Zakon o zabrani negiranja genocida i ostalih zločina u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120364
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7874 times
Status: Online

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Krokodil Behko » 28 Jul 2021, 10:54

CikCikCikPogodi wrote: 28 Jul 2021, 10:51
Krokodil Behko wrote: 28 Jul 2021, 10:43


Naprotiv. Evo, ja mogu da ti vidim Ip. Ako ja mogu, mogu i moderatori klixovog portala.
Samo im narediti da predaju Ip. U dvije sekunde, doznat će ko mu je provajder i zatražiti podatke od provajdera. Proxy i VPN teže je uhvatiti, ali nije nemoguće. Već su kod nas hvatani likovi koji su svašta pisali na facebooku.

Et, kad Melek naiđe, nek ti on objasni dal je moguće, ali mislim da jeste.
Upravu si. Ali mislim da su dali previse imuniteta Klixu od zakona. Nemoj da te zacudi da prebace komentare na comment providera poput Disqusa, sa kojim bi se zasigurno zastitili od tuzbi, jer je provider odgovoran za osobe.
Ovdje su ja mislim najveći problem tuzioci koji su umisle da su glavni serifi pa mogu tumačiti zakone po svojoj volji.

Da imaju imalo obraza, uveli bi da se može komentarisati, samo preko facebooka. Tad nema skrivanja, jer facebook ima alate, da pronađe svakog svog korisnika. To je uradio Index, ima pet godina, ako ne i više i ništa im ne fali. Čak je i ofirni Avaz to uradio. Klix je jedini veliki portal, zapadno od Drine, na kojem piše ko hoće i kako hoće.
online

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2925 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Naseef Mushroom » 28 Jul 2021, 11:18

Julia-Klara wrote: 28 Jul 2021, 10:16 Zasto bi izabrali drugu sliku? Upravo ova i ovakva treba, da se pokaze u slici i rijeci sta je zabranjeno, a jos uvijek se desava.
Nece ovo prestati sve dok se ne poduzmu adekvatne prvane mjere.
Doneseni zakon se mora ispostovati prvo od drzave kako bi ga gradjani prihvatili ili ne.

Svako protivzakonito djelovanje se mora prikazati.
Ma meni više ovo liči na taktiku kao kada bi te neko ovdje na forumu vrijeđao i moderatori napišu da ko god nastavi da te vrijeđa da će biti banovan pa onda ti forumaši te ne vrijeđaju već postavljaju stare citate gdje ti je neko nešto ružno rekao. Ne vrijedaju te više ali je isti efekat.

Možda da je neki drugi portal u pitanju ali pošto se radi o portalu braće Šimića koji je izgradio egzistenciju govorom mržnje siguran sam da je i u njih od danas nastalo kmečanje pa pokušavaju još naći koju rupu u zakonu.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by CikCikCikPogodi » 28 Jul 2021, 11:32

Naseef Mushroom wrote: 28 Jul 2021, 11:18
Julia-Klara wrote: 28 Jul 2021, 10:16 Zasto bi izabrali drugu sliku? Upravo ova i ovakva treba, da se pokaze u slici i rijeci sta je zabranjeno, a jos uvijek se desava.
Nece ovo prestati sve dok se ne poduzmu adekvatne prvane mjere.
Doneseni zakon se mora ispostovati prvo od drzave kako bi ga gradjani prihvatili ili ne.

Svako protivzakonito djelovanje se mora prikazati.
Ma meni više ovo liči na taktiku kao kada bi te neko ovdje na forumu vrijeđao i moderatori napišu da ko god nastavi da te vrijeđa da će biti banovan pa onda ti forumaši te ne vrijeđaju već postavljaju stare citate gdje ti je neko nešto ružno rekao. Ne vrijedaju te više ali je isti efekat.

Možda da je neki drugi portal u pitanju ali pošto se radi o portalu braće Šimića koji je izgradio egzistenciju govorom mržnje siguran sam da je i u njih od danas nastalo kmečanje pa pokušavaju još naći koju rupu u zakonu.
Na Klixovom forumu, bivšeg administratora nece banovatu sta god pljune iz usta i provociranje. Dobije upozorenje, ali to samo da ne bude ofirno. Bas mi je bilo drago sto su me trajno banovali. Ne mozes drugačiju pogled na nešto imati na tom forumu, nego samo par ljudi na popularnim temama su pustili korijene i diktiraju sta njima odgovora.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42738
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14054 times
Been thanked: 12644 times
Status: Online

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Masamune » 28 Jul 2021, 12:16

Nije tačno. Chmoljo je već 2-3 puta bio banovan nakon što je kormilo prepustio Bobiju. To svakako nije tema.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42738
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14054 times
Been thanked: 12644 times
Status: Online

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Masamune » 28 Jul 2021, 12:28

Nešto kontam... ako neko iz Srbije negira genocid itd. i dođe na granicu BiH smiju li ga naši uhapsiti ako znaju da je to javno radio? Preptostavljam da je glupo pitanje... nije mi se dalo da ulazim u dubinu.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55931
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1945 times
Been thanked: 5754 times
Status: Online

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Duminjo » 28 Jul 2021, 12:32

Naseef Mushroom wrote: 27 Jul 2021, 19:23
Duminjo wrote: 27 Jul 2021, 16:30

Image


:ha
Što volim što je izlevatio opoziciju i popišao ih sve redom.
Još neko koga je iskoristio kao kurton samo jadnici to nisu skontali
IZBORNI ZAKON NA ČEKANJU

Dodik ne mari za Čovića: Ciljevi HDZ-a ugroženi jer stranke iz RS-a bojkotuju bh. institucije
Šta veli onaj plačko mladi velikohrvat Marijan Knezovoć kada je ljuto komentarisao izbor Komšića za člana predsjedništva
"Ne treba nam hrvatski član jer mi imamo Dodika koji će se brinuti za nas" :D.
Eno danas nova vijest. Mile predlaze opoziciji da svi skupa budu vlast :D.

Neki se premisljaju, neki šute, neki bi malo vremena da razmisle. Preveslace ih svegami :valja


Tipujem da je Nenad Nesic dodikov igrac, ubacen u opoziciju

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2925 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Naseef Mushroom » 28 Jul 2021, 12:45

Duminjo wrote: 28 Jul 2021, 12:32
Naseef Mushroom wrote: 27 Jul 2021, 19:23
Što volim što je izlevatio opoziciju i popišao ih sve redom.
Još neko koga je iskoristio kao kurton samo jadnici to nisu skontali



Šta veli onaj plačko mladi velikohrvat Marijan Knezovoć kada je ljuto komentarisao izbor Komšića za člana predsjedništva
"Ne treba nam hrvatski član jer mi imamo Dodika koji će se brinuti za nas" :D.
Eno danas nova vijest. Mile predlaze opoziciji da svi skupa budu vlast :D.

Neki se premisljaju, neki šute, neki bi malo vremena da razmisle. Preveslace ih svegami :valja


Tipujem da je Nenad Nesic dodikov igrac, ubacen u opoziciju
:D.
Evo gledam vijesti, danasnja izjava Šarovića.
Kaže da je opoziicja svjesna da bi ih Dodik mogao izraditi kao npr. sastajanje sa Schmidtom jer ih je i prije izradio ali da su odbili se udruže sa Dodikom bilo bi da su izdajnici srpskog naroda. Znaci Dodik ih zayebaje i dovodi ih u najgore pozicije gdje nema izlaza.
Opozicija jesu možda četnici iz uvjerenja ali to ne znači automatski da moraju biti glupi, Šeselj nor. nije glup ali ovi su glupi ko ona stvar.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81167
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10177 times
Been thanked: 7024 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Julia-Klara » 28 Jul 2021, 13:30

najzalosnije (ili jadnije) je sto Dodik radi samo za svoju guzicu, a oni ga prate.
Nije njemu stalo do srpskog naroda ni zehru
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55931
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1945 times
Been thanked: 5754 times
Status: Online

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Duminjo » 28 Jul 2021, 13:35

Naseef Mushroom wrote: 28 Jul 2021, 12:45
Duminjo wrote: 28 Jul 2021, 12:32

Eno danas nova vijest. Mile predlaze opoziciji da svi skupa budu vlast :D.

Neki se premisljaju, neki šute, neki bi malo vremena da razmisle. Preveslace ih svegami :valja


Tipujem da je Nenad Nesic dodikov igrac, ubacen u opoziciju
:D.
Evo gledam vijesti, danasnja izjava Šarovića.
Kaže da je opoziicja svjesna da bi ih Dodik mogao izraditi kao npr. sastajanje sa Schmidtom jer ih je i prije izradio ali da su odbili se udruže sa Dodikom bilo bi da su izdajnici srpskog naroda. Znaci Dodik ih zayebaje i dovodi ih u najgore pozicije gdje nema izlaza.
Opozicija jesu možda četnici iz uvjerenja ali to ne znači automatski da moraju biti glupi, Šeselj nor. nije glup ali ovi su glupi ko ona stvar.
-Zamjenik ministra bezbjednosti BiH Nedeljko Jović i direktor SIPA -e Darko Ćulum juče su prisustovali događaju u oragnizaciji Ministarstva bezbjednosti BiH u Zvorniku čime su srpski predstavnici prekršili dogovor o neučestovanju u radu institucija BiH – istakao je Miladin Stanić, šef Кluba poslanika SDS.

:valja

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Venera » 28 Jul 2021, 14:34

insomnia wrote: 27 Jul 2021, 21:24 Image
Kakve veze ima Dodik
:D. :lupa

BiH ima trenutno samo dva helića u letnom stanju! Oba su locirana u Rajlovcu.

A evo i tekst, da malo bolje razumijete:


U sastavu OS BiH na papiru su 4 helikoptera Mi-8MTV-1, 8 Mi-8, 13 UH-1H i 13 Gazela (sedam borbenih Gama i 6 u osnovnoj nenaoružanoj varijanti). Prema podacima iz izveštaja o radu Ministarstva odbrane BiH u prošloj godini operativnost helikoptera bila je samo 15,79%. Tehnika je podeljena između dve jedinice – 1. skvadrona iz Banja Luke i 2. skvadrona iz Rajlovca.


Obzirom da su svi helikopteri prestareli (UH-1H stariji su od 50 godina) održavanje je težak zadatak. Otvoreno pitanje je remont dela tehnike koja je sada u naoružanju. Projekat je pokrenut još decembra 2013. godine kada je Veće ministara BiH odobrilo radove na 4 helikoptera za 7,48 miliona KM.


Od tada pokušalo se nekoliko puta sa ugovaranjem remonta što se pretvorilo noćnu moru jer su tenderi poništavani zbog žalbi učesnika. Zatim, broj helikoptera određenih za remont smanjen je na samo dva jedan Mi-8 iz 1. skvadrona i jedan Mi-8MTV-1 iz 2. skvadrona.


U poslednjem pokušaju da se posao ugovori 2017. prihvaćena je ponuda litvanske firme UAB Helisota. Na žalbu firme Ruski helikopteri posao nabavke je poništen početkom ove godine i sada je rok za ugovaranje produžen do 2020. godine.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by insomnia » 28 Jul 2021, 14:39

Venera wrote: 28 Jul 2021, 14:34
insomnia wrote: 27 Jul 2021, 21:24 Image
Kakve veze ima Dodik
:D. :lupa

BiH ima trenutno samo dva helića u letnom stanju! Oba su locirana u Rajlovcu.

A evo i tekst, da malo bolje razumijete:


U sastavu OS BiH na papiru su 4 helikoptera Mi-8MTV-1, 8 Mi-8, 13 UH-1H i 13 Gazela (sedam borbenih Gama i 6 u osnovnoj nenaoružanoj varijanti). Prema podacima iz izveštaja o radu Ministarstva odbrane BiH u prošloj godini operativnost helikoptera bila je samo 15,79%. Tehnika je podeljena između dve jedinice – 1. skvadrona iz Banja Luke i 2. skvadrona iz Rajlovca.


Obzirom da su svi helikopteri prestareli (UH-1H stariji su od 50 godina) održavanje je težak zadatak. Otvoreno pitanje je remont dela tehnike koja je sada u naoružanju. Projekat je pokrenut još decembra 2013. godine kada je Veće ministara BiH odobrilo radove na 4 helikoptera za 7,48 miliona KM.


Od tada pokušalo se nekoliko puta sa ugovaranjem remonta što se pretvorilo noćnu moru jer su tenderi poništavani zbog žalbi učesnika. Zatim, broj helikoptera određenih za remont smanjen je na samo dva jedan Mi-8 iz 1. skvadrona i jedan Mi-8MTV-1 iz 2. skvadrona.


U poslednjem pokušaju da se posao ugovori 2017. prihvaćena je ponuda litvanske firme UAB Helisota. Na žalbu firme Ruski helikopteri posao nabavke je poništen početkom ove godine i sada je rok za ugovaranje produžen do 2020. godine.
Treba saglasnost predsjednistva jadna
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by MorningStar » 28 Jul 2021, 14:50

Kac'e rat jel pocelo :ćitire , bas sam se pitao sta ce se zakuhati "mi,oni,nama,njima,lopata,motka" pred izbore sasvim slucajno.Tamam sad da ne sekiram se za mogucnost da netko drugi uzme na izborima osim snsd,sda i adezea.

Valjda ce biti jeftino devastiranih nekretnina ako se posopate :ooo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120364
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7874 times
Status: Online

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Krokodil Behko » 28 Jul 2021, 14:51

Naseef Mushroom wrote: 28 Jul 2021, 12:45
Duminjo wrote: 28 Jul 2021, 12:32

Eno danas nova vijest. Mile predlaze opoziciji da svi skupa budu vlast :D.

Neki se premisljaju, neki šute, neki bi malo vremena da razmisle. Preveslace ih svegami :valja


Tipujem da je Nenad Nesic dodikov igrac, ubacen u opoziciju
:D.
Evo gledam vijesti, danasnja izjava Šarovića.
Kaže da je opoziicja svjesna da bi ih Dodik mogao izraditi kao npr. sastajanje sa Schmidtom jer ih je i prije izradio ali da su odbili se udruže sa Dodikom bilo bi da su izdajnici srpskog naroda. Znaci Dodik ih zayebaje i dovodi ih u najgore pozicije gdje nema izlaza.
Opozicija jesu možda četnici iz uvjerenja ali to ne znači automatski da moraju biti glupi, Šeselj nor. nije glup ali ovi su glupi ko ona stvar.

Ali oni nemaju drugu tradiciju, osim ove. Još od Karađorđa, uvijek se ističe da svi moraju biti jedinstveni i po svaku cijenu. Jedan narod-jedna partija- jedan vođa. Problem je to što mi ne govorimo o savremenoj političkoj naciji, nego o plemenu.

Ima tu za elaborirati mnogo, a lakše bi iblo da pratiš šta govore i pišu Latinka i njena ekipa.
online

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Venera » 28 Jul 2021, 14:56

insomnia wrote: 28 Jul 2021, 14:39
Venera wrote: 28 Jul 2021, 14:34

Kakve veze ima Dodik
:D. :lupa

BiH ima trenutno samo dva helića u letnom stanju! Oba su locirana u Rajlovcu.

A evo i tekst, da malo bolje razumijete:


U sastavu OS BiH na papiru su 4 helikoptera Mi-8MTV-1, 8 Mi-8, 13 UH-1H i 13 Gazela (sedam borbenih Gama i 6 u osnovnoj nenaoružanoj varijanti). Prema podacima iz izveštaja o radu Ministarstva odbrane BiH u prošloj godini operativnost helikoptera bila je samo 15,79%. Tehnika je podeljena između dve jedinice – 1. skvadrona iz Banja Luke i 2. skvadrona iz Rajlovca.


Obzirom da su svi helikopteri prestareli (UH-1H stariji su od 50 godina) održavanje je težak zadatak. Otvoreno pitanje je remont dela tehnike koja je sada u naoružanju. Projekat je pokrenut još decembra 2013. godine kada je Veće ministara BiH odobrilo radove na 4 helikoptera za 7,48 miliona KM.


Od tada pokušalo se nekoliko puta sa ugovaranjem remonta što se pretvorilo noćnu moru jer su tenderi poništavani zbog žalbi učesnika. Zatim, broj helikoptera određenih za remont smanjen je na samo dva jedan Mi-8 iz 1. skvadrona i jedan Mi-8MTV-1 iz 2. skvadrona.


U poslednjem pokušaju da se posao ugovori 2017. prihvaćena je ponuda litvanske firme UAB Helisota. Na žalbu firme Ruski helikopteri posao nabavke je poništen početkom ove godine i sada je rok za ugovaranje produžen do 2020. godine.
Treba saglasnost predsjednistva jadna
Dodik zloupotrbljava svakako lošu proceduru spašavanja, realno, problem je postavka države!

https://www.slobodnaevropa.org/a/do-une ... 06044.html

Kada nekoga u Bosni i Hercegovini zadesi nesreća, devet je koraka koje treba preći od poziva za pomoć do njenog konačnog stizanja, kako je izračunao Radio Slobodna Evropa (RSE). To je posljedica složene administrativne strukture koja se lomi kroz nivoe lokalne, kantonale, entitetske i državne vlasti.

Zdenko Marić, iz Saveza gorske službe spašavanja BiH, kaže da je bh. vojska na raspolaganju gorskim službama spašavanja, ali da "najveću kočnicu predstavljaju procedure".

„U sve se uvukla politika, pa i u ovo. Dugo traje procedura, dok dođe do Predsjedništva, pa dok oni potpišu, to nam je do sada najveći problem bio“, navodi Marić...
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120364
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7874 times
Status: Online

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Krokodil Behko » 28 Jul 2021, 15:03

I pazite šta govorite, Dodik ponovo pootvarao Batkoviće, brčanske luke, Omarsku, Keraterm, Manjaču, Sušicu, Kulu itd, itd.. Sve s ciljem da dokaže negenocidnost goloruke nejači i njenu ljubav prema istini


Lideri parlamentarnih stranaka u Republici Srpskoj dogovorili su na sastanku u Banjoj Luci dopunu Krivičnog zakonika RS-a koji je odgovor na Inzkovo nametanje odluke o zabrani negiranja genocida, navodi ATV.

Sadržaj je sljedeći:

1 - Ko javno izloži poruzi, preziru ili grubom omalovažavanju Republiku Srpsku, njenu zastavu, grb, amblem ili himnu, kazniće se kaznom zatvora do tri godine.

2 - Ako je djelo iz stava 1. ovog člana izvršeno na način da se Republika Srpska označi kao agresorska ili genocidna tvorevina ili njeni narodi agresorskim ili genocidnim, učinilac će se kazniti kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.



3 - Ako je djelo iz stava 2. ovog člana izvršilo službeno ili odgovorno lice ili lice u institucijama vlasti ili organu koji se finansira iz javnog budžeta, kazniće se kaznom zatvora od dvije do deset godina.

4 - Ako su djela iz st. 1. do 3. ovog člana izvršena u namjeri promjene ustavnog uređenja Republike Srpske, njene teritorijalne cjelovitosti ili nezavisnosti, učinilac će se kazniti kaznom zatvora od tri do petnaest godina.

Ovaj zakon stupa na snagu narednog dana od dana objavljivanja u "Službenom glasniku Republike Srpske".

Ustavni osnov za donošenje ovog zakona sadržan je u članu 10. Ustava Republike Srpske, prema kojem su građani Republike Srpske ravnopravni u slobodama, pravima i družnostima, jednaki pred zakonom i uživaju istu pravnu zaštitu ljudskih prava i sloboda."
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120364
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7874 times
Status: Online

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Krokodil Behko » 28 Jul 2021, 15:07

Tužilaštvo BiH već formiralo nekoliko predmeta, o negiranju genocida. Mrda se, mrda.
Nije Tadićka slučajno odletila s funkcije, baš u ovom trenutku.
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81167
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10177 times
Been thanked: 7024 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Julia-Klara » 28 Jul 2021, 15:26

bitno je da je helikoter uvijek spreman i odobren za Cecu :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81167
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10177 times
Been thanked: 7024 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Julia-Klara » 28 Jul 2021, 15:28

Krokodil Behko wrote: 28 Jul 2021, 15:03 I pazite šta govorite, Dodik ponovo pootvarao Batkoviće, brčanske luke, Omarsku, Keraterm, Manjaču, Sušicu, Kulu itd, itd.. Sve s ciljem da dokaže negenocidnost goloruke nejači i njenu ljubav prema istini


Lideri parlamentarnih stranaka u Republici Srpskoj dogovorili su na sastanku u Banjoj Luci dopunu Krivičnog zakonika RS-a koji je odgovor na Inzkovo nametanje odluke o zabrani negiranja genocida, navodi ATV.

Sadržaj je sljedeći:

1 - Ko javno izloži poruzi, preziru ili grubom omalovažavanju Republiku Srpsku, njenu zastavu, grb, amblem ili himnu, kazniće se kaznom zatvora do tri godine.

2 - Ako je djelo iz stava 1. ovog člana izvršeno na način da se Republika Srpska označi kao agresorska ili genocidna tvorevina ili njeni narodi agresorskim ili genocidnim, učinilac će se kazniti kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.



3 - Ako je djelo iz stava 2. ovog člana izvršilo službeno ili odgovorno lice ili lice u institucijama vlasti ili organu koji se finansira iz javnog budžeta, kazniće se kaznom zatvora od dvije do deset godina.

4 - Ako su djela iz st. 1. do 3. ovog člana izvršena u namjeri promjene ustavnog uređenja Republike Srpske, njene teritorijalne cjelovitosti ili nezavisnosti, učinilac će se kazniti kaznom zatvora od tri do petnaest godina.

Ovaj zakon stupa na snagu narednog dana od dana objavljivanja u "Službenom glasniku Republike Srpske".

Ustavni osnov za donošenje ovog zakona sadržan je u članu 10. Ustava Republike Srpske, prema kojem su građani Republike Srpske ravnopravni u slobodama, pravima i družnostima, jednaki pred zakonom i uživaju istu pravnu zaštitu ljudskih prava i sloboda."
Ne mora li Zakon RS postovati Zakon BiH pa tek onda imati svoje stavke?
Ovakvom politikom se daje mogucnost da svako selo ima svoj ustav i donosi zakone :rol
Vrijeme je da se ovo mijenja, sve dzuture
:bih
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by arzuhal » 28 Jul 2021, 15:33

Čuj svako selo može imati ustav, zakone... Pa moj zaseok ima Štatut usvojen 1876. godine u našoj Čitaoni, kada je pranđed Ramiza Pajsera bio muhtar.
uzmi Lysobact

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81167
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10177 times
Been thanked: 7024 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Julia-Klara » 28 Jul 2021, 15:35

arzuhal wrote: 28 Jul 2021, 15:33 Čuj svako selo može imati ustav, zakone... Pa moj zaseok ima Štatut usvojen 1876. godine u našoj Čitaoni, kada je pranđed Ramiza Pajsera bio muhtar.
Moracu pregledat ima li kakijeh papira u mjesnoj, morebit da i mi imamo nesto a ja ne znam :sok kukuuuuu :kuku
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests