Kulturne institucije u BiH

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84571
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16655 times
Status: Online

Re: Direktor Zemaljskog muzeja ima platu 642 KM, a ni nju neće dobiti

Post by Fuddo » 19 May 2020, 19:59

HAVANA wrote: 19 May 2020, 19:58 Pa ko jos ide stalno u muzej? Odes vidis i to je to. Zna se kako rade muzeji i zasto. Smijesno i pricati o tim stvarima i ovim glavama sto odlucuju o svemu. Nek fikret moze dobit 2x100 milja stimulacije, fadilova mala ulaziti u vlasnicke strukture i milionske transakcije, nek je njima plata petak... Jebo muzej. Nek se snalaze. Dosta mu 6 glava. To svakako rade neki cudni ljudi sa cudnim interesovanjima. :cudi Nek budnji daju, on ce to prepakovat.
Trebas ispitat dje drze onu Hagadu da je puhnemo i tusnemo izraelcanima, more se fina para uzet. :oo
Dozvolite da se obratimo

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37414
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24859 times
Been thanked: 4708 times
Status: Offline

Re: Direktor Zemaljskog muzeja ima platu 642 KM, a ni nju neće dobiti

Post by ElTriconi » 19 May 2020, 20:03

Jeb ti to danas sam vidio naki nisan kad se krene brdu prema argudu, nesta ko elif na njemu. Ima ga kolko hos 🤔

E to bi trebalo malo izucit sta i kako 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15275 times
Status: Online

Re: Direktor Zemaljskog muzeja ima platu 642 KM, a ni nju neće dobiti

Post by HAVANA » 19 May 2020, 20:05

Fuddo wrote: 19 May 2020, 19:59
HAVANA wrote: 19 May 2020, 19:58 Pa ko jos ide stalno u muzej? Odes vidis i to je to. Zna se kako rade muzeji i zasto. Smijesno i pricati o tim stvarima i ovim glavama sto odlucuju o svemu. Nek fikret moze dobit 2x100 milja stimulacije, fadilova mala ulaziti u vlasnicke strukture i milionske transakcije, nek je njima plata petak... Jebo muzej. Nek se snalaze. Dosta mu 6 glava. To svakako rade neki cudni ljudi sa cudnim interesovanjima. :cudi Nek budnji daju, on ce to prepakovat.
Trebas ispitat dje drze onu Hagadu da je puhnemo i tusnemo izraelcanima, more se fina para uzet. :oo
Mogo se enver s ona 4 drota rastalit po 1.5 milon larado. On naso spasavat. Suti ne pisi uzece je fadil i udat.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Direktor Zemaljskog muzeja ima platu 642 KM, a ni nju neće dobiti

Post by Melek » 19 May 2020, 20:56

Žalosno, brt :grana
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Direktor Zemaljskog muzeja ima platu 642 KM, a ni nju neće dobiti

Post by Hurija » 19 May 2020, 21:17

:rumenko Kakav nam je odnos prema kulturnim instucijama takva je i država, da je u pitanju Farma ili kakav Pink kanal sa Cajkama našlo bi se novca , sigurno
Ostalo je cutanje.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Direktor Zemaljskog muzeja ima platu 642 KM, a ni nju neće dobiti

Post by storm » 19 May 2020, 21:34

Mislim, da s obzirom na sve, dobro da uopće prima placu...
To je tako.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Direktor Zemaljskog muzeja ima platu 642 KM, a ni nju neće dobiti

Post by carobnjak N » 19 May 2020, 21:35

ja im lani bio počeo dovoditi arape u muzej, čini mi se 8km da je karta ...dođem neki treći put, kontam neću ići unutra, samo da im objasnim
gdje da idu , jer ova gospođa na ulazu samo ti proda kartu i dalje je ne zanima. Elem, kad eto ti vika zamnom "niste platili kartu ! vratite se nazad!"

pa reko gospođo ja vam dovodim turiste treći put ,upravo jer sam čuo da ste u lošoj situaciji, umjesto da me pustite da prođem,
vi se derete zamnom

kad eto ti nakvog sikjuritija , kao ili plati ili izađi ...reko idem ja i neću vam više dovoditi nikoga
ona žena viče : ne morate!

reko ..ok
ovi moji se vratiše nazad , nisu htjeli ni ući . Odemo na Ilidžu u Turkuaz na ručak, konobar mi donese ručak i piće na račun kuće ...kontam ,
ovdje bolja kultura nego u muzeju .
Svejedno, mislim da vlast mora imati stavku u budžetu za muzej, šta fali da ih kanton finansira ako se ne mogu dogovoriti na državnom budžetu,
a i logično da ne mogu , tamam će Čović-Dodik da finansiraju muzej BiH. Naći profi vodiča u muzeju, a i dogovoriit sa ostalim turističkim
agencijama da im dovode turiste, da ubace muzej u rutu.
ovako ko neko zapušteno socijalističko preduzeće , postoje radi sebe samih
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15275 times
Status: Online

Re: Direktor Zemaljskog muzeja ima platu 642 KM, a ni nju neće dobiti

Post by HAVANA » 19 May 2020, 21:41

storm wrote: 19 May 2020, 21:34 Mislim, da s obzirom na sve, dobro da uopće prima placu...
To je tako.
Ma dobro je da ikako imamo muzej. Na kakvoj je lokaciji super smo prosli. Cudo nije ko 51% kupio na neku foru.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Direktor Zemaljskog muzeja ima platu 642 KM, a ni nju neće dobiti

Post by storm » 19 May 2020, 21:42

carobnjak N wrote: 19 May 2020, 21:35 ja im lani bio počeo dovoditi arape u muzej, čini mi se 8km da je karta ...dođem neki treći put, kontam neću ići unutra, samo da im objasnim
gdje da idu , jer ova gospođa na ulazu samo ti proda kartu i dalje je ne zanima. Elem, kad eto ti vika zamnom "niste platili kartu ! vratite se nazad!"

pa reko gospođo ja vam dovodim turiste treći put ,upravo jer sam čuo da ste u lošoj situaciji, umjesto da me pustite da prođem,
vi se derete zamnom

kad eto ti nakvog sikjuritija , kao ili plati ili izađi ...reko idem ja i neću vam više dovoditi nikoga
ona žena viče : ne morate!

reko ..ok
ovi moji se vratiše nazad , nisu htjeli ni ući . Odemo na Ilidžu u Turkuaz na ručak, konobar mi donese ručak i piće na račun kuće ...kontam ,
ovdje bolja kultura nego u muzeju .
Svejedno, mislim da vlast mora imati stavku u budžetu za muzej, šta fali da ih kanton finansira ako se ne mogu dogovoriti na državnom budžetu,
a i logično da ne mogu , tamam će Čović-Dodik da finansiraju muzej BiH. Naći profi vodiča u muzeju, a i dogovoriit sa ostalim turističkim
agencijama da im dovode turiste, da ubace muzej u rutu.
ovako ko neko zapušteno socijalističko preduzeće , postoje radi sebe samih
Ne treba ni plačati profi vodiča. Izrotiras studente povijesti, turizma, uberu praksu, posjetitelji informaciju, i svima oke...
Al' 'ta će muzej,...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Direktor Zemaljskog muzeja ima platu 642 KM, a ni nju neće dobiti

Post by storm » 19 May 2020, 21:44

HAVANA wrote: 19 May 2020, 21:41
storm wrote: 19 May 2020, 21:34 Mislim, da s obzirom na sve, dobro da uopće prima placu...
To je tako.
Ma dobro je da ikako imamo muzej. Na kakvoj je lokaciji super smo prosli. Cudo nije ko 51% kupio na neku foru.
Jest, ono je top lokacija.
Ma sigurno je neka zackoljica, pa nije zanimljivo :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Direktor Zemaljskog muzeja ima platu 642 KM, a ni nju neće dobiti

Post by harlekin » 19 May 2020, 22:03

ja sam uvijek protiv nepravde nad radnim narodom
dir. muzeja mi ne spada u radni narod i mislim da za dnevni posao koji obavlja je solidno placen. :kafa

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Direktor Zemaljskog muzeja ima platu 642 KM, a ni nju neće dobiti

Post by carobnjak N » 19 May 2020, 22:25

storm wrote: 19 May 2020, 21:42
carobnjak N wrote: 19 May 2020, 21:35 ja im lani bio počeo dovoditi arape u muzej, čini mi se 8km da je karta ...dođem neki treći put, kontam neću ići unutra, samo da im objasnim
gdje da idu , jer ova gospođa na ulazu samo ti proda kartu i dalje je ne zanima. Elem, kad eto ti vika zamnom "niste platili kartu ! vratite se nazad!"

pa reko gospođo ja vam dovodim turiste treći put ,upravo jer sam čuo da ste u lošoj situaciji, umjesto da me pustite da prođem,
vi se derete zamnom

kad eto ti nakvog sikjuritija , kao ili plati ili izađi ...reko idem ja i neću vam više dovoditi nikoga
ona žena viče : ne morate!

reko ..ok
ovi moji se vratiše nazad , nisu htjeli ni ući . Odemo na Ilidžu u Turkuaz na ručak, konobar mi donese ručak i piće na račun kuće ...kontam ,
ovdje bolja kultura nego u muzeju .
Svejedno, mislim da vlast mora imati stavku u budžetu za muzej, šta fali da ih kanton finansira ako se ne mogu dogovoriti na državnom budžetu,
a i logično da ne mogu , tamam će Čović-Dodik da finansiraju muzej BiH. Naći profi vodiča u muzeju, a i dogovoriit sa ostalim turističkim
agencijama da im dovode turiste, da ubace muzej u rutu.
ovako ko neko zapušteno socijalističko preduzeće , postoje radi sebe samih
Ne treba ni plačati profi vodiča. Izrotiras studente povijesti, turizma, uberu praksu, posjetitelji informaciju, i svima oke...
Al' 'ta će muzej,...
može i to ali mislim da trebaju da urade nešto tokom turističke sezone da im vodiči dovode turiste, neki aranžmani za grupe , nešto
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests