Demografske statistike u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Nice try » 11 Jun 2019, 17:54

Laser wrote: 11 Jun 2019, 17:40 Jedva skonto šta je adhominem sad opet šta je infantilno.
Znaš kako ne znaš.
Meni je ovo prvi forum gdje pučanstvo nije znalo sta je to , a svakodnevno su koristili :oo
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37372
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24771 times
Been thanked: 4688 times
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by ElTriconi » 11 Jun 2019, 17:54

Hannibal wrote: 11 Jun 2019, 17:52
Laser wrote: 11 Jun 2019, 17:40 Jedva skonto šta je adhominem sad opet šta je infantilno.
danas cemo naucit puno novih rijeci 🤗
Uci bolan svoju struku, nisi upiso jezicki fakultet :plavi
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Chloe » 11 Jun 2019, 17:57

ElTriconi wrote: 11 Jun 2019, 17:50
Chloe wrote: 11 Jun 2019, 15:29

Takvih vas je 80 % ... :cudi
Nadrndani i negativni kad dođete, da možete nas bi podavili.
Kad je tako sve fino, od kud tolika negativnost ... :? :hm

I znaš šta mi je žao. Kad kažu zbog djece :(
... a onda vidiš kako je mali procenat naše djece, koja je tamo rođena ili otišli u nekoj školskoj dobi,
visokoobrazovanih pored svih tih idealnih standarda ... ti je prežalosno.



Moj kraj je poznat po jakoj dijaspori i prije rata.
Ma da se prekine svaki kontakt sa dijasporom (nasilno, jastaradi) kako bi bili svi vedriji i sretniji, bila bi mala jugoslavija namber tu :valja
Nemam problem u komunikaciji sa porodicom, rodbinom, prijateljicama koji su u EU ili USA, nasprotiv izuzetne odnose imamo jer nikad ih nisam gledala kao hodajuće marke ili ojre, nego fer i korektan odnos napravila.
Svjesna sam nas i naših nedostataka ali ne mogu biti imuna na sve negativnije raspoloženje koje donose, zato, ohladi.... :D
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Bla » 11 Jun 2019, 18:05

al' tih 30 000 je skoro 1% stanovništva
što znači da bi i odavdje trebalo da je otišlo skoro pola osobe

Space je otišla :misli

Znači da je statistika prilično tačna. :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Hannibal » 11 Jun 2019, 18:06

kako si doso do pola osobe
🐽

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Bla » 11 Jun 2019, 18:07

pa 1% od forumaša koji još nisu otišli
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by navika » 11 Jun 2019, 18:14

mad_max_ba wrote: 11 Jun 2019, 15:38
navika wrote: 11 Jun 2019, 15:25

A ha :) Ubijedi vas covjek da niste imali realnu osnovu za vase reakcije a onda krenemo s pricom - paaa mislila je, pa htjela je to reci, pa njen post je sugeriso.

Puno i za vraga :D.

Kod tebe i lejle je nesto drugo u pitanju, a prvodino, pola foruma skuzilo.

Nosite tenzije od zadnje rasprave koja se desila unazad nekoliko mjeseci.
Lejli su mrznja i prezir zagadili dusu, i vise nije bitno sta je ispravno, sta je logicno, sta je moguce... Sve je ok cim se kosi s navikinim. Ostavi cura lajk na svaki post od tada koji se kosi s mojim :D.

Ti, pokusao da se otrgnes tih utisaka, ali nije islo. Lejla se pobrinila da ne ide, pomalo ego.

Zanimljivo ponasanje za zenu njenog zvanja i covjeka tvojih godina.

Utjecem se Allahu dzellesanuhu od vase mrznje, zlobe, smutnje i prijezira.

Molim da vam da neki vid srece, jer srecan se covjek nema potrebu tako ponasati.
Ako dozvolite

ne branim nikoga samo iznosim svoj stav a i da tebe direktno pitam sljedeće a molim i za pojašnjenje, možda stvarno nisam shvatio tvoju prvu rečenicu (i fakat nije sarkazam niti bilo šta, možda nismo shvatili)...
Dakle rekla si:

Neka je. I treba negdje otici da se nauci redu i radu.

Onako kako ja to vidim i kako shvatam (moguće da griješim i molim te me ispravi ako nije tako), da ovdje koji smo ne znamo šta je rad i red pa trebamo otići kako bi se tome naučili.
Maxo, sta god da kazem ljudi ce to “krstiti” kako njima pase.

Imat cu na umu tvoju uctivost, pa neki drugi put, na nekoj drugoj temi.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Bla » 11 Jun 2019, 18:15

jel' to ne smiješ? :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Hannibal » 11 Jun 2019, 18:15

navika wrote: 11 Jun 2019, 18:14
mad_max_ba wrote: 11 Jun 2019, 15:38

Ako dozvolite

ne branim nikoga samo iznosim svoj stav a i da tebe direktno pitam sljedeće a molim i za pojašnjenje, možda stvarno nisam shvatio tvoju prvu rečenicu (i fakat nije sarkazam niti bilo šta, možda nismo shvatili)...
Dakle rekla si:

Neka je. I treba negdje otici da se nauci redu i radu.

Onako kako ja to vidim i kako shvatam (moguće da griješim i molim te me ispravi ako nije tako), da ovdje koji smo ne znamo šta je rad i red pa trebamo otići kako bi se tome naučili.
Maxo, sta god da kazem ljudi ce to “krstiti” kako njima pase.

Imat cu na umu tvoju uctivost, pa neki drugi put, na nekoj drugoj temi.
ja necu punice
🐽

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by navika » 11 Jun 2019, 18:18

Bla wrote: 11 Jun 2019, 18:15 jel' to ne smiješ? :hm

Po navici, ne smijem :D.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: BiH ove godin koe napustilo 30.000 građana

Post by lejlamo » 11 Jun 2019, 18:25

Pasaga wrote: 11 Jun 2019, 17:41
lejlamo wrote: 11 Jun 2019, 17:28 Haha, pukla navika.
Lejla,soryyy,..... ali ti ne stoji.
Velika vecina tvojih postova,je ipak na zavidnom nivou.
Ovo ti je nepotrebno.... :cudi
Pa dobro, vjerovatno. Ponudila bih ja viteški način, nek' bira temu za debatu, suflere i opremu koju hoće, ja ću goloruka, ali neće prihvatiti.
I onda, što bi reko Mario, kad si s vukovima moraš zavijati ko vuk, a kad si s ćukovima moraš ćukati ko ćuk. eheto.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96455
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34399 times
Been thanked: 21139 times
Contact:
Status: Online

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Rum » 11 Jun 2019, 18:28

Gdje su kame
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Socrates » 11 Jun 2019, 18:29

De bolan, progonite je zato sto je dijasporka.

Eno su i Oblak i Zagorka glasali za lijenost na onoj temi. Idite i njih malo proganjajte, plus Malu i Crvenu. :obrve

Ja nisam.

Trebao sam za čoporasenje, al' nema te opcije.
. . . . . . . . .

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37372
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24771 times
Been thanked: 4688 times
Status: Offline

Re: BiH ove godin koe napustilo 30.000 građana

Post by ElTriconi » 11 Jun 2019, 18:30

lejlamo wrote: 11 Jun 2019, 18:25
Pasaga wrote: 11 Jun 2019, 17:41

Lejla,soryyy,..... ali ti ne stoji.
Velika vecina tvojih postova,je ipak na zavidnom nivou.
Ovo ti je nepotrebno.... :cudi
Pa dobro, vjerovatno. Ponudila bih ja viteški način, nek' bira temu za debatu, suflere i opremu koju hoće, ja ću goloruka, ali neće prihvatiti.
I onda, što bi reko Mario, kad si s vukovima moraš zavijati ko vuk, a kad si s ćukovima moraš ćukati ko ćuk. eheto.
Kakvi nivoi bolan, ako se ti ne zakvarces sa nekim ko baca bombe mozda nece niko drugi a ovaj ce nastavit bacat bombe.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: BiH ove godin koe napustilo 30.000 građana

Post by Hannibal » 11 Jun 2019, 18:38

lejlamo wrote: 11 Jun 2019, 18:25
Pasaga wrote: 11 Jun 2019, 17:41

Lejla,soryyy,..... ali ti ne stoji.
Velika vecina tvojih postova,je ipak na zavidnom nivou.
Ovo ti je nepotrebno.... :cudi
Pa dobro, vjerovatno. Ponudila bih ja viteški način, nek' bira temu za debatu, suflere i opremu koju hoće, ja ću goloruka, ali neće prihvatiti.
I onda, što bi reko Mario, kad si s vukovima moraš zavijati ko vuk, a kad si s ćukovima moraš ćukati ko ćuk. eheto.
bogami smjelo
🐽

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by lejlamo » 11 Jun 2019, 18:41

Ti bi kladionicu vodio u tom slučaju, najkompetentniji si.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Socrates » 11 Jun 2019, 18:43

Evo vam još jedan tekst, on je barem na temu. Ovaj put iz RS-a. Piše Danilo Topic.

Ukoliko bosanski čovjek ne pokuša prevazići sebe, zauvijek će ostati žrtva despotsko-orijentalnih himera

Korupcija je, kao što je poznato, čin izvjesnog kompromisa. U svojoj srži, nedostatak talenta i mašte i stvaralačkog duha. Korupcija ili potplaćivanje je bespredmetno plaćanje: takvo plaćanje koje zauzvrat ne traži neku vrijednost, pozitivnost, nego upravo totalnu bez-vrijednost, rastvarajući tako – u svom razuzdanom procesu – set postojećih vrijednosti u sablasti i autodestruktivne instrumente apsolutističkog deficita. Iz toga logično slijedi da su društva koja se nađu pod jarmom ove trgovine ne-vrijednostima zapravo mehanizmi opštih deficita, i ukoliko su im u počecima svojih nakaznih igri još neophodni bar patrljci upojedinjenih konkretnih deficita, poput finansijskog ili radničkog, utoliko im više održavanje kasnijih stadijuma igre zavisi od opštih deficita, poput moralnog, talentovanog, disciplinovanog itd.

Bilo bi smiješno i suvišno  upozoravati na ovakvo stanje u Bosni i Hercegovini, zemlji za koju bi i povratak u feudalizam značio blagostanje – toliko je zatrovana korupcijom, trgovinom opasnijom od trgovine drogom i trgovine ljudima baš zato jer je trgovina ne-vrijednostima, ili, još bolje, a-vrijednostima. Aktuelni protesti u Sarajevu samo su farsični vrh ledenog brijega, i čini se da pravi problem nije sama korupcija nego njeno veliko podrazumjevanje: korupcija ovde više nije nešto poput korova, tumora ili – za one sklone mističko-pravoslavnom gubljenju vremena u posljednje dane – demonske posjednutosti; korupcija je svoju morbidnu plimu našla u samom korijenu bosanskohercegovačkog bića. Zašto? Možda upravo zato što ovde nije riječ o nekom biću nego baš nedostatku svake bićevitosti, dakle, čistom a-biću. Homo economicus bosanskog lonca i može biti jedino instrument Moloha korupcije: aksiološki, i ne samo aksiološki idiot; ili, kako je taj ljupki fenomen nazvao jedan austrijski filozof, henidan čovjek – čovjek lišen makar i najapstraktnijeg, najatrofiranijeg osjećaja za vrednovanje. Kako onda (od građana Bosne i Hercegovine) očekivati prevrednovanje?

Odmaknimo se sad od Sarajeva, bosanskog centra himera i iluzija, k njegovoj namćorastoj ženici oštrokondži: Banja Luci, periferiji iluzije, odnosno kraljici periferije. Ona je perfektniji i stoga mučniji primjer aksiološkog trogloditizma bosanskog čovjeka. U Sarajevu, vjerovatno tek zbog istorijskih okolnosti (koje su, kao što je poznato, „primorale“ ovaj grad na susretanje različitih kultura i tradicija) i dalje postoje patrljci vrijednosti, i dalje ima opštih mjesta, dok Banja Luka ne samo da ostaje homogenistička i mitomanska kasaba, nego taj imidž nastoji i lansirati na sva vrata: ona je, zapravo, dnevni boravak nekolicine pro-stričićevski nastrojenih političara, a ukoliko stvari budu tekle bolje, biće unaprijeđena (redukovana) do ćiriličnog prdilišta. Korupcijska trgovina nevrijednostima ovde se ne zadržava na krupnim političkim i ekonomskim prevarama. Ona ne zastaje ni u svakodnevnim trivijalnostima kod porodičnog ljekara i srednjoškolskog profesora. Ona se, zatim, ne smiruje ni u „apstrakciji“ opšteg štimunga i tako, djelujući latentno, postaje sjajan mikroprimjer makrofunkcionisanja bosanskohercegovačke, ovde konkretno srpske henidnosti: korupcija uma parohijalno-neofašističkom retorikom. Iako grad gubi stanovnike manijakalnim dinamizmom, iako nezaposlenost i ulični kriminal neprekidno rastu, gradskim vlastima pada na pamet gradnja „parka ćirilice“ u centru. Ovde valja postaviti neugodno pitanje: gdje su ti ljubitelji ćirilice? Ili, ako ih već ima, gdje je ljubav ćirilice prema njima? Koliko mi je poznato, ćirilica ne mari mnogo za nezaposlene profesore srpskog jezika i književnosti. Sumnjam i da će nekad mariti za one među mladima koji upravo sad to studiraju u Banja Luci, gradu koji taj jezik može samo razbalaviti, a književnost osakatiti (bez obzira na takozvani festival književnosti, koji gradonačelnik, koji ga stavlja u istu ravan sa koncertom Zdravka Čolića, naime ravan postizanja titule „kulturne prestonice Evrope“ –  gleda s zadovoljnim osmijehom, znajući da sad može mirno spavati).

Trgovina ne-vrijednostima često kao masku uzima strošene, izgubljene vrijednosti u koje niko više ne vjeruje. Zato je ona tabu i nasušni, opšteprihvaćeni životni skandal. Korupcija, za razliku od trgovine vrijednostima, za razliku od vrednovanja i prevrednovanja, uvijek se kao stil življenja svodi na an-arhični relativizam ličnih interesa umjesto na gotovo magnetičku nužnost pozitivnih vrijednosti. Iako u zapadnoevropskom svijetu stvari ne stoje toliko bolje kao što se pričinjava hiljadu puta prevarenom bosanskom očajniku (kojem su skresali platu, a djecu će mu, ako već nisu, ubiti ili raseliti), život koji nudi Njemačka ili skandinavske zemlje ipak je nikao na izvjesnom samoprevazilaženju. Ukoliko bosanski čovjek ne pokuša prevazići sebe, zauvijek će ostati žrtva despotsko-orijentalnih himera. U njegovom slučaju, to samoprevazilaženje biće hiljadostruko opasnije od onog koje su preživjeli zaostali protestantski pastori na putu k građanstvu: ovde neće čovjek jedne vrijednosti stvarati drugu, ovde će čovjek ne-vrijednosti morati početi misliti u vrijednostima ili propasti. Pragmatični seljak iz sedamnaestog vijeka moraće evoluirati u nešto drugo, naravno, ne nužno nešto moderno (što i nije nekakvo mjerilo). Do tog momenta, Bosna i Hercegovina će biti dnevni boravak Tegeltije, Dodika i njima sličnih.
. . . . . . . . .

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Hannibal » 11 Jun 2019, 18:44

lejlamo wrote: 11 Jun 2019, 18:41 Ti bi kladionicu vodio u tom slučaju, najkompetentniji si.
ja bi vodio zvanicno a sheva i zlocko bi vodili igru iz sjene 😮
🐽

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by Mala_Mu » 11 Jun 2019, 18:45

Socrates wrote: 11 Jun 2019, 18:29 De bolan, progonite je zato sto je dijasporka.

Eno su i Oblak i Zagorka glasali za lijenost na onoj temi. Idite i njih malo proganjajte, plus Malu i Crvenu. :obrve

Ja nisam.

Trebao sam za čoporasenje, al' nema te opcije.
De, de sta ih na mene skreces :tuga :D.
Nit luk jela nit luk mirisala :auf

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: BiH ove godine napustilo 30.000 građana

Post by storm » 11 Jun 2019, 18:46

Socrates wrote: 11 Jun 2019, 18:29 De bolan, progonite je zato sto je dijasporka.

Eno su i Oblak i Zagorka glasali za lijenost na onoj temi. Idite i njih malo proganjajte, plus Malu i Crvenu. :obrve

Ja nisam.

Trebao sam za čoporasenje, al' nema te opcije.
Kakve tu veze ima što je dijaspora?
Javio se još poneko iz dijaspore, pa ne misli tako...
U redu, nije ni problem u mišljenju, negu u načinu iznošenja...
A velika većina se tako ponaša, stices dojam u razgovoru, da bi oni to u pet dana sve sredili...
Bi...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests