SDA

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11850
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Naseef Mushroom » 27 Jul 2021, 21:01

Skin wrote: 27 Jul 2021, 20:00 zaista ne znam sta da kazem, imas neki problem da shvatis da je neko napisao u postu tacno ono sto je zelio da napise i da to mozes komentirati, i da nema potrebe da ti inputiras neke lijeve stvari, nagovjestavas nesto, izmislis i pretpostavljas sta bi neko mogao misliti.

koje jezike skaka govori i sta ima od skole?
Imaju fotografije gdje je se sastajao sa strancima i sam sa njima razgovarao, znači zna bar 1 strani jezik ali problem kod tebe je što ti prvenstveno nisi ni pokušao da pokreneš diskusiju o njegovim kvalifikacijama nego si po Klix forum receptu samo ga htio ismijavati radi par lapsusa što ništa ne govore o nekome jer ti mogu postaviti videa od Bidena, Merkel i ostalih koji su sami izjavlili gluposti jer su se pogrešno izrazili.

U pravu si, do mene je i mog pogrešnog shvaćanja šta drugi pišu jer sam shvatio da ćemo kritikovati nekoga na određenim pozicijama argumentima a ti bi da samo nekoga ismijavaš djecijim forama.
Itekako sam kriv jer do sada nisam shvatio da je to domet opozicije i njihovih glasača
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11850
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Naseef Mushroom » 27 Jul 2021, 21:06

Mirelam wrote: 27 Jul 2021, 20:27
Skin wrote: 27 Jul 2021, 20:00 zaista ne znam sta da kazem, imas neki problem da shvatis da je neko napisao u postu tacno ono sto je zelio da napise i da to mozes komentirati, i da nema potrebe da ti inputiras neke lijeve stvari, nagovjestavas nesto, izmislis i pretpostavljas sta bi neko mogao misliti.

koje jezike skaka govori i sta ima od skole?
Profesorice previše se ti nešto u politiku petljaš. :ooo
Ne diraj Skaku, ni pod razno. Babo mu je medju prvih 40 potpisnika za SDA. Priložio tefter sunečene djece od ne znam koje godine kao naučni rad. :D.
Ima još bolje, djed mu je bio u Mladim Muslimanima i sudilo mu je se.
Šta ćeš, jedna strana je i u onom sistemu bila dosljedna sebi pa makar po cijenu zatvora dok su se današnji veliki Hrvati tada potpisivaki ćirilicom a današnji veliki četnici su bili onda stroge komunjare.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Mirelam » 27 Jul 2021, 21:17

Naseef Mushroom wrote: 27 Jul 2021, 21:06
Mirelam wrote: 27 Jul 2021, 20:27
Profesorice previše se ti nešto u politiku petljaš. :ooo
Ne diraj Skaku, ni pod razno. Babo mu je medju prvih 40 potpisnika za SDA. Priložio tefter sunečene djece od ne znam koje godine kao naučni rad. :D.
Ima još bolje, djed mu je bio u Mladim Muslimanima i sudilo mu je se.
Šta ćeš, jedna strana je i u onom sistemu bila dosljedna sebi pa makar po cijenu zatvora dok su se današnji veliki Hrvati tada potpisivaki ćirilicom a današnji veliki četnici su bili onda stroge komunjare.
U pocetku sam mislio da je lapsus ali mescini da je ipak nesto drugo u pitanju, cim se stalno ponavlja, kad smo vec, jel, dosli do potpisivanja. :D.
Hebem ti uciteljicu maternjeg jezika.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43030
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14226 times
Been thanked: 12790 times
Status: Online

Re: SDA

Post by Masamune » 27 Jul 2021, 23:04

Skaka jeste polupismena i poluobrazovana osoba, ali nije ideološki "otišo". On nije mogao birati svog djeda. Koliko se sjećam nijednom ga nije javno branio i hvalio, tako da oni koji njemu to pokušavaju pripisati jednostavno nisu fer. A nije da nisam pročitao razne bljuvotine na njegov račun u vezi toga. Tu je sve u redu s njegove strane.

S druge strane imamo Bahrudina Hadžiefendića koji je bio kandidat za gradonačelničku poziciju u Tuzli (zajednički kandidat SBB i SDA, ali primarno SBB) koji je u više navrata javno branio i hvalio djeda Muhameda Hadžiefendića - nekadašnjeg SS Sturmbannfuhrera koji ne samo da je sarađivao sa Pavelićem i NDH, već je zagovarao i izdvajanje BiH iz NDH i direktno pripajanje nacističkoj Njemačkoj. To mu Partizani nikad nisu oprostili i zato je bio likvidiran, a ne zbog svoje vojske i reda odbrane protiv četničkih upada na sjeveroistoku BiH prije SS karijere. Zato mu ni unuk nije daleko dogurao, ali svejedno je skoro pa nemoguće ići protiv Džasmina u Tuzli. Srećom pa mu je ovo zadnji mandat i nema više.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11850
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Naseef Mushroom » 27 Jul 2021, 23:24

Mirelam wrote: 27 Jul 2021, 21:17
Naseef Mushroom wrote: 27 Jul 2021, 21:06
Ima još bolje, djed mu je bio u Mladim Muslimanima i sudilo mu je se.
Šta ćeš, jedna strana je i u onom sistemu bila dosljedna sebi pa makar po cijenu zatvora dok su se današnji veliki Hrvati tada potpisivaki ćirilicom a današnji veliki četnici su bili onda stroge komunjare.
U pocetku sam mislio da je lapsus ali mescini da je ipak nesto drugo u pitanju, cim se stalno ponavlja, kad smo vec, jel, dosli do potpisivanja. :D.
Hebem ti uciteljicu maternjeg jezika.
Mnogi nisu svjesni ili su itekako svjesni ali namjerno omaložavaju taj period kada je osnovana SDA.
To je neuporedivo sa mlađom prošlošću i osnivanjem stranaka kao npr. kada je Radončić osnovao SBB ili Komšič DF jer to nije bilo samo osnivanje stranke.

Jugoslavija kao zemlja sa više naroda pod Titovom palicom koja je spriječavala sukobe. Nakon njegove smrti i padom komunizma, kada je Jugoslavija postajala polahko Srboslavija nije bilo samo pitanje šta će se desiti sa jugoslovenskim republikama već i sa jugoslovenskim narodima.
Nevažno šta se misli o današnjoj SDA ali u onom periodu je itekako igralo veliku ulogu za bošnjački narod da imaju svoju stranku pogotovo kada je se planiralo razbijanjem Jugoslavije i samostalnoj RBiH da se taj narod eliminiše.

Mnoga velika bošnjačka imena su igrala ulogu u osnivanju prve bošnjačke stranke i budućnost identiteta tog naroda među kojima su bili Alija Izetbegović, Fikret Abdić (koji je u to vrijeme bio uspješan poduzetnik), Džemaludin Latić, Alija Isaković i Safet Isović tako da biti jedan od 40 popisnika za SDA nije nimalo za omaložavati jer su ti ljudi itekako imali historijsku ulogu.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43030
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14226 times
Been thanked: 12790 times
Status: Online

Re: SDA

Post by Masamune » 27 Jul 2021, 23:37

A koja je budućnost tog identiteta? Da su svi muslimani na svijetu jedan ummet, pa na osnovu toga vjera kao jedini i pravi identitet Bošnjaka? Ili ipak neka drugačija nacionalna osvještenost?
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by insomnia » 27 Jul 2021, 23:45

Skin wrote: 27 Jul 2021, 17:30 e tako bas, skaka je pravi diplomata.
to mu je borba protiv antifasizma dala. i svakako "nedostatak" skandala. to je taj kriterij. 🤯
Naravno kad PeDza kaze da ce se boriti protiv antikorupcije ili za to da u Srebrenici nacelnik uvijek bude neko ko negira genocid to je onda lapsus
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11850
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Naseef Mushroom » 27 Jul 2021, 23:47

MarlboroGold wrote: 27 Jul 2021, 23:37 A koja je budućnost tog identiteta? Da su svi muslimani na svijetu jedan ummet, pa na osnovu toga vjera kao jedini i pravi identitet Bošnjaka? Ili ipak neka drugačija nacionalna osvještenost?
Ljudi moraju biti svjesni da u tom periodu nije moglo ići drugačije nego da se vjera koristi prvenstveno kao identitet.
U Jugoslaviji je naziv Bošnjak bio tabu tema, mi smo u tom periodu (smrt Tita/kraj komunizma) bili poznati samo kao Muslimani/muslimani i u tom burnom periodu, tako kratkom periodu bošnjački narod nije imao nikakvih drugacijih tačaka osim Islam.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43030
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14226 times
Been thanked: 12790 times
Status: Online

Re: SDA

Post by Masamune » 27 Jul 2021, 23:54

Naseef Mushroom wrote: 27 Jul 2021, 23:47
MarlboroGold wrote: 27 Jul 2021, 23:37 A koja je budućnost tog identiteta? Da su svi muslimani na svijetu jedan ummet, pa na osnovu toga vjera kao jedini i pravi identitet Bošnjaka? Ili ipak neka drugačija nacionalna osvještenost?
Ljudi moraju biti svjesni da u tom periodu nije moglo ići drugačije nego da se vjera koristi prvenstveno kao identitet.
U Jugoslaviji je naziv Bošnjak bio tabu tema, mi smo u tom periodu (smrt Tita/kraj komunizma) bili poznati samo kao Muslimani/muslimani i u tom burnom periodu, tako kratkom periodu bošnjački narod nije imao nikakvih drugacijih tačaka osim Islam.
Bilo i prošlo vrijeme. Sad treba raditi i na drugim identitetima, jer samo tako Bošnjak kao nacija može ići dalje, a ne da svaku opravdanu kritiku toga pretvarate u neku vrstu podvale koja urušava subjektivitet, a što je daleko od istine. Ovdje ne mislim na gluposti koje serviraju susjedi koji zagovaraju velikosrpsku i velikohrvatsku politiku, kao i njihovi sateliti u BiH.

Jednostavno Muhammedov model ummeta da su svi muslimani isti kakvi god da su i odakle god da su ne pije vodu u današnje vrijeme. Moraš imati i druge jake temelje.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11850
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Naseef Mushroom » 28 Jul 2021, 00:28

MarlboroGold wrote: 27 Jul 2021, 23:54
Naseef Mushroom wrote: 27 Jul 2021, 23:47
Ljudi moraju biti svjesni da u tom periodu nije moglo ići drugačije nego da se vjera koristi prvenstveno kao identitet.
U Jugoslaviji je naziv Bošnjak bio tabu tema, mi smo u tom periodu (smrt Tita/kraj komunizma) bili poznati samo kao Muslimani/muslimani i u tom burnom periodu, tako kratkom periodu bošnjački narod nije imao nikakvih drugacijih tačaka osim Islam.
Bilo i prošlo vrijeme. Sad treba raditi i na drugim identitetima, jer samo tako Bošnjak kao nacija može ići dalje, a ne da svaku opravdanu kritiku toga pretvarate u neku vrstu podvale koja urušava subjektivitet, a što je daleko od istine. Ovdje ne mislim na gluposti koje serviraju susjedi koji zagovaraju velikosrpsku i velikohrvatsku politiku, kao i njihovi sateliti u BiH.

Jednostavno Muhammedov model ummeta da su svi muslimani isti kakvi god da su i odakle god da su ne pije vodu u današnje vrijeme. Moraš imati i druge jake temelje.
Pa i jest danas drugačije vrijeme. Uzmi samo familiju Izetbegović kao primjer, jedna Alijina unuka podržava gay paradu dok druga živi životom kao na zapadu a Bakirova supruga (osim u posebnim prilikama gdje se nalaže) nije baš obučena kao Erdoganova hanuma.

Dok je SDA nekada političke neistomisljenike označavala da ne idu u džamiju danas ih etiketiraju tako što ih okrivljuju da koketiraju sa srpskom i hrvatskom stranom.
Dok je nekada u stranci 80% članova bilo kao Adem Zalihić danas takvi predstavljaju manjinu koje stranka i ne nudi u predizbornoj.
Dok su nekada napad na njihove članove označavali kao islamofobiju danas je to udar na Bošnjake.

Danas smo već na tom stepenu da je Fuad Backović Deen jednako Bošnjak kao Elvedin Pezić kao i da ateista, agnostik ili satanista nisu ništa manje Bošnjaci nego neko ko je musliman.
Ali u onom naglom prelaznom periodu iz SFRJ u demokratsko društvo religija je bila jedini identitet za koje su Bošnjaci znali i nije se moglo drugačije kao stranka da se pridobije ineresovanje naroda.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120525
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7003 times
Been thanked: 7956 times
Status: Offline

Re: Udaje se Jasmina Izetbegović, izabranik Stočanin koji živi u Njemačkoj

Post by Krokodil Behko » 28 Jul 2021, 08:36

Image

Nakon informacija da se udaje, koje su jučer objavili mediji u Sarajevu, Jasmina Izetbegović, kćerka Bakira Izetbegovića, predsjednika SDA, reagirala je na svom Instagramu.


Men and women: The only way to classify sport? | CBC Sports
Ona je uz selfie fotografiju ostavila i prigodan opis.


- Na slici ja kako se aktivno bavim svojim životom i još aktivnije ne petljam u tuđe. To vam je bolje od bilo kakve kreme, šminke i filtera - napisala je Jasmina.



Kako su mediji jučer objavili, njen izabranik je Ćamil Humačkić iz Stoca. Navodno Humačkić živi u Njemačkoj, gdje je bio uspješan na poslovnom planu, a neki tvrde da se vratio u BiH.



(Avaz.ba, DEPO PORTAL/md)
online

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22657
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13028 times
Been thanked: 12686 times
Status: Offline

Re: Udaje se Jasmina Izetbegović, izabranik Stočanin koji živi u Njemačkoj

Post by Dori » 28 Jul 2021, 09:11

Image
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
edo_79
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7194
Joined: 30 Aug 2019, 12:13
Mood:
Has thanked: 377 times
Been thanked: 1032 times
Status: Offline

Re: Udaje se Jasmina Izetbegović, izabranik Stočanin koji živi u Njemačkoj

Post by edo_79 » 28 Jul 2021, 09:22

Jel treba sad like, subscribe i share ..... auf do mene .... ovo nije onaj jućuber :D. :D. :D. :D. :D. :D.
"Znaš li šta je najlepše u životu? Želja, prijatelju."

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Taare » 28 Jul 2021, 09:47

Bakireeee! Sebijaaaaa! :jupi
SJEDNICA PARLAMENTA FBIH

Čolpa: FBiH otplaćuje dio duga RS, vrijeme je da prestanemo dopuštati da nas pljačkaju!

U zadnjih sedam godina, FBiH je u 700 miliona u minusu od raspodjele poreza, a RS je u plusu 3,6 milijardi - kazao je Čolpa!
Svi mi se morete obratit

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11850
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Udaje se Jasmina Izetbegović, izabranik Stočanin koji živi u Njemačkoj

Post by Naseef Mushroom » 28 Jul 2021, 09:52

Dori wrote: 28 Jul 2021, 09:11 Image
Ima i jednostavniji način a to je izaći na izbore i punca mu i stranku politicki sahraniti.
Mogu i stotine medicinskih radnika i njihove porodice (to bi onda bilo hiljade) na masovne proteste i svrgnuti punicu ali ne, lakše je pisati poluduhovite statuse, davati izjave koje su tipični zastarjeli bosanski humor i prizivati Titu da se vrati iz mrtvih i napravi im pravednu državu.

Ovaj narod nije zaslužio da odu punac i punica u Njemačku već da se i zet vrati pa da vladaju i narednih 30 godina dok unučad ne preuzmu.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Skin » 28 Jul 2021, 10:40

to je cinjenica da fbih nosi rs na grbaci

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Skin » 28 Jul 2021, 10:51

Naseef Mushroom wrote: 27 Jul 2021, 21:01
Skin wrote: 27 Jul 2021, 20:00 zaista ne znam sta da kazem, imas neki problem da shvatis da je neko napisao u postu tacno ono sto je zelio da napise i da to mozes komentirati, i da nema potrebe da ti inputiras neke lijeve stvari, nagovjestavas nesto, izmislis i pretpostavljas sta bi neko mogao misliti.

koje jezike skaka govori i sta ima od skole?
Imaju fotografije gdje je se sastajao sa strancima i sam sa njima razgovarao, znači zna bar 1 strani jezik ali problem kod tebe je što ti prvenstveno nisi ni pokušao da pokreneš diskusiju o njegovim kvalifikacijama nego si po Klix forum receptu samo ga htio ismijavati radi par lapsusa što ništa ne govore o nekome jer ti mogu postaviti videa od Bidena, Merkel i ostalih koji su sami izjavlili gluposti jer su se pogrešno izrazili.

U pravu si, do mene je i mog pogrešnog shvaćanja šta drugi pišu jer sam shvatio da ćemo kritikovati nekoga na određenim pozicijama argumentima a ti bi da samo nekoga ismijavaš djecijim forama.
Itekako sam kriv jer do sada nisam shvatio da je to domet opozicije i njihovih glasača
ne mogu ja pisati o bosnjacima, identitetu i istoriji SDA u jednom postu, kad sam jasno napisala da mislim da covjek nema kvalifikacije za posao ambasadora.
kako to nije legitimni argument postavljati pitanje da li je u redu da neko od lokalne uprave dodje do diplomatije bez adekvatnog obrazovanja i poznavanja stranih jezika?
zar je to "ismijavanje djecijim forama"? kakvi ste spineri, opasni.
i ova sto ce biti imenovana za ambasadoricu u parizu, iz snsd, isto tqko od lokalne uprave u laktasima do pariza. vjerov zbog dogovora, oni se o svemu mogu dogovriti.

mozda nista ne bude od toga, nebitno. ali i dalje me je ta info sokirala. skaka visoka ekselencija.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7160 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Julia-Klara » 28 Jul 2021, 10:53

Edita Velić za Raport: SDA je ponovo zabila autogol. Memorijalnom centru nisu htjeli dati ni marku, sad su odbili deklaraciju o negiranju genocida

Politička bura koja tutnji Bosansko-podrinjskim kantonom ponovo je u fokusu javnosti.

Ovaj put ne zbog političke prodaje ministarstava i javnih ustanova (kako je to prije nekoliko mjeseci radila SDA), već po neusvajanju deklaracije koja pozdravlja odluku Valentina Inzka da nametne zakon o zabrani negiranja genocida u BiH.

Naime, deklaraciju je predložila zastupnica Edita Velića, no parlamentarna većina koju vodi SDA zajedno sa DF-om nije htjela dati tome podršku.

U međuvremenu oglasio se i dežurni advokat SDA Haris Zahiragić koji iz udobne sarajevske fotelje objašnjava šta i kako treba raditi u Goraždu. On kaže da se radi o populizmu.

Kontaktirali smo zastupnicu Velić, a ona je za Raport objasnila svoje namjere.

“Ja sam u najboljoj namjeri predložila tu deklaraciju. Mislima sam da nema dileme oko toga. Ovo Skupština koja imala veze s odlukama OHR-a. Ovdje je deklaracija izražavanje stava, da smo mi to prihvatili da ćemo uraditi sve što se od nas traži”, rekla je Velić.

Ističe da nije bilo potreba da se oko toga polemizira.

“Ne zna zašto nisu prihvatili. Žao mi je što se to desilo. Da sa znala ne bih ni predlagala tu inicijativu”, navodi Velić.

Ističe da su iz SDA svoju suzdržanost objasnili nekim procedurama, što prema njenom mišljenju, nema nikakve veze.

“To je predložila grupa udruženja iz Srebrenice i druge skupštine su usvojile. Ovdje su sve procedure ispoštovane”, navela je ona.

Govoreći o izjavi Zahiragića, Velić podsjeća da SDA nije htjela dati niti jednu marku za podršku Memorijalnom centru u Potočarima.

“Zahiragić treba da zna da je Klub SDA odbio moju inicijativu prilikom usvajanja budžeta da se Memorijalnom centru izdvoje novci. Niti jedne marke BPK zbog toga ne daje Memorijalnom centru”, navodi Velić.

Odgovorila je i na optužbu da se radi o populizmu.

“SDA nije marku dala, a prvi su kada se treba slikati u Potočarima. Mislim da je bilo izuzetno važno da mi usvojimo ovu deklaraciju jer je Goražde okruženo općinama koje slave ratne zločince. Imate murale Ratka Mladića u Foči, paradiranje četničkog ravnogorskog pokreta u Višegradu…Goraždu je bila namijenjena sudbina Srebrenice”, ističe Velić.

Na kraju ističe da su i iz SDA shvatili svoju grešku pa sad rade na tome da je isprave.

“Zabili su sebi autogol. Prema mojim informacijama, oni sad spremaju vanrednu sjednicu na kojoj će to usvojiti da bi ispravili svoju grešku”, zaključuje Velić u izjavi za Raport.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Skin » 28 Jul 2021, 10:57

MarlboroGold wrote: 27 Jul 2021, 23:04 Skaka jeste polupismena i poluobrazovana osoba, ali nije ideološki "otišo". On nije mogao birati svog djeda. Koliko se sjećam nijednom ga nije javno branio i hvalio, tako da oni koji njemu to pokušavaju pripisati jednostavno nisu fer. A nije da nisam pročitao razne bljuvotine na njegov račun u vezi toga. Tu je sve u redu s njegove strane.

S druge strane imamo Bahrudina Hadžiefendića koji je bio kandidat za gradonačelničku poziciju u Tuzli (zajednički kandidat SBB i SDA, ali primarno SBB) koji je u više navrata javno branio i hvalio djeda Muhameda Hadžiefendića - nekadašnjeg SS Sturmbannfuhrera koji ne samo da je sarađivao sa Pavelićem i NDH, već je zagovarao i izdvajanje BiH iz NDH i direktno pripajanje nacističkoj Njemačkoj. To mu Partizani nikad nisu oprostili i zato je bio likvidiran, a ne zbog svoje vojske i reda odbrane protiv četničkih upada na sjeveroistoku BiH prije SS karijere. Zato mu ni unuk nije daleko dogurao, ali svejedno je skoro pa nemoguće ići protiv Džasmina u Tuzli. Srećom pa mu je ovo zadnji mandat i nema više.
:ok
prvi dio, slazem se i ja. gledala sam intervju kod hadzifejzovica kad mu ovaj spomenu djeda...on to onako na salu okrenu, ne ulazi duboko ideoloski u to. doduse to moze biti i zbog manjka dubine :D.

drugi dio super komentar

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43030
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14226 times
Been thanked: 12790 times
Status: Online

Re: SDA

Post by Masamune » 28 Jul 2021, 11:22

Naseef Mushroom wrote: 28 Jul 2021, 00:28
MarlboroGold wrote: 27 Jul 2021, 23:54
Bilo i prošlo vrijeme. Sad treba raditi i na drugim identitetima, jer samo tako Bošnjak kao nacija može ići dalje, a ne da svaku opravdanu kritiku toga pretvarate u neku vrstu podvale koja urušava subjektivitet, a što je daleko od istine. Ovdje ne mislim na gluposti koje serviraju susjedi koji zagovaraju velikosrpsku i velikohrvatsku politiku, kao i njihovi sateliti u BiH.

Jednostavno Muhammedov model ummeta da su svi muslimani isti kakvi god da su i odakle god da su ne pije vodu u današnje vrijeme. Moraš imati i druge jake temelje.
Pa i jest danas drugačije vrijeme. Uzmi samo familiju Izetbegović kao primjer, jedna Alijina unuka podržava gay paradu dok druga živi životom kao na zapadu a Bakirova supruga (osim u posebnim prilikama gdje se nalaže) nije baš obučena kao Erdoganova hanuma.

Dok je SDA nekada političke neistomisljenike označavala da ne idu u džamiju danas ih etiketiraju tako što ih okrivljuju da koketiraju sa srpskom i hrvatskom stranom.
Dok je nekada u stranci 80% članova bilo kao Adem Zalihić danas takvi predstavljaju manjinu koje stranka i ne nudi u predizbornoj.
Dok su nekada napad na njihove članove označavali kao islamofobiju danas je to udar na Bošnjake.

Danas smo već na tom stepenu da je Fuad Backović Deen jednako Bošnjak kao Elvedin Pezić kao i da ateista, agnostik ili satanista nisu ništa manje Bošnjaci nego neko ko je musliman.
Ali u onom naglom prelaznom periodu iz SFRJ u demokratsko društvo religija je bila jedini identitet za koje su Bošnjaci znali i nije se moglo drugačije kao stranka da se pridobije ineresovanje naroda.
Sve je to fino i lijepo. Problem je što u ključnim stvarima nije bilo nekih značajnijih pomaka, ali riješiće se i to vremenom.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Masamune and 102 guests