Dešavanja u školama BiH

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Selma Mešić -Hasanović, učiteljica koja je domaćom zadaćom oduševila sve roditelje

Post by Mutevelija » 30 Jun 2019, 15:02

Npr moj komsija ima 89 godina i nije odusevljen, a roditelj je i koliko ima takvih
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55944
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1949 times
Been thanked: 5761 times
Status: Offline

Re: Selma Mešić -Hasanović, učiteljica koja je domaćom zadaćom oduševila sve roditelje

Post by Duminjo » 30 Jun 2019, 15:03

Ono lektira iz srednje.. Ima 15 godina.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81228
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10202 times
Been thanked: 7060 times
Status: Online

Re: Selma Mešić -Hasanović, učiteljica koja je domaćom zadaćom oduševila sve roditelje

Post by Julia-Klara » 30 Jun 2019, 15:04

Neka knjiga i biblioteka :djed
uSHteljice, imas moj respekt za sve zadatke.
Djeca su zaboravila biti djeca
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Selma Mešić -Hasanović, učiteljica koja je domaćom zadaćom oduševila sve roditelje

Post by Mutevelija » 30 Jun 2019, 15:06

Hodaj bos po travi, valjda te poskok zvekne ko onu nesretnicu
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3081 times
Status: Offline

Re: Selma Mešić -Hasanović, učiteljica koja je domaćom zadaćom oduševila sve roditelje

Post by Chloe » 30 Jun 2019, 15:10

Aferim učiteljici. :ok

Samo, ovo smo mi roditelji dužni djeci pružiti, ne samo savjetom nego i primjerom, ako učiteljica mora zadavati kao zadaću, jer je vjetovatno uvidjela kroz rad da je poželjno ih motivirati na siitne životne radosti, trebamo se zabrinuti kakvi smo mi to roditelji :hm ili društvo... . :grana
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3081 times
Status: Offline

Re: Selma Mešić -Hasanović, učiteljica koja je domaćom zadaćom oduševila sve roditelje

Post by Chloe » 30 Jun 2019, 15:11

Mutevelija wrote: 30 Jun 2019, 15:06 Hodaj bos po travi, valjda te poskok zvekne ko onu nesretnicu
Ako ja tebe zveknem :oklagija

Ja sam jutros bosa hodala.... :love
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Selma Mešić -Hasanović, učiteljica koja je domaćom zadaćom oduševila sve roditelje

Post by Mutevelija » 30 Jun 2019, 15:14

Na noge se navuce :kafa
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55944
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1949 times
Been thanked: 5761 times
Status: Offline

Re: Selma Mešić -Hasanović, učiteljica koja je domaćom zadaćom oduševila sve roditelje

Post by Duminjo » 30 Jun 2019, 15:19

Chloe wrote: 30 Jun 2019, 15:10 Aferim učiteljici. :ok

Samo, ovo smo mi roditelji dužni djeci pružiti, ne samo savjetom nego i primjerom, ako učiteljica mora zadavati kao zadaću, jer je vjetovatno uvidjela kroz rad da je poželjno ih motivirati na siitne životne radosti, trebamo se zabrinuti kakvi smo mi to roditelji :hm ili društvo... . :grana
Najteze je pogledati sebe u ogledalo i reci istinu. Na zalost, skola je danas veci roditelj od roditelja. I za sve što dijete nekad zajebe, kriva je uciteljica. Bože djeco, sta vi ucite u skoli.. Kucni odgoj i obicni ljudski maniri koji se uce iz kuće nestaju. Situacija je naopaka i malo odvratna

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Selma Mešić -Hasanović, učiteljica koja je domaćom zadaćom oduševila sve roditelje

Post by dadojović » 30 Jun 2019, 15:36

Bravo. Ovo je za svaku pohvalu. Ova djeca su privilegirana što imaju takvu učiteljicu.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4107 times
Contact:
Status: Offline

Re: Selma Mešić -Hasanović, učiteljica koja je domaćom zadaćom oduševila sve roditelje

Post by ina » 01 Jul 2019, 08:46

:apl Mogla bi se udruziti sa nastavnikom Dejanom...


,
između ostalog,
A sta lì sve (i koliko) ostalo...
Mi smo izracunali da je dovoljno da uradi (i radi) po dvije I pola trece stranice, svaki dan. Izuzetak vikend i famelijarni odmor. Dakle, nije previse a ni premalo. Odradi, a ja poslije kontroliram. Ako su prisutne greske naglasim i sam ih mora uociti. Ako mu je tesko, zadam mu neku pitalicu po kojoj dodje do zakljucka. Ima i knjigu da procita.Tablet samo dva puta sedmicno. :djed A uz lijepo vrijeme i obaveze ni za toliko nema vremena.
Ostalo se podrazumijeva... :love. Jucer smo se gadjali prskalicama vodom... :D.
Svijest ima sidrište.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Selma Mešić -Hasanović, učiteljica koja je domaćom zadaćom oduševila sve roditelje

Post by greeneyes » 01 Jul 2019, 08:49

Sefice, sto me kopiras :kafa


Ovo je uciteljica, a ne ko Hidajeta. Ona nama zada komplet knjigu zadataka iz mm, 24 lektire, prirodu i drustvo napamet naucis, 13456 sklek9va moras uraditi i dokimentovat to. Ybt, nisi imao vremena odmoriti od skole
Samo sabura

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Dešavanja u školama BiH

Post by Nice try » 10 Sep 2019, 08:31

Prosvjetni radnici u vrtićima, osnovnim i srednjim školama na području Federacije BiH u srijedu će održati polusatni štrajk upozorenja kako bi se solidarisali s kolegama iz Unsko-sanskog kantona koji su u generalnom štrajku već drugu sedmicu.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/ucitelj ... /190909020
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Dešavanja u školama BiH

Post by Luna. » 10 Sep 2019, 09:09

shark-attack wrote: 27 May 2019, 12:02
lejlamo wrote: 27 May 2019, 11:51

ne dao bog da se na osnovu rezultata nekih testiranja daju novčane nagrade, finansiraju projekti i sl.
imam priliku vidjeti uobičajena školska testiranja ili takmičenja. to su cirkusi, gdje na kraju nema poente jer se preokrene na takmičenje između nastavnika, dolazi se do zadataka prije testiranja, pomaže učenicima u toku i sl.
na većem nivou su i veće manipulacije.
Upravo to pokushavam da napishem, jer nashi su "dobri" u prepisivanju (najceshce loshih stvari sa zapada).

Apsurd u svemu je da zbog' rezultata" privatne shkole dobiju vecu fondaciju (na drzavnom nivou) nego drzavne shkole.

Apsurd da vecina drzavnih shkola nema" AIR CON' u ucionicama, dok sve i jedna privatna ima. Djeca u tim drzavnim shkolama, ne mogu pratiti nastavu normalno, jer je prevruce (isto kao kod da djeca nemaju grijanje),nastavni kadar ne moze normalno odrzavati nastavu.Da ne nabrajam dalje...

Glavni uzrok su ti "rezultati" testiranja,gdje na osnovu rezultata privatne dobiju mnogu vecu fondaciju.
j.... ti to preseravanje po privatnim skolama. Daj molim tw, klima. Pa gdje je nama klima bila kad smo isli u skolu. Da se ide preko ljeta u skolu pa bi bilo razumljivi, ali ferije pocne prije nego sto nastupe vrucine.
Kako bi bilo da se djeca nauce malo da u zivotu nije sve med i mlijeko i da se malo i oznojit treba.

U njemackoj nisam cula da neka skola ima klimu a i ovde bude vruce, pogotovo zadnjih godina. A djeca imaju saamo 6 sedmica ljetnog raspusta. U Bayern npr. se jos citav juli ide u skolu.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Dešavanja u školama BiH

Post by Krokodil Behko » 10 Sep 2019, 10:23

Luna. wrote: 10 Sep 2019, 09:09
shark-attack wrote: 27 May 2019, 12:02

Upravo to pokushavam da napishem, jer nashi su "dobri" u prepisivanju (najceshce loshih stvari sa zapada).

Apsurd u svemu je da zbog' rezultata" privatne shkole dobiju vecu fondaciju (na drzavnom nivou) nego drzavne shkole.

Apsurd da vecina drzavnih shkola nema" AIR CON' u ucionicama, dok sve i jedna privatna ima. Djeca u tim drzavnim shkolama, ne mogu pratiti nastavu normalno, jer je prevruce (isto kao kod da djeca nemaju grijanje),nastavni kadar ne moze normalno odrzavati nastavu.Da ne nabrajam dalje...

Glavni uzrok su ti "rezultati" testiranja,gdje na osnovu rezultata privatne dobiju mnogu vecu fondaciju.
j.... ti to preseravanje po privatnim skolama. Daj molim tw, klima. Pa gdje je nama klima bila kad smo isli u skolu. Da se ide preko ljeta u skolu pa bi bilo razumljivi, ali ferije pocne prije nego sto nastupe vrucine.
Kako bi bilo da se djeca nauce malo da u zivotu nije sve med i mlijeko i da se malo i oznojit treba.

U njemackoj nisam cula da neka skola ima klimu a i ovde bude vruce, pogotovo zadnjih godina. A djeca imaju saamo 6 sedmica ljetnog raspusta. U Bayern npr. se jos citav juli ide u skolu.

Jadna djeca.
Pa šta toliko uče pobogu? :oo
Mi smo nekada, sa zimskim raspustom, imali i po četiri mjeseca odmora, a opet sam imao utisak da se gradivo razvlači i jedva se pokrije onih osam mjeseci.
online

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: Dešavanja u školama BiH

Post by shark-attack » 10 Sep 2019, 10:25

Luna. wrote: 10 Sep 2019, 09:09
shark-attack wrote: 27 May 2019, 12:02

Upravo to pokushavam da napishem, jer nashi su "dobri" u prepisivanju (najceshce loshih stvari sa zapada).

Apsurd u svemu je da zbog' rezultata" privatne shkole dobiju vecu fondaciju (na drzavnom nivou) nego drzavne shkole.

Apsurd da vecina drzavnih shkola nema" AIR CON' u ucionicama, dok sve i jedna privatna ima. Djeca u tim drzavnim shkolama, ne mogu pratiti nastavu normalno, jer je prevruce (isto kao kod da djeca nemaju grijanje),nastavni kadar ne moze normalno odrzavati nastavu.Da ne nabrajam dalje...

Glavni uzrok su ti "rezultati" testiranja,gdje na osnovu rezultata privatne dobiju mnogu vecu fondaciju.
j.... ti to preseravanje po privatnim skolama. Daj molim tw, klima. Pa gdje je nama klima bila kad smo isli u skolu. Da se ide preko ljeta u skolu pa bi bilo razumljivi, ali ferije pocne prije nego sto nastupe vrucine.
Kako bi bilo da se djeca nauce malo da u zivotu nije sve med i mlijeko i da se malo i oznojit treba.

U njemackoj nisam cula da neka skola ima klimu a i ovde bude vruce, pogotovo zadnjih godina. A djeca imaju saamo 6 sedmica ljetnog raspusta. U Bayern npr. se jos citav juli ide u skolu.
Ne znam za Njemacku,u Australiji je malo drugacije( +40C )
KIAORA

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Dešavanja u školama BiH

Post by storm » 10 Sep 2019, 11:25

Luna. wrote: 10 Sep 2019, 09:09
shark-attack wrote: 27 May 2019, 12:02

Upravo to pokushavam da napishem, jer nashi su "dobri" u prepisivanju (najceshce loshih stvari sa zapada).

Apsurd u svemu je da zbog' rezultata" privatne shkole dobiju vecu fondaciju (na drzavnom nivou) nego drzavne shkole.

Apsurd da vecina drzavnih shkola nema" AIR CON' u ucionicama, dok sve i jedna privatna ima. Djeca u tim drzavnim shkolama, ne mogu pratiti nastavu normalno, jer je prevruce (isto kao kod da djeca nemaju grijanje),nastavni kadar ne moze normalno odrzavati nastavu.Da ne nabrajam dalje...

Glavni uzrok su ti "rezultati" testiranja,gdje na osnovu rezultata privatne dobiju mnogu vecu fondaciju.
j.... ti to preseravanje po privatnim skolama. Daj molim tw, klima. Pa gdje je nama klima bila kad smo isli u skolu. Da se ide preko ljeta u skolu pa bi bilo razumljivi, ali ferije pocne prije nego sto nastupe vrucine.
Kako bi bilo da se djeca nauce malo da u zivotu nije sve med i mlijeko i da se malo i oznojit treba.

U njemackoj nisam cula da neka skola ima klimu a i ovde bude vruce, pogotovo zadnjih godina. A djeca imaju saamo 6 sedmica ljetnog raspusta. U Bayern npr. se jos citav juli ide u skolu.
Ne slažem se sa ovim o klimama.
Ubacili smo klime u svoja auta, u svaku moguću javnu zgradu, shopping centar, restoran, stanove, kuće, ali u institucije gdje nam se djeca spremaju za život - Jok!
Ide se sa onom "ako smo mi mogli...."
Pa mogli smo (na stranu sad već očite klimatske promjene i dani suludih sparina i vrućina)... Mogli smo vozati i danas auta bez klime, kupovati u vrelim dućanima... Jesti u restoranima dok curi znoj niz ledja...
Ali nećemo nešto....
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dešavanja u školama BiH

Post by lejlamo » 10 Sep 2019, 12:00

Nevjerovatna razmišljanja. Sve mislim nema me šta više začuditi, al' šipak.

U škole se sada uvode sistemi grijanje/hlađenje u jednom. Nedavno smo završili renoviranje zgrade područne škole i ugrađen je taj sistem.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Dešavanja u školama BiH

Post by Luna. » 10 Sep 2019, 13:15

storm wrote: 10 Sep 2019, 11:25
Luna. wrote: 10 Sep 2019, 09:09

j.... ti to preseravanje po privatnim skolama. Daj molim tw, klima. Pa gdje je nama klima bila kad smo isli u skolu. Da se ide preko ljeta u skolu pa bi bilo razumljivi, ali ferije pocne prije nego sto nastupe vrucine.
Kako bi bilo da se djeca nauce malo da u zivotu nije sve med i mlijeko i da se malo i oznojit treba.

U njemackoj nisam cula da neka skola ima klimu a i ovde bude vruce, pogotovo zadnjih godina. A djeca imaju saamo 6 sedmica ljetnog raspusta. U Bayern npr. se jos citav juli ide u skolu.
Ne slažem se sa ovim o klimama.
Ubacili smo klime u svoja auta, u svaku moguću javnu zgradu, shopping centar, restoran, stanove, kuće, ali u institucije gdje nam se djeca spremaju za život - Jok!
Ide se sa onom "ako smo mi mogli...."
Pa mogli smo (na stranu sad već očite klimatske promjene i dani suludih sparina i vrućina)... Mogli smo vozati i danas auta bez klime, kupovati u vrelim dućanima... Jesti u restoranima dok curi znoj niz ledja...
Ali nećemo nešto....
Da djeca idu ljeti u skolu bilo bi opravdano. Nisu u montaznim zgradama pa da je u maju toliko vruce.

Sad se u Njemackoj sve vise prave zgrade bez klime, zbig zastite okoline. Ja raüdim u novoj zgradi, sve top sredjeno, ali nema klime. Imaju drugi sistemi hladjenja, koji temperaturu snize za par sistemi. Ne znam kako se to zove na nasem.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dešavanja u školama BiH

Post by lejlamo » 10 Sep 2019, 13:18

eto, isti smo ko njemačka 🤗

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18017
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4102 times
Been thanked: 5647 times
Status: Online

Re: Dešavanja u školama BiH

Post by Vanilla » 10 Sep 2019, 13:19

Luna, vjeruj da i u Sarajevu, čak, u maju bude za rashlađivanja a kamoli u Hercegovini. Općenito, klima nam se jako promijenila.
A naša djeca su do 21.06. bili na nastavi.
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests