Nasilje u porodici

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3116
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Re: VISOKO: Očuh pretukao pastorka crijevom za vodu, optužen za teško nasilje u porodici

Post by CikCikCikPogodi » 18 Sep 2021, 20:58

E cuj kosenje trave preraslo u nasilje u porodici. Sta bi tek bilo da su pekli rakiju. Mrtvih bi bilo.

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5882
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 172 times
Been thanked: 294 times
Status: Offline

Re: VISOKO: Očuh pretukao pastorka crijevom za vodu, optužen za teško nasilje u porodici

Post by bosnjakinja » 18 Sep 2021, 21:04

:(

User avatar
TAFKAP
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10000
Joined: 19 Sep 2019, 21:42
Has thanked: 1542 times
Been thanked: 2647 times
Status: Offline

Re: VISOKO: Očuh pretukao pastorka crijevom za vodu, optužen za teško nasilje u porodici

Post by TAFKAP » 18 Sep 2021, 21:25

Objesiti na banderi i ostavit da visi dok ga vrane ne raskomadaju.

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22624
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13005 times
Been thanked: 12652 times
Status: Offline

Re: VISOKO: Očuh pretukao pastorka crijevom za vodu, optužen za teško nasilje u porodici

Post by Dori » 18 Sep 2021, 21:27

Nadam se da mama nije ostala sa tim očuhom poslije svega….
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26735
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14840 times
Been thanked: 3968 times
Status: Offline

Re: VISOKO: Očuh pretukao pastorka crijevom za vodu, optužen za teško nasilje u porodici

Post by Veca » 18 Sep 2021, 22:07

Dori wrote: 18 Sep 2021, 21:27 Nadam se da mama nije ostala sa tim očuhom poslije svega….

...ne bi me zacudilo! ...vidis li da ga je zastitila, nije ga ona prijavila, yebo ju on usta! :ljut ...ja ne znam sta bih, kad bi ga rodjeni otac prebio, a kamo li neki sugo sugavi! ...vrijedan plaho cojk! .............i kad se sjetim, kad su moji bili manji, pa pitanja od prijatelja, komsija, poznanika, sto se bona ne udas, ostaces sama, nece ti djeca zahvaliti, odose oni sebi..................jao, sviju mi, ovako nesto mi je dolazilo u glavu, pa nedo bogo tako, imas nekog i on ti prebije djecu, ili bilo kako ih maltretira, samo kad sam pomislila, uvijek sam se zaledila i sebi govorila, Veco, sjedi tuji i ne trazi belaja, znas kakva si, a znas da muskarci imaju kratak fitilj! ...jadno dijete! :(
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: VISOKO: Očuh pretukao pastorka crijevom za vodu, optužen za teško nasilje u porodici

Post by amidza idriz » 19 Sep 2021, 00:35

Vratiti konju istom mjerom, gumiranim crijevom.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18143
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3744 times
Been thanked: 3705 times
Status: Offline

Re: VISOKO: Očuh pretukao pastorka crijevom za vodu, optužen za teško nasilje u porodici

Post by srculence7 » 19 Sep 2021, 01:38

Veca wrote: 18 Sep 2021, 22:07
Dori wrote: 18 Sep 2021, 21:27 Nadam se da mama nije ostala sa tim očuhom poslije svega….

...ne bi me zacudilo! ...vidis li da ga je zastitila, nije ga ona prijavila, yebo ju on usta! :ljut ...ja ne znam sta bih, kad bi ga rodjeni otac prebio, a kamo li neki sugo sugavi! ...vrijedan plaho cojk! .............i kad se sjetim, kad su moji bili manji, pa pitanja od prijatelja, komsija, poznanika, sto se bona ne udas, ostaces sama, nece ti djeca zahvaliti, odose oni sebi..................jao, sviju mi, ovako nesto mi je dolazilo u glavu, pa nedo bogo tako, imas nekog i on ti prebije djecu, ili bilo kako ih maltretira, samo kad sam pomislila, uvijek sam se zaledila i sebi govorila, Veco, sjedi tuji i ne trazi belaja, znas kakva si, a znas da muskarci imaju kratak fitilj! ...jadno dijete! :(
Upravo :ok
Majka to nije prijavila... ima nas raznih...
Kakav ti monstrum trebaš biti da maltretiraš dete koje ne može ni da se brani ni da se na bilo koji način suprotstavi? Ima dosta porodičnog nasilja, ranije sramota bilo, krilo se, danas nam pune rubrike.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120469
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Online

Re: VISOKO: Očuh pretukao pastorka crijevom za vodu, optužen za teško nasilje u porodici

Post by Krokodil Behko » 19 Sep 2021, 10:01

I u ovom i u onom slučaju iz Hrvatske, zakažu žene. Osjećaju se nesigurno, u ovom muškom svijetu i kad nađu partnera, ne žele ga izgubiti ni po koju cijenu. Možda su ih prethodni partneri ostavili, iz ovih ili onih razloga, međutim ne bi smjele zaboraviti, da je njihova dužnost prema djeci važnija od njihove nesigurnosti bez partnera.

Tu doprinos daju i ova naša patrijahalna društva, u kojima se žena bez partnera tretira kao otpadak ili žena niskog morala, što joj otežava podizanje djece, itd..
online

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18143
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3744 times
Been thanked: 3705 times
Status: Offline

Re: VISOKO: Očuh pretukao pastorka crijevom za vodu, optužen za teško nasilje u porodici

Post by srculence7 » 20 Sep 2021, 02:13

Ima i toga ali čudan je taj odnos koji žena razvije prema nasilniku...
Koleginica je jedno vreme i radila na SOS liniji za žene žrtve nasilja i nije jednom bilo da se nakon premlaćivanja i raznih maltretiranja i nje i dece i pritom izmeštanja u Sigurnu kuću, ponovo vrate mužu...
Upoznala sam i ja neke prilikom realizacije nekih projekata i neshvatljivo mi... Uporedila bih to sa situacijom kao da si zalegao na pružnom prelazu i moliš se da voz ne naiđe...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80595
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7215 times
Been thanked: 11667 times
Status: Online

Re: VISOKO: Očuh pretukao pastorka crijevom za vodu, optužen za teško nasilje u porodici

Post by spacebound » 20 Sep 2021, 06:31

Neshvatljivo je iz nase perspektive, ali su nasilnici lukavi. Takvi za zrtvu biraju osjetljivu i ranjivu zenu, vrlo dobro ih znaju prepoznati. Onda ih polako kuhaju, pocnu unistavat samopouzdanje, zele da se osjecaju bezvrijedne, kako nista ne znaju i nista ne mogu bez njega, udalje od porodice i prijatelja, ucine ekonomski zavisnim od njega. Potrude se da one ne vide izlaz i da im je on sve sto imaju. Cak i kad dobiju batine one ce zaista vjerovati da su krive za to i da on nije imao drugi nacin da je urazumi ili kazni za sve te njene greske i mane.
:(
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22624
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13005 times
Been thanked: 12652 times
Status: Offline

Re: VISOKO: Očuh pretukao pastorka crijevom za vodu, optužen za teško nasilje u porodici

Post by Dori » 20 Sep 2021, 07:06

Ma ok one….Ali kad je dijete u pitanju. Da ga neko samo ružno pogleda i da ti ostanes s njim….To ja ne kontam. Kamo li šta vise.
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: VISOKO: Očuh pretukao pastorka crijevom za vodu, optužen za teško nasilje u porodici

Post by Taare » 20 Sep 2021, 07:39

spacebound wrote: 20 Sep 2021, 06:31 Neshvatljivo je iz nase perspektive, ali su nasilnici lukavi. Takvi za zrtvu biraju osjetljivu i ranjivu zenu, vrlo dobro ih znaju prepoznati. Onda ih polako kuhaju, pocnu unistavat samopouzdanje, zele da se osjecaju bezvrijedne, kako nista ne znaju i nista ne mogu bez njega, udalje od porodice i prijatelja, ucine ekonomski zavisnim od njega. Potrude se da one ne vide izlaz i da im je on sve sto imaju. Cak i kad dobiju batine one ce zaista vjerovati da su krive za to i da on nije imao drugi nacin da je urazumi ili kazni za sve te njene greske i mane.
:(
Jesi li ti nekad ošinula neko od svoje djece?
Svi mi se morete obratit

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80595
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7215 times
Been thanked: 11667 times
Status: Online

Re: VISOKO: Očuh pretukao pastorka crijevom za vodu, optužen za teško nasilje u porodici

Post by spacebound » 20 Sep 2021, 08:42

Taare wrote: 20 Sep 2021, 07:39
spacebound wrote: 20 Sep 2021, 06:31 Neshvatljivo je iz nase perspektive, ali su nasilnici lukavi. Takvi za zrtvu biraju osjetljivu i ranjivu zenu, vrlo dobro ih znaju prepoznati. Onda ih polako kuhaju, pocnu unistavat samopouzdanje, zele da se osjecaju bezvrijedne, kako nista ne znaju i nista ne mogu bez njega, udalje od porodice i prijatelja, ucine ekonomski zavisnim od njega. Potrude se da one ne vide izlaz i da im je on sve sto imaju. Cak i kad dobiju batine one ce zaista vjerovati da su krive za to i da on nije imao drugi nacin da je urazumi ili kazni za sve te njene greske i mane.
:(
Jesi li ti nekad ošinula neko od svoje djece?
Nisam. Ja sam to rodila da volim, cuvam i mazim ❤
Dori wrote: 20 Sep 2021, 07:06 Ma ok one….Ali kad je dijete u pitanju. Da ga neko samo ružno pogleda i da ti ostanes s njim….To ja ne kontam. Kamo li šta vise.
Ne kontam ni ja, samo sam dala osvrt na metodologiju nasilnika i psihologiju zrtve, onako povrsno, laicki.

Cesto gledam ID i malo kad sam se naljutila kao neki dan i okrivila zrtvu. Momak je tukao, prijetio joj, odlazila par puta od njega, imala gdje, imala koga da je zastiti, radila i opet mu se na kraju vracala, da bi on ubio, ne samo nju, vec i njenog cetverogodnisnjeg sina :(
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22624
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13005 times
Been thanked: 12652 times
Status: Offline

Re: VISOKO: Očuh pretukao pastorka crijevom za vodu, optužen za teško nasilje u porodici

Post by Dori » 20 Sep 2021, 09:14

Taare, kakvo ti je uopste to pitanje? Ni pomisliti! Nikada….

Space, imala sam ja slučaj….On je moj dobar prijatelj. Živi ovdje u Švedskoj. Ona je poznanica iz mahale, razvedena sa dvoje djece. I dalje u Bosni. Nekako su se njih dvoje spetljali. On ima problema sa alkoholom. I to ozbiljnih. Bilo nekih incidenata, ali ona njega stalno brani. Šta god da uradi. Bila ovdje sa malom za Novu Godinu, mene dijete zove da dodjem po njih. Dovedem ih sebi, ta curica je skroz istraumirana. Prestrašno. On je nazove, fol izvinjava se i ona kao eto možete me odvesti nazad?! Kontam ženo, pa vidis li ti svoje dijete? Odu nazad, poslijepodne me opet zove da dodjem po njih.
Ok, odem po njih ali to je to. Kupim joj karte za Bosnu da ide nazad sutradan. Ona počela plakati. Kontala valjda nazad njemu kad se otrijezni.
Sreća odoše za Bosnu, mala pravo sretna. Desila se ova Corona, nisu se vidjali i nisu vise zajedno.
Ali eto….Zamisli da je ostala. Prestrašno. Nema tu opravdanja. Nešto on mene zvao kao da se zahvali i izvine zbog “nesporazuma”. Ma mrs!
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42927
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14154 times
Been thanked: 12737 times
Status: Offline

Re: VISOKO: Očuh pretukao pastorka crijevom za vodu, optužen za teško nasilje u porodici

Post by Masamune » 20 Sep 2021, 09:18

Vraćaju se zlostavljačima jer su im oni uništili svaki oblik samopoštovanja.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80595
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7215 times
Been thanked: 11667 times
Status: Online

Re: VISOKO: Očuh pretukao pastorka crijevom za vodu, optužen za teško nasilje u porodici

Post by spacebound » 20 Sep 2021, 09:33

Dori wrote: 20 Sep 2021, 09:14 Taare, kakvo ti je uopste to pitanje? Ni pomisliti! Nikada….

Space, imala sam ja slučaj….On je moj dobar prijatelj. Živi ovdje u Švedskoj. Ona je poznanica iz mahale, razvedena sa dvoje djece. I dalje u Bosni. Nekako su se njih dvoje spetljali. On ima problema sa alkoholom. I to ozbiljnih. Bilo nekih incidenata, ali ona njega stalno brani. Šta god da uradi. Bila ovdje sa malom za Novu Godinu, mene dijete zove da dodjem po njih. Dovedem ih sebi, ta curica je skroz istraumirana. Prestrašno. On je nazove, fol izvinjava se i ona kao eto možete me odvesti nazad?! Kontam ženo, pa vidis li ti svoje dijete? Odu nazad, poslijepodne me opet zove da dodjem po njih.
Ok, odem po njih ali to je to. Kupim joj karte za Bosnu da ide nazad sutradan. Ona počela plakati. Kontala valjda nazad njemu kad se otrijezni.
Sreća odoše za Bosnu, mala pravo sretna. Desila se ova Corona, nisu se vidjali i nisu vise zajedno.
Ali eto….Zamisli da je ostala. Prestrašno. Nema tu opravdanja. Nešto on mene zvao kao da se zahvali i izvine zbog “nesporazuma”. Ma mrs!
Ma znam, strasne su to price. Imam i ja jednu prijateljicu, daleko zivi, pa samo ovako komuniciramo, ali molim Boga da je urazumim i da ovog jednog lijenog, alkoholicarskog agresivca ne pusti u dom sa svoje dvoje djece :grana
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: VISOKO: Očuh pretukao pastorka crijevom za vodu, optužen za teško nasilje u porodici

Post by Taare » 20 Sep 2021, 09:56

Dori wrote: 20 Sep 2021, 09:14 Taare, kakvo ti je uopste to pitanje?
Pitanje ko i svako drugo. Malo me handri to vaše zgražavanje. Isto kao da ste odrasli na nekoj drugoj planeti. Sjećam se vakta u kojem je to bio način odgoja.
Mene su tukli :( tukli me kod kuće, tukli u školi, tukli u mahali...
Msm, ne samo mene. Ne znam da je jedan od vršnjaka prošao bez batina.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22624
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13005 times
Been thanked: 12652 times
Status: Offline

Re: VISOKO: Očuh pretukao pastorka crijevom za vodu, optužen za teško nasilje u porodici

Post by Dori » 20 Sep 2021, 10:05

Taare wrote: 20 Sep 2021, 09:56
Dori wrote: 20 Sep 2021, 09:14 Taare, kakvo ti je uopste to pitanje?
Pitanje ko i svako drugo. Malo me handri to vaše zgražavanje. Isto kao da ste odrasli na nekoj drugoj planeti. Sjećam se vakta u kojem je to bio način odgoja.
Mene su tukli :( tukli me kod kuće, tukli u školi, tukli u mahali...
Msm, ne samo mene. Ne znam da je jedan od vršnjaka prošao bez batina.
Ali valjda mi sada znamo bolje….Puno je tih stvari koje su nekada bile “normalne”, pa smo s vremenom naučili bolje.
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42927
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14154 times
Been thanked: 12737 times
Status: Offline

Re: VISOKO: Očuh pretukao pastorka crijevom za vodu, optužen za teško nasilje u porodici

Post by Masamune » 20 Sep 2021, 10:29

Jedan od mojih najboljih jarana je prošao kroz te torture kao dijete zajedno sa mlađim bratom. Otac ih je napustio jer ga je mati istjerala zbog optužbi za prevaru bez dokaza, pa je onda odselio u Njemačku, slao alimentaciju i ipak zadržao kontakt sa djecom ali više reda radi nego što mu je stvarno bilo stalo.

Mati je nakon razvoda našla nekog tipa. Sve med i mlijeko na početku dok nije počeo pokazivati drugu stranu. Ispostavilo se da je samo takav zlostavljač, monstrum, manijak i sve ostalo. Čitavu godinu su njih troje bili sa tim likom pod istim krovom. Nju uopšte nije ni bilo briga za djecu, već je samo njega gledala i njemu ugađala bez obzira što je nju najviše tukao i zlostavljao. Strah je bilo da ne ostane sama. Nije njih dvojicu sva sreća, ali ih je tjerao da gledaju kako im bije i zlostavlja mater. Čak je bilo i teškog seksualnog zlostavljanja pred djecom. Ona nije bila dobro sa svojom familijom godinama unazad tako da jaran i brat nigdje drugo nisu mogli otići niti je imala ikakve prijateljice. Otac je samo smirivao djecu i strasti, ali ništa nije poduzimao. I one koje je imala je otjerala od sebe zbog budale. Na kraju je presjekla i to tek kad je sa sobom doveo drugu ženu u stan da bude s njom očekujući da ih mati služi, pa ga je istjerala i prijavila policiji. Monstrum je u međuvremenu završio u zatvoru zbog još dodatnih prijava.

Ima svakakvih situacija... naravno većini nas je nepojmljivo da naprijed navedeno uopšte može postojati, ali je to realnost. Monstruma je svugdje.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5882
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 172 times
Been thanked: 294 times
Status: Offline

Re: VISOKO: Očuh pretukao pastorka crijevom za vodu, optužen za teško nasilje u porodici

Post by bosnjakinja » 20 Sep 2021, 10:33

MarlboroGold wrote: 20 Sep 2021, 10:29 Jedan od mojih najboljih jarana je prošao kroz te torture kao dijete zajedno sa mlađim bratom. Otac ih je napustio jer ga je mati istjerala zbog optužbi za prevaru bez dokaza, pa je onda odselio u Njemačku, slao alimentaciju i ipak zadržao kontakt sa djecom ali više reda radi nego što mu je stvarno bilo stalo.

Mati je nakon razvoda našla nekog tipa. Sve med i mlijeko na početku dok nije počeo pokazivati drugu stranu. Ispostavilo se da je samo takav zlostavljač, monstrum, manijak i sve ostalo. Čitavu godinu su njih troje bili sa tim likom pod istim krovom. Nju uopšte nije ni bilo briga za djecu, već je samo njega gledala i njemu ugađala bez obzira što je nju najviše tukao i zlostavljao. Strah je bilo da ne ostane sama. Nije njih dvojicu sva sreća, ali ih je tjerao da gledaju kako im bije i zlostavlja mater. Čak je bilo i teškog seksualnog zlostavljanja pred djecom. Ona nije bila dobro sa svojom familijom godinama unazad tako da jaran i brat nigdje drugo nisu mogli otići niti je imala ikakve prijateljice. Otac je samo smirivao djecu i strasti, ali ništa nije poduzimao. I one koje je imala je otjerala od sebe zbog budale. Na kraju je presjekla i to tek kad je sa sobom doveo drugu ženu u stan da bude s njom očekujući da ih mati služi, pa ga je istjerala i prijavila policiji. Monstrum je u međuvremenu završio u zatvoru zbog još dodatnih prijava.

Ima svakakvih situacija... naravno većini nas je nepojmljivo da naprijed navedeno uopšte može postojati, ali je to realnost. Monstruma je svugdje.
do matere je,mozda je s njim se i kurvala naravno "bez dokaza"

ali otac je kriv sto ga djeca nisu zanimala,ali to je tipicni muskarac

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests