Mito i korupcija

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Tamna strana privrede: Mito traže državni službenici, inspekcije, carinici, policija...

Post by amidza idriz » 03 Jun 2021, 22:33

HAVANA wrote: 03 Jun 2021, 22:26 Jebo drota, njemu marke ne dam. Pisi i vozdra. Ovo drugo je problem, pravna lica i maltretiranje, reket klasicni. A probaj da ne das kad se namerace, jebace ti znanje. To je utrenirano do maksimuma. Otezavanje poslovanja besmislicama i namjernom sporoscu... Dok ne platis.
E to je to.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Tamna strana privrede: Mito traže državni službenici, inspekcije, carinici, policija...

Post by amidza idriz » 03 Jun 2021, 22:35

Chloe wrote: 03 Jun 2021, 22:32
amidza idriz wrote: 03 Jun 2021, 22:23

Bas ces se nacekati da zavrsis neki posao jer ides redovnom procedurom.
Shvati da oni moraju taj lanac prekinuti a ne mi.

Dok ti budes cekala da regularno zavrsis njih devet je vec dalo mito i otislo preko reda a ti i ne znas.
Godinu i pol, ako ne i više, trajala je legalizacija objekta pored kuće, nbekakve ostave sa stanoom iznad.

Afera je poznata sa šefom urbanizma kod nas ( sa Fikretom je optužen) , koji ima svoju firmu arhitekture, njegova supruga je dočekivala na šalteru i primala zahtjeve, odmah upućuje na njihovog kuma geometra i ako nemaš plan u muževu firmu.

E pa nije išlo tako, nego kontra njih, otezali su ali su na kraju morali riješiti predmet. :cudi

Ne prihvatam da moram tako kako oni hoće. I ćaaoo.
Je li Mujic ziv?
Gdje je Mezildzic sada?
Sve je to garda iz Agrokomerca.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53841
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15204 times
Status: Offline

Re: Tamna strana privrede: Mito traže državni službenici, inspekcije, carinici, policija...

Post by HAVANA » 03 Jun 2021, 22:40

Chloe wrote: 03 Jun 2021, 22:32
amidza idriz wrote: 03 Jun 2021, 22:23

Bas ces se nacekati da zavrsis neki posao jer ides redovnom procedurom.
Shvati da oni moraju taj lanac prekinuti a ne mi.

Dok ti budes cekala da regularno zavrsis njih devet je vec dalo mito i otislo preko reda a ti i ne znas.
Godinu i pol, ako ne i više, trajala je legalizacija objekta pored kuće, nbekakve ostave sa stanoom iznad.

Afera je poznata sa šefom urbanizma kod nas ( sa Fikretom je optužen) , koji ima svoju firmu arhitekture, njegova supruga je dočekivala na šalteru i primala zahtjeve, odmah upućuje na njihovog kuma geometra i ako nemaš plan u muževu firmu.

E pa nije išlo tako, nego kontra njih, otezali su ali su na kraju morali riješiti predmet. :cudi

Ne prihvatam da moram tako kako oni hoće. I ćaaoo.
Samo nek mi zadrzi kamion na carinskom terminalu do sutra, ja i prevoznik smo u problemu. On jer fula slijedecu turu i utovar u sloveniji a ja jer sam u svadji sa njim i jer mi nece voziti, poskupice, nesta... A zna se kako glat ide... Obicna sitnica, da ne idem dalje...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3080 times
Status: Offline

Re: Tamna strana privrede: Mito traže državni službenici, inspekcije, carinici, policija...

Post by Chloe » 03 Jun 2021, 22:48

HAVANA wrote: 03 Jun 2021, 22:40
Chloe wrote: 03 Jun 2021, 22:32

Godinu i pol, ako ne i više, trajala je legalizacija objekta pored kuće, nbekakve ostave sa stanoom iznad.

Afera je poznata sa šefom urbanizma kod nas ( sa Fikretom je optužen) , koji ima svoju firmu arhitekture, njegova supruga je dočekivala na šalteru i primala zahtjeve, odmah upućuje na njihovog kuma geometra i ako nemaš plan u muževu firmu.

E pa nije išlo tako, nego kontra njih, otezali su ali su na kraju morali riješiti predmet. :cudi

Ne prihvatam da moram tako kako oni hoće. I ćaaoo.
Samo nek mi zadrzi kamion na carinskom terminalu do sutra, ja i prevoznik smo u problemu. On jer fula slijedecu turu i utovar u sloveniji a ja jer sam u svadji sa njim i jer mi nece voziti, poskupice, nesta... A zna se kako glat ide... Obicna sitnica, da ne idem dalje...
Znam sve. Imam GP pred nosom, znam kako funkcioniše, ali i kako je krenulo. Ljudi su sami tutali pare za odredjene stvari, dobro njima dobro carinicima, i iz godinu u godinu to je postao uhodana šema i podrazumjeva se da sad pare kapaju.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3080 times
Status: Offline

Re: Tamna strana privrede: Mito traže državni službenici, inspekcije, carinici, policija...

Post by Chloe » 03 Jun 2021, 22:53

amidza idriz wrote: 03 Jun 2021, 22:35
Chloe wrote: 03 Jun 2021, 22:32

Godinu i pol, ako ne i više, trajala je legalizacija objekta pored kuće, nbekakve ostave sa stanoom iznad.

Afera je poznata sa šefom urbanizma kod nas ( sa Fikretom je optužen) , koji ima svoju firmu arhitekture, njegova supruga je dočekivala na šalteru i primala zahtjeve, odmah upućuje na njihovog kuma geometra i ako nemaš plan u muževu firmu.

E pa nije išlo tako, nego kontra njih, otezali su ali su na kraju morali riješiti predmet. :cudi

Ne prihvatam da moram tako kako oni hoće. I ćaaoo.
Je li Mujic ziv?
Gdje je Mezildzic sada?
Sve je to garda iz Agrokomerca.
Mujić je bio savjetnik Fikretov ali nešto ga nema u zadnje vrijeme, možda se penzionisao a inačw je u Rijeci.
Nula od insana.

Mezildžić ima firmu. Zasukao rukave, pokrenuo proizvodnju začina, djeca uz njega, jedan dio posla vode oni, nešto on, radnici ga pravo poštuju. Lani je napravio novu poslovnu zgradu. Bio je na pravoj strani u ratu :chloe

Evo link i pogledaj, ovo je njegovo. :D

http://www.kolmix.ba/
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Tamna strana privrede: Mito traže državni službenici, inspekcije, carinici, policija...

Post by amidza idriz » 03 Jun 2021, 23:03

Bas mi je drag njegov uspjeh.

On nije Kladuscanin.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37862
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2937 times
Been thanked: 2277 times
Status: Offline

Re: Tamna strana privrede: Mito traže državni službenici, inspekcije, carinici, policija...

Post by Pasaga » 04 Jun 2021, 05:14

Chloe wrote: 03 Jun 2021, 22:53
amidza idriz wrote: 03 Jun 2021, 22:35

Je li Mujic ziv?
Gdje je Mezildzic sada?
Sve je to garda iz Agrokomerca.
Mujić je bio savjetnik Fikretov ali nešto ga nema u zadnje vrijeme, možda se penzionisao a inačw je u Rijeci.
Nula od insana.

Mezildžić ima firmu. Zasukao rukave, pokrenuo proizvodnju začina, djeca uz njega, jedan dio posla vode oni, nešto on, radnici ga pravo poštuju. Lani je napravio novu poslovnu zgradu. Bio je na pravoj strani u ratu :chloe

Evo link i pogledaj, ovo je njegovo. :D

http://www.kolmix.ba/
jebotito,BH nista ne bredira,zasticuje
ovi ovde haman svaki dan izbacuju poneki nas proizvod kao SVOJE
imal iko da to prati,reaguje...
sramota,i...kako ce izvozit to kao svoj proizvod ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Tamna strana privrede: Mito traže državni službenici, inspekcije, carinici, policija...

Post by Odraz » 04 Jun 2021, 05:47

Jaran moj dosao iz Norveske neku potvrdu da izvadi, kaze mu sluzbenik znas to ti je sporo, treba mjesec dana a ti si vjerovatno krace na odmoru, ako mi das stoju ja bih to pogurao da prije dobijes potvrdu.
Kaze jaran njemu - Ja imam para dovoljno da platim milju bez da trepnem da od tebe naprave invalida, a tebi necu dati marke, imas tri dana da zavrsis potvrdu. :kafa

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3080 times
Status: Offline

Re: Tamna strana privrede: Mito traže državni službenici, inspekcije, carinici, policija...

Post by Chloe » 04 Jun 2021, 12:53

Pasaga wrote: 04 Jun 2021, 05:14
Chloe wrote: 03 Jun 2021, 22:53

Mujić je bio savjetnik Fikretov ali nešto ga nema u zadnje vrijeme, možda se penzionisao a inačw je u Rijeci.
Nula od insana.

Mezildžić ima firmu. Zasukao rukave, pokrenuo proizvodnju začina, djeca uz njega, jedan dio posla vode oni, nešto on, radnici ga pravo poštuju. Lani je napravio novu poslovnu zgradu. Bio je na pravoj strani u ratu :chloe

Evo link i pogledaj, ovo je njegovo. :D

http://www.kolmix.ba/
jebotito,BH nista ne bredira,zasticuje
ovi ovde haman svaki dan izbacuju poneki nas proizvod kao SVOJE
imal iko da to prati,reaguje...
sramota,i...kako ce izvozit to kao svoj proizvod ....
Kako misliš naš proizvod pod svoj?
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Profesorice stomatološkog fakulteta pokušale prošvercovati implante u vrijednosti od 40.000 maraka

Post by Krokodil Behko » 17 Jun 2021, 09:31

Image


Profesorice Stomatološkog fakulteta u Sarajevu Lejla Kazazić i Selma Tosum Pošković pokušale su jutros po slijetanju aviona kojim su iz Istanbula doputovale na Međunarodni aerodrom Sarajevo da prokrijumčare 40 zubnih implantanata, kao i nekoliko skupocjenih iPhoea i tableta. Ovu informaciju za "Slobodnu Bosnu" je potvrdio Ratko Kovačević, portparol Uprave za indirektno oporezivanje BiH (UIO).

Informaciju o ovom događaju prvi je jutros objavio portal "Istraga.ba", a u njoj se navodi da je sa profesoricama Kazazić i Tosum Pošković bio i dekan Stomatološkog fakulteta u Sarajevu Muhamed Ajanović.


Izvor "Istrage" je kazao kako su carinski službenici na Aerodromu Sarajevo dobili dojavu da profesori Stomatološkog fakulteta kojima upravlja Ajanović često krijumčare zubne implantate i da su zbog toga jutros pretresene torbe sve troje profesora, a implatati su pronađeni kod profesorica Kazazić i Tosum Pošković:

"Informacija je tačna. Ovaj slučaj su radili službenici Sektora za sprečavanje krijumčarenja i prekršaje regionalnog centra Sarajevo UIO BiH", rekao nam je Kovačević, a u saopštenju UIO BiH se navodi:

“Ovlaštena službena lica Uprave za indirektno oporezivanje danas su izvršila pojačanu kontrolu putnika koji su stigli na Aerodrom Sarajevo letom iz Istanbula. Tom prilikom je izvršeno privremeno oduzimanje zubnih implantata i ostale robe ukupne vrijednosti oko 40.000 KM. Na osnovu anonimne prijave na otvorenu liniju UIO “Stop švercu” da će na današnjem letu iz Istanbula u Sarajevo pokušati da se prokrijumčare zubni implantanti, ovlašteni službenici UIO izvršili su detaljni pregled svih putnika i njihove prtljage. Tom prilikom je kod četiri lica pronađena roba koja nije bila prijavljena za uvozno carinjenje, već se pokušala prokrijumčariti u carinsko područje BiH. Radi se o zubnim implantatima i drugoj tehničkoj opremi, jednom iPad-u, jednom iPhone telefonu, kao i torbama i novčanicima. Predmetna roba privremeno je oduzeta od lica sa inicijalima T.P.S, K.L, Č.B i T.Č.A. Protiv lica kod kojih je pronađena navedena roba bit će pokrenuti zakonom predviđeni postupci.”


Image
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96424
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34380 times
Been thanked: 21117 times
Contact:
Status: Offline

Re: Profesorice stomatološkog fakulteta pokušale prošvercovati implante u vrijednosti od 40.000 maraka

Post by Rum » 17 Jun 2021, 10:06

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15186
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 973 times
Been thanked: 961 times
Status: Offline

Re: Profesorice stomatološkog fakulteta pokušale prošvercovati implante u vrijednosti od 40.000 maraka

Post by Tokmak » 17 Jun 2021, 10:23

Baš su zločeste. :jutarnja
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Profesorice stomatološkog fakulteta pokušale prošvercovati implante u vrijednosti od 40.000 maraka

Post by dadojović » 17 Jun 2021, 10:56

"Moja zubaka je vrlo zgodna devojka..."
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24895
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6964 times
Been thanked: 6606 times
Status: Offline

Re: Profesorice stomatološkog fakulteta pokušale prošvercovati implante u vrijednosti od 40.000 maraka

Post by Koraci_u_noci » 17 Jun 2021, 11:30

Subi dubi dubi, sad me bole zubi...
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55944
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1949 times
Been thanked: 5760 times
Status: Offline

Inspektori UIO BiH osumnjičeni za reketiranje građana: Ko odbije dati mito oduzima mu se roba!

Post by Duminjo » 04 Jul 2021, 23:42

Pojedini inspektori Uprave za indirektno oporezivanje BiH reketiraju trgovce, koristeći se uhodanim načinom rada − traže novac kako ne bi kontrolisali njihovo poslovanje. Onima koji odbiju dati mito, nezakonito oduzimaju robu.

Image


"Znaš li ti ko sam ja?”, prisjeća se prodavač polovnih kućanskih aparata Mersad Džafić pitanja Jelene Majstorović. Ona je u oktobru 2018. godine sa kolegom Radenkom Popovićem zvanim Pop ušla u Džafićevu radnju u Velikoj Kladuši i postavila mu pitanje prijetećim tonom, bacivši ispred njega značku inspektora Uprave za indirektno oporezivanje Bosne i Hercegovine (UIOBiH), piše CIN.

Iako su prošle dvije i po godine, Džafić se još živo sjeća njihovog susreta. „Ovo je moja šefica Jelena i nju moraš počastiti”, odgovorio je Popović na njegovo „ne znam”.

Dvočlani tim UIO-a je tog dana ušetao u radnju da od Džafića prijetnjama i pritiscima iznudi novac. Inspektoricin ton i zagledanje radnje u tišini su ga uznemirili. Poslovne knjige mu nisu bile uredne pa je prihvatio „igru“. Ponudio im je 300 KM, ali nisu prihvatili pa im je dao 500 KM. Inspektori su potom izvijestili Upravu da kod Džafića nisu našli krijumčarenu robu.

Iako će je direktor UIO-a Miro Džakula tek kasnije postaviti na čelo Grupe za sprečavanje krijumčarenja i prekršaja u Regionalnom centru u Banjaluci, Majstorović je za inspektore Grupe već bila „šefica”, piše Cin.

Jelena Majstorović, Radenko Popović, Stevo Savić i Vladimir Puzić su zbog boje svoje uniforme među trgovcima poznati kao „crnokošuljaši”, ali zloslutni nadimak krije i ozbiljnije razloge. Ova grupa ucjenjuje vlasnike trgovačkih radnji koji drže višak robe, nudeći njima „dogovor“, a trgovcima koji ne daju mito oduzimaju robu.

Državna agencija za istrage i zaštitu (SIPA) je utvrdila da su ovi inspektori najmanje deset puta tokom 2017. i 2018. godine koristili svoje pozicije i ucjenom tražili mito od trgovaca, a najmanje četiri puta su im nezakonito oduzeli nakit, vrijedan više od 200.000 maraka.

– Pritom su za sebe zadržavali dio oduzetog nakita te na prevaran način izdali više potvrda o privremenom oduzimanju nakita naznačenih na manje količine – navedeno je u SIPA-inom dokumentu, a vlasnici tvrde da nedostaje skoro polovina oduzetog nakita. SIPA slične slučajeve istražuje u: Bihaću, Cazinu, Bosanskoj Krupi, Velikoj Kladuši, Doboju, Banjaluci i Gradišci.

Vlasnici radnji su novinarima Centra za istraživačko novinarstvo (CIN) opisali neprofesionalan odnos inspektora UIO-a: pri ulasku u radnje su tražili da se ugasi videonadzor, pretresali su privatne prostorije bez naloga suda te izvrtali torbe i lične stvari, a robu koju pronađu su oduzimali, kršeći procedure, tvrde trgovci, a potvrđuje to i Izvještaj SIPA-e.

Ovi ljudi su preplašeni prijetnjama službenih lica pristajali na ultimatume i, ne znajući šta potpisuju, potpisivali potvrde o oduzimanju robe ili im davali mito kako bi oduzimanje izbjegli. Mersad Džafić je među onima koji su to morali učiniti nekoliko puta.



(Srpskainfo) /rtvbn

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Inspektori UIO BiH osumnjičeni za reketiranje građana: Ko odbije dati mito oduzima mu se roba!

Post by Melek » 04 Jul 2021, 23:57

Ko u stara, dobra vremena. Nije mi jasno što se FGR žali kad uveliko imaju emulaciju Jugoslavije u malom :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53841
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15204 times
Status: Offline

Re: Inspektori UIO BiH osumnjičeni za reketiranje građana: Ko odbije dati mito oduzima mu se roba!

Post by HAVANA » 05 Jul 2021, 00:02

Dobro jutro
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42792
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14076 times
Been thanked: 12675 times
Status: Offline

Re: Inspektori UIO BiH osumnjičeni za reketiranje građana: Ko odbije dati mito oduzima mu se roba!

Post by Masamune » 05 Jul 2021, 00:02

Mito je postao sastavni dio naše kulture.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55944
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1949 times
Been thanked: 5760 times
Status: Offline

Re: Inspektori UIO BiH osumnjičeni za reketiranje građana: Ko odbije dati mito oduzima mu se roba!

Post by Duminjo » 05 Jul 2021, 00:05

Cisto nako da se podsjetim.. Zanimljiv mi ovaj Video 🙈


User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Inspektori UIO BiH osumnjičeni za reketiranje građana: Ko odbije dati mito oduzima mu se roba!

Post by amidza idriz » 05 Jul 2021, 00:18

Ta je institucija odavno otudjena kao i mnoge druge cim su stranci odavde otisli.
Leglo stranackih pacova.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests