Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Predložite ankete koje želite vidjeti na portalu

Moderator: Krokodil Behko

Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Ne
43
41%
Da
24
23%
Jos razmisljam
6
6%
Vec sam se vakcinisao
33
31%
 
Total votes: 106

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22243
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12755 times
Been thanked: 12350 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Dori » 28 Sep 2021, 20:23

Fadilovi respiratori + Dodikov kisik….Koja kombinacija….
I ljudi se boje vakcina :julia
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36843
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23154 times
Been thanked: 4506 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by ElTriconi » 28 Sep 2021, 20:25

Dori wrote: 28 Sep 2021, 20:23 Fadilovi respiratori + Dodikov kisik….Koja kombinacija….
I ljudi se boje vakcina :julia
Kad ga metnu u izolaciju i ako zaglavi bolnice more se komotno ubit, kad banka jamije ratu kurac ce mu od bolovanja ostat 🤗☺️
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Krokodil Behko » 29 Sep 2021, 17:47

Slovenija suspendovala Johnson&Johnson vakcinu, zbog sumnje u smrt jedne žene
online

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53241
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1876 times
Been thanked: 14898 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by HAVANA » 29 Sep 2021, 18:24

Dori wrote: 28 Sep 2021, 20:23 Fadilovi respiratori + Dodikov kisik….Koja kombinacija….
I ljudi se boje vakcina :julia
Jos onaj iz moostara sazad da nam udje i jebaji ga. :sok
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Pasaga » 29 Sep 2021, 19:07

ovdje blizu mene,u jednoj manjoj carsijici
zena je primila drugu dozu..
oduzeo joj se dojnji dio tjela
to je bilo prosle hefte...i jos drzi
niko i nigdje na lokalnom radio to jos nije pomenuo
a...inace sve redovno i uredno prenesu sve traceve
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53241
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1876 times
Been thanked: 14898 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by HAVANA » 29 Sep 2021, 19:24

Na toliki broj vakcinisanih u svijetu, sve sto je bilo losih ishoda uklapa se u neku procjenu i postotke rizika, nus pojava itd... Sa skoro svim lijekovima je tako. Tako ja to nekako gledam. Ne znam nikog da mu je nesta bilo od vakcine, stotine i stotine ljudi... A bogme od korone mnogo jada i losih ishoda.... Radi vakcina sta god mi trunili. Vidim i po novim slucajevima i po intezivnim...A i po svijetu cijelom. Ne znam ima li neko da moze reci da ne radi? I to upravo onako kako su rekli. Niko nije ni rekao da se ne mozes zaraziti, da nece biti i poneki vakcinisani sa losim ishodom blablabla...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Pasaga » 29 Sep 2021, 19:27

ne,samo da kazem,koliko se te vjesti,desavanja ,pokrivaju,kriju
svi mediji ili stranice o tome su zatvoreni
jeli to ok .....
Od neki dan ovde,niko nema vise pravo da zahtjeva od tebe da se vakcinises
nesto malo pozitivno....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53241
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1876 times
Been thanked: 14898 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by HAVANA » 29 Sep 2021, 19:50

Pa kolikog su slona od muhe napravili nije ni cudo. Opet kod vas gore to ne pali pa je i postotak cijepljenih velik, otvara se polako... Ovde ba jos vicu da korone nema nikako, da i ona ne postoji a vakcine su tek drama. Pobice nas sve i bil ce nam krompir prodavat.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
superwoman
Na probnom
Na probnom
Posts: 9
Joined: 28 Sep 2021, 19:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by superwoman » 30 Sep 2021, 00:49

Bože ovaj Branko Marčetić je totalni idiot. Pa ima li majkumu nešto više fašističko osim državne naredbe da zdrave osobe da se ubrizgavaju sa eksperimentalnim injekcijama? To je ono, prvenstveno ljudsko pravo na lično tijelo. Alo, alo, ima li ikog u toj moždanoj ljušturi?? :jutarnja



Venera wrote: 27 Sep 2021, 08:54
Šabović Adis wrote: 26 Sep 2021, 19:50 http://www.rijecidjelo.ba/content/znate ... R2jQzI7qF8

Ha! Eto vam sad, antivakseri, ko se ne vakciniše - Hitler!
Moj izvor:


Nazi Medicine, Tuberculosis, and Genocide

This chapter explores the connections between Nazi medicine, tuberculosis (TB), and genocide. TB was deeply enmeshed in Nazi ideology of racial purity and viewed as a marker of genetic inferiority. In Germany in the 1930s, people with TB were stigmatized, prohibited from marrying, forced to undergo sterilization, and eventually euthanized in the so-called “mercy-killings.” Once the war began, the Nazis used TB as a form of biological warfare. Nazi doctors euthanized TB sufferers throughout Germany and the eastern occupied lands or used TB as a convenient excuse to kill those they deemed “life unworthy of life,” such as the Jews, whether they actually had TB or not. They conducted torturous medical experiments on children and adults in ill-conceived attempts to find a TB vaccine or effective TB medications. The Nazi state also stimulated TB epidemics. Crowded living conditions in the ghettos and camps, poor sanitation, and near starvation diets contributed to the spread of the infectious disease. When the Allies liberated the camps in Germany and Austria at the end of the war, TB was the most serious infectious disease they faced. This chapter argues that the Nazi state used TB as a justification for murder and targeted disease by eradicating people.

© 2018 S. Karger AG, Basel

Da dodam još jedan jak zanimljiv tekst u vezi povijesti cjepljenja Njemačka i Engleska:

https://www.oneducation.net/no-08_septe ... y-germany/
Obični ljudi, shvatio je Hitler, “lakše postaju žrtve velike laži nego male laži” jer, iako povremeno iskrive neke sitnice u svakodnevnom životu, “nikada im ne bi palo na pamet da fabrikuju kolosalne neistine”. :djed

User avatar
superwoman
Na probnom
Na probnom
Posts: 9
Joined: 28 Sep 2021, 19:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by superwoman » 30 Sep 2021, 01:08

Srećo draga, tvoje zdravlje je puno vrijednije od trenutačnih zakona koje uvode nacisti kojima će se suditi za zločine protiv čovječnosti.

Dunjaa wrote: 29 Nov 2020, 20:29 Ja mislim da ćemo ipak morati ako želimo da putujemo u drugim zemljama. Ne bih se ni ja vakcinisala i mislim da bih dobro tu koronu podnijela, ali pošto volim da putujem....
Obični ljudi, shvatio je Hitler, “lakše postaju žrtve velike laži nego male laži” jer, iako povremeno iskrive neke sitnice u svakodnevnom životu, “nikada im ne bi palo na pamet da fabrikuju kolosalne neistine”. :djed

User avatar
saint_mirad
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1104
Joined: 22 Sep 2020, 20:37
Has thanked: 80 times
Been thanked: 213 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by saint_mirad » 30 Sep 2021, 01:19

superwoman wrote: 30 Sep 2021, 01:08 Srećo draga, tvoje zdravlje je puno vrijednije od trenutačnih zakona koje uvode nacisti kojima će se suditi za zločine protiv čovječnosti.

Dunjaa wrote: 29 Nov 2020, 20:29 Ja mislim da ćemo ipak morati ako želimo da putujemo u drugim zemljama. Ne bih se ni ja vakcinisala i mislim da bih dobro tu koronu podnijela, ali pošto volim da putujem....
pomalo je bez veze da se neko vakciniše samo da bi putovao imajući u vidu da zemlje zapadne evrope u koje se najčešće i putuje lako mogu staviti balkan na crnu listu i onda svakako nema putovanja.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42147
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12330 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Masamune » 30 Sep 2021, 02:28

Dr. Reiner Fuellmich prvo nije doktor, već pravnik. U tom njegovom odboru je tek nekolicina doktora, a između ostalog glavna karika je dr. Wolfgang Wodarg, a tek o njemu i njegovim teorijama i zaključcima može svašta da se priča u toj mjeri da ga se i naučna zajednica u Njemačkoj apsolutno odrekla. On je između ostalog tvrdio da je Covid pandemija izmišljotina. Pa jest nema šta... kod mene u zgradi od pojave Covida u BiH 5 osoba je umrlo, a između ostalog i skoro čitava jedna porodica i to nisu metuzalemi, već mlađi ljudi. To ne radi sezonska gripa u toj mjeri, a pogotovo kod mlađih ljudi.

I odakle samo ničete da mi je znati... de se ba prvo informišite o materijalu kojeg želite gurati na forumima i društvenim mrežama. Opet skepticizam prema nauci i naučnoj zajednici :rol
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by srculence7 » 30 Sep 2021, 02:40

Nije mi jasno šta žele postići na forumu na kome čak i nikog ne znaju :cudi
A to vezano za struku je tek posebna priča...
Svi smo lekari kao što smo svi i političari itd.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22243
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12755 times
Been thanked: 12350 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Dori » 30 Sep 2021, 07:03

MarlboroGold wrote: 30 Sep 2021, 02:28 Dr. Reiner Fuellmich prvo nije doktor, već pravnik. U tom njegovom odboru je tek nekolicina doktora, a između ostalog glavna karika je dr. Wolfgang Wodarg, a tek o njemu i njegovim teorijama i zaključcima može svašta da se priča u toj mjeri da ga se i naučna zajednica u Njemačkoj apsolutno odrekla. On je između ostalog tvrdio da je Covid pandemija izmišljotina. Pa jest nema šta... kod mene u zgradi od pojave Covida u BiH 5 osoba je umrlo, a između ostalog i skoro čitava jedna porodica i to nisu metuzalemi, već mlađi ljudi. To ne radi sezonska gripa u toj mjeri, a pogotovo kod mlađih ljudi.

I odakle samo ničete da mi je znati... de se ba prvo informišite o materijalu kojeg želite gurati na forumima i društvenim mrežama. Opet skepticizam prema nauci i naučnoj zajednici :rol
:ok
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Krokodil Behko » 01 Oct 2021, 10:08

"JOE, UBIT ĆE TE": Penzioner umro od koronavirusa nakon što su ga antivakseri nagovorili da ode iz bolnice (VIDEO)





Jednog penzionera iz Irske oboljelog od Covida iz bolnice 'spasio' je talijanski antivakser, da bi ovaj nekoliko dana poslije umro od te iste bolesti, piše Daily Mail.

Pacijenta oboljelog od Covida, Joea McCarrona (67) iz mjesta Dungloe, njegovi su 'prijatelji' antivakseri u utorak, 14. septembra, nagovorili da napusti univerzitetsku bolnicu Letterkenny.

Međutim, niti dva dana kasnije hitno su ga prevezli natrag u bolnicu jer je imao ozbiljnih poteškoća s disanjem, a umro je sedmicu dana nakon toga, 24. septembra.

U videu koji kruži internetom, Joe se vidljivo bori s disanjem dok se njegov 'prijatelj' antivakser, Italijan Antonio Mureddu, svađa s ljekarima prije nego što će ga iz bolnice odvesti kući.

Antonio, vlasnik restorana i bivši vojnik italijanske vojske, tvrdi da su Joea prisilno strpali na odjel intenzivne njege te da ga oni 'spašavaju' jer će ga liječenje ubiti.

U isječku se čuje kako kaže: 'Ako ostaneš ovdje, j**eno će te ubiti, Joe.'

Video koji je Antonio snimio i kasnije objavio na Twitteru, prikazuje žustru prepirku između Joea i medicinskog osoblja prije nego što će ovaj napustiti bolnicu, dok ga osoblje upozorava da bi kod kuće mogao umrijeti.

Image

Na snimci se vidi jedan neidentificirani ljekar kako se naginje kako bi razgovarao s Joeom, koji sjedi u invalidskim kolicima teško dišući, i upozorava ga da bi napuštanje bolnice moglo biti opasno po njegov život.

Ljekar mu kaže: 'Imate pravo odlučiti šta želite, ali mislim da ono što Antonio govori uopće nije u redu. Jedva dišete. Želimo da ostanete kako bi vam pomogli.'

Antonio se ubacuje govoreći: 'Ako ostaneš ovdje, j**eno će te ubiti, Joe', i optužuje medicinsko osoblje da je i prije 'ubijalo ljude'.

Ljekar nastavlja razgovarati s Joeom i kaže mu: 'Jako sam zabrinut za vas. Želim da ostanete u bolnici. Mislim da je ono što Antonio govori vrlo opasno. Ono što govori je pogrešno i vrlo opasno i mislim da vam ugrožava život.'

'Bolest koju imate je vrlo teška, i ne lažem vam, mogli biste umrijeti, ali u bolnici biste mogli imati veće šanse jer ćete dobiti kisik i svu potrebnu njegu', kaže ljekar.

Međutim, na to se ubacuje Antonio i opovrgava ljekarove riječi, tvrdeći da oni 'lažu': 'Bolje da umre kod kuće nego ovdje ... umrijet će s nama.'

Antonio je 'spašavanje' izveo uz pomoć članova Informacijskog centra općeg prava, a u jednom videu objavljenom nakon što je Joe napustio bolnicu, tvrdio je da je ovaj zatražio njegovu pomoć.

Nakon što je Joe u četvrtak ujutro ponovno primljen u Univerzitetsku bolnicu Letterkenny, njegova 38-godišnja supruga Una u ime obitelji je objavila priopćenje u kojem kritizira postupke njegovih 'nepromišljenih' prijatelja.

U priopćenju se kaže: 'Una zahvaljuje osoblju bolnice i ispričava se za postupke Joeovih takozvanih lakomislenih prijatelja početkom sedmice. Ni na koji način nisu pomogli Joeovom oporavku. Željeli bismo sve potaknuti da slušaju savjete ljekara.'

Nakon što su ga ponovno zaprimili u bolnicu, Joea su stavili na respirator i on je u petak preminuo, a da čitavo vrijeme nije došao svijesti.

Njegov sprovod održan je u nedjelju, 26. septembra, u njegovoj lokalnoj župi crkve Svete Crone u Dungloeu.

Prema Irish Mirroru, župnik je tokom mise zamolio najmanje pet osoba da napuste crkvu jer nisu nosili maske za lice u skladu s vladinim Covid propisima.

Nakon Joeove smrti, imenovan je visoki policijski službenik koji će voditi istragu o incidentu u bolnici, potvrđeno je u nedjelju.

U priopćenju se kaže: 'An Garda Síochána nastavlja istraživati nedavne incidente koji su se dogodili u Univerzitetskoj bolnici Letterkenny. Slučajem će se baviti i nadgledati ga posebni istražitelj.'
online

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2126
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 6 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by REMB » 01 Oct 2021, 11:16

Nesto sam skeptican prema ovim vakcinama pogotovo prema fajzeru...cim je ona toliko opceprihvacena masama mora da je dobro umitana u razne celofane.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Rum » 01 Oct 2021, 11:18

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Dunjaa
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2987
Joined: 13 Feb 2020, 15:01
Has thanked: 389 times
Been thanked: 964 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Dunjaa » 01 Oct 2021, 20:54

saint_mirad wrote: 30 Sep 2021, 01:19
superwoman wrote: 30 Sep 2021, 01:08 Srećo draga, tvoje zdravlje je puno vrijednije od trenutačnih zakona koje uvode nacisti kojima će se suditi za zločine protiv čovječnosti.


pomalo je bez veze da se neko vakciniše samo da bi putovao imajući u vidu da zemlje zapadne evrope u koje se najčešće i putuje lako mogu staviti balkan na crnu listu i onda svakako nema putovanja.

Kad bi ti imao stare i nemoćne roditelje koji žive 3000 kilometara daleko, razmislio bi dva put.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55523
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5570 times
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Duminjo » 01 Oct 2021, 22:57

Dunjaa wrote: 01 Oct 2021, 20:54
saint_mirad wrote: 30 Sep 2021, 01:19

pomalo je bez veze da se neko vakciniše samo da bi putovao imajući u vidu da zemlje zapadne evrope u koje se najčešće i putuje lako mogu staviti balkan na crnu listu i onda svakako nema putovanja.

Kad bi ti imao stare i nemoćne roditelje koji žive 3000 kilometara daleko, razmislio bi dva put.
A što bi razmisljo za druge?

Nije budala a nije ni moderno :ooo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Krokodil Behko » 04 Oct 2021, 10:24

EVROPSKA AGENCIJA ZA LIJEKOVE OBJAVILA: "Venska tromboza nuspojava vakcine Johnson & Johnson"

Evropska agencija za lijekove (EMA) saopćila je da se rijetki slučajevi venske tromboze mogu dovesti u vezu sa prijemom vakcine protiv virusa korona "Johnson & Johnson" i preporučila da to bude navedeno kao nuspojava.

EMA ističe da novo stanje, koje predstavlja moguću prijetnju po ljudski život, poznato kao venozni tromboembolizam (VTE) treba da bude navedeno na pakovanju vakcine "Johnson & Johnson".

VTE obično počinje sa formiranjem ugruška u veni noge, ruke ili preponama, a potom ide ka plućima i blokira dovod krvi.
online

Post Reply

Return to “Ankete”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests