Najluđe sekte

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Jevrejski Talibani naselili se u Sarajevu

Post by bosnjakinja » 28 Jan 2022, 21:06

A series of Tweets by Lev Tahor reads:
“Hi, the Jewish community of Lev Tahor is one of the strongest Jewish opposition to Zionism (not by their number of followers, but by their religious beliefs).They are real exile Jews, peace full with their neighbors. The source of all the persecutions against them are the same Zionist entity that fight Palestinian. As you can see in their rescue website and you will find out that the Zionist entity are behind their deportation from place to place Lev Tahor members participate in many rallies to denounce the action of the Zionist against Arabs and against the True Religious Jews.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Jevrejski Talibani naselili se u Sarajevu

Post by Krokodil Behko » 29 Jan 2022, 14:47

Nadležni prate osobe koje navodno pripadaju grupi Lev Tahor


Služba za poslove sa strancima prati boravak grupe stranih državljana na području Istočne Ilidže i ispratit će vrijeme isticanja bezviznog režima i odlaska iz Bosne i Hercegovine.


Ovo je izjavio direktor Službe Slobodan Ujić koji na osnovu izvršenih provjera nije mogao potvrditi da oni pripadaju grupi Lev Tahor.
"Riječ je o državljanima Sjedinjenih Američkih Država, Kanade i Gvatemale s kojima Bosna i Hercegovina ima sporazum o bezviznom režimu koji omogućuje boravak do 90 dana. Za njih 24 bezvizni režim ističe 5. februara i moraju se udaljiti iz Bosne i Hercegovine prije tog datuma. Za ostalih 13 stranih državljana bezvizni režim ističe 20. februara", ukazao je.

On je naveo da nije bilo prijave stanovnika Istočne Ilidže da je grupa tih stranih državljana narušavala javni red i mir ili činila bilo kakva krivična djela.

"Izvršili smo sve neophodne provjere posredstvom baza podataka koje su dostupne putem Europola, nakon čega su i druge sigurnosne agencije izvršile provjere, zbog čega ne možemo potvrditi, niti smo dobili bilo kakvu činjenicu ili dokaz da su ti strani državljani iz sekte Lev Tahor koju navode brojni mediji", rekao je Ujić.


Istakao je da ni u lokalnoj policijskoj upravi do sada nije bilo nikakve prijave koja se odnosi na boravak grupe stranih državljana na području opštine Istočna Ilidža u Ulici Meše Selimovića.

O slučaju da ovi strani državljani ne žele otići iz Bosne i Hercegovine, Ujić je rekao da u protekle dvije godine nikome nije odobren azil u Bosni i Hercegovini niti su imali takvu grupu s pasošima pomenutih država da je neko podnosio zahtjeva za azil

"Niti jednom do sada unazad pet ili šest godina s pasošima ovih zemalja niko nije podnosio zahtjev za azil. Ne očekujemo ni od ove grupe da učini tako nešto", izjavio je.

On je naglasio da kada bilo koja grupa stranaca postane problematična u smislu da narušava javni red i mir ova služba ih udaljava iz zemlje i izdaje zabranu boravka u Bosni i Hercegovini.

Ujić je naveo da su predstavnici poslodavaca zbog nedostatka radne snage na sastancima ukazali da je neophodno podići kvote te da u Službu za poslove sa strancima pristiže sve više zahtjeva za radne dozvole.

"Sigurno je da će u narednom periodu zbog zahtjeva iz privrednog sektora biti sve više stranaca u Bosni i Hercegovini zbog čega će biti neophodno i više kontrolisati njihovo kretanje i boravak", dodaje

I načelnik Istočne Ilidže Marinko Božović (SNSD) u izjavi Srni je potvrdio da do sada nije bilo zvaničnog prigovora stanovnika vlastima ove lokalne zajednice i lokalnoj policiji na ponašanja grupe stranaca iz SAD-a, Kanade i Gvatemale.

"Da li će neko podnijeti neku zvaničnu pritužbu to ne znamo, ali pratimo situaciju", rekao je Božović i dodao da u tom slučaju lokalne vlasti moraju da reaguju.
online

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Jevrejski Talibani naselili se u Sarajevu

Post by bosnjakinja » 29 Jan 2022, 17:13

Koja hajka na ljude koji nikome nista ne rade,cak onaj rabin iz Izraela izjavi nisu nikome prijetnja.Gledam snimke na n1 jedan izasao da daje djeci kex djeca pocese bjezati kao da je covjek vampir,bas mi bjese zao :(

mrze ih jer su protiv cionizma nema druge :oo

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13556
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4267 times
Been thanked: 5070 times
Status: Offline

Re: Jevrejski Talibani naselili se u Sarajevu

Post by pizarro » 29 Jan 2022, 19:36


User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Jevrejski Talibani naselili se u Sarajevu

Post by Odraz » 01 Feb 2022, 18:21

Uvalili ih u Lukavicu, hajd' da nas jednom zaobidju. :cool

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Jevrejski Talibani naselili se u Sarajevu

Post by Krokodil Behko » 03 Feb 2022, 09:50

ZOVU IH "JEVREJSKI TALIBANI": Pogledajte potresnu ispovijest pripadnica sekte "Lev Tahora" koja se naselila u blizini Sarajeva - "Progone nas gdje god dođemo" (FOTO, VIDEO)





Nakon niza odbijanja, ekipu N1 pripadnici Lev Tahora su primili u svoj privremeni dom u Istočnoj Ilidži. O načinu života, odgoju djece prije svega, ali i o brojnim optužbama na račun njihove zajednice, govorile su dvije pripadnice, Esther i Chayeh (Kajeh). Ova grupa od 37 članova uskoro bi trebala napustiti Bosnu i Hercegovinu, a gdje će dalje, ne žele otkrivati, jer tvrde, da su u konstantnom progonu zato što su drugačiji.


Esther je dio Lev Tahora od rođenja. Kaže, za drugi način života ne želi da zna. U Kanadi su imali sretan život. Gledali su, kaže, svoja posla. Proizvodili svoju hranu. A onda su socijalne službe pokucale na vrata. Zbog djece.

“Dolazili su, dolazili, dolazili, pokušavajući nas natjerati da djecu šaljemo u njihove, javne škole. Ali mi znamo da to nije način na koji želimo da ih odgajamo. U našoj svetoj knjizi tako ne piše. Da uče razne stvari poput toga da je čovjek nastao od životinje, od majmuna, ja neću dopustiti da moja djeca uče takve stvari”, ispričala je Esther.

Život je, kaže Esther u Kanadi postajao sve teži. Diskriminacija je postala nesnošljiva. Tri porodice su pozvane, tvrdi, na sud.

“Mi smo znali šta to znači, znali smo da je sljedeći korak da nam oduzmu djecu i onda smo odlučili otići”, dodala je Esther.



A na pitanje, može li se otići iz Lev Tahor zajednice, odgovara, naravno. Bez obzira na to što postoje brojne optužbe nekadašnjih članova o tome da su morali pobjeći iz tog okrutnog okruženja, spašavajući vlastite živote. Jedan od onih koji iznosi optužbe je i njen rođak.

“On se porobudio jedan dan i otišao. Niko ga nije sprečavao. Ako želiš ići, idi”, istakla je Esther.

Žene Lev Tahora s kojima su razgovarali kažu kako znaju imena onih koji protiv njih, kako one tvrde, šire laži. Razlozi za to su mnogi, a one kažu da je i zbog načina na koji prakticiraju vjeru. Chayeh je Belgijka koja se Lev Tahoru pridružila s 24 godine. Priznaje da joj je suprug u Americi, čeka suđenje pod optužbom otmice djeteta. Ali, ona kaže, riječ je bilo o porodičnom konfliktu, nizu okolnosti i nesporazumu.

“On još čeka suđenje, nema pravo na kauciju, kao da je opasnost po zajednicu, za SAD, ne smije izaći iz kuće, tamo je 2,5 godine, bez opravdanog razloga, nije počinio zločin, on je samo pomogao da se dijete spasi od majke i njenih prijatelja koji su ga zlostavljali”, naglasila je Chayeh.



Sada ih progone, kuda god da krenu. Najgore iskustvo imali su, tvrde, u Kurdistanu. Zbog brojnih optužbi na račun njihove zajednice, danima su bili na ispitivanju.

“Pokušali smo stupiti u kontakt s Crvenim krstom, organizacijama koje se bave ljudskim pravima, ali uzeli su nam telefone, držali su nas zatočene s vrlo malo hrane, samo da preživimo, bez kreveta, tuševa, odjeće da se presvučemo. Kada su nas pustili, djeca su već imala gljivice na nogama prvi put u životu. U subotu poslije podne su nas odveli na aerodrom na način da su nas nosili, držali za ruke i noge, djecu su nam uzimali iz naručja, i danas su djeca u strahu, pričaju o tome, moja kćerka je povrijedila ruku jer se grčevito držala za mene”, kazala je Chayeh

Gdje će nakon što napuste BiH, ne žele otkrivati. Kažu da se uzdaju u vjeru da im pokaže pravi put. I dok su žene uglavnom tokom dana zaokupljene djecom, muškarci su pretežno na molitvi.

Muškarci molitvu obavljaju u kući pored. Osim stolova i stolica, drugi namještaj nismo primijetili. Djeca se igraju komercijalnim igračkama, a žene su pripremile i hranu za nas, između ostalog, i ono što mi ovdje zovemo kljukuša.
online

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Jevrejski Talibani naselili se u Sarajevu

Post by Taare » 03 Feb 2022, 10:08

Što se mene tiče, naseliti ih u neko od sela, nek žive u prirodi. Nek nam popravljaju natalitet.
Svi mi se morete obratit

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Jevrejski Talibani naselili se u Sarajevu

Post by The 51st State » 03 Feb 2022, 10:09

Taare wrote: 03 Feb 2022, 10:08 Što se mene tiče, naseliti ih u neko od sela, nek žive u prirodi. Nek nam popravljaju natalitet.
da su dosli neki hipici zgubidani, to bi bilo veselje medju pucanstvom.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Jevrejski Talibani naselili se u Sarajevu

Post by insomnia » 03 Feb 2022, 10:12

Image
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Jevrejski Talibani naselili se u Sarajevu

Post by The 51st State » 03 Feb 2022, 10:16

:D. jesi kreno

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Jevrejski Talibani naselili se u Sarajevu

Post by Taare » 03 Feb 2022, 10:17

The 51st State wrote: 03 Feb 2022, 10:09
Taare wrote: 03 Feb 2022, 10:08 Što se mene tiče, naseliti ih u neko od sela, nek žive u prirodi. Nek nam popravljaju natalitet.
da su dosli neki hipici zgubidani, to bi bilo veselje medju pucanstvom.
Naravno.
Meni lično ne smetaju. Preciznije, ne smeta mi niko ko ne ugrožava druge.
Neka naprave neku komunu poput one u maoči i neka ih.
Volim te različitosti. Sad, ako mediji i bivši članovi nisu izmislili tj. ako je tačna optužba za pedofiliju, strogo im zabraniti takve brakove.
Uostalom, uvijek smo bili tolerantni i red je da nastavimo sa tom tradicijom.
Onomad smo primili sefarde koje je proganjala evropa, a danas možemo ove.
Svi mi se morete obratit

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Jevrejski Talibani naselili se u Sarajevu

Post by insomnia » 03 Feb 2022, 10:17

Peza je ubjedljivo najjaci daija na ovim prostorima. Koji je to car 😂😂
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Jevrejski Talibani naselili se u Sarajevu

Post by insomnia » 03 Feb 2022, 10:22

Drzava ko po obicaju ostri kurac dje ne treba. Ove proceruju ko da su drzavni neprijatelj broj jedan a iljade migica im bauljaju okolo
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Jevrejski Talibani naselili se u Sarajevu

Post by Taare » 03 Feb 2022, 10:26

insomnia wrote: 03 Feb 2022, 10:17 Peza je ubjedljivo najjaci daija na ovim prostorima. Koji je to car 😂😂
Brt, ti stvarno nisi dobar. Neš te je sjebalo u životu pa se vazda kačiš za loše likove.
Čak i drugi šejhovi govore da peza nije baš u vinklo.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42829
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14103 times
Been thanked: 12690 times
Status: Online

Re: Jevrejski Talibani naselili se u Sarajevu

Post by Masamune » 03 Feb 2022, 10:33

Ma Pezića niko ne benda ozbiljno.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26399
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1867 times
Been thanked: 4093 times
Status: Online

Re: Jevrejski Talibani naselili se u Sarajevu

Post by Beni » 03 Feb 2022, 10:50

MarlboroGold wrote: 03 Feb 2022, 10:33 Ma Pezića niko ne benda ozbiljno.
Kao sto rekoh, Pezic je halal verzija Milana Tarota
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24184
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6257 times
Been thanked: 5482 times
Status: Offline

Re: Jevrejski Talibani naselili se u Sarajevu

Post by Zizi » 03 Feb 2022, 10:50

Nije baš tako, dovoljno je da mu pogledaš profil na FB i koliki broj ljudi ga prati i lajka.

Čini mi se da je on svojom popularnošću napravio prostor i mnogim drugim daijama da budu vidljiviji.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42829
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14103 times
Been thanked: 12690 times
Status: Online

Re: Jevrejski Talibani naselili se u Sarajevu

Post by Masamune » 03 Feb 2022, 10:52

Ma tanko je to
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24184
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6257 times
Been thanked: 5482 times
Status: Offline

Re: Jevrejski Talibani naselili se u Sarajevu

Post by Zizi » 03 Feb 2022, 10:54

Izgleda mu je sada popularnost na FB malo udarila u glavu.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53892
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15222 times
Status: Online

Re: Jevrejski Talibani naselili se u Sarajevu

Post by HAVANA » 03 Feb 2022, 11:11

Zizi wrote: 03 Feb 2022, 10:50 Nije baš tako, dovoljno je da mu pogledaš profil na FB i koliki broj ljudi ga prati i lajka.

Čini mi se da je on svojom popularnošću napravio prostor i mnogim drugim daijama da budu vidljiviji.
Jel to onaj auto do zenice i kupanje u februaru? Njega ja 100 puta otvorio,da se ismijem. :valja
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests