Nasilje u porodici

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53915
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15234 times
Status: Online

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by HAVANA » 21 Jul 2022, 17:00

Matan wrote: 21 Jul 2022, 16:52
Ljiljan wrote: 21 Jul 2022, 15:22 Dobro ba Matane, ti odmah mracis. Niko ovdje nije za neku krajnost, maltretiranje, zlostavljanje, lausenje itd. Za to postoje nadlezni organi, socijalne sluzbe itd. Ipak, ne vidim nista lose u pokojoj bezazlenoj vaspitnoj ako je zaista nuzna. Naravno uz razgovor. :oklagija

Nema carobne formule, jbg. Odgoj je vrlo kompleksna stvar na koju uticu razni faktori. Svi smo individue. Evo znam dvoje divnih starijih ljudi. Sin jedinac, nosali ga na rukama, sve na dlanu pruzili, ton nikad povisili. Drtina zaglibila u drogu, kriminal... Eno ga 35/6 godina ima, a zivi na njihovoj penzionerskoj grbaci.
Pa to nema veze sa vaspitanjem..
u drogu zaglibe mnogi, svi karaktera i slojeva drustva..
problem je odgajas li psihopatu ili covjeka koji ce siriti dobru vibraciju oko sebe..
malo se okrenite oko sebe i promatrajte, vase prijatelje, poznanike..
tuci dijete je odraz nemoci da ga vaspitas..
Ok.Isto tako imas tih divnih roditelja koji nece ni zagalamiti ni osamariti.A dijete pasce bezobrazno i nadrkano,na takav nacin razgovara sa roditeljima da mi dodje da mu ja samarcinu spucam.Stalno ih gledam na poslu.Uzas.Ne govorim ja da treba ali ne moze sve to pod istu kapu.Ti odma strpa izivljavanje i stalno maltretiranje sa vaspitnim samarom...Ma nemam pojma,nek svako po svom.Ja sam 2 puta osamario stariju cerku.Mladju nikad.Nit bi.Takav je tip da bi mi zamjerila dok sam ziv cini mi se.A i nemam razloga.Starijoj je to u tim godinama doslo ko kec na desetku.Naucila je gdje je granica da tata presvrati i bila je uzasnuta.Ko da gledam konta e sad sam ga bas usrala kad me on osamari...A samar je bio zbog komunikacija sa majkom,koja je popustljiva ko i sve matere pa dijete uzme furseta i pocne pricati ko da je sa jaranicom na velikom odmoru.Fljus.E haj sad tako pricaj,5 puta kazem nemoj...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 31968
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19325 times
Been thanked: 16746 times
Contact:
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by Morgen » 21 Jul 2022, 17:05

Bitna stvar je, dal odgajas jedno ili troje i više.
Najbolje sto mozes dati je ljubav i poverenje i ako pogrese jednom i ako ti poleti ruka - nije smak sveta nit si loš roditelj.
Inače i nije baš lako iskomentarisati članak, ko zna šta je stvarno bilo.

Ps. Dal se objavljuje adresa i kod gorih stvari??

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31597
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2683 times
Been thanked: 5127 times
Status: Online

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by Matan » 21 Jul 2022, 17:11

HAVANA wrote: 21 Jul 2022, 17:00
Matan wrote: 21 Jul 2022, 16:52

Pa to nema veze sa vaspitanjem..
u drogu zaglibe mnogi, svi karaktera i slojeva drustva..
problem je odgajas li psihopatu ili covjeka koji ce siriti dobru vibraciju oko sebe..
malo se okrenite oko sebe i promatrajte, vase prijatelje, poznanike..
tuci dijete je odraz nemoci da ga vaspitas..
Ok.Isto tako imas tih divnih roditelja koji nece ni zagalamiti ni osamariti.A dijete pasce bezobrazno i nadrkano,na takav nacin razgovara sa roditeljima da mi dodje da mu ja samarcinu spucam.Stalno ih gledam na poslu.Uzas.Ne govorim ja da treba ali ne moze sve to pod istu kapu.Ti odma strpa izivljavanje i stalno maltretiranje sa vaspitnim samarom...Ma nemam pojma,nek svako po svom.Ja sam 2 puta osamario stariju cerku.Mladju nikad.Nit bi.Takav je tip da bi mi zamjerila dok sam ziv cini mi se.A i nemam razloga.Starijoj je to u tim godinama doslo ko kec na desetku.Naucila je gdje je granica da tata presvrati i bila je uzasnuta.Ko da gledam konta e sad sam ga bas usrala kad me on osamari...A samar je bio zbog komunikacija sa majkom,koja je popustljiva ko i sve matere pa dijete uzme furseta i pocne pricati ko da je sa jaranicom na velikom odmoru.Fljus.E haj sad tako pricaj,5 puta kazem nemoj...
Ma nema ko nije u iskusenje dosao da udari dijete..
neki samarcic ili pljeska po guzici..
ali tuci dijete, da odes u zatvor, nije sigurno bila pljuska po guzici ili samar..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31597
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2683 times
Been thanked: 5127 times
Status: Online

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by Matan » 21 Jul 2022, 17:12

Mislim da je tekst bezvezan..
istuci dijete prutom i otici u zatvor i to u BIH,
je nemoguce..
nesto je tu drugo bilo u pitanju..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 31968
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19325 times
Been thanked: 16746 times
Contact:
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by Morgen » 21 Jul 2022, 17:13

Matan wrote: 21 Jul 2022, 17:12 Mislim da je tekst bezvezan..
istuci dijete prutom i otici u zatvor i to u BIH,
je nemoguce..
nesto je tu drugo bilo u pitanju..
Normalno, jos piše „lake povrede“

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96487
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34424 times
Been thanked: 21152 times
Contact:
Status: Online

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by Rum » 21 Jul 2022, 17:14

Jel po guzici 🤗
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by carobnjak N » 21 Jul 2022, 17:16

Matan wrote: 21 Jul 2022, 17:12 Mislim da je tekst bezvezan..
istuci dijete prutom i otici u zatvor i to u BIH,
je nemoguce..
nesto je tu drugo bilo u pitanju..
ma nije, mrda se to mic po mic
prije je bilo muz suprugu namlati, modra bude od saka i AKO slucajno neko od komsija prijavi, dođe murija i uvjerava nju da se pomire
danas to vise nije slucaj
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11632 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by spacebound » 21 Jul 2022, 17:17

Razmisljam, citam, odem negdje drugo, vratim se, citam, razmisljam i opet ne znam sta bih rekla na ovo :sunja
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by Hurija » 21 Jul 2022, 17:21

Mislim da je tu bilo u pitanju zlostavljanje djeteta ,tacnije ugrožavanje njegovog tjelesnog i psihičkog integriteta .


Uzima se u obzir i duzina trajanja Krivičnog dijela recimo počiniocu ne ide u prilog ako se isto ponavlja .
Ostalo je cutanje.

User avatar
BritkiMozak
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1265
Joined: 16 Jul 2022, 17:48
Location: Negdje u Hrvatskoj
Mood:
Has thanked: 140 times
Been thanked: 297 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by BritkiMozak » 21 Jul 2022, 17:39

Krokodil Behko wrote: 21 Jul 2022, 13:30 U naše vrijeem, da je zakon bio ovakav, svaki drugi otac bi bio u zatvoru.
Upravo tako. U današnje vrijeme ne smiješ krivo pogledat svoje vlastito dijete.
Stvarnost je katkada gora i od najcrnije mašte.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31597
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2683 times
Been thanked: 5127 times
Status: Online

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by Matan » 21 Jul 2022, 17:43

UgradbeniMozak wrote: 21 Jul 2022, 17:39
Krokodil Behko wrote: 21 Jul 2022, 13:30 U naše vrijeem, da je zakon bio ovakav, svaki drugi otac bi bio u zatvoru.
Upravo tako. U današnje vrijeme ne smiješ krivo pogledat svoje vlastito dijete.
Ma nije to..
Sta mislis na cesti recimo u Becu, i ja sam to dozivio, sa svojim sinom..
imao dvije godine i nece da ide kuci, i stas mu, ja ga uzmem pod ruku i kuci..
on se place i dernja..dodjemo kuci i pljeska po guzici...
ali ne smijes ga udaritina cesti, pa da te neko vidi, ili policija..
odmah ti je krivicna prijava..
nije isto selo i grad..
pa sta bi bilo da ti vidis na ulici da neko mlati svoje dijete..
jako ruzno i nije za civiliziranog drustva..
ili uopceno, da se neko potuce ili svadja..
rijetkosti..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31597
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2683 times
Been thanked: 5127 times
Status: Online

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by Matan » 21 Jul 2022, 17:47

Svaki dan vidim majke kako se pate sa svojom dvogodisnjom dijecom, npr..
stane i nece dalje..dernja se, one strpljivo cekaju da ga prodje..
djeca su to..svi smo bili djeca..
kako cu ja tuci sina, kad vidim sebe u njemu..
isti karakter, ista tvrdoglavost..
pa razmislim, stas mu da barem bude ovaki ko ja,,
bit ce sve u redu...
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
BritkiMozak
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1265
Joined: 16 Jul 2022, 17:48
Location: Negdje u Hrvatskoj
Mood:
Has thanked: 140 times
Been thanked: 297 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by BritkiMozak » 21 Jul 2022, 17:49

Ne znamo točno na koji se način dječak neprimjereno ponašao prema drugarici. Možda ju je samo verbalno zlostavljao, možda je išao korak dalje, u smislu da ju je ne znam... šlatao i slično.

Ako je ovo prvo, prejako ga je istukao. Ako je ovo drugo istukao ga je taman koliko treba.
Stvarnost je katkada gora i od najcrnije mašte.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31597
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2683 times
Been thanked: 5127 times
Status: Online

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by Matan » 21 Jul 2022, 17:57

Ja znam kako su ta tri moja susjeda ili komsije, mrzili svoga oca..
bio krupan, grdosija...
kako ih je tukao..
ko stoku...
pa gdje ces ga voliti..
u stvari, niko ga nije volio..
a moj rodjak nikad dijete nije udario, i sva djeca fina..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119701
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5656 times
Been thanked: 12187 times
Contact:
Status: Online

Muškarac koji se raznio bombom u Tuzli sa suprugom nije bio u dobrim odnosima

Post by Maja » 19 May 2023, 12:01

Image

Stravičan slučaj jutros je zadesio mještane tuzlanskog naselja Moluhe, kada je muškarac aktivirao eksplozivnu napravu u namjeri da usmrti sebe i suprugu, sa kojom nije bio u dobrim odnosima.

Naime, jutros nešto prije osam sati iz porodične kuće u tuzlanskom naselju Moluhe odjeknula je eksplozija, kada je 55-godišnji muškarac inicijala M.O. aktivirao eksplozivnu napravu, tačnije bombu.

Muškarac se raznio bombom u Tuzli

00:00

/

00:49

Zbog sumnje da se u objektu nalaze veće količine eksplozivnih naprava policiji je bio otežan pristup objektu, a naknadno je utvrđeno da je tom prilikom M.O. smrtno stradao, dok je njegova supruga E.O. teško povrijeđena te je prevezena u bolnicu.

Smrt M.O. potvrdio je ljekar Doma zdravlja u Tuzli, koji je prišao tijelu nakon što su se za to stekli uslovi. U porodičnom objektu zvršen je i kontradiverzioni pregled, ali još uvijek nije poznato šta je sve pronađeno.

POLICIJA NA TERENUMuškarac aktivirao eksploziv u Tuzli: Sumnja se da je mrtav, policija ne može prići tijelu

Stravičnom događaju svjedočila je i kćerka koja je živjela skupa sa majkom na drugom spratu kuće. Kako je potvrđeno za Klix.ba ona nije povrijeđena.

Ispred kuće u kojoj se odvio stravičan čin nalazi se veći broj policijskih službenika, kao i mještani naselja, koji u muku sve posmatraju.

Od mještanina saznajemo da su M.O. i E.O. zakonski bili u braku. Međutim, duži niz godina su živjeli na različitim spratovima kuće.

Upravo razmirice između njih navode se kao potencijalni motiv aktiviranja eksplozivne naprave.

Iz Univerzitetskog kliničkog centra u Tuzli ranije je potvrđeno da je pacijentica inicijala E.O. hospitalizirana u Jedinici intenzivne njege Klinike za anesteziologiju i reanimatologiju, sa višestrukim povredama ekstremiteta.

Stravičan slučaj jutros je zadesio mještane tuzlanskog naselja Moluhe, kada je muškarac aktivirao eksplozivnu napravu u namjeri da usmrti sebe i suprugu, sa kojom nije bio u dobrim odnosima.

Naime, jutros nešto prije osam sati iz porodične kuće u tuzlanskom naselju Moluhe odjeknula je eksplozija, kada je 55-godišnji muškarac inicijala M.O. aktivirao eksplozivnu napravu, tačnije bombu.

Zbog sumnje da se u objektu nalaze veće količine eksplozivnih naprava policiji je bio otežan pristup objektu, a naknadno je utvrđeno da je tom prilikom M.O. smrtno stradao, dok je njegova supruga E.O. teško povrijeđena te je prevezena u bolnicu.

Smrt M.O. potvrdio je ljekar Doma zdravlja u Tuzli, koji je prišao tijelu nakon što su se za to stekli uslovi. U porodičnom objektu zvršen je i kontradiverzioni pregled, ali još uvijek nije poznato šta je sve pronađeno.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Muškarac koji se raznio bombom u Tuzli sa suprugom nije bio u dobrim odnosima

Post by Masamune » 19 May 2023, 14:52

Što je najgore čuo sam tu eksploziju kad sam htio na teren.

Užas jbt
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Muškarac koji se raznio bombom u Tuzli sa suprugom nije bio u dobrim odnosima

Post by Mutevelija » 19 May 2023, 17:02

Šta li je bilo uzrok tome da muškarac psihički pukne , ovakvih će slučaja biti još više, zato zakon o femicidu nema smisla, već bi adekvatnije bilo da se osnuju sigurnosne kuće za muškarce
Tim bi se smanjio broj i ubojstava i samoubojstava.
Bit će ovoga još više u budućnosti
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119701
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5656 times
Been thanked: 12187 times
Contact:
Status: Online

Re: Muškarac koji se raznio bombom u Tuzli sa suprugom nije bio u dobrim odnosima

Post by Maja » 19 May 2023, 17:06

Sad recimo da je zena prosla s laksim ozljedama...pitam se bi li mu otisla na dzenazu :hm

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Muškarac koji se raznio bombom u Tuzli sa suprugom nije bio u dobrim odnosima

Post by Duh » 19 May 2023, 17:11

pa treba.
to je normalno trebala biti i njena dzenaza.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84430
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16594 times
Status: Online

Re: Muškarac koji se raznio bombom u Tuzli sa suprugom nije bio u dobrim odnosima

Post by Fuddo » 19 May 2023, 17:16

Aja budale
Ubio se radi zene
Pa sto nju nije ubio ako je vec dotle doslo, i pobjego u Meksiko
Svi tako
Dozvolite da se obratimo

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 64 guests