Clint Eastwood odao počast svojoj filmskoj karijeri: Prekasno je za mene

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96436
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34386 times
Been thanked: 21132 times
Contact:
Status: Offline

Clint Eastwood odao počast svojoj filmskoj karijeri: Prekasno je za mene

Post by Rum » 19 Jul 2021, 18:31

Image

LEGENDARNI glumac i redatelj Clint Eastwood objavio je na svom Twitter profilu znakovitu poruku.

"Mislim da je ostarjeti graciozno vrlo važan talent. Prekasno je za mene. Vrijeme leti", napisao je uz kolaž fotografija nekih od njegovih najistaknutijih uloga.

Iako još službeno nije potvrdio da se povlači iz filmskog svijeta, mnogi misle kako je ovom objavom 91-godišnji glumac zapravo najavio kraj svoje karijere.




Tvoj talent će vječno živjeti", "Bio si sjajan", "I dalje si jedan od najvećih", nizali su se komentari.

Glumac se proslavio ulogama kauboja u špageti-vesternima i "žestokih momaka", a kasnije se posvetio režiji. Na filmskoj sceni je više od 60 godina, a publika ga najbolje pamti kao Čovjeka bez imena u vesternima Sergija Leonea Za šaku dolara, Za dolar više i Dobar, loš, zao,

Oskara je osvojio za najbolju režiju i najbolji film Nepomirljivi 1993. te za Djevojku od milijun dolara 2005.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27122
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14193 times
Been thanked: 14529 times
Status: Offline

Re: Clint Eastwood odao počast svojoj filmskoj karijeri: Prekasno je za mene

Post by ironman » 19 Jul 2021, 18:32

Moj filmski otac i djed,inspiracija i neko u koga sam se ugledao citav zivot iako je Republikanac.
Senator filma i uz Zidanea moj zivuci idol.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80500
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7168 times
Been thanked: 11619 times
Status: Offline

Re: Clint Eastwood odao počast svojoj filmskoj karijeri: Prekasno je za mene

Post by spacebound » 19 Jul 2021, 18:34

:srce
Exchan ❌️

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Clint Eastwood odao počast svojoj filmskoj karijeri: Prekasno je za mene

Post by The 51st State » 19 Jul 2021, 18:35

Faca koja ne mora ni glumiti

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84424
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16592 times
Status: Offline

Re: Clint Eastwood odao počast svojoj filmskoj karijeri: Prekasno je za mene

Post by Fuddo » 19 Jul 2021, 18:36

Dobar je Klint,
Al vrsta u izumiranju, to su oni stari, zajebani, sto su sve ovo napravili. Ovi mladji ce sve razjebat.
Mada mu je bio vakat davnih dana da okaci kopacke o zid, ono kad se serbez isprico sa stolicom mu nije trebalo, al haj sad, godine, staS mu.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Clint Eastwood odao počast svojoj filmskoj karijeri: Prekasno je za mene

Post by dadojović » 19 Jul 2021, 18:55

Nepomirljivi, Mostovi, Leoneova trilogija.
Tu je svaki epitet nedostatan.
Najveći.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96436
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34386 times
Been thanked: 21132 times
Contact:
Status: Offline

Re: Clint Eastwood odao počast svojoj filmskoj karijeri: Prekasno je za mene

Post by Rum » 20 Sep 2021, 18:10

Žestok momak neobuzdane strasti: Zavodio žene, pravio decu gde je stigao, preživeo pad aviona!
Image

Iako je ovaj sjajan američki glumac i režiser osvojio četiri „Oskara“ kao režiser, javnosti je ipak najpoznatiji po svojim ulogama žestokih momaka i antijunaka još iz šezdesetih i sedamdesetih godina prošlog veka.

Image

Rođenje i rani period života

Istvud je rođen u San Francisku, Kalifornija, SAD, 31. maja 1930. godine. Majka mu je bila radnica u fabrici – Margareta Rut , a otac Klinton Istvud stariji metalski radnik, koji je se zbog potreba posla često selio. Istvud u sebi ima engleske, škotske, irske i holandske krvi.

Vaspitavan je i odgajan kao protestant, a kao mali dosta se selio i često menjao škole, da bi se u periodu njegovih tinejdžerskih godina, njegova porodica preselila u Piedmont, gde je on upisao i završio srednju tehničku školu, nakon čega je odmah dobio posao kao vatrogasac na benzinskoj pumpi. Sa dvadeset godina, odnosno 1950. godine, primljen je u Univerzitet u Sijetlu, međutim tada ga regrutuju u vojsku.
Image

U vojsci je dobio brojna odlikovanja i priznanja među kojima je i „Fort Ord“, a dok je se vraćao sa vikenda koji je proveo kod kuće, avion kojim je putovao srušio se u Tihi okean, severno od San Franciska. Uspeo je da izađe iz aviona koji tone, preplivao pet kilometara dok nije došao na sigurno, prošao je bez ozbiljnih povreda i zdravstvenih posledica.

1954. godine on dolazi u Holivud, gde potpisuje višegodišnji ugovor sa američkim lmskim studijom „Juniverzal, gde počinje da igra male uloge, od samo nekoliko minuta pojavljivanja na ekranu ili čak i manje i to u fmovima B produkcije. Nakon par filmova, njega otpuštaju, a kao razlog se navodi njegov izgled, odnosno prevelika adamova jabučica.

Nakon toga, 1959. godine, igrom slučaja Istvud se zatiče kod prijatelja u Los Anđeles, u studijo „CBS“, gde ga je uočio jedan od producenta i ponudio mu ulogu kauboja Raudija, u popularnoj seriji „Sirova koža, koja je imala čak sedam sezona.

Image

Glumačka karijera

Nakon svoje debitanske serije koja je u Americi postigla veliki uspeh, Klint ostvaruje i svoje prve velike filmske uloge, odnosnu ulogu kauboja u filmovima koje je snimao jedan za drugim, koji su postali poznati kao „dolarska trilogija“: „Za šaku dolara, „Za dolar više i „Dobar, loš, zao. Sva tri lma su odlično prošla postavši veliki hitovi, a najveći proboj je imao „Dobar, loš, zao“ koji je Klinta proslavio kao međunarodnu glumačku filmsku zvezdu.


Image

Baš u to vreme, on zapostavlja glumačku karijeru da bi se oprobao kao režiser, a početkom osamdesetih u četvrtom nastavku filma o prljavom Hariju, dobija glavnu ulogu i postaje jedna od vodećih filmskih zvezda osamdesetih godina. Dalji razvoj njegove glumačke karijere ide naizmenično sa njegovom rediteljskom karijerom.

Image

Nakon što je proveo nešto više od deset godina kao glumac, Istvud je želeo da se oproba i kao režiser, a zanimljvio je da je tokom svog života više priznanja dobio za režiju nego za glumu. Baveći se glumom, on je polako učio režiserski zanat, posebno obraćajući pažnju na akcione i kaubojske filmove.

Image

Zanimljivo je da su mnogi glumci pokušali da režiraju neke projekte, ali je činjenica da se jedino za Istvuda može reći da je prevazišao sam sebe i da je bolji u ovom poslu čak od nekih uglednijih režiserskih imena Holivuda. Poznat je po svom veštom režiranju, gde ima sposobnost da smanji vreme trajanja filma i da zadrži budžet lma pod kontrolom. Prvi film koji je režirao, bio je "Jeza u noći" 1971. godine. U svojoj karijeri Istvud je režirao više od trideset filmova, uključujući akcione, kaubojske, drame i ratne.

Četvorostruki oskarovac i dobitnik „Legije časti“

On je dobitnik i brojnik drugih nagrada, uključujući i nagradu „America now TV“ i “Kenedijevu nagradu “, a dobio je i počasnu titulu na Univerzitetu Južne Kalifornije. 1994. godine dobio je i nagradu za životno delo, a 2006. godine guverner Kalifornije Arnold Švajceneger i prva dama Marija Šriver uveli su Klinta u Kalifornijsku kuću slavnih, smeštenu u Kalifornijskom muzeju.

Image

Ovaj vanvremenski režiser dobio je i najviše francusko civilno odlikovanje, odnosno „Legiju časti“ koju mu je dodelo francuski predsednik Žak Širak 2007. godine, izjavivši da je Istvud “najbolje od Holivuda”, i nazivajući ga “izvandrednim ambasadorom američke kulture u svetu”.

Image

Privatni život holivudskog ženskaroša

Klint Istvud važi za jednog od najvećih ženskaroša u Holivudu, pa se tako ne zna tačan broj lepotica koje su prošle kroz njegov život. Prvi put on staje na ludi kamen sa svoje dvadeset i tri godine, a izabranica mu je bila Megi Džonson.

Zanimljivo je da su se venčali nakon samo šest meseci veze, a inače par je se upoznao “na slepo“. Nakon deset godina par se razvodi, a Klint dobija svoje prvo dete, devojčicu Kimber, 1964. godine iz jedne afere sa igračicom. Jako je interesantno da je postojanje prve kćerke Istvuda držano u tajnosti sve do 1989. godine kad je obelodanjeno javnosti. Nakon kratkog predaha u braku, on se miri sa Megi sa kojom dobija dvoje dece: Kajla, 1968. i Alison, 1972. godine. Megi 1978. godine podnosi zahtev za razvod, da bi se tek šest godina kasnjie par pravno i zvanično razveo.

Njegova veza sa glumicom Sondrom Lok počela je još 1975. godine, dok su snimali zajednički film, a interesantno je da je i ona tada bila u braku sa Gordonom Andersonom koji je bio homoseksualac. Veza Sondre i Klinta je dugi niz godina provlačena kroz medije, jer su oboje bili u braku, a Sondrin muž i Klint su se dugo sudili zbog imovinskih prava.

Dok je bio u vezi sa Sondrom, Istvud je dobio dvoje dece sa stujardesom Džeklin Rivers. Sina Skota, 1986. i ćerku Ketrin, 1988. godine.

1990. godine počinje da živi sa glumicom Frančeskom Fišer, koju je upoznao na snimanju lma „Ružičasti kadilak“, i sa kojom u avgustu 1993. godine dobija kćerku Frančesku. Ovo je prva veza koju Isvud završava na lep i prijateljski način 1995. godine.
Image


Nije mu dugo vremena trebalo da ponovo stane na ludi kamen, pa tako 1996. godine venčava se sa trideset i pet godna mlađom glumicom Dinom Ruiz, sa kojom je dobio još jednu kćerku Morgan, 1996. godine, a par se razveo 2013. godine. Dina je bila ta koja je podnela zahtev za razvod braka navodeći kao glavni razlog „nepremostive razlike“ i tražeći puno starateljstvo nad njihovom šesnaetogodišnjom ćerkom.

Image

Deset činjenica koje niste znali o Klint Istvudu

1. Klint je audol, poznat po svojoj velikoj ljubavi prema muzici, posebno prema džezu.

2. Zanimljivo je da je on fitnes fanatik i da nikada nije zapalio cigaru, osim kao glumac za potrebe snimanja filma
.


Image


3. Vlasnik je lanca hotela i restorana.

4. Strastveni je igrač golfa i poseduje svoj golf glub „Tehama“.

5. On je položio za pilota i ima svoj helihopter, pa kada je velika gužva u saobraćaju, on na svoje odredište ide helihopterom.

6. Osim toga što glumi i režira, on je i kompozitor muzike za filmove.

7. Bio je gradonačelnik grada Karmela 1986. godine, gde je dobio dvogodišnji mandat.

8. Odbio je da glumi Džejms Bonda, a takođe je odbio i ulogu Supermena.

9. Uspeo je čak da spasi jednoj osobi život, kada je na zabavi povodom golf turnira jedna osoba počela da se guši komadom sira, Klint je reagovao i spasio čoveku život.

10. Kanal „E!“ u sarandnji sa njegovom ženom Dinom je 2012. godine snimio rijaliti šou o Klintovom privatnom životu koji je imao deset epizoda, a zanimljivo je da je sam Istvud pojavio samo u tri epizode, a rijaliti šou je uglavnom pratio živote njegove žene i dece.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27122
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14193 times
Been thanked: 14529 times
Status: Offline

Re: Clint Eastwood odao počast svojoj filmskoj karijeri: Prekasno je za mene

Post by ironman » 20 Sep 2021, 18:14

:srce

I vjeran sebi..stav junaka koji stoji iza svake svoje odluke,dobre a i lose..svjestan da je cesto izvan zakona ali spreman da plati cijenu..
Image

I americki heroj ...koji pomaze slabijima i uvijek je na strani istih..ne prezajuci da stane izmedju sile i napadnutih..
Image

Meni je on filmski otac i djed..ono sto mi je Tolkien u knjizevnosti..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Clint Eastwood odao počast svojoj filmskoj karijeri: Prekasno je za mene

Post by greeneyes » 20 Sep 2021, 19:26

Koliko li je njemu sad zao umrijeti
Samo sabura

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27122
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14193 times
Been thanked: 14529 times
Status: Offline

Re: Clint Eastwood odao počast svojoj filmskoj karijeri: Prekasno je za mene

Post by ironman » 20 Sep 2021, 19:32

Nije njemu zao borovine vec je njemu zao ladovine :D.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
TAFKAP
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10000
Joined: 19 Sep 2019, 21:42
Has thanked: 1542 times
Been thanked: 2647 times
Status: Offline

Re: Clint Eastwood odao počast svojoj filmskoj karijeri: Prekasno je za mene

Post by TAFKAP » 20 Sep 2021, 19:43

:D.

Vidim snimio opet neki filmić, Cry Macho, izgleda kombinacija The Mule i Grand Torino.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27122
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14193 times
Been thanked: 14529 times
Status: Offline

Re: Clint Eastwood odao počast svojoj filmskoj karijeri: Prekasno je za mene

Post by ironman » 20 Sep 2021, 19:44

On kad bi snimio film o tome kako cijepa drva ja bi gledao... :oo
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Clint Eastwood odao počast svojoj filmskoj karijeri: Prekasno je za mene

Post by Maja » 20 Sep 2021, 23:46

TAFKAP wrote: 20 Sep 2021, 19:43 :D.

Vidim snimio opet neki filmić, Cry Macho, izgleda kombinacija The Mule i Grand Torino.
Bgm sad se bas osjeti koliko je star. Glas mu bas staracki. Imam osjecaj da jedva prica.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42829
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14103 times
Been thanked: 12690 times
Status: Offline

Re: Clint Eastwood odao počast svojoj filmskoj karijeri: Prekasno je za mene

Post by Masamune » 21 Sep 2021, 07:58

Legenda. Jedan od omiljenih glumaca
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96436
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34386 times
Been thanked: 21132 times
Contact:
Status: Offline

Re: Clint Eastwood odao počast svojoj filmskoj karijeri: Prekasno je za mene

Post by Rum » 03 Mar 2022, 17:38

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Clint Eastwood odao počast svojoj filmskoj karijeri: Prekasno je za mene

Post by Melek » 03 Mar 2022, 17:41

Nemere neg je :ok
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42829
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14103 times
Been thanked: 12690 times
Status: Offline

Re: Clint Eastwood odao počast svojoj filmskoj karijeri: Prekasno je za mene

Post by Masamune » 26 Nov 2023, 09:55

When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Clint Eastwood odao počast svojoj filmskoj karijeri: Prekasno je za mene

Post by Maja » 26 Nov 2023, 10:35

Vidi ga tu ko mjesavina Dine Merlina i Barbareza

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Clint Eastwood odao počast svojoj filmskoj karijeri: Prekasno je za mene

Post by Maja » 26 Nov 2023, 10:36

Poceo i on ko catic. Oprasta se pa se vraca. I catic ce sad boksati

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22606
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12976 times
Been thanked: 12626 times
Status: Offline

Re: Clint Eastwood odao počast svojoj filmskoj karijeri: Prekasno je za mene

Post by Dori » 26 Nov 2023, 13:45

Ali onaj jedan sin mu je isti on :srce
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

Post Reply

Return to “Filmovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests