NJEMAČKA

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: U sedam godina utrostručen broj stranih radnika u Njemačkoj

Post by Nice try » 18 Aug 2017, 16:57

Konsultant wrote: 18 Aug 2017, 11:40 Mamu vam nesposobnu, nagurajte nas u EU, rukama, nogama, unajmite externe samo vise nam vise ne traze radne dozvole, carine i klince palce samo zato sto smo s ove strane Save.

Eto su Rumunija i Bugarska super, nisu se cestito makle kako su u EU.

SJASITE S GRBACE PUSTITE NAS DA RADIMO!!!
Po spomenutim državam se vidi da prijem u EU ne zavisi od onoga od čega mi mislimo da zavisi.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: U sedam godina utrostručen broj stranih radnika u Njemačkoj

Post by storm » 18 Aug 2017, 20:36

Za rumunjsku bi se znali iznenaditi...konkretno grabe naprijed, pustite predrasude.
Bugari ok...ali tesko se rjesavaju starih "cska" struktura...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: U sedam godina utrostručen broj stranih radnika u Njemačkoj

Post by posmatrac » 19 Aug 2017, 14:23

U 7 godina utrostrucen broj " irgeta" u Njemackoj koji logicno pristaju da rade poslove koje prosjecnom Svabi ne padaju na pamet.

PA je onda jasno zasto zapadnoj Evropi i ne odgovara se neki dijelovi Evrope ikada ekomomski razviju.

Truhla Evropa koja se ne bi rijesila ni Hitlera( kad se uzme u obzir da je najveci broj danasnjih drzava EUa bilo fasisticki) da u rat nisu usli SSSR, Englezi i AMerikanci.Eto Englezi ponovo " izasli" iz Evrope, pa imamo situaciju slicnu onoj iz 1939, kada je Hitlerova Njemacka bila najjaca evropska a mozda i svjetska sila.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: U sedam godina utrostručen broj stranih radnika u Njemačkoj

Post by Nice try » 19 Aug 2017, 16:07

storm wrote: 18 Aug 2017, 20:36 Za rumunjsku bi se znali iznenaditi...konkretno grabe naprijed, pustite predrasude.
Bugari ok...ali tesko se rjesavaju starih "cska" struktura...
To je sve,za desetak godina,koliko su u EU?
Ali,šta ih briga,već su unutra,iz ko zna kojih razloga,ne moraju se previše truditi.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: U sedam godina utrostručen broj stranih radnika u Njemačkoj

Post by storm » 20 Aug 2017, 01:32

TruHlo sam pustio suzu sad....evo odoh leći :zubi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: U sedam godina utrostručen broj stranih radnika u Njemačkoj

Post by posmatrac » 20 Aug 2017, 01:44

Bolje moj Stormu da je truhla i suza nego trUli mozak :oo , hajde laku noc ti zelim :ok

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: U sedam godina utrostručen broj stranih radnika u Njemačkoj

Post by Konsultant » 20 Aug 2017, 04:24

Nice try wrote: 18 Aug 2017, 16:57 Po spomenutim državam se vidi da prijem u EU ne zavisi od onoga od čega mi mislimo da zavisi.
Ima politike, jasno ko dan, ipak oni su u EU, mi nismo. Problem je sto nasi debili nesto vele ne rade na EU putu. Napise dopis, frkne nekome i tu je kraj price. Strategija implementacije za clanstvo u EU je:
1. Nisam "JA" nadlezan
2. Napisali smo dopis, cekaju se oni iz XY ministarstva, agencije ...
3. Stranka X blokira provedbu, mi tu nista ne mozemo, mi smo med i mlijeko

U medjuvremenu plata kapa ko infuzija, zivimo u zabludi kako je javni sektor ideal za radno mjesecno samo zbog infuzijske hibernacije.

Bugarska je uskocila u EU, situacija mozda nije sjajna, medjutim imas priliku promjeniti okruzenje, 100 nivoa su ispred nas prilikom apliciranja za bilo kakav posao.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: U sedam godina utrostručen broj stranih radnika u Njemačkoj

Post by Nice try » 20 Aug 2017, 08:54

Konsultant wrote: 20 Aug 2017, 04:24
Nice try wrote: 18 Aug 2017, 16:57 Po spomenutim državam se vidi da prijem u EU ne zavisi od onoga od čega mi mislimo da zavisi.
Ima politike, jasno ko dan, ipak oni su u EU, mi nismo. Problem je sto nasi debili nesto vele ne rade na EU putu. Napise dopis, frkne nekome i tu je kraj price. Strategija implementacije za clanstvo u EU je:
1. Nisam "JA" nadlezan
2. Napisali smo dopis, cekaju se oni iz XY ministarstva, agencije ...
3. Stranka X blokira provedbu, mi tu nista ne mozemo, mi smo med i mlijeko

U medjuvremenu plata kapa ko infuzija, zivimo u zabludi kako je javni sektor ideal za radno mjesecno samo zbog infuzijske hibernacije.

Bugarska je uskocila u EU, situacija mozda nije sjajna, medjutim imas priliku promjeniti okruzenje, 100 nivoa su ispred nas prilikom apliciranja za bilo kakav posao.
Između ostalog i to,mislim jedan od razloga zašto vjerovatno nikada nećemo u EU.
S,druge strane sjetimo se koliko dugo nas je Stara dama puštala da se mrcvarimo i patimo,a da nam sada žele neko dobro?
Politika je samo goli interes.
Dobro se ne nagrađuje,zlo se ne kažnjava.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: NJEMAČKA

Post by Heidi » 23 Sep 2017, 13:15

Angela Merkel favoritkinja za pobjedu, stručnjaci smatraju da se politika prema BiH neće mijenjati

Image

Nijemci 24. septembra izlaze na parlamentarne izbore i odlučuju ko će biti njihov kancelar naredne četiri godine, a u igri su vječna kancelarka Angela Merkel i socijalista Martin Schulz. Merkel dužnost kancelarke obavlja već 12 godina i ako je vjerovati anketama taj će posao raditi najmanje 16 godina.

Iz Schulzovog SPD-a za Klix.ba ističu da je senzacionalizam jedan od najvećih neprijatelja korektne interpretacije predizbornih istraživanja te da ankete nisu nimalo jednoznačne i variraju od znatnog do nikakvog učinka.

"Trenutne ankete koje proizlaze u ovo predizborno vrijeme nisu nikakav siguran pokazatelj, ali svakako mogu ići na štetu strani koja se smatra gubitničkom. Međutim, uvjeren sam da biračko tijelo ipak jače podržava socijaldemokratske teme nego što to ankete pokazuju. Po mom mišljenju, za socijaldemokratiju, ali i demokratiju uopće ne bi bilo dobro da SPD ulazi u bilo kakvu koaliciju u kojoj ne postavlja kancelara", kazao nam je Josip Juratović iz SPD-a.

Uprkos nepreciznosti anketa i činjenici da veliki broj onih koji imaju pravo glasa još uvijek nije odlučio koga će izabrati, njemački politički analitičar, viši saradnik Centra za politiku demokratizacije i ekspert za njemačku politiku na Balkanu Bodo Weber ne očekuje pobjedu Schulza. Upravo je Schulz ranije najavio da će se do posljednjeg dana boriti za glasovi neodlučnih.

"Ankete su se u posljednje vrijeme u zapadnim zemljama pokazale kao neprecizne te, što je još važnije, na ovim izborima postoji izuzetno veliki broj neodlučnih. Trećina birača je neodlučna kome će dati svoj glas i da li će uopće izlaziti na izbore. Tako da se iznenađenje ne može u potpunosti isključiti, ali su mali izgledi da bi se mogla desiti pobjeda socijaldemokrata", kazao nam je Weber.

Bez većih promjena


Smatra da se, bez obzira na rezultat, u Njemačkoj nakon izbora neće desiti značajne promjene jer su socijaldemokrati i demokršćani zajedno vladali osam godina u posljednjih 12, a da ne postoje bitne razlike između njihovih politika bilo je vidljivo, tvrdi, i tokom dosadne izborne kampanje.

"Socijaldemokrati bi jačali socijalnu politiku. Uz to su predstavili neke svoje koncepte za urgentne probleme kao što je reforma penzionog sistema. CDU kancelarke Merkel je kampanju više fokusirala na ličnost kancelarke", navodi Weber.

S druge strane, Juratović smatra da bi pobjeda Merkel značila nastavak politike u kojoj se problemi guraju pod tepih, između ostalog i socijalne pravde bez koje će, ističe, biti teško graditi mir i stabilnost kako u Njemačkoj tako i u Evropskoj uniji.

"Njemačka je bogata zemlja, ali to ne znači da su svi bogati. Zato u Njemačkoj prijeko potrebno više socijalne pravde za koju je socijaldemokratija tradicionalno najbolja opcija. Ključne teme koje ljude interesuju su pitanje zdravstvenog sistema koji se dijeli na dvije klase - na privatno osigurane i sveopće kroz osnovno osiguranje, zatim besplatno obrazovanje od vrtića do studija, penzioni sistem koji će spriječiti da ljudi koji su cijeli život radili žive od socijalne pomoći i na kraju izgradnja socijalnih stanova jer je stanovanje postalo preskupo. Dakle, ima niz tema koje mediji često tretiraju pod zajedničkim nazivom 'dosadna kampanja', ali samo zato što ih Merkel ignoriše", ističe Juratović.

Kada su u pitanju odnosi unutar evropske porodice, Weber ističe da Njemačku očekuju suštinski razgovori i pregovori o reformi EU s obzirom na sve veći broj strukturalnih problema i raznih prijedloga za reformu koje potencira francuski predsjednik Emmanuel Macron, a o kojim se Merkel nije jasno pozicionirala. Juratović pak navodi da Schulz za razliku od Merkel zna da je EU projekt mira i blagostanja, a ne trgovački centar.


Odnos prema Zapadnom Balkanu i BiH isti


"U slučaju da Martin Schulz bude kancelar pokrenut će se ključne teme po pitanju porezne politike, investicija u infrastrukturi i privredni razvoj, kako bi se smanjila nezaposlenost mladih prije svega u južnom dijelu EU. Zato je prijeko potrebna politika koja će stabilizirati EU, a za to je Martin Schulz kao iskusan političar evropskih razmjera jedini mogući izbori", kaže Josip Juratović.

Što se tiče Bosne i Hercegovine i zapadnog Balkana, Juratović ističe da je što brža integracija tog dijela Evrope u EU, pri čemu taj proces ovisi ne samo o EU ili Njemačkoj već prije svega o političkim akterima u regiji Zapadnog Balkana, cilj SPD-a. Weber ne očekuje značajne promjene bez obzira na izbornog pobjednika.

"No, s obzirom na to da je inicijativa koju je Berlin pokrenuo zajedno sa Londonom, Njemačko-britanska inicijativa za BiH, u međuvremenu upala u duboku krizu te nije isključen potpuni kraj Reformske agende, nova njemačka vlada će se morati suočiti s prijetećim kolapsom svoje inicijative", zaključuje Bodo Weber.

klix.ba
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: NJEMAČKA

Post by Krokodil Behko » 23 Sep 2017, 18:28

Njemačka je uravnotežena, u svim smislovima, pa i u vanjskopolitičkom.
Nema nekih odudaranja, ko god da pobijedi, ili sam bar ja stekao takav utisak
online

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: NJEMAČKA

Post by Heidi » 23 Sep 2017, 19:25

Ni ja ne vjerujem u promjene ko god da pobijedi.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: NJEMAČKA

Post by Konsultant » 24 Sep 2017, 14:16

Njemacka je otisla u klinac, uvijek im isti vladaju ko kod nas. Jos samo 4clani vrh i ende.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: NJEMAČKA

Post by posmatrac » 24 Sep 2017, 15:46

Krokodil Behko wrote: 23 Sep 2017, 18:28 Njemačka je uravnotežena, u svim smislovima, pa i u vanjskopolitičkom.
Nema nekih odudaranja, ko god da pobijedi, ili sam bar ja stekao takav utisak
A ne kazu dzaba analiticari da je Socijaldemokratija u Evropi izgubila svaki smisao, pa naravno da je svejedno.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: NJEMAČKA

Post by Pasaga » 24 Sep 2017, 15:48

posmatrac wrote: 24 Sep 2017, 15:46
Krokodil Behko wrote: 23 Sep 2017, 18:28 Njemačka je uravnotežena, u svim smislovima, pa i u vanjskopolitičkom.
Nema nekih odudaranja, ko god da pobijedi, ili sam bar ja stekao takav utisak
A ne kazu dzaba analiticari da je Socijaldemokratija u Evropi izgubila svaki smisao, pa naravno da je svejedno.
:respekt :respekt
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: NJEMAČKA

Post by KOMESAR » 24 Sep 2017, 20:04

HDZ može odahnuti.Fašisti (AfD9=13,5%)će kao treća partija po broju zastupnika dati predsjednika.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: NJEMAČKA

Post by KOMESAR » 24 Sep 2017, 20:19

Kome li će storm cipele vezati?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: NJEMAČKA

Post by posmatrac » 24 Sep 2017, 22:12

KOMESAR wrote: 24 Sep 2017, 20:04 HDZ može odahnuti.Fašisti (AfD9=13,5%)će kao treća partija po broju zastupnika dati predsjednika.
Hebo njih, oni nisu jos vazni ( dobili 23% u nekadasnjoj istocnoj Njemackoj ) jer je bitan samo profit :lupa , oni ce da ulete samo u situaciji ako bude trebalo spasavati eventualnu krizu kapitala, da se ne bi dogodili kakvi socjalisticki drustveni buntovi.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: NJEMAČKA

Post by storm » 25 Sep 2017, 05:56

Merkel je realno izgubila pa će morati sklepati na silu neku koaliciju ....sad je nazivaju jjamajka koalicija zbog stranačkih boja :D.
Liberali ušli u bundestag :cool
nažalost i nacisti :lup
svjetla ljevice se gase i u Njemačkoj :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15190
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 976 times
Been thanked: 962 times
Status: Offline

Re: NJEMAČKA

Post by Tokmak » 25 Sep 2017, 08:12

KOMESAR wrote: 24 Sep 2017, 20:04 HDZ može odahnuti.Fašisti (AfD9=13,5%)će kao treća partija po broju zastupnika dati predsjednika.
:jupi

i ne samo to :ideja
:AfD u bivšem DDR-u je prva stranka po snazi sa 29,5 posto,a na tom području navodno živi svega 3,8 posto doseljenika...
čuj neonacisti u Bundestagu,bu,bu,bu...eto ih opet k nama,opet će Švaba napasti... :br :br :br
a sad nema ni Tita da nas brani...čak nema ni ulicu u Zagrebu... :valja
a svet ćuti... :ooo
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: NJEMAČKA

Post by Krokodil Behko » 25 Sep 2017, 10:41

Velika je razlika od 13%, do 51%.
Provjerio sam historiju njemačkih izbora i zaključio da je takav podvig do sada, u samo jednom periodu između izbora, napravio samo Hitler :sok
online

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 47 guests