Showbizz

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Poznati pjevač postao prvi ekstremno desni Rom u povijesti

Post by Pasaga » 16 Jul 2019, 09:55

.. novi sejdo ..... :plavi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84430
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16594 times
Status: Offline

Re: Poznati pjevač postao prvi ekstremno desni Rom u povijesti

Post by Fuddo » 16 Jul 2019, 15:26

Prvi ekstremno desni rom.
Ovo ko reklama za saraf.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Maksuz svratila
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2387
Joined: 28 Mar 2019, 17:05
Status: Offline

Re: Poznati pjevač postao prvi ekstremno desni Rom u povijesti

Post by Maksuz svratila » 16 Jul 2019, 16:07

...čaše lomim... :pusi
...jesi čuo za onoga...šta... šta......jesi čuo za onu...ooooooo...da li si čuo za onoga...šta, šta, šta, šta, šta, šta, šta...
...da li si čuo za onu...c, c, c, c, c, c, c...

...razvela se, kurvala se, prevarila, propio se...raskućila, zabagreo, otrcala, poludeo...

...ihihi kafu turi...ihihi ću ti pričam...ihihi gola govna...ihihi a ja nisam...

...jesi čuo za onoga, jesi čuo za onu...sečem uvo k'o Van Gog, k'o Betoven sad sam gluv...

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119707
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5658 times
Been thanked: 12187 times
Contact:
Status: Offline

Re: Poznati pjevač postao prvi ekstremno desni Rom u povijesti

Post by Maja » 16 Jul 2019, 16:13

Eeee moj Hasane.
Sto ti je to trebalo.
A bio si neokrunjeni balkanski kralj....ciju nijednu pjesmu ne znam...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: Poznati pjevač postao prvi ekstremno desni Rom u povijesti

Post by Krokodil Behko » 16 Jul 2019, 16:45

Maja wrote: 16 Jul 2019, 16:13 Eeee moj Hasane.
Sto ti je to trebalo.
A bio si neokrunjeni balkanski kralj....ciju nijednu pjesmu ne znam...


online

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Poznati pjevač postao prvi ekstremno desni Rom u povijesti

Post by Socrates » 16 Jul 2019, 16:46

Sreca pa nece video

A klikn'o sam
. . . . . . . . .

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37372
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24771 times
Been thanked: 4688 times
Status: Offline

Re: Poznati pjevač postao prvi ekstremno desni Rom u povijesti

Post by ElTriconi » 16 Jul 2019, 17:26

Rajcig :valja
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Poznati pjevač postao prvi ekstremno desni Rom u povijesti

Post by Julia-Klara » 16 Jul 2019, 19:20

Dudicu,Dudicu :valja
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Poznati pjevač postao prvi ekstremno desni Rom u povijesti

Post by storm » 16 Jul 2019, 19:34

Moraš biti fino poglup za takvu orijentaciju i inače... A Rom desničar... Briljantno :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Poznati pjevač postao prvi ekstremno desni Rom u povijesti

Post by Sheval » 17 Jul 2019, 00:15

Kao prvo...sigurno nije prvi rom desnicar u povijesti.
Kao drugo...ovaj lik je budala u pravom smislu te rijeci, jedno veliko nista...tako da ga ne bih promatrao ni kao roma, cak ni kao covjeka.
Jedno veliko nistavilo.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119707
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5658 times
Been thanked: 12187 times
Contact:
Status: Offline

Tajči se posvetila duhovnom životu: Najviše mi se obraćaju ljudi koji se bore s depresijom

Post by Maja » 23 Aug 2019, 10:22

Image

Kada se spomene pjesma "Hajde da ludujemo", vrlo je malo onih koje ona neće asocirati na nekada veliku jugoslavensku zvijezdu Tatjanu Matejaš Cameron Tajči koja je upravo ovom pjesmom predstavljala Jugoslaviju na Eurosongu 1990. godine.

Mada nikad nije prestala da se bavi muzikom, njena muzika je, pojašnjava nam, otišla u malo drugačijem smjeru. Njeni koncerti duhovne muzike koje je radila posljednjih godina, i još uvijek ih radi, bili su i muzički događaji i inspiracijski govori. 

Pjevačica koja danas živi i radi u Americi svoj mir je pronašla u jogi, meditaciji i duhovnosti. 

"Moj rad i život su motivirani željom da donesem mir i pozitivu svijetu. Veoma je važno napomenuti da motivacijski govornici nikako ne mogu zamijeniti psihoterapeute i psihologe. Pozitivna psihologija i motivacija su jedno, a liječenje ozbiljnijih mentalnih i emotivnih poremećaja je drugo. Ozbiljna depresija i anksioznost mogu biti nuspojave drugih bolesti pa ih treba ozbiljno i tretirati. Pozitiva i coaching alati mogu pomoći liječenju, ali nikako ga ne mogu zamijeniti", pojašnjava Tajči.

Osim toga, kao motivacijska govornica pomogla je mnogima, a najviše sama sebi, naročito u teškim trenucima kada je njen suprug Matthew 2017. godine izgubio bitku s karcinomom pluća. 

"U muzici se ipak najviše pronalazim. Muzika je oduvijek za mene bila prilika da nekog inspiriram ili podijelim nešto lijepo. U svaku prezentaciju i coaching program uključim muziku, te tri kategorije izvrsno idu zajedno. Ove jeseni moja sestra Sanya i ja krećemo na turneju koncerata 'Waking Up in America' s jazz pjesmama i evergreenima, s humorom i inspiracijom. Makar je to uglavnom tipični muzički show, opet u sebi ima elemente toga što radim", kaže nam Tajči. 

S druge strane, ljetos je, dodaje, producirala cjelodnevni seminar "Radiant Talks" na temu wellnessa i autentičnosti. 

"To me oduševljava i veseli. Osim toga, veoma sam aktivna u dvije humanitarne organizacije, 'Better Decisions' u kojoj sam mentorica ženama u državnom zatvoru, i 'Nashville Peacemakers' gdje sam član uprave, a koja organizira programe za djecu koja su pod rizikom da završe ili u trgovini seksom ili u nasilju i drogi. Taj rad daje jednu konkretnu dimenziju svemu što radim", pojašnjava Tajči. 

Kada je ostala sama sa svoje troje djece, pjevačica je, kaže nam, najveći spas pronašla u zahvalnosti na stvarima koje je imala. Ni u jednom trenutku nije pokleknula duhom, mada je bilo teško prihvatiti smrt voljenog supruga.

"Umjesto da se predam tuzi i strahovima, jednostavno bih se skoncentrirala na nešto sasvim sitno, drvo ispred prozora, topli čaj, osmijeh voljene osobe, svoje ruke koje su nekog mogle zagrliti... Zahvalnost bi mi pomogla da u tim običnim stvarima vidim darove i život i ljubav kojom je sve to Božanski stvoreno. To osvješćivanje sadašnjeg trenutka i svega što u njemu imamo pomoglo mi je da ne zapnem u tuzi jer se nešto promijenilo, čega više neće biti, ili strahu pred nečim neizvjesnim ili teškim što dolazi", iskrena je Tajči.


"Iscijeli dublje, voli više i podigni ljude oko sebe", poruka je koju pjevačica propagira kroz svoj motivacijski govor i pokušava je prenijeti što većem broju ljudi.

"Potrebno je otkriti rane i traume koje trebamo iscijeliti, kako se ne bi stalno ispočetka otvarale i uzrokovale nam novu bol. Iz neizliječenih emotivnih, psihičkih i duševnih rana lako se stvore novi strahovi, anksioznosti, nepovjerenja, sumnje... Kada se jednom odlučimo da živimo tako da sve što dajemo tijelu, duši i psihi bude pozitivno i iscjeljujuće, onda i ljubav može neometano rasti u nama, ne bojimo se prepustiti ljubavi. Takva ljubav je nesebična, bezuvjetna i ispunjena razumijevanjem i brigom za druge", govori naša sagovornica iz svog američkog doma. 

Najčešće joj se, priznaje, za savjet javljaju ljudi koji se bore s depresijom.

"Kako ja otvoreno govorim o svojim bolima i iskustvima, s ciljem da pomognem odmicanju stigme mentalnih i emotivnih poremećaja te da druge inspiriram, motiviram i potaknem da potraže stručnu pomoć kad im to zatreba, najviše mi se obraćaju ljudi koji se bore s depresijom i anksioznošću i oni koji žele pronaći dublji smisao života i radost koja se ne može nadomjestiti materijalnim stvarima, novcem ili statusom", kaže nam Tajči. 

Joga je za nju, ističe, prilika kroz koju se može posvetiti zdravom tijelu i duhu. 

"Znam da postoje kontroverzna mišljenja o jogi kao nečemu što odvlači ljude od Boga ili vjere. Meni je osobno joga pomogla da se približim Božijoj prisutnosti i ljubavi i izvučem iz depresije. Osim toga, joga je izuzetno dobra za zdravlje kičme i cijelog tijela", pojašnjava pjevačica. 

Slava iz početka devedesetih i period kada je žarila i palila scenom, uopće joj, kaže, ne nedostaju.

"Uvijek sam radila s ciljem da stvorim i podijelim nešto lijepo, a to se ne mjeri slavom ili brojem prodatih albuma. Važno je doprinijeti svijetu nečim lijepim, dotaknuti nečije srce. A to često i ne znamo da smo učinili", kaže Tajči.

Neizostavna tema našeg razgovora bila je i neprevaziđena pjesma "Hajde da ludujemo" koju mnogi pjevuše i danas. 

"Kao i drugi periodi u životu i taj period mog života je bio ispunjen i lijepim i teškim trenucima, radošću i tugom. Najdraži su mi bili koncerti i susreti s publikom, pogotovo s djecom koja su prepoznala u meni iskrenost i posvećenost ljubavi. Bila sam veoma mlada i lako ranjiva. Spremam autobiografiju u kojoj ću imati priliku podijeliti ono što sam iz tog perioda naučila, s ciljem da nekom možda pomogne", zaključuje Tajči.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Tajči se posvetila duhovnom životu: Najviše mi se obraćaju ljudi koji se bore s depresijom

Post by Julia-Klara » 23 Aug 2019, 10:31

Ma vala nije ni zarila niti palila scenom, ali hajd.

Prije par godina procitah da se posvetila vjeri(krscanstvu), a ovo mi bas i ne lici na to.
U svakom slucaju, lijepo je sto na bilo koji nacin pomaze drugima, bez da pati za proslim danima i zivi na racun stare "slave".
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tajči se posvetila duhovnom životu: Najviše mi se obraćaju ljudi koji se bore s depresijom

Post by Bla » 23 Aug 2019, 12:56

zašto je lijepo što ne živi na račun stare slave :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Tajči se posvetila duhovnom životu: Najviše mi se obraćaju ljudi koji se bore s depresijom

Post by Hannibal » 23 Aug 2019, 12:59

bolje zivjet na racun stare slave nego na racun drzave
🐽

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Tajči se posvetila duhovnom životu: Najviše mi se obraćaju ljudi koji se bore s depresijom

Post by Nice try » 23 Aug 2019, 13:01

Zato što je (lažno) skromna :hihi

Čitala sam da se povukla vrlo rano u mirnije vode jer se u nekom trenutku zastidjela svog ponašanja tokom kratkog perioda popularnosti.
U svakom slučaju,sviđa mi se što želi pomoći,pogotovo jer je i sama prošla kroz razna iskušenja.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tajči se posvetila duhovnom životu: Najviše mi se obraćaju ljudi koji se bore s depresijom

Post by Bla » 23 Aug 2019, 13:03

bolje živjeti na račun stare slave
nego ne živjeti :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Tajči se posvetila duhovnom životu: Najviše mi se obraćaju ljudi koji se bore s depresijom

Post by Nice try » 23 Aug 2019, 13:09

Na neki način i ona živi.
Koristi svoj estradni nadimak.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Tajči se posvetila duhovnom životu: Najviše mi se obraćaju ljudi koji se bore s depresijom

Post by Hannibal » 23 Aug 2019, 13:09

bolje zivjet na racun stare slave nego na racun roditelja
🐽

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Tajči se posvetila duhovnom životu: Najviše mi se obraćaju ljudi koji se bore s depresijom

Post by dadojović » 23 Aug 2019, 13:21

Julia-Klara wrote: 23 Aug 2019, 10:31 Ma vala nije ni zarila niti palila scenom, ali hajd.

Prije par godina procitah da se posvetila vjeri(krscanstvu), a ovo mi bas i ne lici na to.
U svakom slucaju, lijepo je sto na bilo koji nacin pomaze drugima, bez da pati za proslim danima i zivi na racun stare "slave".
Pokušala je prije nekog vremena napraviti povratničku turneju, ali je otkazana jer nije uspjela prodati dovoljno karata da bi se mogli održati koncerti. A što se tiče vjere, mislim da je bila riječ o duhovnoj muzici.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96494
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34428 times
Been thanked: 21153 times
Contact:
Status: Online

Re: Tajči se posvetila duhovnom životu: Najviše mi se obraćaju ljudi koji se bore s depresijom

Post by Rum » 23 Aug 2019, 15:27

Slatka Tajci :inasab
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “Showbiz”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests