Zakon o zabrani negiranja genocida i ostalih zločina u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by MorningStar » 29 Jul 2021, 19:32

Fuddo wrote: 29 Jul 2021, 19:28
MorningStar wrote: 29 Jul 2021, 19:27

Jesam , upalim tv ne cujem ni rijeci politike , eno govore o poskupljenju namirnica i reformi zdravstva te mogucem lockdownu :ooo , i vala miline sjest u auto.... Provozam se 50 kilometara na kafu :ooo
Aha,
Pa sta te vuce iz tog rahatluka da vidis sta ima u Bosni?
Imam vikendicu , pa je ocu da dotjeram a jedna planina (gdje je ta vikendica mi je omiljeno mjesto) i volio bih da mogu sletiti ono fin aerodrom,dobar put,nema smaranja oko glupih papira te ovi junaci/prijatelji tamo da ne iskoce sa dodicima,bakirima,rvatima itd.Tako da moze se reci vikendica + par prijatelja je jedino sto me privlaci tamo / e sad volio bih da je to normalna zemlja i drustvo pa lijepo u penziji se skrasiti .. Ali prilike su da nejma nis od toga :ooo

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Pasaga » 29 Jul 2021, 19:33

Krokodil Behko wrote: 29 Jul 2021, 19:29 Dodik više ni ne priznaje naziv bošnjačke nacije. Proces obeščovječavanja je očito priveden kraju i nama je namjenjena uloga nižih hominida, a po riječima struke, to je obavezno uvertira u novi holokaust.

"Šta reći, imate situaciju da Ćamil Duraković, predstavnik muslimana, prijavljuje Srbina, jer misli da on krši neki zakon koji je teško dokazati. Bit će interesantno gledati kako je moguće da tužioci i sudije mogu da prihvate na ovaj način nametnutu neku pravnu odredbu, a da sami znaju da toga nema", kaže Dodik.

Potom je dodao da je rješenje da se svi sami prijave Tužilaštvu, kao što je on uradio sinoć da ga ne prijavljuju "muslimani".

"Svih nas milion i nešto da se sami prijavimo Tužilaštvu pa da vidimo šta će onda biti. Sami sebe prijavimo i kažemo 'šta sad', navodi Dodik.

Znači, svi relativizatori tipa "Dodik, Bakir i Čović", "hajmo normalno živiti", "Ovo je skretanje pažnje sa važnijih tema", trebalo bi da više nemaju prostora za manevar. ovo je trenutak razvrstavanja i zauzimanja jasnog stava. Sve ostalo je četništvo ili pripadnost polusvijetu tipa "use nase i podase"
zauzimanja polozaja,busije .....


rekoh li na ovoj temi,posle ovakve reakcije,morale su usljedot ostrije mjere....odmah
tj...skidanje sa vlasti barem 20-tak ljudi oko njega
i... naravno,pritvor...zatvor
pa...da se ceramo
Last edited by Pasaga on 29 Jul 2021, 19:40, edited 1 time in total.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84432
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16597 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Fuddo » 29 Jul 2021, 19:34

MorningStar wrote: 29 Jul 2021, 19:32
Fuddo wrote: 29 Jul 2021, 19:28

Aha,
Pa sta te vuce iz tog rahatluka da vidis sta ima u Bosni?
Imam vikendicu , pa je ocu da dotjeram a jedna planina (gdje je ta vikendica mi je omiljeno mjesto) i volio bih da mogu sletiti ono fin aerodrom,dobar put,nema smaranja oko glupih papira te ovi junaci/prijatelji tamo da ne iskoce sa dodicima,bakirima,rvatima itd.Tako da moze se reci vikendica + par prijatelja je jedino sto me privlaci tamo / e sad volio bih da je to normalna zemlja i drustvo pa lijepo u penziji se skrasiti .. Ali prilike su da nejma nis od toga :ooo
Aj bizi,
Bezze me glava zaboli.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Krokodil Behko » 29 Jul 2021, 20:05

Direktorica doma zdravlja


Image
online

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37368
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24770 times
Been thanked: 4688 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by ElTriconi » 29 Jul 2021, 20:15

Krokodil Behko wrote: 29 Jul 2021, 20:05 Direktorica doma zdravlja


Image
O ceme brsti? 🤔

Slabo se vidi, ne radi ti oni kopir haparat da valja 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Melek » 29 Jul 2021, 20:16

Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by arzuhal » 29 Jul 2021, 20:18

Krokodil Behko wrote: 29 Jul 2021, 19:24 Očito neki predimenzioniraju četničku moć.

Koliko ja vidim, oni su se danas pozabavili samo svojim živim glavama, u strahu da ih narod ne pobije :hihi

Nove dopune krivičnog zakona GT

"Ko u namjeri ugrožavanja ustavnog uređenja ili bezbjednosti Republike Srpske liši života predsjednika ili potpredsjednika Republike Srpske, predsjednika Narodne skupštineRepublike Srpske, predsjednika Vlade Republike Srpske, predsjednika Ustavnog sudaRepublike Srpske, predsjednika Vrhovnog suda Republike Srpske ili glavnog republičkogtužioca, kazniće se kaznom zatvora najmanje deset godina ili kaznom dugotrajnog zatvora", navodi se.
Pa dobro, ovo je meni ok. U našem Štatutu piše da k'o ubije juzbašu ili muhtara, ili ih napije pa ubije na prevaru, ili ih napije pa ih navede na prevaru da se sami ubiju, ili ubije kerušu Bobu svezanu na kraju zaseoka za Mujagin orah, ili zapali dućan Osmana Lulaša - kaznit će se kaznom kakvu mu odredi Zijo Alagin ili Biba Luftagina.
uzmi Lysobact

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by arzuhal » 29 Jul 2021, 20:21

MorningStar wrote: 29 Jul 2021, 19:32
Fuddo wrote: 29 Jul 2021, 19:28

Aha,
Pa sta te vuce iz tog rahatluka da vidis sta ima u Bosni?
Imam vikendicu , pa je ocu da dotjeram a jedna planina (gdje je ta vikendica mi je omiljeno mjesto) i volio bih da mogu sletiti ono fin aerodrom,dobar put,nema smaranja oko glupih papira te ovi junaci/prijatelji tamo da ne iskoce sa dodicima,bakirima,rvatima itd.Tako da moze se reci vikendica + par prijatelja je jedino sto me privlaci tamo / e sad volio bih da je to normalna zemlja i drustvo pa lijepo u penziji se skrasiti .. Ali prilike su da nejma nis od toga :ooo
Bit će, ako Bog da, evo krenulo je opet da se radi na normalizaciji. Valja to odgajat motkom, jbg... Ali - sabur, nisu se ni građevinske i urbanističke za izgradnju Rima izvadile preko noći...
uzmi Lysobact

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by MorningStar » 29 Jul 2021, 20:25

arzuhal wrote: 29 Jul 2021, 20:21
MorningStar wrote: 29 Jul 2021, 19:32

Imam vikendicu , pa je ocu da dotjeram a jedna planina (gdje je ta vikendica mi je omiljeno mjesto) i volio bih da mogu sletiti ono fin aerodrom,dobar put,nema smaranja oko glupih papira te ovi junaci/prijatelji tamo da ne iskoce sa dodicima,bakirima,rvatima itd.Tako da moze se reci vikendica + par prijatelja je jedino sto me privlaci tamo / e sad volio bih da je to normalna zemlja i drustvo pa lijepo u penziji se skrasiti .. Ali prilike su da nejma nis od toga :ooo
Bit će, ako Bog da, evo krenulo je opet da se radi na normalizaciji. Valja to odgajat motkom, jbg... Ali - sabur, nisu se ni građevinske i urbanističke za izgradnju Rima izvadile preko noći...
Sto kazu iz tvoje tastature u bozije usi (disclamer: izreka tako kaze , stavovi autora nemaju veze sa religijom :ooo )

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22608
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12980 times
Been thanked: 12629 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Dori » 29 Jul 2021, 21:11

Image
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Krokodil Behko » 29 Jul 2021, 21:21

arzuhal wrote: 29 Jul 2021, 20:18
Krokodil Behko wrote: 29 Jul 2021, 19:24 Očito neki predimenzioniraju četničku moć.

Koliko ja vidim, oni su se danas pozabavili samo svojim živim glavama, u strahu da ih narod ne pobije :hihi

Nove dopune krivičnog zakona GT


Pa dobro, ovo je meni ok. U našem Štatutu piše da k'o ubije juzbašu ili muhtara, ili ih napije pa ubije na prevaru, ili ih napije pa ih navede na prevaru da se sami ubiju, ili ubije kerušu Bobu svezanu na kraju zaseoka za Mujagin orah, ili zapali dućan Osmana Lulaša - kaznit će se kaznom kakvu mu odredi Zijo Alagin ili Biba Luftagina.

Ništa.
Nove dopune morate napraviti. Dok se ne riješi pitanje Suljagine Fate, ja vaš Štatut ne priznajem :jok
online

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2284 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Skin » 29 Jul 2021, 22:14

https://www.justsecurity.org/77628/dece ... -campaign/
kakav takedown :ok

lijepim link jer se tu moze vidjeti i greifov izvjestaj i na sta to lici...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Taare » 29 Jul 2021, 22:53

arzuhal wrote: 29 Jul 2021, 20:18
Krokodil Behko wrote: 29 Jul 2021, 19:24 Očito neki predimenzioniraju četničku moć.

Koliko ja vidim, oni su se danas pozabavili samo svojim živim glavama, u strahu da ih narod ne pobije :hihi

Nove dopune krivičnog zakona GT


Pa dobro, ovo je meni ok. U našem Štatutu piše da k'o ubije juzbašu ili muhtara, ili ih napije pa ubije na prevaru, ili ih napije pa ih navede na prevaru da se sami ubiju, ili ubije kerušu Bobu svezanu na kraju zaseoka za Mujagin orah, ili zapali dućan Osmana Lulaša - kaznit će se kaznom kakvu mu odredi Zijo Alagin ili Biba Luftagina.
Čuj luftaga 😑
Ne postoji ime lufto. Koliko mi je poznato, u bosni imamo nadimak lutvo ili lutfo i izvedenicu lutvaga/lutfaga.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Naseef Mushroom » 29 Jul 2021, 23:47

Cirkus se nastavlja
IZ UAE PONUDILI POMOĆ

Turković poručila Košarcu: Više nema razloga da ne idemo na EXPO u Dubai
a on odgovorio
Košarac odgovorio Turković: O EXPO-u možemo razgovarati tek kad glasate protiv Inzkove odluke
Šta veli? Nema Bošnjaci od sajma ništa dok nas ne pustite da nastavimo negirati genocid nad vama.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by insomnia » 29 Jul 2021, 23:48

Treba zivjeti. Pušti teške teme
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Masamune » 29 Jul 2021, 23:56

Skin wrote: 29 Jul 2021, 22:14 https://www.justsecurity.org/77628/dece ... -campaign/
kakav takedown :ok

lijepim link jer se tu moze vidjeti i greifov izvjestaj i na sta to lici...
Ma gotovo čitav svijet je saglasan da je bio genocid bez ikakve sumnje u svim relevantnim svjetskim izvještajima. Hvala i Jevrejima što nas maksimalno podržavaju, a njihova podrška je ključna s obzirom na holokaust i lobi kojeg imaju u svijetu. Najbolje razumiju oni koji su prošli kroz slično.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Naseef Mushroom » 29 Jul 2021, 23:57

insomnia wrote: 29 Jul 2021, 23:48 Treba zivjeti. Pušti teške teme
Ili nekoliko stranica ove teme unazad o putevima, radnim mjestima, fabrikama i lakšem mazanju paštete.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by arzuhal » 30 Jul 2021, 07:49

Taare wrote: 29 Jul 2021, 22:53
arzuhal wrote: 29 Jul 2021, 20:18

Pa dobro, ovo je meni ok. U našem Štatutu piše da k'o ubije juzbašu ili muhtara, ili ih napije pa ubije na prevaru, ili ih napije pa ih navede na prevaru da se sami ubiju, ili ubije kerušu Bobu svezanu na kraju zaseoka za Mujagin orah, ili zapali dućan Osmana Lulaša - kaznit će se kaznom kakvu mu odredi Zijo Alagin ili Biba Luftagina.
Čuj luftaga 😑
Ne postoji ime lufto. Koliko mi je poznato, u bosni imamo nadimak lutvo ili lutfo i izvedenicu lutvaga/lutfaga.
Nema, ali naš Luftaga je puno luft'o iz mejtefa pa ga tako efendija prozv'o, a u našem zaseoku kada hodža nešto rekne to je zakon. Ili hodžinica. Ili muhtar.
uzmi Lysobact

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by CikCikCikPogodi » 30 Jul 2021, 08:56

MarlboroGold wrote: 29 Jul 2021, 23:56
Skin wrote: 29 Jul 2021, 22:14 https://www.justsecurity.org/77628/dece ... -campaign/
kakav takedown :ok

lijepim link jer se tu moze vidjeti i greifov izvjestaj i na sta to lici...
Ma gotovo čitav svijet je saglasan da je bio genocid bez ikakve sumnje u svim relevantnim svjetskim izvještajima. Hvala i Jevrejima što nas maksimalno podržavaju, a njihova podrška je ključna s obzirom na holokaust i lobi kojeg imaju u svijetu. Najbolje razumiju oni koji su prošli kroz slično.
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Valentin Inzko nametnuo izmjene zakona kojim se zabranjuje negiranje genocida u BiH

Post by Krokodil Behko » 30 Jul 2021, 09:31

Znači, zasad sve završava sa zakonom o neprovođenju nametnutog zakona u entitetu i zakonom o zaštiti ugleda GT?

Pa slabo.
U pravu je Inzko kad kaže da se reakcije odvijaju, unutar predviđenih granica.
Znači, biće ih po zatvorima :oo
online

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests