Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37421
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24867 times
Been thanked: 4710 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by ElTriconi » 13 Apr 2021, 19:52

Taare wrote: 13 Apr 2021, 19:50 Znači, ne smijete u rat :123
Nema to smijes ne smijes vego to drzava odlucuje. Samo ti jedan dan na vrata pokuca i kae haj vamo. Il te posalje na obuku il u logor i to ti je sva mudros 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Taare » 13 Apr 2021, 19:54

ElTriconi wrote: 13 Apr 2021, 19:52
Taare wrote: 13 Apr 2021, 19:50 Znači, ne smijete u rat :123
Nema to smijes ne smijes vego to drzava odlucuje. Samo ti jedan dan na vrata pokuca i kae haj vamo. Il te posalje na obuku il u logor i to ti je sva mudros 🤔
Ma jok, niko te ne može natjerati. Ako nećeš na liniju ili u radnu obavezu, nemajummogućnost da te prisile.
Jedino što mogu jeste to da te smjeste u zatvor.
Svi mi se morete obratit

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37421
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24867 times
Been thanked: 4710 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by ElTriconi » 13 Apr 2021, 20:31

Taare wrote: 13 Apr 2021, 19:54
ElTriconi wrote: 13 Apr 2021, 19:52

Nema to smijes ne smijes vego to drzava odlucuje. Samo ti jedan dan na vrata pokuca i kae haj vamo. Il te posalje na obuku il u logor i to ti je sva mudros 🤔
Ma jok, niko te ne može natjerati. Ako nećeš na liniju ili u radnu obavezu, nemajummogućnost da te prisile.
Jedino što mogu jeste to da te smjeste u zatvor.
:D.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15276 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by HAVANA » 13 Apr 2021, 21:23

Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56109
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5814 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Duminjo » 13 Apr 2021, 22:28

insomnia wrote: 13 Apr 2021, 15:33
Duminjo wrote: 13 Apr 2021, 14:52 Kakvo pucanje. Proslo je malo vremena od proslog pucanja. Rane su još svježe a iskustvo kaze da se narod borio za ništa.
Treba biti mnogo glup pa napasti i opaliti prvi
Mescini da se borilo da te cetnik ne zakolje
Zato i napisah da se borilo umjesto ratovalo.

Sto se rata tice, nece ga Bosanac a ni bosnjak započeti sigurno.
A što se dodika tice i ostala dva clana Predsjedništva, ja ne znam zasto Komsic i Dzaferovic ne kazu dodiku "Izvoli druže, odvoji se. Raspisi Referendum kad si mangup."
Nije Dodik budala, zna da bi propo u slučaju odvajanja i da od odvajanja nema ništa osim ove halabuke i huškanja. A da se pripoji Srbiji, bio bi manje bitan od vojvodine.
Jedan drugom dobro dodju. Jedan drugog podupiru. U slučaju da padne Dodikova prcija, pada i covketova. Dok su ovako svi na vlasti u svome toru, tako se sigurno i osjecaju.
Eto Čović se lize sa dodikom sto ga voli. Jest u kucu. Znamo da je medjusobna ljubav zajednički interes. Ovaj blokira tamo, ovaj blokira vamo i živio.
Kako se sada ne vole plenkovic i Vucic, tako bi se preko noci zavolili da imaju iste Interese kao i ova dvojica.


Sto se ostalih, nas, bosanaca, bosnjaka tice.. Mi smo glupi. Mi imamo bog zna koliko partija i stranaka. Rastavise glasove na sto strana. Daj SDA, daj SDP, daj našu stranku, sad narod i pravda, pa daj SBB, pa onaj Hadzikadic.. Ma idi u vraziju mater, kako ovoliko stranaka i uhljeba moze da ubire plate i uhljebljuje svoje članove na ovoliko malo prostora.. I kad se god desi neko sranje, nikoga ne mozes okriviti za to sranje jer samo jedni na druge prebacuju zato sto svi imaju jedan dio vlasti. Uvijek svi krivi i niko nije kriv. Uvijek svi lopovi a nikad niko u zatvoru nije zaglavio. Pa i kad se nesto treba dogovoriti, ne mogu se dogovoriti jer je uvijek hiljadu nekih opcija, talova, rasprodaja i dogovora. Izbori u Mostaru, izbori u Srebrenici, Bogićević.. E kako li je tek haos tamo gdje medijaki stvari nisu popracene, kako li se tek tamo ne mogu dogovoriti, bog sami zna.
Mi vodimo rat sami izmedju sebe, sami smo sebi dušmani, sami sebe potkopavamo i slabimo.. Nasi lideri nemaju nikakvu viziju osim zauzimanja fotelja. Kako srusit SDA i kako srusit Konakovica.. To je sva politika, vizija i briga nasih probosanskih celnika. Ubijedjeni da evropa i Amerika nece dopustiti to odvajanje genocidne i lagano sa prstom u Uhu poneku zajebanu izjavu daju.
Jbale ih ove izjave u šupak.. Bolje da su kupili deset bajraktara i fino ih predstavili da komsije vide kako ih imamo pa nek onda baljezgaju i jedu muda. Bar bi imali na sta. Al jok, lakše ovako..

Eto par Dana se ne prica o respiratorima ni o sebiji. Pa kad ovo prodje, opet cemo na respiratore i na sebiju.. Jebo plate, jbo zaposlene, jbo seljaka, jbo industriju i penzionere.. Nije šala, prica se nesto po Evropi. Opasni Janša sa Orbanom i Plenkovicem nesto muljaju. Golemo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Krokodil Behko » 13 Apr 2021, 23:10

Pahor je potom kazao da je po povratku iz Bosne i Hercegovine još uvjereniji da se EU našla pred “nezgodnom situacijuom u kojoj mora, ne preko noći, ali brzo donijeti odluku o budućnosti Zapadnog Balkana.”

“Ako nastavi po starome, onda je to predugo, u tom slučaju će se svašta dogoditi na Zapadnom Balkanu, možda čak i uz upotrebu sile i ponovno ćemo svjedočiti prolijevanju krvi. Ako pak požuri, onda će naravno unijeti u Europsku uniju neka neriješena pitanja među tim narodima, ali će osigurati mir i blagostanje te u određenom vremenskom razdoblju osigurati i blagostanje cijele Europske unije”, izjavio je Pahor za POP TV.
online

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Taare » 13 Apr 2021, 23:22

Duminjo wrote: 13 Apr 2021, 22:28 Sto se rata tice, nece ga Bosanac a ni bosnjak započeti sigurno.
To nam je najveća glupost u hiljadugodišnjoj historiji države bosne.
Svi mi se morete obratit

User avatar
TAFKAP
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10000
Joined: 19 Sep 2019, 21:42
Has thanked: 1542 times
Been thanked: 2647 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by TAFKAP » 13 Apr 2021, 23:38

Krokodil Behko wrote: 13 Apr 2021, 23:10
Pahor je potom kazao da je po povratku iz Bosne i Hercegovine još uvjereniji da se EU našla pred “nezgodnom situacijuom u kojoj mora, ne preko noći, ali brzo donijeti odluku o budućnosti Zapadnog Balkana.”

“Ako nastavi po starome, onda je to predugo, u tom slučaju će se svašta dogoditi na Zapadnom Balkanu, možda čak i uz upotrebu sile i ponovno ćemo svjedočiti prolijevanju krvi. Ako pak požuri, onda će naravno unijeti u Europsku uniju neka neriješena pitanja među tim narodima, ali će osigurati mir i blagostanje te u određenom vremenskom razdoblju osigurati i blagostanje cijele Europske unije”, izjavio je Pahor za POP TV.
Evropa/EU: Alter, kranker Man (stari, bolesni čovijek)

U pravu je Pahor, samo diplomatski prosipa šuplju, tj elokventno eskivira. Ne smije da kaže da je Rusija duboko zašla u šupak Evrope, pustili su Crnu Goru Srbiji i Rusima izlaz na more, sad idu dalje, cijepkaju po Ukrajini, sad je red na Balkan. EU geopolitički slaba kao nikad do sada. Da se to vidjeti kako se nose sa pandemijom Korone. Nije Velika Britanija izašla onako, bez razloga.

EU u ovakoj postavi sa ojačalom desnicom nikad neće primiti države bivše Jugoslavije, ostavljeni smo na milost i nemilost...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Krokodil Behko » 13 Apr 2021, 23:51

TAFKAP wrote: 13 Apr 2021, 23:38
Krokodil Behko wrote: 13 Apr 2021, 23:10
Evropa/EU: Alter, kranker Man (stari, bolesni čovijek)

U pravu je Pahor, samo diplomatski prosipa šuplju, tj elokventno eskivira. Ne smije da kaže da je Rusija duboko zašla u šupak Evrope, pustili su Crnu Goru Srbiji i Rusima izlaz na more, sad idu dalje, cijepkaju po Ukrajini, sad je red na Balkan. EU geopolitički slaba kao nikad do sada. Da se to vidjeti kako se nose sa pandemijom Korone. Nije Velika Britanija izašla onako, bez razloga.

EU u ovakoj postavi sa ojačalom desnicom nikad neće primiti države bivše Jugoslavije, ostavljeni smo na milost i nemilost...

Pa svi kažu da je ovo ispipavanje pulsa, čak i svi normalniji analitičari i novinari iz regije.
U Briselu prvo potvrdili da su primili dokument, a potom negirali.
Slovenija će imati vanrednu sjednicu parlamenta, na zahtjev opozicije, zbog ovog skandala, kako su to nazvali. Svi ozbiljno shvatili, samo kod nas svi imaju sjajan izgovor, zašto je ovo bezveze ili ako ima veze, zašto BiH ne zaslužuje da je oni brane.

Msm, danas imamo Bosne i slobode, tačno onoliko koliko smo se i borili za nju, a izgleda da nećemo imati ni toliko.

Ništa kurvetina Evropa, samo Anglo-američku vezu držati, Erdogana i koga još uhvatimo.
Ne treba gajiti iluzije, ovo isuviše liči na 1992.
online

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Taare » 13 Apr 2021, 23:53

Šta bolan rusija? Jbo vas više ta rusija.
Kad je to rusija bila prijetnja za evropu? Ima li neki primjer? Evo, ja ne znam nijedan.
A vazda je bila bauk kojim su prepadana evropska djeca.
Kad je to rusija napala zapadnu evropu koja se toliko bojala rusa?
Kad mi kažu ruska prijatna :bua
Čak je i jbni napoleon marširao do moskve kako bi se "odbranio" od te prijetnje :rol
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Taare » 14 Apr 2021, 00:40

Krokodil Behko wrote: 13 Apr 2021, 23:51 Ništa kurvetina Evropa, samo Anglo-američku vezu držati, Erdogana i koga još uhvatimo.
Ne treba gajiti iluzije, ovo isuviše liči na 1992.
Evo, upravo mozgam i ne mogu da se odlučim ko je najgori u bosni, političari, analitičari, ateisti, hođice il neka druga grupa :hm
A šta znaš, možda ste svi podjednako loši.
treba to dodatno analizirat.
Kae hođica, dedera da pet stotina hođica hoda oko gradova i uči, to će nas spasit.
Drugi viču, dedera da se gleda u tursku, oni će nas spasit.
Treći, pak, mudruju i kažu da je spas u nato savezu. Nema nas ko drugi spasit, samo nato.
ima i onih koji kažu da je to isključivo amerika.
Eto merke da riješi probleme i zaštiti nas.

Majku mu, ko da je dunjaluk nasto prije sahat vremena pa da niš nisi mogo naučit.
Jbga, nemaš odakle, nego čekaj da napraviš grešku pa uči na vlastitom primjeru :bua

Koga je to amerika sačuvala? Pa sami ameri kažu da je gore bit američki prijatelj neg neprijatelj.
Koliko jučer pustiše kurde nizvodu.
To nije dovoljan primjer?
Koliko treba, možda deset?
Ma ni nakon deset nećete naučiti.
Bilo je deset genocida nad bošnjacima, pa opet isti ti bošnjaci pitaju ko nas to zavadi i ljube malog draška.

Branit će nas nato :grana
već smo se jednom oslonili na članicu tog saveza i vjeru da će nas zaštititi platili sa deset hiljada života.
jadnici nisu ni istruhli, a mi bi opet da nas brani nato savez :grana

Ima i onih koji kažu da će nas odbraniti sve jača turska.
Hoće :grana
Preteča moderne turske nas je prodala austriji.
Ljudi tog vremena bilježe da su austrijanci našu bosansku djecu bacali sa munara.
Jbm ti i sultana i one koji kažu da bi nas branio.

Jednom davno zapisano je uputstvo za život na trećoj stijeni od sunca i to je uputstvo objedinilo sve i jednu mudrost vezanu za temu odbrana, poput one naše "uzdaj se u se' i u svoje kljuse", ili čuvenu latinsku koja kaže "si vis pacem para bellum"
U slobodnom prijevodu: ako želiš mir, pripremi se za rat.
I protiv njih pripremite koliko god možete snage i konja za boj, da biste time zaplašili Allahove i vaše neprijatelje, i druge osim njih – vi ih ne poznajete, Allah ih zna. Sve što na Allahovom putu potrošite nadoknađeno će vam biti, neće vam se nepravda učiniti.
Ovo je jedini metod koji garantuje miran san. Jedini način.
Kad pitaš učene šta se misli pod snagom, a šta pod borbenim konjima, odgovaraju da je snaga obuka u rukovanju oružjem i tehnikom, kao i fizička sposobnost, a da su konji kompletna ratna mašinerija.

Dakle, uvesti kao obavezu da se svaki bošnjo barem jednom mjesečno provoza do konjica, poljubi kapije objekata namjenske industrije, ostavi malu hediju poput soka, čokolade i sl., potapše po ramenu sve i jednog uposlenika i upita ga za junačko zdravlje.

Kad tog jednog uposlenika prepoznaš u redu u pošti, napravi mu mjesta i uz aplauz pusti da prođe. Ako ga vidiš u autobusu, ustani i napravi mu mjesto da sjedne pa makar bio mlađi od tebe.
Jer, oni su garancija opstanka bošnjaka i bosne kao države.
Allah i namjenska.
Što se tiče ostalih država i saveza, mogu biti prijatelji, mogu pomagati i davati, ali se zna na koga se treba osloniti.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84577
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16655 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Fuddo » 14 Apr 2021, 00:57

Image
Dozvolite da se obratimo

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by MunDzi » 14 Apr 2021, 01:07

EU ce se raspasti.
Taj proces je vec zapocet.

User avatar
Barba
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2993
Joined: 17 Oct 2019, 00:15
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Barba » 14 Apr 2021, 01:07

Hurija wrote: 13 Apr 2021, 08:11
Barba wrote: 12 Apr 2021, 11:05

Neću blizu tebe ne boj se
Slaće Insomnia pomoć Barba ,treba nama i logističara . :D
Neka hvala, bolji sam bez takve logistike..."use i u svoje kljuse" ;)

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26742
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14891 times
Been thanked: 3972 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Veca » 14 Apr 2021, 02:19

...valahi ste mi se popeli na vrh glave, ima 12 godina, ne silazite jos! ...da se to vec jednom hoce srediti, pa kakogod, nemerem vise tu situaciju izdrzati! :djed ...pa tko ste vi, da ja do ove dobe zbog vas ne spavam? :puca

:sunja
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Odraz » 14 Apr 2021, 02:54

Melek wrote: 13 Apr 2021, 11:11 U mene snajper utriman sad, nemere neg je. Ima da šajkače frcaju s glava ko ne budi primijenjeno.

Hej, a znao sam trefiti, jbo majku frci metar i po s glavurde kad ga zažagam medj rogove.

Sad i metaka imam više nego dovoljno :ok
J'bo to, samo drona od sad vozam. Onog VBR. :valja

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Odraz » 14 Apr 2021, 03:02

Krokodil Behko wrote: 13 Apr 2021, 16:46 Evo dobre vijesti

Dodik: Srbi više neće ratovati čak ni za RS, ali ću raditi za mogućnost mirnog razlaza BiH
Situacija se obrnula, u odnosu na 92. i ovo treba iskoristiti. Razvaliti ih i gotovo.
Prepali se, treba napast i uzet beogradski pasaluk. Nametnut' im poreze k'o svabi poslije 46-te. :ok

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Odraz » 14 Apr 2021, 03:11

Taare wrote: 13 Apr 2021, 19:50 Znači, ne smijete u rat :123
Jes' pa da me zatvori nasa milicija. :123

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Hurija » 14 Apr 2021, 07:24

Veca wrote: 14 Apr 2021, 02:19 ...valahi ste mi se popeli na vrh glave, ima 12 godina, ne silazite jos! ...da se to vec jednom hoce srediti, pa kakogod, nemerem vise tu situaciju izdrzati! :djed ...pa tko ste vi, da ja do ove dobe zbog vas ne spavam? :puca

:sunja
Jesi li popila tablet.


:D
Ostalo je cutanje.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12772 times
Status: Offline

Re: BORUT PAHOR: "U Evropi se sve više priča o mirnom razlazu u BiH"

Post by Masamune » 14 Apr 2021, 07:39

Fufe će savjetovati generalštab iz slastičarne
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Matan and 12 guests