Prevareni radnici u inostranstvu

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bh. radnici u Norveškoj pola plate morali uplaćivati na račun tuzlanske firme

Post by storm » 19 Sep 2017, 09:40

Socrates wrote: 19 Sep 2017, 09:30 U nas je bilo neke muljaze sa sezonskim radnicima iz Latinske Amerike. I sve je bilo u okvirima zakona.

A onda se digla hrpa nevladinih organizacija da im se poboljšaju prava. I bukvalno prisilila vladu da im poboljša uslove rada u skladu sa kanadskim zakonima koji se odnose na kanadske radnike.
Na jednima je da pokusaju, na drugima da to ogranice.
Ali sto je sredjenija drzava u svim aspektima, to ovi prvi imaju manje prostora.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Bh. radnici u Norveškoj pola plate morali uplaćivati na račun tuzlanske firme

Post by Zagorka » 20 Sep 2017, 00:35

Krokodil Behko wrote: 17 Sep 2017, 19:30 Menio je ovo šega :plavi

"Radnici nisu htjeli da ih otpustim, s obzirom na to da su u Norveškoj samo nekoliko mjeseci. Kad se vrate ovdje neće imati posla... Oni će sad dobijati čitavu platu otkako se ovo desilo, ali onda će se morati brinuti o svojoj porodici, socijalnom, zdravstvenom, penzionom... To će odozgo morati plaćati. A ja ne mogu to da radim ako dobijaju čitavu platu", rekao nam je Aščerić, dodavši da će se to najvjerovatnije tako završiti.

Pa jarane, ne koštaju staž i zdravstveno 1500 maraka mjesečno, pa da šalju po pola plate :lupa

Kosta 75% plate, negdje i vise. Ja placam 750 za sebe jer po zakonu moram imati platu hiljadu :rol ,tako kad mi povise odmah i ja njima vise uplacujem. Za dvoje jest 1500....x12...koliko para u hladnu vodu...kad odes jednom godisnje doktoru kaze ne radi nam tlakomjer :D.
Ali vi nastavite uplacivati na nas racun. Izvolite broj moje ordinacije :oo

A ovakvi zajebu i evropske zakone, ovaj je jos dobar sta sve ima :lupa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Bh. radnici u Norveškoj pola plate morali uplaćivati na račun tuzlanske firme

Post by Krokodil Behko » 20 Sep 2017, 00:44

Zagorka wrote: 20 Sep 2017, 00:35
Krokodil Behko wrote: 17 Sep 2017, 19:30 Menio je ovo šega :plavi

"Radnici nisu htjeli da ih otpustim, s obzirom na to da su u Norveškoj samo nekoliko mjeseci. Kad se vrate ovdje neće imati posla... Oni će sad dobijati čitavu platu otkako se ovo desilo, ali onda će se morati brinuti o svojoj porodici, socijalnom, zdravstvenom, penzionom... To će odozgo morati plaćati. A ja ne mogu to da radim ako dobijaju čitavu platu", rekao nam je Aščerić, dodavši da će se to najvjerovatnije tako završiti.

Pa jarane, ne koštaju staž i zdravstveno 1500 maraka mjesečno, pa da šalju po pola plate :lupa

Kosta 75% plate, negdje i vise. Ja placam 750 za sebe jer po zakonu moram imati platu hiljadu :rol ,tako kad mi povise odmah i ja njima vise uplacujem. Za dvoje jest 1500....x12...koliko para u hladnu vodu...kad odes jednom godisnje doktoru kaze ne radi nam tlakomjer :D.
Ali vi nastavite uplacivati na nas racun. Izvolite broj moje ordinacije :oo

A ovakvi zajebu i evropske zakone, ovaj je jos dobar sta sve ima :lupa

Ali on ne plaća staž i zdravstveno u Norveškoj, nego u Bosni :lupa
To nekih 6-7 stoja sve može pokriti. Ne vjerujem da će oni njemu podići uplate u penziono, samo zbog nekoliko tranši iz Norveške.
online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Bh. radnici u Norveškoj pola plate morali uplaćivati na račun tuzlanske firme

Post by Mutevelija » 20 Sep 2017, 05:33

Kod mene je 450'plata na ziro racun a ostalo na crno se isplacuje na ruke.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bh. radnici u Norveškoj pola plate morali uplaćivati na račun tuzlanske firme

Post by storm » 20 Sep 2017, 07:17

Mutevelija wrote: 20 Sep 2017, 05:33 Kod mene je 450'plata na ziro racun a ostalo na crno se isplacuje na ruke.
Abogati...pa u hrvatskoj si...šta'oš :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Bh. radnici u Norveškoj pola plate morali uplaćivati na račun tuzlanske firme

Post by Mutevelija » 20 Sep 2017, 07:55

Ma to meni Bosna uplacuje, i BiH poslodavac 450 a ispadne me sve na ruke i banka tisuću i viska.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests