Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by insomnia » 21 Jun 2021, 06:36

Trudna
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by insomnia » 21 Jun 2021, 06:36

Tacno sam znao da joj je muz prijetio
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by Hurija » 21 Jun 2021, 06:41

Mnogo je upliva medija u ovaj slučaj istražni i sudski organi uopste se ne pridržavaju pravila Tajnosti informacija .🙂
Ostalo je cutanje.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80497
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7163 times
Been thanked: 11616 times
Status: Online

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by spacebound » 21 Jun 2021, 06:46

Uhapšen suprug Alise Mutap, tereti se da je prijetio smrću Murizu Memiću


Policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo identifikovali su, pronašli i uhapsili muškarca inicijala F. R. iz Sarajeva koji je osumnjičen da je prijetio smrću Murizu Memiću, ocu ubijenog Dženana.


Kako Klix.ba nezvanično saznaje uhapšen je Fahrudin Ramić, suprug Alise Ramić (djevojačko Mutap).

Alisa Ramić, nekadašnja djevojka Dženana Memića, je uhapšena prije nekoliko dana u Sarajevu, a u subotu joj je određen jednomjesečni pritvor zbog sumnje za krivično djelo organizovani kriminal odnosno pomoć počinitelju nakon počinjenja krivičnog djela, protuzakonito posredovanje i prikrivanje dokaza.

"Uhapšeni F.R. je večeras nakon hapšenja smješten u prostorije za zadržavanje osoba lišenih slobode MUP-a Kantona Sarajevo, te će nad istim tokom naredna 24 sata biti izvršena kriminalistička obrada", potvrdio je za Klix.ba Mirza Hadžiabdić, načelnik Odjeljenja za odnose s javnošću Uprave policije MUP-a KS.

O svemu je upoznat i dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo.

Muriz Memić je u danas (nedjelja) dobio prijetnje smrću, a porodica je slučaj odmah prijavila policiji.

"Nakon pet godina borbe i konačno prvih hapšenja, počele su i direktne prijetnje. Izgleda da gori pod nogama i da smo udarili gdje ih najviše boli. Prijetnja ubistvom Murizu Memiću od nama poznate osobe, a vezane za ovaj slučaj, upravo je prijavljena MUP-u KS. Pozvali su Muriza da odmah dođe u krim službu", navedeno je na Facebook stranici "Pravda za Dženana Memića".

Brzom intervencijom sarajevske policije porodici Memić je obećana policijska zaštita, a muškarac koji se tereti da je prijetio je uhapšen.



klix.ba
Exchan ❌️

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by Krokodil Behko » 21 Jun 2021, 09:57

Danas je širom BiH, upućeno najmanje 100.000 prijetnji smrću, u svađama u porodici, komšiluku, na poslu, unutar intimnih veza, itd.itd. Čak, ne znamo ni sastaviti rečenicu, kad se naljutimo, a da nekom ne kažemo "ima da te zakoljem". Ovo je glupost čitava.
online

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by Naseef Mushroom » 21 Jun 2021, 12:25

Suprug je pušten na slobodu. Nije bio taj koji je prijetio. Sad je na Memiću da danas objavi ime koje je obećao inače će zavrsiti kao Dragičević gdje će ga žaliti ali ga niko više neće uzeti za ozbilino.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5771 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by Duminjo » 21 Jun 2021, 12:49

Opet se skrece sa glavnog puta i bave se sporednim. Neki očigledno pokusavaju namjerno sve to razvuci na više strana i ne ide im loše..

Nije dobro. Pogotovo ako se sada podje pricati o ovim prijetnjama vise nego o samom slučaju

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15189
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 974 times
Been thanked: 961 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by Tokmak » 21 Jun 2021, 13:08

Ona se već udala za drugoga? :rol
pfrllllll...
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by Mutevelija » 21 Jun 2021, 14:15

Kako je to romanticno prijetio Memicu 😍😂
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by Hurija » 21 Jun 2021, 14:20

Krokodil Behko wrote: 21 Jun 2021, 09:57 Danas je širom BiH, upućeno najmanje 100.000 prijetnji smrću, u svađama u porodici, komšiluku, na poslu, unutar intimnih veza, itd.itd. Čak, ne znamo ni sastaviti rečenicu, kad se naljutimo, a da nekom ne kažemo "ima da te zakoljem". Ovo je glupost čitava.

Ozbiljna prijetnja ili Ugrožavanje sigurnosti ili Izazivanje osjećaja ugroženosti mora imati osnove ,jedan od njih je da je osumnjičeni u istom mjestu prebivališta.

Ima tu kod raznih caka ,recimo audio i video snimanje je ako je samovoljno neovlašteno .

Sve je to jako dobar poligon za angažovsnje Pravnih zastupnika i advokata ,ljudi od nečega moraju živjeti.


:D
Ostalo je cutanje.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Krokodil Behko » 22 Jun 2021, 07:37

Porodica Alise Mutap uputila javno pitanje: Murize Memiću, ko je ubio vašeg sina?! Zašto štitite ubicu?


Image

Porodica Mutap oglasila se saopćenjem u kojem iznose nove tvrdnje u slučaju Dženan Memić, jer kako kažu, "žele obavijestiti javnost da je Muriz Memić lažno prijavio Alisinog supruga zbog navodnih prijetnji".



- Da ne bismo čekali Muriza Memića narednih pet godina, kao što čekamo da nam konačno saopšti ime ubice njegovog sina, kojeg zna i s kojim se povremeno sretne, a možda ga i nahrani, kao što je hranio Seferoviće (prema njegovim navodima), mi kao porodica odlučili smo da saopćimo javnosti koga je on prijavio, stoji u saopćenju.



Kako kažu, Muriz Memić terorizira i njih i javnost "svojim senzacionalistickim najavama".



- Ja ću reći danas, možda ću sutra ili neću, nek' neko kaže ime, ja ću prezime. Murize Memiću, ko je ubio vašeg sina? Zar vas nije briga barem za ostale građane kad krijete i štitite ubicu? Zanemarit ćemo činjenicu da je to krivično djelo. Sve pohvale za brzu reakciju policije, nadamo se da će biti tako brzi i u budućnosti.



Podsjećamo, policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo identifikovali su, pronašli i uhapsili jučer Alisinog supruga Fahrudina Ramića iz Sarajeva, koji je osumnjičen da je prijetio smrću Murizu Memiću, ocu ubijenog Dženana.



Iz Tužilaštva KS objavili su saopćenje da je Ramić upravo pušten na slobodu.



(Oslobodjenje.ba, DEPO PORTAL/md)
online

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 22 Jun 2021, 09:56

Jbga, tako ispadne, jelte :cudi
Svi mi se morete obratit

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Krokodil Behko » 22 Jun 2021, 18:26

Porodica Alise Ramić (ranije Mutap), oglasila se saopćenjem za javnost nakon što su, kako navode u saopćenju, danas prvi put nakon hapšenja stupili u kontakt s njom.

Saopćenje Alisine porodice u nastavku prenosimo u cijelosti.

- Visokorizična trudnica (s dijagnosticiranom epilepsijom od ranog djetinjstva) u petom mjesecu trudnoće je izgubila 7 kg u proteklih šest dana. I jutros je dobila kontrakcije…

Hvala državnom tužiocu Ćazimu Hasanspahiću. Hvala Vam Ćazime, što ste odbili svaki naš zahtjev za ponovno vještačenje Alise pred međunarodnim vještacima.

Hvala državnom Tužilaštvu što živimo u državi u kojoj, ako se sjetiš ne ideš u zatvor, a ako se ne sjetiš, zatvor.



Hvala Vam i za tatu koji je u pritvoru već peti mjesec za djelo u kojem se tereti da je zajednom s Murizom Memićem nudio novac za vozilo za koje se sumnjalo da je učestvovalo u krivičnom djelu od dana 8.2.2016 god. Hvala Vam što je moj tata u zatvoru, a Muriz Memić na TV-u.

Hvala sudiji Suda BiH gospođi Tatjani Kosović na izricanju ove najstrožije mjere. Hvala Vam gđo Tatjana, prvo kao ženi, a onda kao sudiji.

Hvala Arijani, Murizu i ostalim “stijenama” koje prikrivaju tog ubicu/ubice i ne žele da kažu, a znaju. Izgleda da ste dobili što ste htjeli. Heroji nacije.

I na kraju, želimo zaista da zahvalimo svim ljudima koji su se javili sa svojim iskustvima, a koji su usljed nekog traumatičnog događaja, da li saobraćajne nesreće, udarca, pretprljenog straha, naročito traumatičnog događaja, dobili blokadu sjećanja na te iste događaje.

Srdačan pozdrav za heroje, sudije, kadije i stijene i njihove efendije – zaključuje se u saopćenju porodice Mutap, a koje je poslala Alisina sestra Berina, prenosi Hayat.
online

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80497
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7163 times
Been thanked: 11616 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by spacebound » 22 Jun 2021, 18:34

Mrs! Patetito jedna!
Exchan ❌️

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by Krokodil Behko » 25 Jun 2021, 09:02

Ja ne znam kako vi ništa ne primjetite. ovo je ofirluk s dna kace. Sad se nakon tužilaštva, policije, suda, Sebije i Bakira, odnosno, nakon SDA i federalne vlade, kao i nakon što je Saudijska Arabija namjerno proglasila hadždž, samo da se ne rasvijetli ovaj slučaj, upetljo se i Osmica sa OSA-om

Ko ne vidi da je ovaj na viberu s Tadićkom, očito ga lupila sunčanica

U nekim od svojih medijskih istupa Muriz je naveo da postoje moćnici, opasni tipovi koji zataškavaju istragu ubistva Dženana te prozvao Osmana Mehmedagića, direktora Sigurnosno-obavještajne agencije (OSA) te ga zamolio da se “ne petlja” u slučaj.


- Imam saznanja da on to radi i evo opet bih ga zamolio da se ne petlja. Ako nije htio pomoći od početka neka ne otežava. On je u toj službi da može uraditi šta hoće. On nas prisluškuje i doslovno može uraditi to, toliko je moćan. Do mene dolaze svakakve informacije, ali toliko su moćni da im ja još uvijek ne mogu ništa - naveo je
.


Evo, ja vama kažem, možda je momak i ubijen, al ovaj veze nema ko je to učinio
Iako je u javnosti često isticao da zna ko je ubio njegovog sina Dženana te da se i susretao s tom osobom, Muriz Memić je naglasio da mu je to uvijek najteže pitanje.


- Mnogi su me pitali zašto javno ne kažem o kome je riječ. Uvijek sam navodio da je to na sudu i tužilaštvu, da to ja ne trebam raditi. Međutim, evo sada kažem da ću izgleda na kraju ja to uraditi i otkriti ime ukoliko država to ne učini.
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7083 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by Julia-Klara » 25 Jun 2021, 09:15

Ja samo ne racunam te kalkulacije i rezonovanje.
Da sam sigurna u nesto, da znam ko je ubio moje dijete, na Mjesec bih se popela i vristala to ime.
Prstom bih svaki dan upirala i pljuvala kad naidje.

A ovo ne razumijem, sorry.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24898
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6971 times
Been thanked: 6608 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by Koraci_u_noci » 25 Jun 2021, 10:42

A objektivno gledano je bio fizicki napad koji je nazalost zavrsio smrcu pa se sad tretira kao ubistvo i prosto je nevjerovatno da je to toliko daleko otislo.
Da je momku na vrijeme ukazana pomoc, mozda bi se i oporavio, a ovako se i ne zna ko je odgovorniji za njegovu smrt
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by Taare » 25 Jun 2021, 14:16

Krokodil Behko wrote: 25 Jun 2021, 09:02 Evo, ja vama kažem, možda je momak i ubijen, al ovaj veze nema ko je to učinio
Na osnovu svih dosadašnjih dokaza, 99% sam ubijeđen da je muriz lično tj svojom rukom ubici svog sina oblačio onu majicu.

Ko god je pročitao presudu, doći će do ovog zaključka.
U istoj je pobrojan svaki detalj.
Između ostalog i to da su cigani pali na poligrafu i da je ljubina žena do u detalje ispričala kako je ljubo izašao iz auta i nekom šipkom udario dženana.
Imaš i priznanje tih cigana.
Ali onda, nakon konsultacija sa advokatima, cigani povlače priznanje.
Sad, budući da tužilac nije imao predmet kojim je udaren dženan, nije mogao nastaviti u tom smjeru.
onda su išli na saobraćajnu nesreću.
Advokati optuženih su jedva dočekali jer su znali da to neće proći i da će sud donijeti oslobađajuću presudu.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by Naseef Mushroom » 25 Jun 2021, 14:50

Julia-Klara wrote: 25 Jun 2021, 09:15 Ja samo ne racunam te kalkulacije i rezonovanje.
Da sam sigurna u nesto, da znam ko je ubio moje dijete, na Mjesec bih se popela i vristala to ime.
Prstom bih svaki dan upirala i pljuvala kad naidje.

A ovo ne razumijem, sorry.
Ovo je se upetljalo kao sa Dragičevićem. Davor se javlja Senadu u emisiju, veli da je u Austriji na tajnoj lokaciji jer se ne osjeća sigurno u BiH.
Pa ako si već u Austriji, uzmi polovan telefon, stani kod nekog lokala koji ima wi-fi "Senade jesmo li uživo? Ubica je ta osoba, doviđenja". i baci telefon u rijeku. Ionako te ganjaju jer kao znaš ko je i mogao bi propjevati.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42825
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14092 times
Been thanked: 12687 times
Status: Online

Re: U Sarajevu uhapšena Alisa Mutap, bivša djevojka ubijenog Dženana Memića

Post by Masamune » 25 Jun 2021, 14:58

Jos malo pa cete i Muriza poceti svrstavati medju narkomane kao sto je slucaj sa Senadom.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests