Naši talenti širom svijeta

Bosanci i Hercegovci širom svijeta

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Mirheta iz BiH postala izuzetno uspješna žena: Obrazovana, na visokoj poziciji u Mercedes-Benzu!

Post by The 51st State » 30 Nov 2021, 07:42

Taare wrote: 30 Nov 2021, 01:03
Rudolph wrote: 29 Nov 2021, 23:07 Ovdje bi razvijala buhtle jos dobila batine od pijanog muza
Oftopik.
Jah, a ne čitaš da se godinama patila radeći najteže poslove. Osim toga, zašto je uspjeh biti neš u nečijoj firmi, lomiti se i zarađivati pare za gazdu?
Isto tako, nikad neće imati više od 4k neto plate. Taman da zaradi 50k mjesečno, opet može nositi samo jedan autfit, bez obzira da l imala stotinu u regalu. Jede jednom kašikom, istovremeno može boraviti samo u jednoj prostoriji, voziti samo jedno auto, itd.
Po meni, jedini pravi uspjeh jeste to kad doprinosiš zajednici iz koje si potekao kako bi unaprijedio istu.
Samo stalnim usavršavanjem i razvojem možemo opstati kao narod i vrsta.
A koliko vidim, jedino što dotična šalje u bosnu jesu selami.

Ontopik.
Džaba se mučila po talijanskim pijacama.
Zar nije bilo lakše da nauči pravit torte sumnjivog kvaliteta i loše optike, iste za dobru lovu tuši hrvatskim snašama i uživa u odličnoj zaradi.
Spava do pone, a do poslijepone se valjuta po krevetu. Jede salate od morskih nemani dok istovremeno svoju macu kljuka najboljom mačijom hranom :zubi
a ova naša hamša izabrala da ljubi guzice njemačkih menadžera i najkasnije sa 45 oboli na živcima i mutira u mungee2 :ooo
Otprilike tako, ove kretenluke o stavljanju zena u zapecak u nas ne vrijedi ni komentarisati. Ulozeni trud se svugdje isplati, ko je pazljivo procito intervju ona je "skontala" da bosna nije za nju vec kao kasni tinejdzer pa se opet prekontavala, pa opet "skontala" da je vani dzenetska basca i tako.
Uglavnom, zgodan clanak da papci potvrdjuju svoje kognitivne biase.

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24898
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6971 times
Been thanked: 6608 times
Status: Offline

Re: Mirheta iz BiH postala izuzetno uspješna žena: Obrazovana, na visokoj poziciji u Mercedes-Benzu!

Post by Koraci_u_noci » 30 Nov 2021, 09:12

Meni sam naslov zvuci kao ismijavanje
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Mirheta iz BiH postala izuzetno uspješna žena: Obrazovana, na visokoj poziciji u Mercedes-Benzu!

Post by MunDzi » 30 Nov 2021, 11:24

Mutevelija wrote: 29 Nov 2021, 19:17 Bizi goni je po Youtubeu ublehe prodavala.
Za razliku od tebe koji po forumima ne prodajes ublehe.
Zenska je svoju pamet unovcila.

Kad ces ti svoju?

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Mirheta iz BiH postala izuzetno uspješna žena: Obrazovana, na visokoj poziciji u Mercedes-Benzu!

Post by Mutevelija » 30 Nov 2021, 14:20

O jeste naivni ne mogu vjerovati.

Čuj uspjela sama :D.


Sa kim ja forum dijelim :D.

Sredina je sputavala :plavi
.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Golmanka Chelseaja Zećira Mušović: Sarajevo mi je omiljeni grad, žalim što nogomet u BiH nije bolji

Post by CikCikCikPogodi » 23 May 2022, 21:15

Image

Golmanka Chelseaja porijeklom iz Prijepolja, a koja brani za reprezentaciju Švedske - Zećira Mušović, iskoristila je slobodno vrijeme nakon kraja sezone da posjeti "omiljeno Sarajevo" i u intervju za Klix.ba otkrila je svoje impresije u glavnom gradu BiH te je uz to pričala o svojoj dosadašnjoj karijeri.

Prije godinu i po, Zećira je potpisala s londonskim Plavcima dvoipogodišnji ugovor, a do danas se uspjela izboriti za mjesto prvog golmana i trenutno je jedna od najboljih golmanki na svijetu. Nakon osam mjeseci tokom kojih je igrala za švedski Rosengarda, karijeru je nastavila u Engleskoj i kako kaže, odabrala je najbolji mogući klub na svijetu da u karijeri ostvari sve što je zacrtala.

Image

"Nigdje na svijetu mi nije kao u Sarajevu"

S njom u Sarajevu bio je i njen privatni savjetnik Adi Musić i zajedno sa Zećirom govorio je o njenoj karijeri, odrastanju, razvijanju i svemu onom što joj se trenutno događa i što je u budućnosti očekuje. Za početak smo Zećiru pitali kako se osjeća u Sarajevu i ostali smo zatečeni odgovorom koliko zapravo voli glavni grad naše države.

Image

"Sarajevo je moj omiljeni grad, a roditelji su mi iz Prijepolja. Kroz nogomet sam obišla brojna mjesta na svijetu i bila sam u zaista lijepim gradovima i na impozantnim lokacijama, ali Sarajevo je za mene nešto posebno. Ono što osjećam kada dođem u Sarajevo se ne može porediti s drugim gradovima. Govorim bosanski jezik, ili pokušavam govoriti što je tečnije moguće, a moram reći da mi je i ovaj put u Sarajevu izuzetno lijepo i ugodno te da uživam u slobodnim danima koje ovdje provodim", kaže nam Zećira na početku razgovora.

Nogometom se počela baviti kada je imala devet godina, a kako kaže, ovim sportom se počela baviti po uzoru na brata koji je također trenirao.

"Ja sam počela igrati nogomet kada sam imala devet godina. Igrala sam u Švedskoj, bila sam tamo osam godina, nakon čega sam se preselila u London. Bilo mi je jako teško ostaviti porodicu i otići u drugu sredinu, iako sam s druge strane ispunila svoje snove i zaigrala za Chelsea. Nogomet je za mene nešto posebno, a bit ću iskrena i reći da sam se ovim sportom počela baviti po uzoru na moga brata koji je trenirao i igrao ovaj sport. Moram reći da mi je jako drago da se ženski nogomet afirmisao i svim djevojčicama želim biti primjer da neko iz naših krajeva može doći do tako velikog kluba i igrati na najvišem nivou ženskog nogometa", kaže Zećira.

Zećiru smo pitali šta bi po njoj bila dobitna formula da jedna djevojčica izraste u profesionalnu igračicu. Uz to, potrebna je i podrška sistema, odnosno države.

"Trud, mnogo odricanja, red, rad i disciplina. Uz sreću, koja jednostavno mora biti sastavi dio svakog pojedinca u nogometu, mislim da su svi spomenuti faktori jednako važni da bi se uspjelo u nogometu. Ženski nogomet je u Švedskoj mnogo napredovao, što pokazuju i rezultati u posljednje vrijeme, a nadam se da će tako jednog dana i u BiH krenuti stvari pravim putem", ističe Zećira.

Kaže da joj je san jednog dana postati najbolja golmanka na svijetu i da je svjesna da je za takav status potrebno još mnogo rada, truda i odricanja.

"Iskreno, nogometom se bavim najviše iz ljubavi prema sportu i to mi je glavna vodilja kroz dosadašnju karijeru. Već sam neke snove ispunila, a najveći san mi je da jednog dana postanem najbolja golmanka svijeta. Trudim se i znam da će trebati dosta rada da bih jednog dana postala najbolja na svijetu, ali to je moj cilj. Imam sreću što sam trenutno u Chelseaju, jednom od najboljih klubova na svijetu i što imam apsolutno sve uslove da se svakodnevno razvijam i budem bolja u svim segmentima igre", kaže Zećira i dodaje:

"Sviđa mi se život u Londonu i za sada se odlično snalazim. Opet moram naglasiti da je nevjerovatna satisfakcija biti dio jednog kluba kao što je Chelsea i dijeliti svlačionicu s najboljim igračicama svijeta. Nije mi bilo lagano, posebno na početku karijere, ali danas je sve to lakše i mogu se u potpunosti fokusirati na svoj posao. Nogomet je uvijek bio moja najveća ljubav, a zahvaljujući mojim roditeljima uspjela sam završiti i školu danas sam jako sretna zbog svega."

Image

Država mora pomoći razvoju ženskog nogometa u BiH

Ističe da je za razvoj ženskog nogometa u BiH izuzetno važna činjenica da je u našoj državi nedavno održano Evropsko prvenstvo za kadetkinje i da je to bila odlična prilika za sve djevojčice koje maštaju o igranju nogometa da se dodatno motivišu.

"Sretna sam što se Evropsko prvenstvo za kadetkinje igralo u Bosni i Hercegovini i nema sumnje da je jedno takvo takmičenje izuzetno bitno za budućnost ženskog nogometa. Naše mlade igračice su imale priliku vidjeti kako igraju i kako se ponašaju najbolje vršnjakinje u Evropi i to im sigurno može mnogo pomoći u nastavku karijere. Jasno, potrebno je da se država znatno više uključi u razvoj ženskog nogometa i na primjeru SFK 2000 sigurno da mogu mnogo naučiti i vidjeti kakvi su dometi mogući uz pravilan rad", kaže Zećira.

Za kraj kaže da je svim srcem željela igrati za reprezentaciju BiH, ali da je na kraju morala donijeti odluku u korist svojih ambicija i za boljitak svoje karijere.

Image

"Svim srcem sam željela igrati za Bosnu i Hercegovinu, ali u životu treba biti realan i neke stvari pogledati iz pravog ugla. Švedska mi je omogućila sve i na kraju sam donijela najbolju odluku za svoju karijeru te odabrala da branim za tu reprezentaciju. Žalim što situacija na našim prostorima nije bolja i što se ženski nogomet još uvijek nije razvio koliko je moguće, a zbog budućih generacija vjerujem da će se stvari promijeniti", kaže nam za kraj ova sjajna igračica Chelseaja.

Izvor: Klix.ba

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Re: Golmanka Chelseaja Zećira Mušović: Sarajevo mi je omiljeni grad, žalim što nogomet u BiH nije bolji

Post by CikCikCikPogodi » 23 May 2022, 21:18

Mislim se ovim ljudima puna usta puna Bosne i Sarajeva. Hajde dodi ona igraj za tu Bosnu i Sarajevu. Ja mislim da to kazemo uzivo dobili torbu u glavu i samarcinu sa nadogradenim noktima.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Golmanka Chelseaja Zećira Mušović: Sarajevo mi je omiljeni grad, žalim što nogomet u BiH nije bolji

Post by Melek » 23 May 2022, 21:23

A što vako lijepoj curi dadoše to ime, jebo ih kardanfil :grana
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Anestzijaaa
Forumaš mjeseca
Forumaš mjeseca
Posts: 4193
Joined: 23 Dec 2020, 22:51
Location: Nebesa
Has thanked: 2507 times
Been thanked: 1900 times
Status: Offline

Re: Golmanka Chelseaja Zećira Mušović: Sarajevo mi je omiljeni grad, žalim što nogomet u BiH nije bolji

Post by Anestzijaaa » 23 May 2022, 21:27

Zecira on fireeee na na na
Zbogom hrabri lavovi,vase sjenke i sad cuvaju nas grad.

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Re: Golmanka Chelseaja Zećira Mušović: Sarajevo mi je omiljeni grad, žalim što nogomet u BiH nije bolji

Post by CikCikCikPogodi » 23 May 2022, 22:18

Melek wrote: 23 May 2022, 21:23 A što vako lijepoj curi dadoše to ime, jebo ih kardanfil :grana
To se ko trebala zvat Tajra

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42817
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14085 times
Been thanked: 12687 times
Status: Online

Re: Golmanka Chelseaja Zećira Mušović: Sarajevo mi je omiljeni grad, žalim što nogomet u BiH nije bolji

Post by Masamune » 23 May 2022, 22:24

"Svim srcem sam željela igrati za Bosnu i Hercegovinu, ali u životu treba biti realan i neke stvari pogledati iz pravog ugla. Švedska mi je omogućila sve i na kraju sam donijela najbolju odluku za svoju karijeru te odabrala da branim za tu reprezentaciju. Žalim što situacija na našim prostorima nije bolja i što se ženski nogomet još uvijek nije razvio koliko je moguće, a zbog budućih generacija vjerujem da će se stvari promijeniti", kaže nam za kraj ova sjajna igračica Chelseaja.

Sa ovim je sve rekla i ovo se može preslikati i na mušku reprezentaciju. Sve će manje ljudi iz dijaspore htjeti igrati za nas iz identičnih razloga i tako će naš fudbal da potone u još veće blato od sadašnjeg.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53881
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15220 times
Status: Online

Re: Golmanka Chelseaja Zećira Mušović: Sarajevo mi je omiljeni grad, žalim što nogomet u BiH nije bolji

Post by HAVANA » 23 May 2022, 22:26

Nije losa al fakat jbt ne mozes joj ni pjesmu napisat. :lupa
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Golmanka Chelseaja Zećira Mušović: Sarajevo mi je omiljeni grad, žalim što nogomet u BiH nije bolji

Post by Naseef Mushroom » 23 May 2022, 22:27

Trebali su roditelji Džumhura pitati kako će je nazvati.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53881
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15220 times
Status: Online

Re: Golmanka Chelseaja Zećira Mušović: Sarajevo mi je omiljeni grad, žalim što nogomet u BiH nije bolji

Post by HAVANA » 23 May 2022, 22:28

Moze. Zeciraaa zeciraaaa budi moja voli samo mene zecira zecira budi moja volecu ja tebeeee
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84431
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16599 times
Status: Offline

Re: Golmanka Chelseaja Zećira Mušović: Sarajevo mi je omiljeni grad, žalim što nogomet u BiH nije bolji

Post by Fuddo » 23 May 2022, 22:30

HAVANA wrote: 23 May 2022, 22:26 Nije losa al fakat jbt ne mozes joj ni pjesmu napisat. :lupa
Moze nesta poetski
Pjesma bi se zvala Zechica ZeChira
In love with Sachira
Zan pol
:D.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Golmanka Chelseaja Zećira Mušović: Sarajevo mi je omiljeni grad, žalim što nogomet u BiH nije bolji

Post by Naseef Mushroom » 23 May 2022, 22:30

Džumhur dadne djetetu ime koje ne bi ni vladika dao,10 stranica kritikovanje kako smo zaostali Balkanci jer turamo nos u posao roditelja, nema ovdje spasa, samo treba bježati...

Ova tema: Narednih 5 stranica bit će 80% postova: LOL Zećira
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53881
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15220 times
Status: Online

Re: Golmanka Chelseaja Zećira Mušović: Sarajevo mi je omiljeni grad, žalim što nogomet u BiH nije bolji

Post by HAVANA » 23 May 2022, 22:32

Eo ga, upeco se na novu :valja
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42817
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14085 times
Been thanked: 12687 times
Status: Online

Re: Golmanka Chelseaja Zećira Mušović: Sarajevo mi je omiljeni grad, žalim što nogomet u BiH nije bolji

Post by Masamune » 23 May 2022, 22:33

Ime bolje zvuči kad je stranac tako zove nego mi tako da je njoj apsolutno svejedno. Zachira :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Golmanka Chelseaja Zećira Mušović: Sarajevo mi je omiljeni grad, žalim što nogomet u BiH nije bolji

Post by Duh » 23 May 2022, 22:34

a jest fino sakira issat.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Golmanka Chelseaja Zećira Mušović: Sarajevo mi je omiljeni grad, žalim što nogomet u BiH nije bolji

Post by MunDzi » 23 May 2022, 22:35

Mlada je lijepa i zgodna.
I ne fali joj imenu nista.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Golmanka Chelseaja Zećira Mušović: Sarajevo mi je omiljeni grad, žalim što nogomet u BiH nije bolji

Post by insomnia » 23 May 2022, 22:35

Bome plaha Zećira. Sam jos bogdu vece sise da ima
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Post Reply

Return to “Dijaspora”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests