Šokantni slučajevi samoubistava uznemirili bh. javnost: Zašto se mladi ubijaju?

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Šokantni slučajevi samoubistava uznemirili bh. javnost: Zašto se mladi ubijaju?

Post by Mala_Mu » 11 Sep 2019, 00:15

Image
Samoubistvo Naide Čičak (22) iz Zenice, koja je odlučila oduzeti sebi život zbog nesretne ljubavi, te Ilhane Krak (24) iz Jajca, šokirali su bh. javnost i zasigurno predstavljaju alarm za cijelo duštvo.

Negativni standardi

Nesretna Naida Čičak, upućujući poruke beznađa, raznijela se bombom u unajmljenom stanu. Bila je u trećem mjesecu trudnoće. Samo nekoliko dana kasnije, lijepa i povučena Ilhana Krak objesila se u porodičnoj kući u Jajcu.

Sarajlije još nisu zaboravile ni tragičnu ekskurziju Srednje tehničke škole za grafički dizajn i multimedijsku tehnologiju s Ilidže u Češkoj, gdje se ubio 17- godišnji učenik. Zeničanin Mevsudin Murtić(24) nije želio više živjeti kada mu je došla tužba zbog kredita, te je skočio sa 17. sprata.

Zašto se mladi ubijaju, pitali smo psihologinju Lejlu Šaćirović, koja napominje da se mladima danas nameću standardi koji podrazumijevaju idealan način života, luksuz i raskoš.- Međutim, to može negativno utjecati na psihu mlade osobe, koja se još pokušava ostvariti u privatnom i profesionalnom odnosu. Mladi koji padnu u depresiju naglašavaju negativne stvari u svom životu, a minimiziraju sve što ih okružuje – govori Šaćirović.

Određeni razlozi

Dodaje da ih upravo sve to dovodi do osjećaja beznađa, što, nažalost, u nekim slučajevima rezultira fatalnim ishodom ako se na vrijeme ne potraži pomoć.

Sociolog Dželal Ibraković naglašava da se samoubistva dešavaju širom svijeta i svoj razlog imaju u psihičkim i zdravstvenim svojstvima čovjeka, nemogućnosti da se nose sa situacijom.- Ljubavne priče, nažalost, nekad imaju i svoj tragičan kraj. Kada su u pitanju samoubistva, na mlade ljude ima utjecaj i teška socijalna situacija. Glavna osobina čovjeka koja mu je pored slobode i zdravlja potrebna jeste mogućnost da planira, posebno je to izražajno kod mladih. Oni moraju imati viziju onoga što ih čeka. Onog trenutka kada nema te vizije, dolazi do dezorijentacije i to, nažalost, završi ili odlaskom ljudi u alkoholizam i neke druge društvene anomalije, ili odlaskom iz države – kaže Ibraković.

Svjetska zdravstvena organizacija upozorila je da skoro 800.000 ljudi godišnje počini samoubistvo.

Strah od budućnosti

Sociolog Dželal Ibraković napominje da su ljudi svakodnevno suočeni s negativnim vijestima iz svijeta i naše zemlje, što u njima stvara strah pred budućnošću.

– Mi sve traumatično proživljavamo. Mislim da smo suočeni s negativnim vijestima, sve je katastrofično i neizvjesno. Običan čovjek jednostavno je izgubljen u toj šumi negativnih vijesti, pa kaže – ili ću pobjeći ili napustiti ovaj svijet – ističe Ibraković,piše avaz.ba.

avaz.ba

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Šokantni slučajevi samoubistava uznemirili bh. javnost: Zašto se mladi ubijaju

Post by Hurija » 11 Sep 2019, 01:32

Samoubojstvo je haram
Ostalo je cutanje.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37360
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24759 times
Been thanked: 4682 times
Status: Offline

Re: Šokantni slučajevi samoubistava uznemirili bh. javnost: Zašto se mladi ubijaju

Post by ElTriconi » 11 Sep 2019, 05:53

Hurija wrote: 11 Sep 2019, 01:32 Samoubojstvo je haram
I kurvaluk je haram pa nista.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5771 times
Status: Offline

Re: Šokantni slučajevi samoubistava uznemirili bh. javnost: Zašto se mladi ubijaju

Post by Duminjo » 11 Sep 2019, 23:05

Malo je možda glupo ili okrutno, al ne shvatam kako roditelji nekad ne vide promjene na djeci. Ne moze to uvijek biti onako tek iznenada. Koliko roditelji danas uopšte poznaju vlastitu djecu? Koliko lete (neki i moraju) za novcima i poslom pa djecu i ne vide i ne popricaju sa vlastitom djecom ni hefticno?
Nisu sve osobe sa 18+ zrele i kompletne osobe. Neki se Do tridesete ne udare u glavu da valja, neki Jos i kasnije.
Jesam za opciju da roditelj, dijete od 18+, gleda kao odraslu osobu i da mu da slobodu. Ali sam isto za opciju da roditelj nekad Bar sa tim djetetom i poprica. Ne da ga kritikuje (konju, volu, kravo, glupane..) nego onako malo "jaranski". Pa Djesi ti? Pa sta ima kod tebe? Imal ovo Imal ono? Bogati, kako si? Mucil te sta? Imal zena? Imal momaka.. Sjesti sa tim insanom i vidjeti Malo sta mu se vrti po glavi, sta misli, kako misli.. Kako gleda dalje život a ne samo misliti "naprdio si 20+ godina u guzicu. Nisi dijete"..

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5771 times
Status: Offline

Re: Šokantni slučajevi samoubistava uznemirili bh. javnost: Zašto se mladi ubijaju

Post by Duminjo » 11 Sep 2019, 23:06

Imam drugaricu iz Zenice.. Preziva se Čičak. Evo tek sad ovo vidim i ne znam kako cu joj se sutra javiti i pitati Jel neko njen 😑

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Šokantni slučajevi samoubistava uznemirili bh. javnost: Zašto se mladi ubijaju

Post by storm » 12 Sep 2019, 06:05

Duminjo wrote: 11 Sep 2019, 23:05 Malo je možda glupo ili okrutno, al ne shvatam kako roditelji nekad ne vide promjene na djeci. Ne moze to uvijek biti onako tek iznenada. Koliko roditelji danas uopšte poznaju vlastitu djecu? Koliko lete (neki i moraju) za novcima i poslom pa djecu i ne vide i ne popricaju sa vlastitom djecom ni hefticno?
Nisu sve osobe sa 18+ zrele i kompletne osobe. Neki se Do tridesete ne udare u glavu da valja, neki Jos i kasnije.
Jesam za opciju da roditelj, dijete od 18+, gleda kao odraslu osobu i da mu da slobodu. Ali sam isto za opciju da roditelj nekad Bar sa tim djetetom i poprica. Ne da ga kritikuje (konju, volu, kravo, glupane..) nego onako malo "jaranski". Pa Djesi ti? Pa sta ima kod tebe? Imal ovo Imal ono? Bogati, kako si? Mucil te sta? Imal zena? Imal momaka.. Sjesti sa tim insanom i vidjeti Malo sta mu se vrti po glavi, sta misli, kako misli.. Kako gleda dalje život a ne samo misliti "naprdio si 20+ godina u guzicu. Nisi dijete"..
Nije to baš tako jednostavno...
Vidjeti ćeš nekad, kako sa svakim djetetom moraš posebno i ti "rasti"... Ja imam samo sina, ali vidim po necacima, koliko je svako dijete drukčije, traži drugi pristup... Kako ti ono što je ferceralo kod jednog, sve padne u vodu kod drugog.
I napokon, dodju tinejdžerski dani, kad su ošamućeni :D
Utoliko je teže to sve prepoznati i sve učiš usput. Samo ima jedna kvaka, da si zakasnio sa učenjem u 12-13 oj godini njegove starosti.
A za postepeno popustanje sam i ja...
Moraš polako davati odgovornosti, razumjeti, podržati, ali i biti iza i da se još uvijek zna, tko je šef smjene :oo
Do neke petnaeste godine možeš vladati osobom autoritetom oca, majke u potpunosti... Kasnije dolazi autoritet čovjeka... Jesi ili nisi to za dijete. Tu obično dolazi na naplatu šta si radio prošlih 15 godina.
A iskreno, treba imati i sreće, danas je okolina Opaka i brutalna i često ima komponenti kad teško utjeces...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Šokantni slučajevi samoubistava uznemirili bh. javnost: Zašto se mladi ubijaju

Post by exampLe » 12 Sep 2019, 07:19

Hurija wrote: 11 Sep 2019, 01:32 Samoubojstvo je haram
"Allah nikoga ne opterećuje preko mogućnosti njegovih..."
(2:286)

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Šokantni slučajevi samoubistava uznemirili bh. javnost: Zašto se mladi ubijaju

Post by Nice try » 12 Sep 2019, 07:43

Duminjo wrote: 11 Sep 2019, 23:05 Malo je možda glupo ili okrutno, al ne shvatam kako roditelji nekad ne vide promjene na djeci. Ne moze to uvijek biti onako tek iznenada. Koliko roditelji danas uopšte poznaju vlastitu djecu? Koliko lete (neki i moraju) za novcima i poslom pa djecu i ne vide i ne popricaju sa vlastitom djecom ni hefticno?
Nisu sve osobe sa 18+ zrele i kompletne osobe. Neki se Do tridesete ne udare u glavu da valja, neki Jos i kasnije.
Jesam za opciju da roditelj, dijete od 18+, gleda kao odraslu osobu i da mu da slobodu. Ali sam isto za opciju da roditelj nekad Bar sa tim djetetom i poprica. Ne da ga kritikuje (konju, volu, kravo, glupane..) nego onako malo "jaranski". Pa Djesi ti? Pa sta ima kod tebe? Imal ovo Imal ono? Bogati, kako si? Mucil te sta? Imal zena? Imal momaka.. Sjesti sa tim insanom i vidjeti Malo sta mu se vrti po glavi, sta misli, kako misli.. Kako gleda dalje život a ne samo misliti "naprdio si 20+ godina u guzicu. Nisi dijete"..
Pa evo,storm ti je odgovorio i slažem se sa njegovim zaključcima.Samo da dodam da djeca ne žele jarana već roditelja.
:D
Pristup kako si naveo,pa šta ima,nije najidealniji pristup i uvijek je bolje za dijete biti ono što i jesi,starija osoba,iskusnija,roditelj u pravom smislu te riječi,uz razumijevanje naravno.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Šokantni slučajevi samoubistava uznemirili bh. javnost: Zašto se mladi ubijaju

Post by Nice try » 12 Sep 2019, 07:44

exampLe wrote: 12 Sep 2019, 07:19
Hurija wrote: 11 Sep 2019, 01:32 Samoubojstvo je haram
"Allah nikoga ne opterećuje preko mogućnosti njegovih..."
(2:286)
Izgleda da ova jednostavna rečenica nije uvijek utješna,niti tačna.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Šokantni slučajevi samoubistava uznemirili bh. javnost: Zašto se mladi ubijaju

Post by Nice try » 12 Sep 2019, 07:50

Zašto se mladi ubijaju?
Jedno pitanje,a bezbroj odgovora.
Svakako da je razloga bezbroj,možda je samo zajednički osjećaj da više ništa ne mogu učiniti,da je njihov problem/i bez rješenja.Sad,šta je sve dovelo do te situacije,za njih bezizlazne,je nama donekle nepoznato.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Šokantni slučajevi samoubistava uznemirili bh. javnost: Zašto se mladi ubijaju

Post by exampLe » 12 Sep 2019, 07:55

Nice try wrote: 12 Sep 2019, 07:44
exampLe wrote: 12 Sep 2019, 07:19

"Allah nikoga ne opterećuje preko mogućnosti njegovih..."
(2:286)
Izgleda da ova jednostavna rečenica nije uvijek utješna,niti tačna.
Izgleda da nije ali necu sad o religiji, ne bi do sutra zavrsio. :)

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Šokantni slučajevi samoubistava uznemirili bh. javnost: Zašto se mladi ubijaju

Post by Nice try » 12 Sep 2019, 07:57

exampLe wrote: 12 Sep 2019, 07:55
Nice try wrote: 12 Sep 2019, 07:44

Izgleda da ova jednostavna rečenica nije uvijek utješna,niti tačna.
Izgleda da nije ali necu sad o religiji, ne bi do sutra zavrsio. :)
Ma znam.Razumiješ šta sam htjela reći.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Šokantni slučajevi samoubistava uznemirili bh. javnost: Zašto se mladi ubijaju

Post by greeneyes » 12 Sep 2019, 08:18

Ne znam
Samo sabura

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5771 times
Status: Offline

Re: Šokantni slučajevi samoubistava uznemirili bh. javnost: Zašto se mladi ubijaju

Post by Duminjo » 12 Sep 2019, 14:22

Nice try wrote: 12 Sep 2019, 07:50 .
Da te Posebno ne citiram. Nekako ovo i tebi i stormu odgovor 🙈

storm wrote: 12 Sep 2019, 06:05
Duminjo wrote: 11 Sep 2019, 23:05 Malo je možda glupo ili okrutno, al ne shvatam kako roditelji nekad ne vide promjene na djeci. Ne moze to uvijek biti onako tek iznenada. Koliko roditelji danas uopšte poznaju vlastitu djecu? Koliko lete (neki i moraju) za novcima i poslom pa djecu i ne vide i ne popricaju sa vlastitom djecom ni hefticno?
Nisu sve osobe sa 18+ zrele i kompletne osobe. Neki se Do tridesete ne udare u glavu da valja, neki Jos i kasnije.
Jesam za opciju da roditelj, dijete od 18+, gleda kao odraslu osobu i da mu da slobodu. Ali sam isto za opciju da roditelj nekad Bar sa tim djetetom i poprica. Ne da ga kritikuje (konju, volu, kravo, glupane..) nego onako malo "jaranski". Pa Djesi ti? Pa sta ima kod tebe? Imal ovo Imal ono? Bogati, kako si? Mucil te sta? Imal zena? Imal momaka.. Sjesti sa tim insanom i vidjeti Malo sta mu se vrti po glavi, sta misli, kako misli.. Kako gleda dalje život a ne samo misliti "naprdio si 20+ godina u guzicu. Nisi dijete"..
Nije to baš tako jednostavno...
Vidjeti ćeš nekad, kako sa svakim djetetom moraš posebno i ti "rasti"... Ja imam samo sina, ali vidim po necacima, koliko je svako dijete drukčije, traži drugi pristup... Kako ti ono što je ferceralo kod jednog, sve padne u vodu kod drugog.
I napokon, dodju tinejdžerski dani, kad su ošamućeni :D
Utoliko je teže to sve prepoznati i sve učiš usput. Samo ima jedna kvaka, da si zakasnio sa učenjem u 12-13 oj godini njegove starosti.
A za postepeno popustanje sam i ja...
Moraš polako davati odgovornosti, razumjeti, podržati, ali i biti iza i da se još uvijek zna, tko je šef smjene :oo
Do neke petnaeste godine možeš vladati osobom autoritetom oca, majke u potpunosti... Kasnije dolazi autoritet čovjeka... Jesi ili nisi to za dijete. Tu obično dolazi na naplatu šta si radio prošlih 15 godina.
A iskreno, treba imati i sreće, danas je okolina Opaka i brutalna i često ima komponenti kad teško utjeces...
Ne znam jesi li vidio da sam bio mnogo oprezan dok Sam pisao. Naravno da sva djeca nisu ista.. Ili si me pogresno shvatio, prvi dio posta ili sam se pogresno odrazio. Nekako kao da si samo ponovio ono što napisah.
I nisam ni reko nigdje da je jednostavno. Jednostavno to samo izgleda. Obicno su, najjednostavnije stvari, najteze za odraditi (dupli pas 🙈). Pokusavam reci da (to je opet sam moje misljenje) roditelji moraju vise pricati sa djecom, bolje upoznati djecu. Nije sve u naredjivanju.
Jedan banalan primjer. Srednja skola, tamo 16-17-18 godina. Mati svaki dan samo nesto prigovara. Da se razumijemo, sa razlogom😑. Te vaki si, te naki, te ovo, te ono.. Jednog dana, dobro se sjecam, pitam ja nju "kad si ti mene zadnji put pitala onako kako sam ja, sta ima kod mene"..
Bez obzira, kolika djubrad djeca mogu biti, sa istima se nekad treba i malo prijateljski, Malo ljudski. Ne ide uvijek naredjivacki ko u vojsci. Djeca kriju emocije, pogotovo muska. Sramota je zaplakati, sramota je otvoriti dusu. Treba se malo folirati i pretvarati da nemaš nikakvih problema, da je sve super, cool.. Djecije furke, jbg. A djeca zele da su u 15-oj već odrasli. Zele se druzit sa Starijima, da izgledaju starije, pametnije, opasnije.. A ustvari su to krhka bica kojima malo fali da naprave glupost.
Sa takvom djecom ne komunicirati i samo davati materijalno, kontajuci da si im sve pruzio, nije bas roditeljski. A misliti da ce djeca, sve o zivotu, u skoli nauciti je, u najmanje ruku, glupo.
Najjednostavnije je otići i zaraditi pa kasnije reci "sve sam ti pruzio u zivotu", misleci na sve materijalno.
Da se razumijemo, pričam iz Perspektive djeteta i nekoga ko ima mnogo prijatelja koji imaju djecu i problema sa djecom. Zato, ne bih da, vama roditeljima, nesto pametujem jer nisam roditelj i nemam pravo na to.. Samo mislim na glas da bi roditelj trebao biti prvo prijatelj pa tek onda policajac, po potrebi. Autoritet i primjer. Ne neki stranac u kuci kojeg se djeca boje i kome dijete nije slobodno reci da je trudno.


User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Šokantni slučajevi samoubistava uznemirili bh. javnost: Zašto se mladi ubijaju

Post by lejlamo » 12 Sep 2019, 14:38

ako neko nije roditelj ne znači da nije kompetentan pričati na ovakve teme.
elem, razlog samoubistvaa je nemogućnost nošenja sa nekom situacijom za koju ne vidi izlaz, osim da se ugasi prije vakta...to je bijeg.
ono što je bitno je uočiti simptome koji upozoravaju na taj preveliki teret koji će postati neizdrživ i dovesti do samoubistva. porodica bi trebala biti ta koja će reagovati, ali često svi članovi imaju mnogo ličnih briga, pa od svoje muke, ne htijući, minimiziraju muku nekog drugog, frustrirani svojom tegobom nemaju sluha za drugog. nedostaje takta i empatije. briga o mentalnoj higijeni je minimalna. na tome trebamo raditi, kako u porodicama, tako u školama i društvu općenito.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Šokantni slučajevi samoubistava uznemirili bh. javnost: Zašto se mladi ubijaju

Post by rethna » 12 Sep 2019, 14:46

Jer su ljudi sve gluplji :cudi
Question everything.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Šokantni slučajevi samoubistava uznemirili bh. javnost: Zašto se mladi ubijaju

Post by Hannibal » 12 Sep 2019, 19:25

lejlamo wrote: 12 Sep 2019, 14:38 ako neko nije roditelj ne znači da nije kompetentan pričati na ovakve teme.
elem, razlog samoubistvaa je nemogućnost nošenja sa nekom situacijom za koju ne vidi izlaz, osim da se ugasi prije vakta...to je bijeg.
ono što je bitno je uočiti simptome koji upozoravaju na taj preveliki teret koji će postati neizdrživ i dovesti do samoubistva. porodica bi trebala biti ta koja će reagovati, ali često svi članovi imaju mnogo ličnih briga, pa od svoje muke, ne htijući, minimiziraju muku nekog drugog, frustrirani svojom tegobom nemaju sluha za drugog. nedostaje takta i empatije. briga o mentalnoj higijeni je minimalna. na tome trebamo raditi, kako u porodicama, tako u školama i društvu općenito.
al uciteljica dodje ko druga majka 😍
🐽

Columbo
Na probnom
Na probnom
Posts: 47
Joined: 10 Jan 2012, 11:46
Status: Offline

Re: Šokantni slučajevi samoubistava uznemirili bh. javnost: Zašto se mladi ubijaju

Post by Columbo » 12 Sep 2019, 19:59

Ljude u BiH se treba naučiti da ne prate sve vijesti jer one šire većinom negativne stvari, djeca vijesti ne gledaju pa su više psihički zdraviji. Isto se treba ljudima reći da većina ovih pozitivnih vijesti koji se šire kod nas da Njemačka hoće svakog iz BiH da zaposli i da je tamo sve super da to nije istina jer to dovodi do toga da su oni nezadovoljni sa svojim životom ovdje i pljuju na domovinu i misle da samo tamo mogu biti sretni ali to opet nije istina. "Broj samoubistava u Sloveniji je najveći na Balkanu a puno su bogatiji od nas u BiH."

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5771 times
Status: Offline

Re: Šokantni slučajevi samoubistava uznemirili bh. javnost: Zašto se mladi ubijaju

Post by Duminjo » 13 Sep 2019, 23:59

Jedna osoba smrtno je stradala u okrugu Opće bolnice "Prof. dr. Abdulah Nakaš" u Sarajevu večeras oko 21 sat nakon što je skočila sa 10. sprata.

Nezvanicno, muškarac sred njih godina.

Ne moze coek bit pametan..

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Šokantni slučajevi samoubistava uznemirili bh. javnost: Zašto se mladi ubijaju

Post by alcapone » 14 Sep 2019, 00:05

Zdrav, prav, i sebi oduzmu zivot..
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests