Bakir Izetbegović

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Izetbegović postao predmet opće sprdnje

Post by storm » 17 Nov 2018, 18:24

Rockefeller wrote: 17 Nov 2018, 18:00 On je to rekao bez ikakve zle namjere. Onako pokušao slikovito i ne vidim poentu ismijavanja.
On je u top 3 osobe u bih, koje treba svakako ismijavati... Sa namjerom ili ne..
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Izetbegović postao predmet opće sprdnje

Post by Mala_Mu » 17 Nov 2018, 18:50

Rockefeller wrote: 17 Nov 2018, 18:00 On je to rekao bez ikakve zle namjere. Onako pokušao slikovito i ne vidim poentu ismijavanja.
Pa ne znam kako ne ismijavati njegovu recenicu da je za jednog predsjednika poprilicno siromasan covjek i da zivi vrlo skromno . :oo

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Izetbegović postao predmet opće sprdnje

Post by storm » 17 Nov 2018, 18:53

Mala_Mu wrote: 17 Nov 2018, 18:50
Rockefeller wrote: 17 Nov 2018, 18:00 On je to rekao bez ikakve zle namjere. Onako pokušao slikovito i ne vidim poentu ismijavanja.
Pa ne znam kako ne ismijavati njegovu recenicu da je za jednog predsjednika poprilicno siromasan covjek i da zivi vrlo skromno . :oo
Jučer isto čitam izjavu Cokolinde u tom stilu...
Na upit novinara, hoće li u nedjelju na Wembley, pogledati tekmu... Skruseno izjavi, da ne zna hoće li imati novce :tuga
Pa tko ih može popusiti jos :plavi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Izetbegović postao predmet opće sprdnje

Post by Mala_Mu » 17 Nov 2018, 18:59

hehe nevjerovatno.
Treba i njoj napraviti ovako nesto :ooo
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Melgirl
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 382
Joined: 26 Feb 2012, 22:41
Status: Offline

Re: Izetbegović postao predmet opće sprdnje

Post by Melgirl » 17 Nov 2018, 19:17

storm wrote: 17 Nov 2018, 18:53
Mala_Mu wrote: 17 Nov 2018, 18:50
Rockefeller wrote: 17 Nov 2018, 18:00 On je to rekao bez ikakve zle namjere. Onako pokušao slikovito i ne vidim poentu ismijavanja.
Pa ne znam kako ne ismijavati njegovu recenicu da je za jednog predsjednika poprilicno siromasan covjek i da zivi vrlo skromno . :oo
Jučer isto čitam izjavu Cokolinde u tom stilu...
Na upit novinara, hoće li u nedjelju na Wembley, pogledati tekmu... Skruseno izjavi, da ne zna hoće li imati novce :tuga
Pa tko ih može popusiti jos :plavi

Kad je u pitanju predsjednik države onda se tu radi o VIP osobi koja MORA imati svoje osiguranje, ma gdje išla i što god radila. I ne samo ona nego i članovi njene obitelji. Htjela to ona ili ne. To je tako u svim državama Europe, a mi smo u Europi. Za ostatak svijeta sad nećemo trošiti vrijeme. Stoga, ako želi ići u London samo na utakmicu, tada MORA voditi i osiguranje, mora osigurati smještaj sebi i njima, prehranu, prijevoz i sve što uz to ide. Zato, kad je napisala da nije sigurna u financije, ispravno je napisala. Nitko je nije službeno pozvao u London sutra tako da ne može i neće joj pasti na pamet ići na trošak budžeta. Nije ovo vlada Zorana Milanovića kad je on išao u kurvaluk vojnim helikopterom po čitavoj državi. Ili kad je vladin zrakoplov išao u Tursku po onu Vesnu Pusić a imala je taj dan 3 komercijalna leta za Zagreb.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Izetbegović postao predmet opće sprdnje

Post by storm » 17 Nov 2018, 19:35

Melgirl wrote: 17 Nov 2018, 19:17
storm wrote: 17 Nov 2018, 18:53
Mala_Mu wrote: 17 Nov 2018, 18:50
Rockefeller wrote: 17 Nov 2018, 18:00 On je to rekao bez ikakve zle namjere. Onako pokušao slikovito i ne vidim poentu ismijavanja.
Pa ne znam kako ne ismijavati njegovu recenicu da je za jednog predsjednika poprilicno siromasan covjek i da zivi vrlo skromno . :oo
Jučer isto čitam izjavu Cokolinde u tom stilu...
Na upit novinara, hoće li u nedjelju na Wembley, pogledati tekmu... Skruseno izjavi, da ne zna hoće li imati novce :tuga
Pa tko ih može popusiti jos :plavi

Kad je u pitanju predsjednik države onda se tu radi o VIP osobi koja MORA imati svoje osiguranje, ma gdje išla i što god radila. I ne samo ona nego i članovi njene obitelji. Htjela to ona ili ne. To je tako u svim državama Europe, a mi smo u Europi. Za ostatak svijeta sad nećemo trošiti vrijeme. Stoga, ako želi ići u London samo na utakmicu, tada MORA voditi i osiguranje, mora osigurati smještaj sebi i njima, prehranu, prijevoz i sve što uz to ide. Zato, kad je napisala da nije sigurna u financije, ispravno je napisala. Nitko je nije službeno pozvao u London sutra tako da ne može i neće joj pasti na pamet ići na trošak budžeta. Nije ovo vlada Zorana Milanovića kad je on išao u kurvaluk vojnim helikopterom po čitavoj državi. Ili kad je vladin zrakoplov išao u Tursku po onu Vesnu Pusić a imala je taj dan 3 komercijalna leta za Zagreb.
Ne nasmijavaj me pričom o sdpovcima... To su braća po uništavaju hrvatske sa tvojim hdz, zajedno... Oni su toliko nesposobni, da se ni raspasti ne mogu..
Glede dotične... Sigurno se sjećaš njenih izleta u usa svaki put oko nove godine..
Evo ide prosinac..

Lani je proglašen taj izlet državnom tajnom, njen kabinet nije dao nikakve informacije što je radila tamo. A u demokraciji, o kojoj toliko pričaš, dužna je svaki potez, svaki put, objasniti..
Inače jadna skrusena, pa su joj rodjendanske zabave financirali Bujanec, čovjek koji je kurve plaćao kokainom i Mamic, čovjek protiv koga DORH vodi tri sudska procesa, zbog stjecanja protupravne imovinske koristi min 112mil kuna... Četvrti je proces još u fazi prikupljanja dokaza...
Nevjerojatno kakve stvari koristite da je branite :lud
Mene bude stid za vas..
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Melgirl
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 382
Joined: 26 Feb 2012, 22:41
Status: Offline

Re: Izetbegović postao predmet opće sprdnje

Post by Melgirl » 17 Nov 2018, 19:51

To su stvari koje plasiraju upravo oni koji priječe lustraciju. Već ako imaš takva saznanja, valjda raspolažeš i nekakvim argumentima, dokazima? daj to proslijedi DORH-u pa će oni to obraditi. I to o Bujancu. ja sam o tome čitala ali nisam vidila pa ga ne mogu prozivati. I još mnoge slične stvari koje novinari pišu. Novinarima trebaju senzacionalistički naslovi i članci da bi nečim privukli pozornost čitatelja.
U bitnom, odlazak Predsjednice na utakmicu na Wembley, da ako ona to može i želi sama isfinancirati. Ili ako joj HNS to pokrije. Mislim da će ona to gledati doma na TV ako se na vrijeme vrati s komemoracije u Vukovaru.
Ona je Predsjednica RH, nije ona ni Dodik ni Vučić ni ne znam koji predsjednik.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Izetbegović postao predmet opće sprdnje

Post by storm » 17 Nov 2018, 19:54

Melgirl wrote: 17 Nov 2018, 19:51 To su stvari koje plasiraju upravo oni koji priječe lustraciju. Već ako imaš takva saznanja, valjda raspolažeš i nekakvim argumentima, dokazima? daj to proslijedi DORH-u pa će oni to obraditi. I to o Bujancu. ja sam o tome čitala ali nisam vidila pa ga ne mogu prozivati. I još mnoge slične stvari koje novinari pišu. Novinarima trebaju senzacionalistički naslovi i članci da bi nečim privukli pozornost čitatelja.
U bitnom, odlazak Predsjednice na utakmicu na Wembley, da ako ona to može i želi sama isfinancirati. Ili ako joj HNS to pokrije. Mislim da će ona to gledati doma na TV ako se na vrijeme vrati s komemoracije u Vukovaru.
Ona je Predsjednica RH, nije ona ni Dodik ni Vučić ni ne znam koji predsjednik.
Znaš šta.....na kraju, svaki narod ima točno takvu vlast kakvu zaslužuje :oo
Neam ja volje educirati slučajne prolaznike, a ni vremena u životu... :pusa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Melgirl
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 382
Joined: 26 Feb 2012, 22:41
Status: Offline

Re: Izetbegović postao predmet opće sprdnje

Post by Melgirl » 17 Nov 2018, 19:55

Tako je, mene uopće ne zanima stanje kod vas u Sloveniji i nemam namjeru tebi soliti pamet o vašim političarima. Sami ste ih birali i eto vam ih. Tako je manje-više svugdje.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Izetbegović postao predmet opće sprdnje

Post by storm » 17 Nov 2018, 19:58

Melgirl wrote: 17 Nov 2018, 19:55 Tako je, mene uopće ne zanima stanje kod vas u Sloveniji i nemam namjeru tebi soliti pamet o vašim političarima. Sami ste ih birali i eto vam ih. Tako je manje-više svugdje.
Slažem se....dok se ne petljaju u druge države...isključivo su stvar svojih birača...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Izetbegović postao predmet opće sprdnje

Post by Čupava » 17 Nov 2018, 20:04

Sa kim se nas narod ne sprda... :kafa još se nije rodio...
.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Izetbegović postao predmet opće sprdnje

Post by Krokodil Behko » 17 Nov 2018, 21:19

Pa šta je tu čudno?
I Čović je siromašan ko Bakir. Da mu nije punca, da od rudarske penzije napravi dvorac, ne bi imao gjde leći.
Bakir, nek proda stan u Istanbulu, vrijedi sigurno €300.000
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Izetbegović postao predmet opće sprdnje

Post by Chloe » 17 Nov 2018, 21:51

Jaah... :kafa
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 18 Nov 2018, 11:42

Za dva dana na ovu temu ćemo staviti tačku.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 19 Nov 2018, 14:37

Odlaskom Izetbegovićeve SDA u opoziciju definitivno će se završiti ciklus bošnjačke nacionalne postkomunističke politike!

Piše: Nedžad Latić,
Govor Bakira Izetbegovića na godišnjici osnutka 7. muslimanske brigade vrlo dobro bi pristajao jednom radikalnom opozicionom bošnjačkom lideru. Evocirajući doba rata opomenuo je Bošnjake da više nikada ne smiju biti tako naivni i da se moraju naoružavati jer, kako je rekao, te silnice rata još su žive i vatra skoro svakog časa može ponovo buknuti. Mnogi će ovaj njegov govor ocijeniti priprostom ratnohuškačkom frazom. Međutim, nijedan drugi bošnjački stranački lider, koji su sad okupljeni u opozicionom anti-esdeaovskom bloku nikad nije održao ovako radikalan i agresivan govor. Samo zato što to Izetbegović govori sada kad su veliki izgledi da njegova stranka, koja je predvodila Bošnjake u odbrambenom ratu, prvi put odlazi u opoziciju, njegov govor neće biti shvaćen ozbiljno. Inače, Izetbegovićevo upozorenje da se „Srbi i Hrvati opet naoružavaju“ i da bi im „nenaoružani Bošnjaci mogli biti lahak plijen“ moralo bi naciju dići na noge. Pošto se niko ozbiljan nije ni osvrnuo na ovaj njegov govor, znači da mu se više ne vjeruje ili da ga se ne smatraju vođom iza koga bi nacija stala kao što je stala iza njegovog oca na kojeg se on u ovakvim prigodama po pravilu poziva.
PUČ U SDA-U?!
Ako zaista opozicioni blok stranaka ostane čvrst pri stavu da ne želi sa SDA-om u vlast, naslušat ćemo se ovakvih govora Bakira Izetbegovića. Onog dana kad se formira vlast bar na kantonalnom i državnom nivou bez SDA, za očekivati je da Izetbegović na nekoj drugoj ratnoj obljetnici podsjeti Bošnjake da im ponovo prijeti klanje jer takva vlast, bez njegovih „patriota“, ne može odbraniti državu, njene institucije pa tako ni narod.
Tako ćemo, konačno dobiti pravog opozicionog radikalnog lidera i, naravno, pravu radikalnu opozicionu stranku. Jer treba znati da će za SDA vječno glasati oko 12 posto bošnjačke populacije koje sam Izetbegović definira kao tradicionaliste. Međutim, ne radi se tu o konzervativnim tradicionalistima koliko o ekstremnim vjerskim fanaticima premreženim vehabijskom organizacijom i zatupljenom skoro srednjovjekovnom inkvizitorskom ideologijom. Možda se ovom procentu može još dodati 5-6 procenata tih tradicionalista i nacionalista koji nisu praktični vjernici ali imaju kulturološki afinitet prema tradicionalnim vrijednosti bosanskih muslimana. To bi mogao biti budući izborni maksimum opozicione SDA, jer sigurno desetak procenata samih uhljeba svoj glas je davalo njoj kao vladajućoj stranci.
Ovakva perspektiva jednoj stranci koja ima nasljeđe antitotalitarizma – kroz rušenje komunizma, i patriotizma – kroz vođenje odbrambenog rata, svakako je poražavajuća. Ali, zaista u posljednjoj dekadi svoje skoro neprikosnovene vladavine, SDA je pokazala svo svoje siromaštvo kad je politika i ideologija u pitanju. Naravno, kreator te politike bio je Bakir Izetbegović. Na međunarodnom planu, u vrijeme dok je on vodio vanjsku politiku kao član Predsjedništva, Bosna skoro da i nije postojala kao faktor, već isključivo kao svjetski problem. Na lokalnom planu, potpuno je storniran kooperativni duh stranke koje je veoma dobro promovirao i upražnjavao Sulejman Tihić. Mogu se danas neki bošnjački intelektualci šprdati sa prudskim i inim dogovorima koje je Tihić pokušavao postići sa Miloradom Dodikom i Draganom Čovićem, ali i to je bilo bolje od jeftinog populizma i kavge koja je obilježila Izetbegovićev period. Zapravo, mora se to reći, to je bilo politički vrlo hrabro od strane Tihića zbog čega je bio favoriziran političar od strane međunarodne zajednice.
Iako je samo Tihić umro, svi njegovi oponenti, iako su, hvala Bogu, živi, politički su mrtvaci. Mislim tu prvenstveno na Harisa Silajdžića i Mustafu Cerića, da Edhema Bičakčića i Ejupa Ganića uopće ne spominjemo. Šta ove činjenice znače? Znače da je poslije Tihića došlo do potpunog poraza bošnjačke nacionalne politike. Odlaskom Izetbegovićeve SDA u opoziciju definitivno će se završiti ciklus bošnjačke nacionalne postkomunističke politike!
Možda je ovdje izuzetak Hasan Čengić, jedna od najmoćnijih i ujedno najmistificiranijih figura u bošnjačkoj politici. On je dugo bio „progonjena zvijer“ u redovima SDA, posebno u vrijeme vladavine Tihića, ali je preživio i o(p)stao u stranci. Svoju političku a posebno finansijsku moć sakrio je pod plašt Islamske zajednice, gdje je još uvijek predsjednik Sabora IZ-e, a finansijski djeluje preko mreže studenata koji su tokom rata studirali u islamskim zemljama, poput Amera Bukvića, direktora BBI banke, ili Edhema Foče, direktora Al Jazeera balkan. Između njega i Bakira Izetbegovića vlada nepovjerenje ali imaju prećutan sporazum o „napadanju“. Pošto se dugo spekulira o mogućnosti puča u SDA-u kojeg bi trebali izvesti jedan od dva klana koje predvode Denis Zvizdić i Adil Osmanović, ovakav odnos ignoriranja i opće anateme koja je bačena na SDA svakako je prilika da se to desi. U potencijalne pučiste se ubrajaju još i Šemsudin Mehmedović i Semir Efendić. Osmanović i Mehmedović, kao ostaci tzv. Tihićevog klana, nemaju podršku „stranog faktora“, zato ih treba i prekrižiti, dok Zvizdić uživa punu podršku njemačkih diplomatskih i lobističkih krugova u Sarajevu, a Efendić ima najdirektniju podršku iz krugova veoma bliskih samom predsjedniku Recepu Tayipu Erdoganu. Osim toga Efendić je jedan od Čengićevih pulena iz spomenute mreže bivših studenata iz islamskih zemalja. Najizgledniju poziciju da bar pokuša smijeniti Izetbegovića sa čela stranke ima Zvizdić jer ima podršku istih krugova iz međunarodne zajednice koji su podržavali Željka Komšića u kampanji. Tako da bi tandem Komšić i Zvizdić koji preferiraju provladini krugovi iz Berlina bio mnogo ubjedljivija konkurencija tandemu Nikšića i Radončića koji sada vode opozicioni blok. Više je razloga da ovaj, uvjetno rečeno, njemački koncept neće proći, što se vidi i po tome da je Komšićev DF prestao zazivati SDA u vlast, a nakon rezolutnih stavova ostalih opozicionih lidera. Tako da se pitanjem političke sudbine SDA i njenog lidera Izetbegovića još samo bave Turci. Oni su patološki vezani za ime i prezime Izetbegovića i ne mogu objektivno sagledati da se ova stranka nalazi bukvalno u živom blatu. Toga je vjerovatno svjesniji Čengić i stoga nije za očekivati da će nagovoriti Efendića da krene ka rušenju Izetbegovića, mada se ovaj nadobudni junoša već od prošlog stranačkog kongresa sprema za to.
I na koncu, svi eventualni Izetbegovićevi oponenti znaju da će svaka stranačka konvencija ili kongres biti izrežiran i da će biti pokradeni. Očiti se SDA izverzirala u tome da se mogu smatrati virtouzima u krađi izbornih rezultata. Sve ovo govori koliko malo ljudi i faktora ima motiva spašavati SDA od Izetbegovića i stoga je za očekivati da će ostati doživotni predsjednik i okončati u živom blatu kojeg je sam stvorio.
PONTOMSKI MOST
Zato je pravo vrijeme postaviti pitanje: šta nam je činiti? Prvo pitanje koje se nameće treba li spašavati SDA, sa Izetbegovićem ili bez njega. Odgovor na ovo pitanje ovisi o ocjeni da li opozicioni blok stranaka kojeg predvode SDP Nermina Nikšića i SBB Fahrudina Radončića, može kompenzirati odsustvo SDA iz vlasti i da li će beskompromisno zastupati bošnjačke nacionalne interese.
Ruku na srce, ovo je samo utješna varijanta, a nikako alternativa nekada moćnom SDA-u. Vlast koju će, nadamo se, formirati 7-8 opozicionih stranaka ispred bošnjačkog faktora, izgleda samo kao „pontomski most“ iznad duboke klisure koju je svojom pohlepnom politikom izlokala SDA. To je po zakonima statike izdržljivo, koliko god da je rizično u slučaju da nadođe povodanj i bujica koja bi ga odnijela. Ovdje mislim da bujicu nacionalizma koju je Izetbegović nagovijestio ovim govorom pred bivšim pripadnicima 7. muslimanske brigade. Nešto su mi u ideološkom smislu vehdi istupi lidera novog opozicionog bloka. Nešto dugo mudruju o platformama, nešto se priknadaju oko raspodjele vlasti, a k'o fol neće fotelje itd. Zapravo, vidi se koliko im nedostaje vizija i ideologije kojom bi parirali Izetbegovićevom već ocvalom populizmu. To što drve sarajevski kvazi ljevičari o građanskim konceptima osim što je demode u kontekstu širokih rasprava u evropskim intelektualnim krugovima o krizi liberalnih demokratskih društva, to je definitivno u kontekstu bosansko-hercegovačkog dejtonskog nasljeđa mlaćenje prazne slame i medijsko zamajavanje prije svega Bošnjaka. Baš u njima vidim najveću slabost koju već uočavaju SDA-ovi medijski kerberi gdje će napadati SDA iz opozicije.
I pored svega moguće je da živimo, ili bar smo saučesnici historijskog procesa da se završava vladavina jedne familije nad Bošnjacima. Ovaj proces bi mogao biti značajnih ukoliko shvatimo da su tokom komunističkog perioda Bošnjacima vladale dvije familije – Pozderci i Dizdarevići, a nakon pada komunizma vlada(la) je samo jedna – Izetbegovići!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 19 Nov 2018, 20:34

Tobejarabi!!!
Obećao milion zaposlenih,a sam ostao bez posla?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Pasaga » 19 Nov 2018, 20:37

KOMESAR wrote: 19 Nov 2018, 20:34 Tobejarabi!!!
Obećao milion zaposlenih
,a sam ostao bez posla?
sta je tek mogo uradit za jos 20-tak god.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

bosanceros
Na probnom
Na probnom
Posts: 41
Joined: 01 Jun 2018, 01:45
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by bosanceros » 21 Nov 2018, 00:14

sajlent wrote: 31 Oct 2018, 12:00
KOMESAR wrote: 31 Oct 2018, 11:57
sajlent wrote: 31 Oct 2018, 11:53
KOMESAR wrote: 31 Oct 2018, 11:45 Poslije SDA mora se početi sve iznova,kakav te crni Zvizdić snašao?
mislish na nagradno otimanje.?! :hihi
U demokratiji bi se nasljednici trebali birati,a ne pripremati?
demokratija je zabluda.. podvala kapitalizma.

kako bi organizovani kriminal mogao nesmetano da djeluje.. :hihi
Ovo danas ti je robovlasnicka demokratija! 5% ljudi posjeduje 95%kapitala dok onih 95% pojsjeduje onaj ostatak :123
Ne moli Boga da ti smanji teret nego ga moli da ti ojaca ledja....

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by Nice try » 21 Nov 2018, 08:11

bosanceros wrote: 21 Nov 2018, 00:14
sajlent wrote: 31 Oct 2018, 12:00
KOMESAR wrote: 31 Oct 2018, 11:57
sajlent wrote: 31 Oct 2018, 11:53

mislish na nagradno otimanje.?! :hihi
U demokratiji bi se nasljednici trebali birati,a ne pripremati?
demokratija je zabluda.. podvala kapitalizma.

kako bi organizovani kriminal mogao nesmetano da djeluje.. :hihi
Ovo danas ti je robovlasnicka demokratija! 5% ljudi posjeduje 95%kapitala dok onih 95% pojsjeduje onaj ostatak :123
Čuj robovlasnička :hihi
Demokratija, kakva je njena opšteprihvaćena (?) definicija, ne postoji.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bakir Izetbegović

Post by KOMESAR » 21 Nov 2018, 15:41

Nakon što je Bakir Izetbegović kazao da u BiH postoje četiri komponente te da su se dvije strane – srpska i hrvatska već dogovorile i da sada postoje treća strana koju predstavlja SDA i ljevičarske stranke kojima nije prioritet pripadnost tradicionalnim vrijednostima kao što je vjera i slično, reagirao je i Saša Magazinović, predsjednik Glavnog odbora SDP-a.


– Ovakvim izjavama i kreiranjem novih podjela, etiketiranjem, određivanjem prioriteta drugima, pa i uvredama članova ljevičarskih/građanskih stranaka, predsjednik SDA daje odgovor na pitanje zašto niko neće s njima – napisao je Magazinović na svom Facebook profilu.

Dodao je da je posebna tema za razgovor to što se od Bosne i Hercegovine pokušava napraviti konfederacija etničkih grupa i ostalih, a ne država jednakih građana.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests