Zakon o zabrani negiranja genocida i ostalih zločina u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Naseef Mushroom » 27 Jul 2021, 23:31

Ovo odbijanje saglasnosti za pomoć helikoptera samo potvrđuje da srpski odgovor na nametnuti zakon od strane Inzka nije ništa drugo nego "I don't give a fuck" stav koji se samo sastoji od tvrdoglavosti i inata bez ikakvog plana i najbolji dokaz da su ga popushili i to dobro, da uopšte nemaju adekvatan odgovor.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by bagra » 28 Jul 2021, 00:19

HAVANA wrote: 27 Jul 2021, 21:30 Pa jebo mu ja mater zar se mora konjina pitati i za ovakve stvari. Eki on ne da. Jebo ti pas mater, pali i poleti. Bune se, rokaj. Ovo stvarno ne ide vise ovako. Treba se pokrhat. j.... mu sestru debelu.
Image

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53999
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15262 times
Status: Online

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by HAVANA » 28 Jul 2021, 00:25

bagra wrote: 28 Jul 2021, 00:19
HAVANA wrote: 27 Jul 2021, 21:30 Pa jebo mu ja mater zar se mora konjina pitati i za ovakve stvari. Eki on ne da. Jebo ti pas mater, pali i poleti. Bune se, rokaj. Ovo stvarno ne ide vise ovako. Treba se pokrhat. j.... mu sestru debelu.
Image
De ti, ja ne umijem.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by bagra » 28 Jul 2021, 00:32

ma nece ti reko pomoc nerviranje
Konj ostaje Konj. stas sad jebatga
al zar nije komsic prezeo drzavne
uzde od Konja btw :hm

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120485
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7932 times
Status: Online

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Krokodil Behko » 28 Jul 2021, 08:45

Inzko potpopio adeze. Kako su samo ofirni, bar da hoće biti krkanski iskreni, ko Dodik.

Vi znate da su poslije moje odluke sve države dale podršku mojoj odluci, osim Rusije. Međutim, ja druge mogućnosti nisam vidio. Prvo, nalagala mi je savjest da to učinim. Drugo, mi smo deset godina čekali da dođe do domaćeg rješenja. Borjana Krišto je ovih dana rekla: 'Šteta što mi sami nismo imali mogućnost da riješimo taj problem.' Imali su mogućnost, ali baš je njena stranka glasala protiv kad su bili zakonski prijedlozi, a bilo ih je četiri ili pet. Taj zakon je i dio evropske stečevine tako da ja nisam nametnuo nešto sa Marsa, već je to dio Evrope od 2008. godine", poručio je Inzko.
online

User avatar
XoKli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1818
Joined: 18 Jun 2020, 17:29
Has thanked: 69 times
Been thanked: 214 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by XoKli » 28 Jul 2021, 08:49

insomnia wrote: 27 Jul 2021, 21:24 Image
Gdje je ona izjava kada neki iz Doboja poslije poplava govori "da nije Federacije ne bi smo imali jesti" tako nešto... Samo da metnem jednoj četnikuši koja hljeb zarađuje u Sarajevu.

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3117
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by CikCikCikPogodi » 28 Jul 2021, 09:05

XoKli wrote: 28 Jul 2021, 08:49
insomnia wrote: 27 Jul 2021, 21:24 Image
Gdje je ona izjava kada neki iz Doboja poslije poplava govori "da nije Federacije ne bi smo imali jesti" tako nešto... Samo da metnem jednoj četnikuši koja hljeb zarađuje u Sarajevu.
E jebo Dodika. Ali vidi ti države u kojoj treba amin od političara da se poslje pomoc za gasenje pozara.
Pored ovoga treba vise volonterski vatrogasnih jedinica. Neumu trebaju barem minimalno dvije profesionalne od tih jedna treba biti specijalizirana za sumske pozare.

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3117
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by CikCikCikPogodi » 28 Jul 2021, 09:28

Image

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Melek » 28 Jul 2021, 09:41

CikCikCikPogodi wrote: 28 Jul 2021, 09:28 Image
Šta je cilj kačenja ovoga na forumu ovdje?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Hurija » 28 Jul 2021, 09:45

Provokacije ili je mržnja usmjerena prema SDA i svemu sto je Bošnjačko.
Ostalo je cutanje.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Naseef Mushroom » 28 Jul 2021, 10:04

Ne znam jesam li ja preosjetljiv na tu temu ali zar se nije mogla izabrati druga fotografija za ovaj članak?
https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-bih-o ... /210728001
Meni je ovo jedan lukav i hinjski način anti-Bosanaca koji rade za Klix da mogu i dalje veličati ratne zločince.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81336
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10253 times
Been thanked: 7130 times
Status: Online

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Julia-Klara » 28 Jul 2021, 10:16

Zasto bi izabrali drugu sliku? Upravo ova i ovakva treba, da se pokaze u slici i rijeci sta je zabranjeno, a jos uvijek se desava.
Nece ovo prestati sve dok se ne poduzmu adekvatne prvane mjere.
Doneseni zakon se mora ispostovati prvo od drzave kako bi ga gradjani prihvatili ili ne.

Svako protivzakonito djelovanje se mora prikazati.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3117
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by CikCikCikPogodi » 28 Jul 2021, 10:32

Melek wrote: 28 Jul 2021, 09:41
CikCikCikPogodi wrote: 28 Jul 2021, 09:28 Image
Šta je cilj kačenja ovoga na forumu ovdje?
Klix.ba i njega zajedno zakon je trebao i prije ovog osamariti davno. Ja sam prijavljivao SIPA-i njega i portal zajedno, nista se ne dešava. I onda sam otkrio da ne procesuiraju ove, jer se portal ogradi, a njega ne mogu jer je navodno komplikovana procedura za otkrivanje podataka osobe.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81336
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10253 times
Been thanked: 7130 times
Status: Online

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Julia-Klara » 28 Jul 2021, 10:36

Ma nista nije komplikovano kad se hoce, ali se nema jos uvijek razvijena svijest o cyber-kriminalu, ni od strane policije, niti od samih gradjana.
Smijesno mi je koliko ljudi misle da su "nevidljivi" na internetu.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Naseef Mushroom » 28 Jul 2021, 10:36

CikCikCikPogodi wrote: 28 Jul 2021, 10:32
Melek wrote: 28 Jul 2021, 09:41

Šta je cilj kačenja ovoga na forumu ovdje?
Klix.ba i njega zajedno zakon je trebao i prije ovog osamariti davno. Ja sam prijavljivao SIPA-i njega i portal zajedno, nista se ne dešava. I onda sam otkrio da ne procesuiraju ove, jer se portal ogradi, a njega ne mogu jer je navodno komplikovana procedura za otkrivanje podataka osobe.
Treba se od danas početi prijavljivati.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Hurija » 28 Jul 2021, 10:40

Koja komplikovana procedura sve i jedan telekom operater moze da locira IMEI pocinioca i lica od kojeg koristi telefon recimo da utvrdi lokaciju na osnovu tzv.baznih stanica .

Ukratko saglasnost za dato izdaje nadležni tužioc a narednu izdaje Sudija za predhodni postupak .

Druge su to stvari u pitanju i svjesno se ide da se destabilizira država.
Last edited by Hurija on 28 Jul 2021, 10:43, edited 1 time in total.
Ostalo je cutanje.

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by arzuhal » 28 Jul 2021, 10:43

Republika Srpska i njene institucije su, zarad opstanka, počinile genocid. Šta je genocidnom entitetu nakav bojkotić, ajte molim vas...
uzmi Lysobact

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120485
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7932 times
Status: Online

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Krokodil Behko » 28 Jul 2021, 10:43

CikCikCikPogodi wrote: 28 Jul 2021, 10:32 a njega ne mogu jer je navodno komplikovana procedura za otkrivanje podataka osobe.

Naprotiv. Evo, ja mogu da ti vidim Ip. Ako ja mogu, mogu i moderatori klixovog portala.
Samo im narediti da predaju Ip. U dvije sekunde, doznat će ko mu je provajder i zatražiti podatke od provajdera. Proxy i VPN teže je uhvatiti, ali nije nemoguće. Već su kod nas hvatani likovi koji su svašta pisali na facebooku.

Et, kad Melek naiđe, nek ti on objasni dal je moguće, ali mislim da jeste.
online

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Hurija » 28 Jul 2021, 10:45

Krokodil Behko wrote: 28 Jul 2021, 10:43
CikCikCikPogodi wrote: 28 Jul 2021, 10:32 a njega ne mogu jer je navodno komplikovana procedura za otkrivanje podataka osobe.

Naprotiv. Evo, ja mogu da ti vidim Ip. Ako ja mogu, mogu i moderatori klixovog portala.
Samo im narediti da predaju Ip. U dvije sekunde, doznat će ko mu je provajder i zatražiti podatke od provajdera. Proxy i VPN teže je uhvatiti, ali nije nemoguće. Već su kod nas hvatani likovi koji su svašta pisali na facebooku.

Et, kad Melek naiđe, nek ti on objasni dal je moguće, ali mislim da jeste.

Bude li kakvih komplikacija ,pravno ćemo potkrijepiti sve to Behko .


:D
Ostalo je cutanje.

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3117
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by CikCikCikPogodi » 28 Jul 2021, 10:51

Krokodil Behko wrote: 28 Jul 2021, 10:43
CikCikCikPogodi wrote: 28 Jul 2021, 10:32 a njega ne mogu jer je navodno komplikovana procedura za otkrivanje podataka osobe.

Naprotiv. Evo, ja mogu da ti vidim Ip. Ako ja mogu, mogu i moderatori klixovog portala.
Samo im narediti da predaju Ip. U dvije sekunde, doznat će ko mu je provajder i zatražiti podatke od provajdera. Proxy i VPN teže je uhvatiti, ali nije nemoguće. Već su kod nas hvatani likovi koji su svašta pisali na facebooku.

Et, kad Melek naiđe, nek ti on objasni dal je moguće, ali mislim da jeste.
Upravu si. Ali mislim da su dali previse imuniteta Klixu od zakona. Nemoj da te zacudi da prebace komentare na comment providera poput Disqusa, sa kojim bi se zasigurno zastitili od tuzbi, jer je provider odgovoran za osobe.
Ovdje su ja mislim najveći problem tuzioci koji su umisle da su glavni serifi pa mogu tumačiti zakone po svojoj volji.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: baton, bosnjakinja, fruit, spacebound and 39 guests