Dubioza Kolektiv

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Dubioza Kolektiv

Post by greeneyes » 12 Nov 2021, 13:35

Ja kontao ovo naka zayebancija, a oni nas fakat isli sramotiti po bijelom svijetu
Samo sabura

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Dubioza Kolektiv

Post by Naseef Mushroom » 12 Nov 2021, 14:06

Napisao sam već na drugoj temi, nije čudo što ovi u vijeću Evrope igraju uz njihove hitove, pa ovi im sa tim tekstovima bukvalno isporučuju mlade i radnu snagu, naravno da im odgovara mentalitet "Šta ću ovdje nemam ni za vutre","Mi smo debelo crijevo Evrope" ili "Šta ćemo protestovati i buniti se? Čuvajmo prostatu, lakše je strancu reći take me to America".

Da su nastupili Eldin Huseinbegović ili Zejd Šoto i pjevali o ljepotama Bosne i Hercegovine bile bi stotinu komentara da nije ni čudo što ne napredujemo jer dokazujemo da nismo za Evrope jer moramo od svakog ozbiljnog okupljanja napraviti muzicki vašar ali pošto su ovi u pitanju onda FGR pada u ekstazu.

Naravno u možda najkritičnijem periodu od završetka rata najefikasnije bi bilo umjesto njih dovesti Atifa Dudakovića, Sefera Halilovića ili bar Abdulaha Sidrana da svijet podsjeća da ovo liči na 1991. godinu i da traži, moli, naređuje da Evropa ne napravi istu grešku kao prije 25-30 godina ali Evropi godi još jedan Yutelov koncert za mir, zato su svi veseli jer ako nas boli qrac zašto bi njih bolio?

Možda nismo bolje ni zaslužili.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Dubioza Kolektiv

Post by Naseef Mushroom » 12 Nov 2021, 14:10

Šabović Adis wrote: 12 Nov 2021, 07:44 Ja ih inače smislit ne mogu, al kad vidim kome najviše idu na živce odmah se prestrojim. :valja
Kakav oksimoron :D.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55967
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5773 times
Status: Offline

Re: Dubioza Kolektiv

Post by Duminjo » 12 Nov 2021, 14:16

Naseef Mushroom wrote: 12 Nov 2021, 14:06 Napisao sam već na drugoj temi, nije čudo što ovi u vijeću Evrope igraju uz njihove hitove, pa ovi im sa tim tekstovima bukvalno isporučuju mlade i radnu snagu, naravno da im odgovara mentalitet "Šta ću ovdje nemam ni za vutre","Mi smo debelo crijevo Evrope" ili "Šta ćemo protestovati i buniti se? Čuvajmo prostatu, lakše je strancu reći take me to America".

Da su nastupili Eldin Huseinbegović ili Zejd Šoto i pjevali o ljepotama Bosne i Hercegovine bile bi stotinu komentara da nije ni čudo što ne napredujemo jer dokazujemo da nismo za Evrope jer moramo od svakog ozbiljnog okupljanja napraviti muzicki vašar ali pošto su ovi u pitanju onda FGR pada u ekstazu.

Naravno u možda najkritičnijem periodu od završetka rata najefikasnije bi bilo umjesto njih dovesti Atifa Dudakovića, Sefera Halilovića ili bar Abdulaha Sidrana da svijet podsjeća da ovo liči na 1991. godinu i da traži, moli, naređuje da Evropa ne napravi istu grešku kao prije 25-30 godina ali Evropi godi još jedan Yutelov koncert za mir, zato su svi veseli jer ako nas boli qrac zašto bi njih bolio?

Možda nismo bolje ni zaslužili.
Pa eto 25 godina nas predstavljaju skoro isti. Imamo korak naprijed, nazad dva. Nemamo ni jednog pravog prijatelja U EU.

Jbg, ja bih Provo nesto drugacije. Okrenuo bih ekser i naopako Pa Probo bar Ako vidim da toliko godina ne Ide pravo

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Dubioza Kolektiv

Post by Šabović Adis » 12 Nov 2021, 16:46

Naseef Mushroom wrote: 12 Nov 2021, 14:10
Šabović Adis wrote: 12 Nov 2021, 07:44 Ja ih inače smislit ne mogu, al kad vidim kome najviše idu na živce odmah se prestrojim. :valja
Kakav oksimoron :D.
Inat. Ne treba komplikovat. :oo
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42829
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14103 times
Been thanked: 12690 times
Status: Offline

Brano Jakubović: Javnost neka se zapita zašto u Vijeće Evrope zovu bend iz Zabrđa

Post by Masamune » 18 Nov 2021, 08:48

Brano Jakubović: Javnost neka se zapita zašto u Vijeće Evrope zovu bend iz Zabrđa

Image
Nastup koji je podigao na noge i rasplesao aktiviste i birokrate u Strazburu

Brano Jakubović iz benda Dubioza kolektiv odlučio je podijeliti s fanovima neke detalje nedavnog nastupa ovog benda u Vijeću Evrope u Strazburu povlačeći paralelu s trenutnim stanjem u Bosni i Hercegovini.

"Nekidan smo dobili poziv da sviramo u Strazburu. Planirana su dva nastupa. Normalan koncert u klubu La Leiterie i kratki akustični nastup u Vijeću Evrope u okviru Foruma za demokratiju. Strazbur je jedan od simbola Evropske unije, zbog čega su tu ustanovili neke od najvažnijih evropskih institucija. Grad je kroz istoriju nekoliko puta mijenjao gazde, malo Francuzi, pa malo Nijemci. Danas je to grad na granici Francuske i Njemačke, ali nekako, j.... li ga, ne zovu ga podijeljenim gradom. Ne mogu da se otmem utisku i da ovo sve ne uporedim sa mojim rodnim Sarajevom, čiju istoriju lako možemo usporediti sa stazburškom. I mi smo nekoliko puta mijenjali gazde i na kraju ostali podijeljen grad na istočno i bliskoistočno Sarajevo. Evropa je pokušala i kod nas da primijeni isti recept pa je u Sarajevo postavila najbitnije institucije, kako domaće tako i evropske. U Dejtonu su nam skrojili odijelo, u Briselu ga sašili, a kad smo ga obukli svi smo shvatili da se radi o jeftinoj dupljak robi koja je odmah počela da puca po šavovima", piše na početku.

Dubioza je imala 20-minutni nastup koji je podigao na noge i rasplesao sve aktiviste i birokrate u Vijeću Evrope.
"Kada je video sa nastupa objavljen na mreži i u medijima veliki dio komentara je bio afirmativan. Valjda zbog nedostatka bilo kakve vijesti i nade da neko u svijetu radi nešto u našem interesu, ispade da je i mini koncert sedmorice Balkanaca u žutim dresovima vijest dana.

Prirodno je i da je dio javnosti u komentarima na portalima i po kafanama postavilo pitanja: za koga to oni rade, čiji su špijuni, strani plaćenici, itd. Bilo bi dobro da se ta ista javnost zapita zašto Vijeće Evrope kao sugovornika zove bend iz Zabrđa? Možda zato što u našoj državi nisu pronašli adekvatnog sugovornika za jedinu evropsku instituciju čija je Bosna i Hercegovina članica. Možda da se javnost zapita i zbog čega Bosna i Hercegovina ima opomenu pred izbacivanje iz ove institucije?

Ili su ovi iz Dubioze fakat špijuni i strani plaćenici. Taj odgovor nekako zvuči jednostavnije i privlačnije. Baš je nekako dobar materijal za saftali status na društvenim mrežama. Lažne patriote će isto tako da nas optuže da smo u Strazbur išli da ismijavamo i ponižavamo državu Bosnu i Hercegovinu, zaboravljajući da je državni aparat do krajnjih granica već odavno ponizio nas kao građane i građanke, ali i Bosnu i Hercegovinu kao našu domovinu. Predlažem da pored izraza strani plaćenici uvedemo i novi termin lokalni plaćenici za sve one koje plaćamo upravo mi, budale koje ih i biramo. Ispade da je poštenije biti strani plaćenik. To je barem neko ko uvozi kapital. Lokalni plaćenici izvoze kapital po raznim offshore kompanijama i kupuju nekretnine od Zagreba i Beograda do Beča, Istanbula i Moskve", naveo je Jakubović.

Političari tj. lokalni plaćenici, smatra član Dubioze, se bave pisanjem zakona, odredbi, naloga, prijedloga i inicijativa koje onda niko ne provodi dok se dio javnosti svaki dan bavi pisanjem statusa na društvenim mrežama i na taj način izražavaju svoje političko mišljenje i stav.

"Mi se bavimo pisanjem pjesama o svemu tome. Na kraju ispadne da je sve to pisanje uz vjetar. Kada su jednom prilikom gospodina Fincija pitali šta mu je to donijela presuda iz Evropskog suda za ljudska prava u Strazbura, odgovorio je: 'Donijela mi je dodatno prezime. Sad me svi zovu gospodin Sejdić Finci'".

klix.ba
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2284 times
Status: Offline

Re: Brano Jakubović: Javnost neka se zapita zašto u Vijeće Evrope zovu bend iz Zabrđa

Post by Skin » 18 Nov 2021, 09:00

👍

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22606
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12976 times
Been thanked: 12626 times
Status: Offline

Re: Brano Jakubović: Javnost neka se zapita zašto u Vijeće Evrope zovu bend iz Zabrđa

Post by Dori » 18 Nov 2021, 09:03

Sjajno! :D.
Kada su jednom prilikom gospodina Fincija pitali šta mu je to donijela presuda iz Evropskog suda za ljudska prava u Strazbura, odgovorio je: 'Donijela mi je dodatno prezime. Sad me svi zovu gospodin Sejdić Finci
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2284 times
Status: Offline

Re: Brano Jakubović: Javnost neka se zapita zašto u Vijeće Evrope zovu bend iz Zabrđa

Post by Skin » 18 Nov 2021, 09:09

to sam cula kad je gostovao kod hadzifejzovica 😂

pisanje uz vjetar.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42829
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14103 times
Been thanked: 12690 times
Status: Offline

Re: Brano Jakubović: Javnost neka se zapita zašto u Vijeće Evrope zovu bend iz Zabrđa

Post by Masamune » 18 Nov 2021, 09:52

Više oni rade na promociji BiH nego cjelokupno Predsjedništvo.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Brano Jakubović: Javnost neka se zapita zašto u Vijeće Evrope zovu bend iz Zabrđa

Post by The 51st State » 18 Nov 2021, 09:54

isfuran i on ali svaka tezga valja. jebo ga valter u stau.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42829
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14103 times
Been thanked: 12690 times
Status: Offline

Re: Brano Jakubović: Javnost neka se zapita zašto u Vijeće Evrope zovu bend iz Zabrđa

Post by Masamune » 18 Nov 2021, 09:59

qme
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Brano Jakubović: Javnost neka se zapita zašto u Vijeće Evrope zovu bend iz Zabrđa

Post by The 51st State » 18 Nov 2021, 10:01

koga boli karina za ove raspale hasisare sta seru, mislim to im je poso ali ovi koji im topike otvaraju to je vec tragedija ;)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Brano Jakubović: Javnost neka se zapita zašto u Vijeće Evrope zovu bend iz Zabrđa

Post by Krokodil Behko » 18 Nov 2021, 10:03

Hip hoperi, dabogda vam rnr u kući bio
online

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26399
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1867 times
Been thanked: 4093 times
Status: Offline

Re: Brano Jakubović: Javnost neka se zapita zašto u Vijeće Evrope zovu bend iz Zabrđa

Post by Beni » 18 Nov 2021, 10:15

to su pravi bosnjaci
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22606
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12976 times
Been thanked: 12626 times
Status: Offline

Re: Dubioza Kolektiv

Post by Dori » 24 Nov 2021, 13:23

Ma bravo! :respekt
Sarajevo / U znak podrške rudarima: Na proteste stigla Dubioza kolektiv

Rudari koji su jučer došli u Sarajevo na proteste dočekali su jutro ispred zgrade Vlade Federacije BiH.

Fotoreporter portala Radiosarajevo.ba javlja da se ispred Vlade FBiH okupio veći broj rudara.

Ranije smo najavili da će samo iz Kaknja doći 10 autobusa, a sada su upravo stigli i članovi popularnog benda Dubioza kolektiv, koji su donijeli instrumente.

Podsjetimo, rudari traže da bude ispunjeno njihovih devet zahtjeva, među kojima su utvrđivanje minimalne plate od 1.000 KM i ostavka svih direktora u Koncernu "Elektroprivrede".

Rudari traže stavljanje van snage pravilnika o radu i radnom učinku, te uvezivanje radnog staža.
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15373
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 649 times
Been thanked: 2129 times
Status: Online

Re: Dubioza Kolektiv

Post by Laser » 24 Nov 2021, 13:34

Ma popišam ih.

Baš su našli trenutak kad će rušit Fadila da bi Jelaka Miličević zajahala.

To mogu samo naši bosanski volovi. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Dubioza Kolektiv

Post by The 51st State » 24 Nov 2021, 13:41

Vegeta bend samo sto se pocesto i u slatka jela mjesaju.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96436
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34386 times
Been thanked: 21132 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dubioza Kolektiv

Post by Rum » 24 Nov 2021, 13:44

Rambo Amadeus poručio "Dubiozi kolektiv": Respekt
Image

Rambo Amadeus reagirao je na vijest da su se članovi "Dubioze kolektiv" ekspresno odazvali pozivu rudara da im se prudruže na protestima u Sarajevu.

- Respekt - poručio je Rambo na svom Facebook profilu.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96436
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34386 times
Been thanked: 21132 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dubioza Kolektiv

Post by Rum » 24 Nov 2021, 13:44

Fadile j... se :valja
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “Diskografija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests