Tehnička pitanja

Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119220
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11752 times
Contact:
Status: Online

Tehnička pitanja

Post by Maja » 04 Jul 2013, 01:13

Ako ne znate neku forumsku caku pitajte na ovoj temi.

Za one koji ne znaju citirati post.
Ako nikako nemate tipku quote (crveno zaokruženo na slici) znači da vam je forum na hrvatskom jeziku, pa idite u postavke i promijenite na bosanski.
1.png
A ako vam je već na bosanskom ali ne znate citirati samo kliknite na quote i pazite da iza zadnjeg /quote napravite razmak pa tek onda napišete post. Znači nemojte pisati unutar citata.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119220
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11752 times
Contact:
Status: Online

Re: Tehnička pitanja

Post by Maja » 04 Jul 2013, 01:18

Već je objašnjeno na temi kako postaviti potpis i avatar, ali da još jednom ponovim.
Ako želite da vam post bude boldiran, obojen, umetnuti URL i slično, morate ODZNAČITI zaokružene kockice tj trebaju biti prazne - neoznačene kao na slici.

1.png
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Tehnička pitanja

Post by Peggy Sue » 04 Jul 2013, 10:07

Sjecam se da je prvo pitanje koje sam ja postavila, a vezano je za citiranje, bilo
Kako citirati vise forumasa u jednom postu..
Pa eto, za pocetak, da ponovis novajlijama (Ja sam vec usavrsila to :kafa )
Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119220
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11752 times
Contact:
Status: Online

Re: Tehnička pitanja

Post by Maja » 04 Jul 2013, 17:43


User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Tehnička pitanja

Post by Peggy Sue » 04 Jul 2013, 20:32

Image

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Tehnička pitanja

Post by Julia-Klara » 26 Jul 2013, 10:34

Imam ja pitanje: kakve su mogucnosti da se postavljaju pdf fajlovi?
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119220
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11752 times
Contact:
Status: Online

Re: Tehnička pitanja

Post by Maja » 26 Jul 2013, 21:55

Na forumu ne mogu, ali jednom je paparaci otvorio anketu s pitanjem jesu li forumaši bili za to da radimo razmjenu fajlova preko neke stranice i nije bilo baš zainteresovanih. Mogu ga pitati ako nije već otišao u BiH. Ako ništa da ubacujemo knjige.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Tehnička pitanja

Post by Julia-Klara » 27 Jul 2013, 12:58

e da, radi knjiga i pitam
znam da ima puno nas koji puno citamo,a posljednjih dana sam naskidala puno,a znam da forumasi ne daju svoju privatnost, i kontala sam da mozemo mozda ovdje dijeliti pdf-ove,ali dobro
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tehnička pitanja

Post by Bla » 09 Sep 2013, 20:34

Kako trenutno stvari stoje, inline linkanje necega je besmisleno jer se linkovi ne vide, osim ako predjes misem preko istog, sto znaci da neciji tekst moras preci misom da bi uopste bio svjestan da li je nesto slinkano ili ne. Moje misljenje je da bi bilo bolje kada bi se linkovi normalno prikazivali, da su podvuceni i druge boje, ili barem jedno od to dvoje.

Ako nesto linkas, onda vjerovatno ostavljas referencu citacu da klikne na link, a ako citalac nije svjestan postojanja linka, male su sanse da ce se to i desiti.

Evo par primjera. (Link je svuda postavljen na trecu rijec u pasusu "dolor" (osim u drugom primjeru)

1. Trenutno stanje, link koji je neupotrebljiv jer je nevidljiv

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

2. Trenutno prevazilazenje problema (kompletan URL nakon rijeci sto kvari sam izgled teksta)

Lorem ipsum dolor (http://www.bosanski-forum.com) sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

3. Kako bi trebalo #1 (podvuceno i druge boje, kako bi po PS-u trebalo)

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

4. Kako bi trebalo #2 (samo podvuceno, po meni dovoljno vidljivo)

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

5. Kako bi trebalo #3 (samo druge boje, po meni gori od 3 prijedloga, jer se opet tesko razlikuje, osim ako se ne postavi neka uocljivija boja)

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Tehnička pitanja

Post by Krokodil Behko » 09 Sep 2013, 20:40

To linkanje rijetko radim. Uglavnom kad postavljam vijesti na portal a koje se ionako vide među aktivnim temama. Uglavnom obojim link u plavu boju i mislim da bi možda i trebalo tako. Ili podvući ili ona klasika "klikni ovjde"
online

User avatar
sandolina
Na probnom
Na probnom
Posts: 27
Joined: 18 Oct 2013, 02:44
Status: Offline

pitaj admina, moderatora...

Post by sandolina » 22 Oct 2013, 00:46

ne znam jel postoji ovakva tema, ali tlaka mi je gnjaviti vas preko e-mail adrese a odgovori ce vjerojatno dobro doci i ostalim clanovima novajlijama...
ako negdje postoji odgovor molim stavite link... dok se ne snadjem

1.nisam uspjela skuziti kako postaviti slike u album.
2.ako netko zna program gdje se smanjuje gif animacija za avatar
3. kako postaviti video ali sa VIMEO
4. kakav video ide pod ovaj google video?

odoh opet iscitavati majine videe

ej jos jedno pitanje, zasto me ovaj forum izbaci svaka 2 sata? zar ne mogu ostati na njemu cijeli dan neaktivna?

hvala
nista ne potpisujem

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: pitaj admina, moderatora...

Post by Tempy » 22 Oct 2013, 00:59

Majo gdje ćeš za novu godinu...mislim kraj je oktobra treba ugovarati na vrijeme? :oo

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119220
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11752 times
Contact:
Status: Online

Re: pitaj admina, moderatora...

Post by Maja » 22 Oct 2013, 01:15

Ima tema, pa ćemo ovu tvoju poslije spojiti.

:tamo http://bosanski-forum.com/viewtopic.php?f=68&t=10576
1.nisam uspjela skuziti kako postaviti slike u album.
Je li misliš slike u galeriji? Galeriju uopšte ne koristimo, svi koji volimo fotografisati imamo teme za objavljivanje slika u podforumu Kutak za kreativne, gdje svako može imati svoju temu, a ko ne želi, postoji zajednička tema Vaših ruku djelo u pdf Fotograija.
Ako si zaista mislila na galeriju javi pa ti objasnim.
2.ako netko zna program gdje se smanjuje gif animacija za avatar
Ja smanjujem/režem na ovoj stranici http://toolson.net/GifResizer/

3. kako postaviti video ali sa VIMEO
Ne može nikako. Možeš li mi poslati link nekog foruma gdje se takvi clipovi mogu kačiti da vidim. Ako se može lako ubaciti BB kod za to onda možemo to uraditi.
4. kakav video ide pod ovaj google video?
Ej jesam li ja luda ili više nema google videa tj od kako su se povezali google i youtube :lud
ej jos jedno pitanje, zasto me ovaj forum izbaci svaka 2 sata? zar ne mogu ostati na njemu cijeli dan neaktivna?
Svakog izbaci nakon sat vremena neaktivnosti i to tako ostaje. Nekome je možda puno, ali produžili smo s 15 minuta na sat vremena zbog igrica jer se dešavalo ako igraš duže od 15 minuta da te izloguje pa ne možeš poslati skor.
Ti možeš podesiti da ti zapamti nick i širu tako da kad dođeš na forum samo klikneš na login, ne moraš svaki put ukucavati nick i šifru.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119220
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11752 times
Contact:
Status: Online

Re: pitaj admina, moderatora...

Post by Maja » 22 Oct 2013, 01:16

Tempy wrote:Majo gdje ćeš za novu godinu...mislim kraj je oktobra treba ugovarati na vrijeme? :oo
:sado

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: pitaj admina, moderatora...

Post by Krokodil Behko » 22 Oct 2013, 01:18

To za VIMEO, ne zna niko kako mi se čini. I na info portalima, ako je video sa tog sajta, samo ostave link a ne postavljaju ga.
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: pitaj admina, moderatora...

Post by Bla » 22 Oct 2013, 04:52

koji ti je password?
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Blackhawk
Status: Offline

Re: pitaj admina, moderatora...

Post by Blackhawk » 22 Oct 2013, 08:33

sandolina wrote:
ej jos jedno pitanje, zasto me ovaj forum izbaci svaka 2 sata? zar ne mogu ostati na njemu cijeli dan neaktivna?

hvala
Imas opciju kod logovanja "Log me on automatically each visit" i onda ne izbacuje sa foruma... Ja nit se kad logujem nit izlogujem.. svaki put samo kliknem na stranicu i gledam aktivne teme...kad zavrsim samo x i to je to...

Sto se tice Vimea za Maju..
Evo ovdje ima nesto pa provjeri
skini ovaj file sa stranice, unutra imas kako ubacit kodove..
http://www.minibb.com/forums/news-9/vim ... -5805.html

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: pitaj admina, moderatora...

Post by Bambi » 22 Oct 2013, 22:43

Majo,kad ćemo dočekati tvoju sliku? :ha

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95676
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33895 times
Been thanked: 20671 times
Contact:
Status: Online

Re: pitaj admina, moderatora...

Post by Rum » 22 Oct 2013, 22:54

Bambi wrote:Majo,kad ćemo dočekati tvoju sliku? :ha
Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119220
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11752 times
Contact:
Status: Online

Re: pitaj admina, moderatora...

Post by Maja » 22 Oct 2013, 23:00

[vimeo][/vimeo]

Eto sad se mogu ubacivati vimeo videa, mada iskreno ne znam ni što će nam to.
Ali uvijek mora biti neki problem, a u ovom slučaju to je "www". Može se namjestiti da ovo www ne treba npr

Ali ako neko slučajno zakači i www

neće mu se prikazati video.

A može i obrnuto da ide www ali onda se neće prikazivati clipovi koji nemaju www.
Kod mene je tako da kad kopiram link nema www pa sam tako i ostavila - da ne treba www.

Post Reply

Return to “Uputstva i pravila”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests