Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Bakir i Čović otišli u penziju i uredno naplatili otpremninu

Post by Taare » 20 Nov 2021, 15:35

Pasaga wrote: 20 Nov 2021, 15:33
Taare wrote: 20 Nov 2021, 15:11 Pričaj, jbga. Tema je. Šta znaš, možda naleti neka od političarskih podguznih muha pa prenese svojim šefovima.
sve se bojim da nisu razbacani na sve strane....eeee,sinovac ....
Misliš na nazifa?
Svi mi se morete obratit

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37926
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Bakir i Čović otišli u penziju i uredno naplatili otpremninu

Post by Pasaga » 20 Nov 2021, 15:36

necu da vjerujem,i nije,Nazif poskok,niti ravnogorac ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Bakir i Čović otišli u penziju i uredno naplatili otpremninu

Post by Chloe » 20 Nov 2021, 16:54

Taare wrote: 20 Nov 2021, 11:01
Chloe wrote: 20 Nov 2021, 08:09 Zašto bi se bilo ko odrekao onog što mu zakonom pripada?
I ja sad da idem u penziju imam pravu na otpremninu u vidi 6 zadnjih prosječnih plati u mojoj firmi.
Zato što nije moralno da neko ko sebi uzima za pravo da kaže kako je iz naroda i za norod istovremeno bezočno krade taj narod.
Kad neko za nikakav rad uzima plate koje su daleko iznad bh realnosti, pa onda ciljano izglasa zakon po kojem, ne pitajući taj narod, uzima dodatne cifre znajući da tom narodu fali na svakom ćošku, onda to itekako možemo nazvati legaliziranom pljačkom.
škole se raspadaju, oprema nikakva, bolnice u užasnom stanju također bez opreme, infrastruktura kakva je bila sredinom prošlog stoljeća, a oni za svoje guzice otimaju milione.
Nemoj mi o narodu - kakav narod takva država.

Imam dovoljno dodira sa socijalnim kategorijama, i narodom općenito, kod nekih mi dodje da okrenem ledja i nikad im ne otvorim vrataa, al skontam dijete/djeca nije ničije krivo da bih ja mogla spokojno zaspati pitajući se jesu li gladni. Nekima ne možeš nadavati koliko su sposobni - rastočit.
Domaće jaje, sir, i ostale mliječne proizvode ne možeš naći jer krava se neisplati, njive zjape neobradjene... A plašimo se gladi.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56109
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5814 times
Status: Offline

Re: Bakir i Čović otišli u penziju i uredno naplatili otpremninu

Post by Duminjo » 20 Nov 2021, 17:32

Taare wrote: 20 Nov 2021, 14:00 Nemaš izbora. Šta je to u svom partijskom programu ponudio kifla? Ništa.
stranka je postala okupljalište razočaranih sda kadrova.

Najbolja opcija je mirsad hadžikadić, ali ni on nije kalibar jednog ruzvelta.
njegove ideje o strateškoj dubini i planovima 50 godina unaprijed su genijalne, ali narodu treba odmah. Bukvalno sad.
Ništa nije ponudio. De da mi nahranimo narod, damo im neku sigurnost i normalnu poslovnu klimu, pa ćemo onda o strategiji za drugu polovinu stoljeća.

A izaći iz trenutne situacije je lakše negoli se misli.
Potrebno je da drugu hami daš lopatu. Ne da mu je ponudiš, nego da daš tj staviš u ruku.
Ako razumiješ šta želim da kažem.

Ako Hami das lopatu a ne posudis, kako ces ga onda pitati onu cuvenu "a gdje sam ja tu"

Rak rana nam je korupcija. Sudstvo i tuzilastvo dati norvezanima, dancima i estoncima. Vidio bi za 3 godine drzavu. A za 10 godina bi bili svicarska na balkanu.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Bakir i Čović otišli u penziju i uredno naplatili otpremninu

Post by Hannibal » 20 Nov 2021, 18:43

Fuddo wrote: 20 Nov 2021, 14:14 Kod nas svako selo ima neku stranku i inicijativu.
Ima li idje na dunjaluku stranka penzionera?
Svak hoce da rjesava nesta.
svako hoce da se uhljebi. da prima platu a da ne radi nista
🐽

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37926
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Bakir i Čović otišli u penziju i uredno naplatili otpremninu

Post by Pasaga » 20 Nov 2021, 18:47

en onaj Dodikov ministar,Cubrilo bre ..
bit ce odsutan 2. mj. zamrznuo mandat
ode cojk da napravi lovacko drustvo
tamo se vise od politike nemoze zivit ko cojk ...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Bakir i Čović otišli u penziju i uredno naplatili otpremninu

Post by Hannibal » 20 Nov 2021, 18:49

imam jednog druga iz buzima. kad smo se upoznavali reko selam ja sam hani, kaze on selam ja sam taj i taj, znas li za pesto petu 😂 eliminatorno pitanje haha
🐽

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Bakir i Čović otišli u penziju i uredno naplatili otpremninu

Post by Taare » 20 Nov 2021, 20:10

Duminjo wrote: 20 Nov 2021, 17:32 Ako Hami das lopatu a ne posudis, kako ces ga onda pitati onu cuvenu "a gdje sam ja tu"

Rak rana nam je korupcija. Sudstvo i tuzilastvo dati norvezanima, dancima i estoncima. Vidio bi za 3 godine drzavu. A za 10 godina bi bili svicarska na balkanu.
Nisam mislio na to nego na nešto što možemo uraditi bez da su potrebna čuda.
Evo Chloe je spomenula.
otkupna cijena pšenice je oko 200€ po toni.
država može uraditi sljedeće...

- hamo, je l ti siješ pšenicu?
- jah. Sijem na 10 hektara.
- hamo, nemere tako. Nisi konkurentan na tržištu.
Druže hamo, budući da imamo preko milion hektara neobrađenog plodnog zemljišta, evo tebi 1000 hektara na korištenje.
država će ti uzeti traktor fendt koji bez problema može uzorati toliku površinu.
Imat ćeš subvencije u vidu plaćenog goriva za traktor i besplatnog sjemena, kao i garanciju da će država otkupiti kompletan urod.

Hamo, budući da sa hektara možeš podići 7 tona pšenice, računamo da ćeš proizvesti 7000 tona.
otkupna cijena će biti 100 maraka po toni. Dakle, četiri puta jeftinija od trenutne. To će dovesti do toga da će cijena hljeba biti niža od jedne marke.

Osim toga, budući da ćeš imati 700 000 maraka prihoda, tražimo da zaposliš 20 radnika, a svakom od njih ćeš dati 2000 maraka plate.

Eto, to je jedan u moru pozitivnih šokova koje možemo uraditi bez da prizivamo neke strance il višu silu.

Zar se ne može sijati uljana repica pa proizvoditi bio dizel kako bismo umanjili ovisnost o uvozu?
Sa jednog hektara možeš izvući preko 400 litara tog dizela.

Zar niko nije čuo za geoterme iliti geotermalnu energiju?
Čitava bosna da se grije za siću.

Imamo pare da završimo cijeli autoput. Eno ih na bankama.
Naši spori? Zovi turke il kineze nek ga sklepaju za godinu i pol dana.
Kae, nemere kroz prenj. Obiđi ga.
Kasnije daj neke projekte na kojima će se igrati naše firme.
autoput nam treba kao ogromni pozitivni šok.

I bezbroj drugih mogućnosti.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by Krokodil Behko » 21 Jul 2022, 18:06

SAMANTHA POWER U MEMOARIMA OTKRILA SKANDAL IZ RATA: "Bosanski premijer me polugol dočekao u hotelskoj sobi i umjesto intervjua me 15 minuta pokušavao zagrliti!!"


Image

Samantha Power, aktuelna direktorica Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID) i bivša ambasadorica Sjedinjenih Američkih Dražava u Ujedinjenim Narodima (2013-2017) jedna je od onih Amerikanki čija je biografija neodvojivo povezana sa Bosnom i Hercegovinom i njenim ljudima.

Ova 52-godišnja Irkinja koja je sa desetak godina odselila u SAD svoju karijeru je počela 90-ih godina kao mlada novinarka izvještavajući iz ratova u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini. Za ratno izvještavanje nagrađena je Pulitzerovom nagradom. Izvještavala je za brojne američke i britanske medije sa brojnih bosanskohercegovačkih ratišta, boravila je u Sarajevu, a jedna je od rijetkih novinara koji su uspjeli ući u opkoljenu Bihaćku regiju.

U politici se Samantha Power prvi put okušala u prvoj predsjedničkoj kampanji Baracka Obame, angažirajući se kao članica Demokratske stranke u najužem timu njegovih suradnika.

Samantha Power autorica je nekoliko zapaženih knjiga, a knjiga njenih memoara "The Education of an Idealist" objavljena prije tri godine ubrzo je postala bestseler. Knjigu je biranim riječima čitateljima preporučio bivši američki predsjednik Barack Obama.


U knjizi se Samantha Power prisjeća mnogih događaja iz svoje impresivne novinarske, akademske i diplomatske karijere. U jednom njenom dijelu ona otkriva kako je tokom izvještavanja iz rata u BiH doživjela traumatičnu neprijatnost i to, od strane, kako ga ona naziva, "premijera Bosne i Hercegovine".

U ĆELIJI SARAJEVSKOG ZATVORA

Evo kako je opisala šta joj se desilo.

"Jedne večeri pridružila sam se svojoj prijateljici Stacy Sullivan, vanjskoj suradnici 'Newsweeka' u obilasku Sarajeva kako bismo pronašle vodu za kupanje koja nam je danima bila neophodna", napisala je Samantha Power.

"Zaustavljene smo i uhapšene zbog kršenja policijskog sata i pritvorene u ćeliju sarajevskog zatvora. Nakon što mi je dozvoljeno da telefoniram, umjesto da pozovem američkog ambasadora u Sarajevu, ja sam nazvala bosanskog premijera kojeg sam do tada često intervjuirala i koji je bio ozloglašen kao zavodnik."


Samanta Power ne navodi ime "bosanskog premijera", mada je iole upućenom čitatelju jasno da je riječ o Harisu Silajdžiću, ratnom ministru vanjskih poslova a kasnije i predsjedniku Vlade Bosne i Hercegovine.

"Činilo se da on uživa u korištenju svojih veza kako bi osigurao naše oslobađanje, tako da smo kroz nekoliko sati mogle krenuti kući", piše u knjizi Samanthe Power.

Image

ZAGRLJAJI UMJESTO INTERVJUA

"Nekoliko mjeseci kasnije", piše dalje u knjizi, "prihvatila sam da se nađem sa (već pomenutim) premijerom na intervjuu u jednom hotelu u Zagrebu, dok se on spremao na put u SAD za lobiranje kod Clintonove administracije u Washingtonu. Kada sam stigla u hotelsku sobu u koju me uputio jedan premijerov suradnik, očekivala sam da će me dočekati neko iz njegove pratnje. Umjesto toga, na vratima sobe me dočekao lično premijer i to skoro potpuno neodjeven. Bila sam toliko šokirana da sam, umjesto da smjesta pobjegnem kao što sam trebala učiniti, kao na auto-pilotu prekoračila prag njegove hotelske sobe. Narednih petnaestak minuta sam provela izbjegavajući njegove stalne nasrtaje i pokušaje da me zagrli, dok sam ga istovremeno, uzaludno, nagovarala da započnemo naš zakazani intervju. Nakon što mi je rekao da mu nije previše zanimljivo da ga se ispituje o ratu koji je pogodio njegov narod, spremila sam se i otišla".

(SB)
online

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by Skin » 21 Jul 2022, 21:57

boze svasta. i koje filozofsko pitanje teme... zaista nasi politicari nisu normalni

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by bagra » 21 Jul 2022, 22:13

naivno, ja bi prije reko
al to je bila davna 2010-a
tad smo jos vjerovali u njih
i dedamraza :pusto

Superhik
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 861
Joined: 11 Feb 2022, 21:53
Has thanked: 69 times
Been thanked: 182 times
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by Superhik » 28 Jul 2022, 14:04

Politicari su takvi kakvi jesu jer dolaze iz naseg naroda. Posteni su taman koliko i mi sami.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by Duh » 28 Jul 2022, 19:07

u bih su politicari sposobni.
toliko se odrzati je sposobnost.
druga neprijatna konstatacija je da je narod glup. mozda mrznjom zaslijepljen...
prije ce biti glup.

KatoBosanski
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 391
Joined: 27 Jul 2022, 23:30
Has thanked: 402 times
Been thanked: 94 times
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by KatoBosanski » 28 Jul 2022, 22:19

Jedno ne iskljucuje drugo. Bosnje su gluplji, Cede i Ujkani vise mrze.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15276 times
Status: Offline

Re: Zašto su političari takvi kakvi jesu?

Post by HAVANA » 28 Jul 2022, 23:21

Moze im se.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

UPOZORENJE GRAĐANIMA: Nemojte jesti punjene paprike u Restoranu Parlamenta BiH, otrovne su

Post by Krokodil Behko » 17 Sep 2022, 10:15

Image


U restoranu Parlamentarne skupštine BiH, čije su cijene inače bagatela, nedavno je prijavljeno trovanje punjenim paprikama jedne od zaposlenih ove institucije, zbog čega je morala intervenirati kantonalna inspekcija, saznaje portal "Avaza".

Izlaskom na teren, inspektori nisu pronašli punjene paprike, ali jesu uočili, kako nam je potvrđeno, niz nepravilnosti u radu restorana kojim upravlja Služba za zajedničke poslove institucija BiH.

Saznajemo da je naređeno i uništeno čak 90 kilograma mesa, zbog neispravnog držanja.

Neki proizvodi nisu imali ni deklaraciju.

Inspektori su utvrdili da su u kuhinji zatečena i zamrznuta unaprijed pripremljena imenovana i neimenovana jela (ambalažirana u oštećene pvc vrećice), mliječni proizvod kojem je istekao rok upotrebe te sirovine bez deklaracije i mogućeg utvrđivanja sljedivosti.

- Navedene proizvode ukupne količine 89,69 kilograma na licu mjesta inspektor proglašava higijenski neispravnim te naređuje njihovo uništenje putem KJKP „Rad“, a potvrdu o uništenju potrebno predočiti inspektoru na uvid - stoji u informaciji u koju je portal "Avaza" imao uvid.

Osim toga, inspektori su naveli da je analizom uzoraka na Veterinarskom fakultetu dobiven zadovoljavajući rezultat gotovog jela, ali da su rezultati ispitanih briseva površina pokazali povećan ukupan broj bakterija.

Inspekcijskom kontrolom zatečene sirovine od koje se spravljaju jela, pri čemu je konstatovano da se meso u predmetni restoran doprema u svježem stanju što stoji i na deklaracijama, a da se u istom, na neadekvatan način vrši njegovo zamrzavanje.

(Avaz Foto:Avaz)
online

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: UPOZORENJE GRAĐANIMA: Nemojte jesti punjene paprike u Restoranu Parlamenta BiH, otrovne su

Post by Duh » 17 Sep 2022, 10:22

Dobro da upozore gradjane.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80647
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7225 times
Been thanked: 11701 times
Status: Offline

Re: UPOZORENJE GRAĐANIMA: Nemojte jesti punjene paprike u Restoranu Parlamenta BiH, otrovne su

Post by spacebound » 17 Sep 2022, 10:31

Kud se svi ne potrovase :roll
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12281 times
Contact:
Status: Offline

Re: UPOZORENJE GRAĐANIMA: Nemojte jesti punjene paprike u Restoranu Parlamenta BiH, otrovne su

Post by Maja » 17 Sep 2022, 10:33

Dooobrooo. Necemo.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84577
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16655 times
Status: Offline

Re: UPOZORENJE GRAĐANIMA: Nemojte jesti punjene paprike u Restoranu Parlamenta BiH, otrovne su

Post by Fuddo » 17 Sep 2022, 10:37

spacebound wrote: 17 Sep 2022, 10:31 Kud se svi ne potrovase :roll
I ne pocrkase…amin.
Dozvolite da se obratimo

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests