezio uspjesan ekonomski rast, kako ce povecati plate, kako u federaciji sve propada...bla bla bla.


I sljedeca vijest, u Prijedoru propale vakcine, nestalo struje. :D.

Pajebo on svoju majku nenormalnu, kako se ono govece nako rodi?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Pasaga » 13 Apr 2021, 16:55

Krokodil Behko wrote: 13 Apr 2021, 16:46 Evo dobre vijesti

Dodik: Srbi više neće ratovati čak ni za RS, ali ću raditi za mogućnost mirnog razlaza BiH
Situacija se obrnula, u odnosu na 92. i ovo treba iskoristiti. Razvaliti ih i gotovo.
nije do sit.

dobio je odnekud po usima
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Pasaga » 13 Apr 2021, 16:58

Fuddo wrote: 13 Apr 2021, 16:34
Melek wrote: 13 Apr 2021, 16:28 Dobro se zakuhalo sa Slovencima, eno i Pahorova mater se izvinjava :D.
Samo nagazit dok je frisko, dok se sve tetke, strine, amidze i ostala rodbina ne ispriCaju.
Fructal u moju kucu vise nece, do daljnjeg.
Jebo im jansa mater, a oni njemu.
kazem ti,bolan
onog pahora,ljakse,trebalo je uhapsit
ima on taj neki diplomatski imunitet,zastitu,ku...
glumit malo drzavu
puno bi toga najednom isplivalo
mnogi bi progovorili
zakmecali bi prvi,oni koji su zakuhali
i....dobra polazna tacka
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Krokodil Behko » 13 Apr 2021, 17:01

Sutra u SA, dolazi Gordan Grlić Radman.
Treba ga lijepo dočekati, kao i Lavrova i ispratiti s nekom prigodnom ikonom
online

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by MorningStar » 13 Apr 2021, 17:01

:Uhapsiti predsjednika druge zemlje zbog necega sto kaze u posjeti i to na zatvorenom sastanku :hihi :valja

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Pasaga » 13 Apr 2021, 17:02

MorningStar wrote: 13 Apr 2021, 17:01 :Uhapsiti predsjednika druge zemlje zbog necega sto kaze u posjeti i to na zatvorenom sastanku :hihi :valja
a ..stooooo ne
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by MorningStar » 13 Apr 2021, 17:03

Pasaga wrote: 13 Apr 2021, 17:02
MorningStar wrote: 13 Apr 2021, 17:01 :Uhapsiti predsjednika druge zemlje zbog necega sto kaze u posjeti i to na zatvorenom sastanku :hihi :valja
a ..stooooo ne
Nista nako , samo kazem zaboravi da sam napisao :D.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Krokodil Behko » 13 Apr 2021, 17:24

JOB “UNIJA VETERANA” REAGOVAO NA ŠPEKULACIJE O “MIRNOM RAZLAZU U BiH”: “Spremni smo se obračunati…”


Jedinstvena organizacija boraca “Unija veterana Bosne i Hercegovine" reagovala je na špekulacije o tzv. mirnom razlazu u BiH, koje se proteklih dana provlače kroz medije.

– Mi u JOB-u BiH, koji okuplja približno 110.000 članova veterana odbrambeno-oslobodilačkog rata 1992. - 1995. želimo upozoriti sve one koji evropskim metropolama hode i nose tzv. non-paper, u kojem se nalaze prijedlozi za ugrožavanje teritorijalnog suvereniteta države Bosne i Hercegovine.



Do sada su vetarani uglavnom reagovali na slične pozive na primjeran i način kako to i dolikuje učesnicima odbrane civilizacijskih tekovina u srcu Evrope na kraju 20. vijeka. Svjedoci smo svakodnevno da pojedinci iz iste te Evrope se ne ponašaju na takav civilizacijski način.

Ne želimo više nikome da dokazujemo svoje antifašističko opredjeljenje, jer smo to pokazali svojim ponašanjem tokom rata na teritoriji koju su kontrolisale regularne oružane snage RBiH. Upozoravamo države Evropske unije čiji smo obraz svojim ponašanjem više puta spašavali pred svjetskom javnošću za vrijeme agresije na BiH, da mirno nećemo čekati na vašu reakciju i nove genocide.

Mi, veterani, zaklinjemo Vam se svojom časnom borbom na očuvanje države Bosne i Hercegovine i da budno pratimo sva dešavanja u i oko BiH. Spremni smo se obračunati sa svima onima koji žele na bilo koji način ugroziti opstojnost države Bosne i Hercegovine i krvavo plaćenu slobodu – navodi se u saopćenju JOB-a “Unija veterana BiH”.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Pasaga » 13 Apr 2021, 17:29

+1
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Pasaga » 13 Apr 2021, 18:44

Iz delegacija EU u BiH za "Avaz": U potpunosti i čvrsto podržavamo perspektivu BiH u Evropskoj uniji


Ova, 2021. godina koja nije izborna pruža priliku Bosni i Hercegovini da napreduje sa reformama sadržanim u 14 ključnih prioriteta iz Mišljenja Evropske komisije o zahtjevu BiH za članstvo u EU, pojasnili su

Evropska unija je nedvosmisleno opredijeljena suverenitetu, jedinstvenosti i teritorijalnom integritetu Bosne i Hercegovine, poručili su za "Avaz" iz Delegacije EU u BiH.

- Zajedno sa našim državama članicama, u potpunosti i čvrsto podržavamo perspektivu BiH u Evropskoj uniji. Zajedno sa našim međunarodnim partnerima, podržavamo Bosnu i Hercegovinu nepovratno na putu ka članstvu u EU. Ova, 2021. godina koja nije izborna pruža priliku Bosni i Hercegovini da napreduje sa reformama sadržanim u 14 ključnih prioriteta iz Mišljenja Evropske komisije o zahtjevu BiH za članstvo u EU - pojasnili su


eh...kako

za mene je ovo jos jedana od velikih i opasnih ubleha u nizu
Sa kim da BH uradi to sto treba da uradi.
Se ove fasiste,niko ni da spomene,pipne.
Bojim se blic..rjesenja...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84430
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16594 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Fuddo » 13 Apr 2021, 18:48

Andrej Nikolaidis: Od Bošnjaka i Crnogoraca prave Palestince i Kurde

Andrej Nikolaidis za N1
Izvor: Andrej Nikolaidis (N1)
Kolumnista i pisac iz Crne Gore Andrej Nikolaidis izjavio je danas da će, oni koji zagovaraju nove podjele na Zapadnom Balkanu, u slučaju da u tome uspiju, od Bošnjaka i Crnogoraca napraviti nove Palestince i Kurde na području Balkana.

“Sama činjenica da neko u Evropskoj uniji razmišlja o razgradnji Bosne i Hercegovine je poniženje i pljuvanje na žrtve rata i genocida. Potpuna je katastrofa ako se neko u EU zalaže za prekrajanje granica na Balkanu”, rekao je Nikolaidis u emisiji uživo na Facebooku koju su realizovali Incijativa mladih za ljudska prava u Srbiji, Nezavisno društvo novinara Vojvodine i Forum ZFD iz Beograda.

Andrej Nikolaidis: Genocid u Srebrenici nije bio nikakav incident

Prema njegovim riječima takve podjele na Balkanu bi dovele do toga da bi Bošnjaci i Crnogorci bili “pretvoreni u Palestince i Kurde”.

“Ko zagovara takvo rešenje, taj je politički idiot”. Ocijenio je ovo Nikolaidis i dodao da ne treba isključiti mogućnost ozbiljnijeg angažovanja Sjedinjenih Američkih Država na Zapadnom Balkanu.

On je rekao da genocid u Srebrenici nije bio nikakav incident.

“Onako kako je počelo, na primjer u Prijedoru 1992. godine, tako se i završilo. To je bio kontinuitet u zločinu”, kazao je Nikolaidis.

Nikolaidis je je ocijenio da na prostoru nekadašnje Jugoslavije “prošlost nikako da prođe”.

“Vampir odbija da bude upokojen, kao kod Pekića”. Jedino rješenje po njemu je da zemlje sa Zapadnog Balkana uđu u EU. “Sve zajedno, ovakve kakve su”.

Ko je iznenađen izjavom Leposavića?

On je upitao kako neko može da bude iznenađen činjenicom da ministar pravde, ljudskih i manjinskih prava u Vladi Crne Gore Vladimir Leposavić negira genocid u Srebrenici.

“Kako neko može biti iznenađen njegovim izjavam? S obzirom na background gospodina Leposavića. Ta vlada je formirana u manastiru, a formirao ju je pokojni mitropolit Amfilohije. Dakle, Leposavića je za ministra pravde izabrao lično Amfilohije, koji je bio zaštitnik ratnih zločinaca. Logično je bilo da će Leposavić nastaviti tamo gdje je njegov mentor stao”, kazao je Andrej Nikolaidis.

Ocijenio je da je distanciranje Vlade Crne Gore od Leposavića bilo iznuđeno. Desilo se pod “pritiskom zapadnih ambasada”.

“Leposavić je, međutim, tako postao važna figura ekstremne desnice”, rekao je Nikolaidis.

On je istakao da su pojmovi poput “tranzicione pravde” ili “suočavanja sa prošlošću” ispražnjeni od smisla. Funkcionišu još jedino prilikom pisanja projekata.

“Od 2015. do 2020. godine nevladinim organizacijama u Crnoj Gori isplaćeno je više od 30 miliona eura za projekte koji se tiču suočavanja s prošlošću. Rezultat toga je Leposavić kao ministar i homofob na čelu skupštinskog odbora za ljudska prava. Dio nevladinih organizacija su postale vladine nevladine organizacije. One danas pokušavaju opravdati politiku vlade koja se ni na koji način ne može opravdati”, naveo je Nikolaidis.

Uloga Vučića

Prema njegovim riječima, predsednik Srbije Aleksandar Vučić sada pokušava da “reorganizuje” aktuelnu Vladu Crne Gore. Umesto da se bavi “brojnim problemima sa kojima se suočava Srbija”.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37372
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24771 times
Been thanked: 4688 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by ElTriconi » 13 Apr 2021, 19:05

Krokodil Behko wrote: 13 Apr 2021, 16:40 Kulise su postavljene, a tu su i statisti. Oni isti FGR ( faširani goveđi razum ) kao i 92.
Sve je isto.

Ovo nije mjo rat
Ovo nije moja zemlja
Ovo nije moj narod
Ovo nije moja vojska
Ovo nije moja vjera
Ovo nisu moji izbori
Ovo što sam ja nisam ja


U historiji, takvi samoživi likovi, nikada i nigdje, nisu napravili razliku na terenu, pa tako da oni i jesu goveda.
Sve je isto kao i 92. samo još nije zapucalo. Tu su naši gordi kozmopoliti, s okrznanim titinim slikama ( nasljedstvo od dede, saradnika ozne ), tu su i europejci, koji tvrde da nas neće ostaviti na cjedilu, tu su i jenkiji, koji kao i 92. koliko-toliko drže bosansku stranu. Sve je isto.
Ma bolan kad se zapuca 99% je agresija od strane drugog naroda i nema tu nije moj rat. Ja ciji je?

Kae pobjece nedje, otices u kurac i ti i famelija ti ako tako razmisljas 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27160
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14210 times
Been thanked: 14545 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by ironman » 13 Apr 2021, 19:24

Od svega mi je najljigavije ovo koristenje maline u svrhe omalovazavanja svakoga ko nije trojka i onaj sto ga drze na klupi za rezervne..
Ili kad danima napadase clanove predsjednistva sto primise vucica koji je sam nepozvan dosao a onda iskamce iste te vakcine od brnabicke i jos kazu dijelice vaucere za ljetovanje na Bjelasnici gradjanima srbije u znak zahvale za te vakcine :D. :D.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Pasaga » 13 Apr 2021, 19:33

ljudi,rata nece biti
za rat,treba dvoje

:pusi :pusi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by MorningStar » 13 Apr 2021, 19:36



:valja

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37372
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24771 times
Been thanked: 4688 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by ElTriconi » 13 Apr 2021, 19:40

Pasaga wrote: 13 Apr 2021, 19:33 ljudi,rata nece biti
za rat,treba dvoje

:pusi :pusi
Pa ja, agresor i zrtva 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Pasaga » 13 Apr 2021, 19:45

tu je to ...
u lazi su kratke noge ...


https://boljabosna.ba/bih/portal-istrag ... 1yVZ0GGudU
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Taare » 13 Apr 2021, 19:50

Znači, ne smijete u rat :123
Svi mi se morete obratit

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests