Kuda ide savremena moda?

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120493
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7934 times
Status: Online

Kuda ide savremena moda?

Post by Krokodil Behko » 01 Apr 2012, 17:23

Svidja li se vama ovo što vidite po ulicama, izlozima, restoranima, kafićima....?
Mislim na savremene modne trendove i raznorazna rješenja, da bi se tobože,
ljudima olakšalo u vezi nekih problema, kao sto su znojenje, celuliti i slično?

Ja bih se zakleo, da su farmerke, prije dvadesetak godina, bile mnogo izglednije.
Danas, kako su potpuno inn, baš izgledaju bezveze. Isto tako i majice, košulje..
i da ne nabrajam. Sve mi je teže, naći nešto što mi se svidja :cudi

A kako to izgleda, kad modni dizajneri, odluče da budu praktični, prosudite sami.



Spas za žene: Traperice koje tope celulit!

Image

Zaboravite na teretanu, znoj i čajeve za gubljenje kilograma, stigle su super traperice koje tope celulit.

Dakle, ako inače obožavate nositi traper hlače i osjećate se udobno u njima, onda ćete ih zavoljeti čak i više ako doznate da pomoću njih možete oblikovati liniju.

Riječ je o modelu koji sadrži kofein, vitamin E i ekstrakt kestena koji se izlučuju na kožu, potiču cirkulaciju i tako sagorijevaju masnoće.

Proizvođač tvrdi kako se nošenjem ovih hlača gubi do 1.8 centimetara u bedrima, dok bi se narančina kora trebala smanjiti.

Traperice se peru na 30 stepeni, a za cijenu od 150 dolara uz njih dobijete i otopinu kako biste i nakon pranja mogli obnoviti anticelulitni efekat.
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Spas za žene: Traperice koje tope celulit!

Post by Zagorka » 01 Apr 2012, 19:38

qurac od ovce :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Spas za žene: Traperice koje tope celulit!

Post by nezaboravna » 01 Apr 2012, 21:34

Simonida Puhalo wrote:qurac od ovce :kafa
Ma neznam sta da kazem ali sam cula i ja za ove farmerice,nego sad je najnovije da se deblje umotavaju preko noci u providne folije i do ujutro u snu gube 2-3kg znojenjem.Nemoj mi vjerovati mozda je laz ali sam negdje procitala u Njem. novinama o ovom. :D
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Spas za žene: Traperice koje tope celulit!

Post by Zagorka » 01 Apr 2012, 21:35

Ma ne sumnjam da si procitala,novine svasta pisu,mozda se i moze malko znojenjem skinuti,ali bas toliko,ne vjerujem,malo su ga napuhali....nema bez vjezbanja nista :ne
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Spas za žene: Traperice koje tope celulit!

Post by nezaboravna » 01 Apr 2012, 21:46

Simonida Puhalo wrote:Ma ne sumnjam da si procitala,novine svasta pisu,mozda se i moze malko znojenjem skinuti,ali bas toliko,ne vjerujem,malo su ga napuhali....nema bez vjezbanja nista :ne
I ja mislim inace reklamiraju svasta samo da lovu uzmu,vjezbanje ,hrana su A i Z mozes ti vjezbat koliko hoces a ako hranu uzimas koja ce sve tu kilazu ponovo vratit. :D
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Spas za žene: Traperice koje tope celulit!

Post by Konsultant » 02 Apr 2012, 08:41

koja linija la costa mili :cool

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120493
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7934 times
Status: Online

Re: Kuda ide savremena moda?

Post by Krokodil Behko » 12 Apr 2012, 20:23

Košulja koja upija znoj

Image

Pripadnike muškog pola sigurno će obradovati vijest da je kompanija “Marks&Spencer” proizvela novu vrstu pamučnih košulja koje upijaju znoj i ne ostavljaju neprijatne fleke ispod pazuha.

dri-guard-kosuljaKošulja nazvana Dri-Guard proizvedena je uz pomoć specijalne tehnologije pametnih valova i omogućava muškarcima da izbjegnu ružne mokre fleke ispod pazuha.

Specijalna vlakna uvlače vlagu sa kože i potom je izbacuju kao paru, dok materijal košulje ostaje suh.

„Vlažne fleke mogu biti neprijatne za muškarce, naročito ako na posao putuju u prepunom gradskom prevozu. Ova košulja pruža spasonosno rješenje za ovakve situacije“, rekao je predstavnik kompanije M&S Marey Jates.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120493
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7934 times
Status: Online

Kompanija Levi's: Veličine postaju prošlost, odjeća će se kreirati prema tijelu kupca

Post by Krokodil Behko » 21 Nov 2019, 10:26

Image


Generalni direktor popularnog brenda Levi Strauss Chip Bergh kazao je kako vjeruje da će za 10 godina nestati tradicionalne veličine modela, jer će kamere i skeneri omogućiti kupcima da kupe odjeću koja im savršeno pristaje.
On vodi njihov inovacijski centar od 2011. godine i vjeruje da će glavna promjena u poslovanju 116-godišnje firme biti u veličinama odjeće. Dakle, kada kupci dođu da kupe farmerke, neće tražiti veličinu (XS-XXXL) koja im približno odgovara, već će uraditi pregled tijela kamerom koja će putem programa za njih pronaći one koje im savršeno odgovaraju. Finalna verzija farmerki ili drugog komada odjeće bit će izvršena laserom.

Bergh je do sada uradio tri velike inovacije za Levi's: unaprijedio je online prodaju, brendirao prodavnice i obnovio fokus na žensku odjeću. Također, njihova laboratorija za inovacije Eureka kreirala je projekte Water
Kompanija je izjavila kako u tipičnom procesu koriste nekoliko hiljada hemijskih formulacija koje su uz pomoć projekta F.L.X. sveli na desetak. Glavnu ulogu u promjeni veličine odjeće igra upravo laserska tehnologija.

"Revolucionarna je i vremenom će promijeniti lanac opskrbe, jer možemo pomjeriti doradu traperica bliže tržištu", rekao je Bergh za CNBC.

Laserska tehnologija prvi put je predstavljena 2018. godine, a koristi napredno snimanje za skraćivanje završnog dizajna i vremena koje se koristi za izradu i to s nekoliko mjeseci na nekoliko sedmica, a ponekad i na samo nekoliko dana.

Digitalne datoteke se mogu poslati direktno dobavljaču i brzo pretvoriti u proizvod. Ovo će omogućiti i nastanak ere personaliziranog stila i veličina.

Nike je pokrenuo prilagođenu tehnologiju za određivanje veličine cipela ranije ove godine, a tu je i maloprodajno preduzeće poput ThirdLove koje nudi veću prilagodbu donjeg veša koje bude i četiri puta veće od onog što nudi Victoria's Secret.


(klix)
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kompanija Levi's: Veličine postaju prošlost, odjeća će se kreirati prema tijelu kupca

Post by Bla » 21 Nov 2019, 10:39

jedva čekam da se skidam pred kamerama koje će me skenirati
i da čekam da se to sašije :mmm

umjesto da kažem svoj uobičajeni broj, platim i izađem iz radnje
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Kompanija Levi's: Veličine postaju prošlost, odjeća će se kreirati prema tijelu kupca

Post by Salko » 21 Nov 2019, 10:41

Bla wrote: 21 Nov 2019, 10:39 jedva čekam da se skidam pred kamerama koje će me skenirati
i da čekam da se to sašije :mmm

umjesto da kažem svoj uobičajeni broj, platim i izađem iz radnje
ja konto da će biti nešto tipa
one size fits all
:ooo
"ignorance is bliss"

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120493
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7934 times
Status: Online

Re: Kompanija Levi's: Veličine postaju prošlost, odjeća će se kreirati prema tijelu kupca

Post by Krokodil Behko » 21 Nov 2019, 10:50

Bla wrote: 21 Nov 2019, 10:39 jedva čekam da se skidam pred kamerama koje će me skenirati
i da čekam da se to sašije :mmm

umjesto da kažem svoj uobičajeni broj, platim i izađem iz radnje

Pa možda se ne moraš skidati. Možda je neka kamera ko rentgen.

Ovo kad zaživi, otvorićemo temu o našim nogama, pa ćemo snimke objavljivati i otvoriti takmičenje "Najbolji batak i karabatak na forumu.
online

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kompanija Levi's: Veličine postaju prošlost, odjeća će se kreirati prema tijelu kupca

Post by Username » 21 Nov 2019, 11:56

I zabatak

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kompanija Levi's: Veličine postaju prošlost, odjeća će se kreirati prema tijelu kupca

Post by Bla » 21 Nov 2019, 12:45

i zajebatak :mmm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Maksuz svratila
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2387
Joined: 28 Mar 2019, 17:05
Status: Offline

Re: Kompanija Levi's: Veličine postaju prošlost, odjeća će se kreirati prema tijelu kupca

Post by Maksuz svratila » 21 Nov 2019, 19:08

...ma nema skeniraće nas...još će ti reći skener de prdni bolan, opusti se...valja taj grah izrokat'...kako će nas fino doradit'...

...i opet sve manje i manje ćemo imati vremena po običaju...laserko kad ispljune da... to je ta perfekcija, ajde šćipi i reci, a nije bilo jabuke... joj kad krene onda kurčenje o savršenstvu...

Image
...jesi čuo za onoga...šta... šta......jesi čuo za onu...ooooooo...da li si čuo za onoga...šta, šta, šta, šta, šta, šta, šta...
...da li si čuo za onu...c, c, c, c, c, c, c...

...razvela se, kurvala se, prevarila, propio se...raskućila, zabagreo, otrcala, poludeo...

...ihihi kafu turi...ihihi ću ti pričam...ihihi gola govna...ihihi a ja nisam...

...jesi čuo za onoga, jesi čuo za onu...sečem uvo k'o Van Gog, k'o Betoven sad sam gluv...

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Kompanija Levi's: Veličine postaju prošlost, odjeća će se kreirati prema tijelu kupca

Post by Chloe » 21 Nov 2019, 19:17

:hm

Gluho bilo. :ooo
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81340
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10257 times
Been thanked: 7131 times
Status: Online

Re: Kompanija Levi's: Veličine postaju prošlost, odjeća će se kreirati prema tijelu kupca

Post by Julia-Klara » 21 Nov 2019, 19:23

ja ne znam ni da li postoji broj za mene :ovaj
Nisam kupila Levis ne pamtim od kad
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Ommadawn
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1616
Joined: 16 Sep 2019, 18:03
Location: Prvi sprat, desna vrata. Pozvoni. Ne ocekuj da otvorim. Ne cujem od muzike. Probaj ponovo.
Status: Offline

Re: Kompanija Levi's: Veličine postaju prošlost, odjeća će se kreirati prema tijelu kupca

Post by Ommadawn » 21 Nov 2019, 21:55

Prošle sedmice bijah na jednom tehničkom sajmu gdje su najviše bili izloženi 3D printeri i rezultati koji se njima postignu. Između ostalog bila je tu i jedna haljina, majica, par pantalona - sve izrađeno pomoću upravo 3D printera. Ukucaš mjere i on ti to skroji.
Ab yul ann idyad awt
En yab na log a toc na awd

F*CK CANCER! F*CK DIABETES!

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Kompanija Levi's: Veličine postaju prošlost, odjeća će se kreirati prema tijelu kupca

Post by Vrag » 21 Nov 2019, 22:00

Da uzimam levis pored Pazara

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28515
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1545 times
Been thanked: 1523 times
Status: Offline

Re: Kompanija Levi's: Veličine postaju prošlost, odjeća će se kreirati prema tijelu kupca

Post by uvijek_kontra » 22 Nov 2019, 07:53

Uopste nije losa ideja.
Kinezi il ko vec vec rade tako al je u pitanju donji ves. Fantasticna ideja za sve zene sto su do sad imale problema oko pronalazenja npr. pravog grudnjaka.
Idemo anđele, jos samo malo..

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25692
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3142 times
Been thanked: 4151 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kompanija Levi's: Veličine postaju prošlost, odjeća će se kreirati prema tijelu kupca

Post by ina » 22 Nov 2019, 09:56

Ima da nam stoji sve knap. :DD
I oblacice nas i svlaciti kad i gdje im cejf. I opet sve to uz nas pristanak.
Svijest ima sidrište.

Post Reply

Return to “MODA”

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 20 guests