Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Predložite ankete koje želite vidjeti na portalu

Moderator: Krokodil Behko

Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Ne
43
41%
Da
24
23%
Jos razmisljam
6
6%
Vec sam se vakcinisao
33
31%
 
Total votes: 106

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53221
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14895 times
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by HAVANA » 26 Sep 2021, 23:56

Juce krcato a danas prazno. Otisli na izlet. :ooo
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Taare » 27 Sep 2021, 00:28

Ako se desi da brojevi krenu dole, to samo može značiti da je broj vakcinisanih daleko veći od broja kojeg nalazimo u statistikama. Al daleko veći.
ili imamo ogroman broj ljudi koji su preboljeli bez simptoma. U svakom slučaju, ako brojevi krenu dole, stekli smo kolektivni imunitet.
Onda gledati da se od proljeća vraća u normalu.
Svi mi se morete obratit

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53221
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14895 times
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by HAVANA » 27 Sep 2021, 00:34

Ja mislim da ne moze buknuti kao prije. Vecina istih ljudi cirkulise po mnogim mjestima i okupljanjima a tu je ogroman broj onih sto su prebolili i sto su vakcinisani... Bar ovo sto ja vidim i znam. Ima i sad slucajeva ali ni blizu onom prije. Ne znam ni ko bi, skoro sve oko mene prebolilo ili vakcinisano.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 583 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Venera » 27 Sep 2021, 08:54

Šabović Adis wrote: 26 Sep 2021, 19:50 http://www.rijecidjelo.ba/content/znate ... R2jQzI7qF8

Ha! Eto vam sad, antivakseri, ko se ne vakciniše - Hitler!
Moj izvor:


Nazi Medicine, Tuberculosis, and Genocide

This chapter explores the connections between Nazi medicine, tuberculosis (TB), and genocide. TB was deeply enmeshed in Nazi ideology of racial purity and viewed as a marker of genetic inferiority. In Germany in the 1930s, people with TB were stigmatized, prohibited from marrying, forced to undergo sterilization, and eventually euthanized in the so-called “mercy-killings.” Once the war began, the Nazis used TB as a form of biological warfare. Nazi doctors euthanized TB sufferers throughout Germany and the eastern occupied lands or used TB as a convenient excuse to kill those they deemed “life unworthy of life,” such as the Jews, whether they actually had TB or not. They conducted torturous medical experiments on children and adults in ill-conceived attempts to find a TB vaccine or effective TB medications. The Nazi state also stimulated TB epidemics. Crowded living conditions in the ghettos and camps, poor sanitation, and near starvation diets contributed to the spread of the infectious disease. When the Allies liberated the camps in Germany and Austria at the end of the war, TB was the most serious infectious disease they faced. This chapter argues that the Nazi state used TB as a justification for murder and targeted disease by eradicating people.

© 2018 S. Karger AG, Basel

Da dodam još jedan jak zanimljiv tekst u vezi povijesti cjepljenja Njemačka i Engleska:

https://www.oneducation.net/no-08_septe ... y-germany/
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22243
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12755 times
Been thanked: 12350 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Dori » 27 Sep 2021, 11:04

Katastrofa u Sarajevu: Od posljedica COVID-a od jučer umrlo sedam osoba

Proteklog dana, u Kantonu Sarajevo je potvrđeno 140 novih slučajeva zaraze koronavirusom, nakon laboratorijskog testiranja 1.003 uzorka, saopštili su iz Zavoda za javno zdravstvo KS. U istom periodu, od COVID-19 infekcije se oporavio 171 naš sugrađanin, dok je nažalost sedam osoba preminulo od posljedica ove bolesti.
Trenutno je na bolničkom liječenju 211 pacijenata, od kojih je 185 sa akutnom infekcijom, dok su ostali post COVID ili se nalaze na opservaciji/trijaži. Trenutni udio vakcinisanih osoba u broju hospitaliziranih je 9,95 posto.

Na Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu liječi se 148 pacijenata, a u Općoj bolnici “rim.dr. Abdulah Nakaš 63. Na respiratoru je ukupno 16 pacijenata, od kojih dva koriste kontinuiranu mehaničku ventilaciju, a njih 14 je na neinvenzivnoj ventilaciji. Kiseoničku potporu disanju iznad 15 litara u minuti koristi pet pacijenata.
Kanton Sarajevo danas bilježi 1.310 aktivnih slučajeva COVID-19 infekcije. U samoizolaciji je trenutno 2.876 osoba. Od početka pandemije u Kantonu Sarajevo evidentirane su ukupno 58.092 osobe zaražene koronavirusom, te 55.409 izliječenih.
Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo KS, u proteklih sedam dana prosječan broj zaraženih je 174, dok sedmična incidenca, odnosno broj oboljelih na 100.000 stanovnika, iznosi 288.
U COVID-ambulantama Javne ustanove Dom zdravlja KS pregledana su 324 pacijenta, od kojih je šest transportovano na bolničko liječenje. Na drive-in punktovima i u COVID-ambulantama uzet je 641 PCR bris. Drive-in punktovi na Vrbanji, Ilidži i Semizovcu rade svaki dan u terminima od 7.30 do 20 sati. COVID-pozivni centar zabilježio je 352 poziva, a obavljen je i 239 razgovora sa pacijentima putem telefonskih brojeva u COVID-ambulantama.
U toku proteklog dana, ukupno su aplicirane 2.024 doze vakcina, i to: 1.936 na Zetri i 88 doza na vakcinalnim punktovima u domovima zdravlja. Na Zetri i dalje traju Dani otvorenih vrata, gdje je omogućen pristup vakcinaciji svim građanima Kantona Sarajevo iznad 18 godina, bez prethodnih najava. Također je i na vakcinalnim punktovima u domovima zdravlja Vogošća, Ilijaš, Hadžići, Trnovo, Ilidža, Stari Grad, Novi Grad i Novo Sarajevo omogućeno vakcinisanje stanovnicima ovih lokalnih zajednica, koji imaju više od 18 godina, bez prethodne najave.
Podsjećamo da se revakcinacija vrši na punktovima na kojima su primljene prve doze vakcina. Ministarstvo zdravstva KS još jednom poziva građane da se vakcinišu, kako bi sačuvali svoje i zdravlje osoba u svojoj okolini. Iz ovog ministarstva i zdravstvenih ustanova zahvaljuju građanima na saradnji, te ih pozivaju da i dalje poštuju sve propisane higijensko-epidemiološke mjere.


:(

Od ovih 7 jedan kojeg sam poznavala....Strasno....
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Šabović Adis » 27 Sep 2021, 11:09

Venera wrote: 27 Sep 2021, 08:54
Šabović Adis wrote: 26 Sep 2021, 19:50 http://www.rijecidjelo.ba/content/znate ... R2jQzI7qF8

Ha! Eto vam sad, antivakseri, ko se ne vakciniše - Hitler!
Moj izvor:


Nazi Medicine, Tuberculosis, and Genocide

This chapter explores the connections between Nazi medicine, tuberculosis (TB), and genocide. TB was deeply enmeshed in Nazi ideology of racial purity and viewed as a marker of genetic inferiority. In Germany in the 1930s, people with TB were stigmatized, prohibited from marrying, forced to undergo sterilization, and eventually euthanized in the so-called “mercy-killings.” Once the war began, the Nazis used TB as a form of biological warfare. Nazi doctors euthanized TB sufferers throughout Germany and the eastern occupied lands or used TB as a convenient excuse to kill those they deemed “life unworthy of life,” such as the Jews, whether they actually had TB or not. They conducted torturous medical experiments on children and adults in ill-conceived attempts to find a TB vaccine or effective TB medications. The Nazi state also stimulated TB epidemics. Crowded living conditions in the ghettos and camps, poor sanitation, and near starvation diets contributed to the spread of the infectious disease. When the Allies liberated the camps in Germany and Austria at the end of the war, TB was the most serious infectious disease they faced. This chapter argues that the Nazi state used TB as a justification for murder and targeted disease by eradicating people.

© 2018 S. Karger AG, Basel

Da dodam još jedan jak zanimljiv tekst u vezi povijesti cjepljenja Njemačka i Engleska:

https://www.oneducation.net/no-08_septe ... y-germany/
Šta bi tek rekli za nas tifusare... :valja
Ne mereeee 👉👌

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 583 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Venera » 27 Sep 2021, 15:48

Šabović Adis wrote: 27 Sep 2021, 11:09
Venera wrote: 27 Sep 2021, 08:54

Moj izvor:


Nazi Medicine, Tuberculosis, and Genocide

This chapter explores the connections between Nazi medicine, tuberculosis (TB), and genocide. TB was deeply enmeshed in Nazi ideology of racial purity and viewed as a marker of genetic inferiority. In Germany in the 1930s, people with TB were stigmatized, prohibited from marrying, forced to undergo sterilization, and eventually euthanized in the so-called “mercy-killings.” Once the war began, the Nazis used TB as a form of biological warfare. Nazi doctors euthanized TB sufferers throughout Germany and the eastern occupied lands or used TB as a convenient excuse to kill those they deemed “life unworthy of life,” such as the Jews, whether they actually had TB or not. They conducted torturous medical experiments on children and adults in ill-conceived attempts to find a TB vaccine or effective TB medications. The Nazi state also stimulated TB epidemics. Crowded living conditions in the ghettos and camps, poor sanitation, and near starvation diets contributed to the spread of the infectious disease. When the Allies liberated the camps in Germany and Austria at the end of the war, TB was the most serious infectious disease they faced. This chapter argues that the Nazi state used TB as a justification for murder and targeted disease by eradicating people.

© 2018 S. Karger AG, Basel

Da dodam još jedan jak zanimljiv tekst u vezi povijesti cjepljenja Njemačka i Engleska:

https://www.oneducation.net/no-08_septe ... y-germany/
Šta bi tek rekli za nas tifusare... :valja
Ali, kužiš kako manipuliraju pisanjem članaka. :D.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
superwoman
Na probnom
Na probnom
Posts: 9
Joined: 28 Sep 2021, 19:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by superwoman » 28 Sep 2021, 19:56

Absolutno se ne planiram ubosti ekperimentalnom genetskom terapijom koja uopste nije vakcina.

Činjenice o ovoj "vakcini":

https://childrenshealthdefense.org/wp-c ... -FINAL.pdf
Obični ljudi, shvatio je Hitler, “lakše postaju žrtve velike laži nego male laži” jer, iako povremeno iskrive neke sitnice u svakodnevnom životu, “nikada im ne bi palo na pamet da fabrikuju kolosalne neistine”. :djed

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53221
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14895 times
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by HAVANA » 28 Sep 2021, 19:58

Jebe te nesta to b. Kako ba absolutno?
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51193
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 20878 times
Been thanked: 20613 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Shadow » 28 Sep 2021, 19:59

:haha
Mirno more

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22243
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12755 times
Been thanked: 12350 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Dori » 28 Sep 2021, 20:00

HAVANA wrote: 28 Sep 2021, 19:58 Jebe te nesta to b. Kako ba absolutno?
Nisam stručnjak za gramatiku, ali jesam za biomedicinu :D.
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26570
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13847 times
Been thanked: 14110 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by ironman » 28 Sep 2021, 20:04

Bas kontam,ljudi ne znaju rijesit jednacinu u 7 razredu djeci za zadacu ali genetika ...sve se zna ekspertno.. :ooo
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
superwoman
Na probnom
Na probnom
Posts: 9
Joined: 28 Sep 2021, 19:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by superwoman » 28 Sep 2021, 20:08

:zid :zid seljaci ugasite televiziju
Obični ljudi, shvatio je Hitler, “lakše postaju žrtve velike laži nego male laži” jer, iako povremeno iskrive neke sitnice u svakodnevnom životu, “nikada im ne bi palo na pamet da fabrikuju kolosalne neistine”. :djed

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53221
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14895 times
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by HAVANA » 28 Sep 2021, 20:08

Sad kad vam link zalijepi ostacete paf! Necete vjerovati svojim ocima. Senzacionalno.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 50824
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 18885 times
Been thanked: 21406 times
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Zanki » 28 Sep 2021, 20:09

:hihi
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53221
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14895 times
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by HAVANA » 28 Sep 2021, 20:09

superwoman wrote: 28 Sep 2021, 20:08 :zid :zid seljaci ugasite televiziju
:sok Ovog momenta ugasio. Odo sa cerkom da vozi auto, vjezba.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 583 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Venera » 28 Sep 2021, 20:19

HAVANA wrote: 28 Sep 2021, 19:58 Jebe te nesta to b. Kako ba absolutno?
Image

:oo
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Taare » 28 Sep 2021, 20:22

superwoman wrote: 28 Sep 2021, 20:08 :zid :zid seljaci ugasite televiziju
Lavlje, ti li si? 😑
Svi mi se morete obratit

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36829
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23131 times
Been thanked: 4503 times
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by ElTriconi » 28 Sep 2021, 20:23

ironman wrote: 28 Sep 2021, 20:04 Bas kontam,ljudi ne znaju rijesit jednacinu u 7 razredu djeci za zadacu ali genetika ...sve se zna ekspertno.. :ooo
Nije to sramota, zajebani su zadaci iz zbirke za sedmi razred, ima razlomaka dosta 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26570
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13847 times
Been thanked: 14110 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by ironman » 28 Sep 2021, 20:23

ElTriconi wrote: 28 Sep 2021, 20:23
ironman wrote: 28 Sep 2021, 20:04 Bas kontam,ljudi ne znaju rijesit jednacinu u 7 razredu djeci za zadacu ali genetika ...sve se zna ekspertno.. :ooo
Nije to sramota, zajebani su zadaci iz zbirke za sedmi razred, ima razlomaka dosta 🤔
Nisam na tebe mislio ti si cool.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

Post Reply

Return to “Ankete”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests