Crna hronika

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: PRERANO UGAŠENA MLADOST

Post by Mutevelija » 03 Jun 2021, 18:23

Chloe wrote: 03 Jun 2021, 14:30
bosnjakinja wrote: 03 Jun 2021, 14:24

depresija je teska stvar,kod nas prosle godine jedan momak nestao,porijeklom iz turske,bio jako uspjesan u vojsci citavu drzavu ovdje potreslo :( nasli ga na kraju i samoubistvo

zanimljivo je da nikada ne znamo sta neko nosi u sebi,a nije mala stvar...to se drzi dok odlucis da vise ne mozes :(
Nje više nema, vjeruj da su mi misli uz roditelje, gubitak djketeta na taj način, koliko tuge nose u sebi sigurna sam da i sebe preispituju jesu li mogli spriječiti. Kontaš dijete si izveo do kruha, stavio na noge da samostalno kroči kroz život, a nešto ju je veliko pritislo kad se odlučila na takav korak. Mlađa je godinu od mog sina. :(

Ne daj Bože nikome, pa ni meni.
Mlađe od mene tri godine, depresija uzima maha i ove tehnologije nikad nismo više otuđeni bili mi mlađi, da ne odem na posao i da se ne druzim sa kolegama i kolegicama da ne pricam osjećao bi se usamljeno.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: PRERANO UGAŠENA MLADOST

Post by Mutevelija » 03 Jun 2021, 18:24

Skoro se je mladić ubio isto tako zbog cure sta je imao 23 24 godine, i ona sad stavlja crninu na profil ko biva žali, govorio sam o tome.
Pa se je ona cura ubila bombom prije godinu.


Odgovornost snosi društvo i država što laže o egzistenciji i maže oči, slabo se ko ubio da je otišao iz Bosne i Hercegovine u dijasporu.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: PRERANO UGAŠENA MLADOST

Post by bosnjakinja » 03 Jun 2021, 18:31

Mutevelija wrote: 03 Jun 2021, 18:24 Skoro se je mladić ubio isto tako zbog cure sta je imao 23 24 godine, i ona sad stavlja crninu na profil ko biva žali, govorio sam o tome.
Pa se je ona cura ubila bombom prije godinu.


Odgovornost snosi društvo i država što laže o egzistenciji i maže oči, slabo se ko ubio da je otišao iz Bosne i Hercegovine u dijasporu.
A ne zna se sta je razlog kod ove cure

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: PRERANO UGAŠENA MLADOST

Post by Chloe » 03 Jun 2021, 18:35

Mutevelija wrote: 03 Jun 2021, 18:23
Chloe wrote: 03 Jun 2021, 14:30

Nje više nema, vjeruj da su mi misli uz roditelje, gubitak djketeta na taj način, koliko tuge nose u sebi sigurna sam da i sebe preispituju jesu li mogli spriječiti. Kontaš dijete si izveo do kruha, stavio na noge da samostalno kroči kroz život, a nešto ju je veliko pritislo kad se odlučila na takav korak. Mlađa je godinu od mog sina. :(

Ne daj Bože nikome, pa ni meni.
Mlađe od mene tri godine, depresija uzima maha i ove tehnologije nikad nismo više otuđeni bili mi mlađi, da ne odem na posao i da se ne druzim sa kolegama i kolegicama da ne pricam osjećao bi se usamljeno.
U slučajevima depresije najbitnija je bliskost sa obitelji, rodbinom, koji mogu primjetiti promjene u ponašanju, ako neko nije spreman sam sebi priznati da ima problem, da bar okolina uoči i reaguje.
Mah, ova Korona nas je otudjila više nego išta drugo, i donijela depresije koje nije nedosatajalo ni prije.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: PRERANO UGAŠENA MLADOST

Post by Chloe » 03 Jun 2021, 18:36

Mutevelija wrote: 03 Jun 2021, 18:24 Skoro se je mladić ubio isto tako zbog cure sta je imao 23 24 godine, i ona sad stavlja crninu na profil ko biva žali, govorio sam o tome.
Pa se je ona cura ubila bombom prije godinu.


Odgovornost snosi društvo i država što laže o egzistenciji i maže oči, slabo se ko ubio da je otišao iz Bosne i Hercegovine u dijasporu.
Eh... :klara
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: PRERANO UGAŠENA MLADOST

Post by Mutevelija » 03 Jun 2021, 18:40

Chloe wrote: 03 Jun 2021, 18:36
Mutevelija wrote: 03 Jun 2021, 18:24 Skoro se je mladić ubio isto tako zbog cure sta je imao 23 24 godine, i ona sad stavlja crninu na profil ko biva žali, govorio sam o tome.
Pa se je ona cura ubila bombom prije godinu.


Odgovornost snosi društvo i država što laže o egzistenciji i maže oči, slabo se ko ubio da je otišao iz Bosne i Hercegovine u dijasporu.
Eh... :klara
Sto me ošamari pa sve negativa na medijima rat ovaj ovag zalko onaj onog, onda pusta obećanja , a nikakvi uslovi rada i prava.
Čovjek nema čemu da se nada više.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: PRERANO UGAŠENA MLADOST

Post by Mutevelija » 03 Jun 2021, 18:44

Chloe wrote: 03 Jun 2021, 18:35
Mutevelija wrote: 03 Jun 2021, 18:23

Mlađe od mene tri godine, depresija uzima maha i ove tehnologije nikad nismo više otuđeni bili mi mlađi, da ne odem na posao i da se ne druzim sa kolegama i kolegicama da ne pricam osjećao bi se usamljeno.
U slučajevima depresije najbitnija je bliskost sa obitelji, rodbinom, koji mogu primjetiti promjene u ponašanju, ako neko nije spreman sam sebi priznati da ima problem, da bar okolina uoči i reaguje.
Mah, ova Korona nas je otudjila više nego išta drugo, i donijela depresije koje nije nedosatajalo ni prije.

Ma dzaba ti mijenjaj ponasanje kad je to kao vino, samo ga pij koliko zelis, ali na kraju ce te stici, tako i sa depresijom, mozes biti euforičan na momente i na momente možeš biti depresivan i low.
Bitno je samo svjestan toga da će otići i doći i proći će, ali sa anksioznosti je kao sa hladnim tušom isti osjećaj kažu budi kod čovjeka.
Ali važan je i faktor perspektiva, a perspektiva na Balkanu iako je moguća slabo će ko vjerovati u nju, rahat patnja.
Pa i onaj što mi je predavanja držao o ekonomiji i kako treba biti u privatnom sektoru uhljebio se i sad je neki klinac u gradskom vijeću , a pricao kako treba vise privatnih firmi.
Momak je mlađi od mene malo ima isto ime kao ja , zavrsio ekonomski fakultet, i ja da za takve uhljebe radim, za sad radim u dioničkom društvu, i koliko bude moglo moglo.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: PRERANO UGAŠENA MLADOST

Post by insomnia » 03 Jun 2021, 18:48

Nema ba veze depresija sa perspektivim. Kamaru ljudi koji boluju od teske depresije imaju sve u zivotu.
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: PRERANO UGAŠENA MLADOST

Post by Mutevelija » 03 Jun 2021, 18:51

insomnia wrote: 03 Jun 2021, 18:48 Nema ba veze depresija sa perspektivim. Kamaru ljudi koji boluju od teske depresije imaju sve u zivotu.
Onda ove mreže i internet.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: PRERANO UGAŠENA MLADOST

Post by Chloe » 03 Jun 2021, 22:25

Mutevelija wrote: 03 Jun 2021, 18:44
Chloe wrote: 03 Jun 2021, 18:35

U slučajevima depresije najbitnija je bliskost sa obitelji, rodbinom, koji mogu primjetiti promjene u ponašanju, ako neko nije spreman sam sebi priznati da ima problem, da bar okolina uoči i reaguje.
Mah, ova Korona nas je otudjila više nego išta drugo, i donijela depresije koje nije nedosatajalo ni prije.

Ma dzaba ti mijenjaj ponasanje kad je to kao vino, samo ga pij koliko zelis, ali na kraju ce te stici, tako i sa depresijom, mozes biti euforičan na momente i na momente možeš biti depresivan i low.
Bitno je samo svjestan toga da će otići i doći i proći će, ali sa anksioznosti je kao sa hladnim tušom isti osjećaj kažu budi kod čovjeka.
Ali važan je i faktor perspektiva, a perspektiva na Balkanu iako je moguća slabo će ko vjerovati u nju, rahat patnja.
Pa i onaj što mi je predavanja držao o ekonomiji i kako treba biti u privatnom sektoru uhljebio se i sad je neki klinac u gradskom vijeću , a pricao kako treba vise privatnih firmi.
Momak je mlađi od mene malo ima isto ime kao ja , zavrsio ekonomski fakultet, i ja da za takve uhljebe radim, za sad radim u dioničkom društvu, i koliko bude moglo moglo.
Od kud depresija u EU? :hm

Ti moraš nešto mijenjati kod sebe. :)
Vječito se nezadovoljan. U biti, ima x ljudi u goroj situaciji od tebe.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: PRERANO UGAŠENA MLADOST

Post by bosnjakinja » 03 Jun 2021, 22:42

insomnia wrote: 03 Jun 2021, 18:48 Nema ba veze depresija sa perspektivim. Kamaru ljudi koji boluju od teske depresije imaju sve u zivotu.
Siromasan nema kad biti depresivan,onaj koji ima sve nema vise cemu se nadati njega depra strefi

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: PRERANO UGAŠENA MLADOST

Post by Mutevelija » 03 Jun 2021, 22:44

Chloe wrote: 03 Jun 2021, 22:25
Mutevelija wrote: 03 Jun 2021, 18:44


Ma dzaba ti mijenjaj ponasanje kad je to kao vino, samo ga pij koliko zelis, ali na kraju ce te stici, tako i sa depresijom, mozes biti euforičan na momente i na momente možeš biti depresivan i low.
Bitno je samo svjestan toga da će otići i doći i proći će, ali sa anksioznosti je kao sa hladnim tušom isti osjećaj kažu budi kod čovjeka.
Ali važan je i faktor perspektiva, a perspektiva na Balkanu iako je moguća slabo će ko vjerovati u nju, rahat patnja.
Pa i onaj što mi je predavanja držao o ekonomiji i kako treba biti u privatnom sektoru uhljebio se i sad je neki klinac u gradskom vijeću , a pricao kako treba vise privatnih firmi.
Momak je mlađi od mene malo ima isto ime kao ja , zavrsio ekonomski fakultet, i ja da za takve uhljebe radim, za sad radim u dioničkom društvu, i koliko bude moglo moglo.
Od kud depresija u EU? :hm

Ti moraš nešto mijenjati kod sebe. :)
Vječito se nezadovoljan. U biti, ima x ljudi u goroj situaciji od tebe.
Opet me nisi razumila, kazem ti da je depresija nekontrolisana bolest, ona dolazi u glavi sama i negativne misli, nisam ja nezadovoljan sto zelim takav biti, nego jednostavno ne vidim nesto lijepo u zivotu (nekad vidim) a vecinom mi crno (karakteristika depresjje).
Imas euforiju normalan zivot i odjednom naglo negativne misli koje se pocnu nizati jedna za drugom kao neki lanac.
Tesko je to opisari nekome ko nije dozivio.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: PRERANO UGAŠENA MLADOST

Post by Mutevelija » 03 Jun 2021, 22:44

bosnjakinja wrote: 03 Jun 2021, 22:42
insomnia wrote: 03 Jun 2021, 18:48 Nema ba veze depresija sa perspektivim. Kamaru ljudi koji boluju od teske depresije imaju sve u zivotu.
Siromasan nema kad biti depresivan,onaj koji ima sve nema vise cemu se nadati njega depra strefi
Jest ti si psihijatar i strucna
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: PRERANO UGAŠENA MLADOST

Post by bosnjakinja » 03 Jun 2021, 22:46

Mutevelija wrote: 03 Jun 2021, 22:44
bosnjakinja wrote: 03 Jun 2021, 22:42

Siromasan nema kad biti depresivan,onaj koji ima sve nema vise cemu se nadati njega depra strefi
Jest ti si psihijatar i strucna
ma evo sto se niko u africi i bosni ne ubija,,svedska u top broj 1 :lupa sto su bogatije zemlje vise je depresije

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: PRERANO UGAŠENA MLADOST

Post by Mutevelija » 03 Jun 2021, 22:47

Necu vide komentarisati na ovu temu jer je vijest o ovoj curi a ne naucno istraživanje zasto ko.sebi oduzme.zivot ili zasto ima misli da oduzne ga
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: PRERANO UGAŠENA MLADOST

Post by bosnjakinja » 03 Jun 2021, 22:49

ok fer

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: PRERANO UGAŠENA MLADOST

Post by greeneyes » 03 Jun 2021, 22:49

Tuzno je ovo bgm
Samo sabura

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: PRERANO UGAŠENA MLADOST

Post by Mutevelija » 04 Jun 2021, 23:20




Image

Image
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42826
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14100 times
Been thanked: 12689 times
Status: Online

Re: PRERANO UGAŠENA MLADOST

Post by Masamune » 04 Jun 2021, 23:41

Bar kod nas je veliki problem što stariji ne razumiju mlade ljude, a često i ne žele. Koliko smo puta svi do sad čuli ono poznato "ma ti si mlad/mlada ma šta tebe boli/muči". Za starije ljude haman pa po defaultu ne možeš imati probleme ako se radi o mladoj osobi, a onda se ibrete kad se desi neka ovakva situacija. Tempo života je sve veći, a s time dolazi i više stresa i to pogađa sve generacije. Treba dobro otvoriti oči danas kad se mlade osobe požale na nešto, jer potcjenjivanje toga i ismijavanje (kao recimo u gornjem primjeru) može dovesti do bolnih posljedica.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

ODGAJAO SAM SINA 20 GODINA, A ONA DA GA UBIJE

Post by Mutevelija » 06 Jun 2021, 21:21

Otac UBIJENOG Dragana, kojeg je usmrtila SNAJA izneo DETALJE

Image

Kako se saznaje, maloletnica je nevenčanog supruga Dragana kuhinjskim nožem ubola u grudi

Maloletnica (16) iz naselja Milavac u selu Cvetanovci kod Ljiga, posle žestoke svađe, usmrtila je nožem svog nevenčanog supruga Dragana Stankovića (21). Po svemu sudeći razlog i okidač za ubistvo bili su obostrana ljubomora i njegova najava da će je ostaviti.

Policija ju je uhapsila, a nakon saslušanja kod sudije za maloletnike Višeg suda u Valjevu, maloletnici, koja je priznala zločin, određen je pritvor. S obzirom na to da se nalazi u trećem mesecu trudnoće, što je potvrdila i medicinska dokumentacija, odmah je prebačena u Specijalnu zatvorsku bolnicu u Beogradu.

Kako se saznaje, maloletnica je nevenčanog supruga Dragana kuhinjskim nožem ubola u grudi! Do zločina je došlo u četvrtak uveče u kući u kojoj su živeli, nedaleko od Stankovićevog roditeljskog doma, a mladić je od teških nanetih povreda preminuo tri sata kasnije u valjevskoj bolnici.

Po priči njegovog oca, mladi par se često svađao, ali te razmirice sve do kobne večeri nikada nisu prerasle u fizički obračun.

– Najpre su živeli su ovde kod nas, bilo je svađa između njih dvoje, ali nije bilo ništa opasno. Posvađaju se na pet minuta, a posle kao da se ništa nije dogodilo. Posle su se odvojili i preselili i bilo im je lepo. Nismo ni znali da je ubijen, samo smo čuli da su se svađali… Prvo mu je udarila šamar, pa onda uzela nož u ruke i vikala “sad ću da te ubodem nožem” – prepričava detalje drame koje je prethodila zločinu Predrag Stanković, otac ubijenog mladića.

– Odgajao sam sina 20 godina, a ona da mu oduzme život… Neka sad robija – rekao je on.

Draganova sestra Žaklina dodaje da su postali svesni da se nešto strašno dogodilo tek kada je na lice mesta stigla policija i Hitna pomoć. Njen brat je, kako kaže, u tim trenucima davao znake života, ali im je ipak tri sata kasnije javljeno da je od zadobijenog uboda sečivom u predelu srca preminuo.

Meštani Milavca su ispričali da su se Stanković i njegova maloletna supruga često svađali, te da se iz njihovog doma gotovo svakodnevno čula galama i vriska. Kako pretpostavljaju, motiv za razmirice bila je obostrana ljubomora, ali i to da je Dragan, kako su mogli da čuju, supruzi nagovestio da će je ostaviti iako je trudna.

U trenutku zločina u kući u kojoj su živeli zadesio se još jedan maloletnik, 17-godišnji žitelj ovog zaseoka u Cvetanovcima, nakon čijeg iskaza kao svedoka istražnim organima treba da budu jasnije sve okolnosti zločina.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests