Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Predložite ankete koje želite vidjeti na portalu

Moderator: Krokodil Behko

Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Ne
43
41%
Da
24
23%
Jos razmisljam
6
6%
Vec sam se vakcinisao
33
31%
 
Total votes: 106

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by insomnia » 27 Jul 2021, 12:46

😂
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Calla » 27 Jul 2021, 13:00

insomnia wrote: 27 Jul 2021, 12:46😂
:sjedi
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96697
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34627 times
Been thanked: 21270 times
Contact:
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Rum » 27 Jul 2021, 17:04

FB_IMG_1627398021971.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by insomnia » 27 Jul 2021, 17:11

Zdrnja da pusi kurac
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80652
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7232 times
Been thanked: 11708 times
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by spacebound » 27 Jul 2021, 17:13

Nije ni ova dobre glave, nek kaze ko god sta hoce :lud
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by insomnia » 27 Jul 2021, 17:14

De javite glupaci da djeca niti umiru niti se vakcinisu od kovida sve joj j.... debilno
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by MunDzi » 27 Jul 2021, 17:18

spacebound wrote: 27 Jul 2021, 17:13 Nije ni ova dobre glave, nek kaze ko god sta hoce :lud
Ko god pretjeruje i ide iz krajnosti u krajnost, uz to jos zeli nekom smrt ne moze biti dobre glave.

Tu je mozak vec dobro nacet.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Skin » 27 Jul 2021, 17:36

The 51st State wrote: 26 Jul 2021, 23:18

Nemas me sta moliti, konsenzus ne znaci aksiom, vidim da ne znas sta je nauka pojmovno i sustinski, nauka je prosto receno ono sto se inace zove filozofija prirodnih pojava, no vidim da ti to religijski posmatras pa mozda ne shvatas. I teroija relativtete i gravitacija odavno nisu naucno neosporive cinjenice,
Kad si spomenula globalno zagrijavanje tu ne da nema "konzensusa" nego hrpa naucnika uopste sumnja u validnost takve hipoteze..., nauka je biased kao i svi drugi ljudski konstrukti podlozni uticajima, direkcijama i manipulaciji.
Nije da neki religiozno posmatraju nego je nauka danas prakticno religija, a i bukvalno imas sajentologiju, tako da mani me se satre.
A zadnjoj recenici si slagala, tacno da postoji odredjeni koncenzus ali ne apsolutni i ne globalni, eu ne da astru, rusi ne daju americku, ameri ne daju kinesku, kimezi furaju svoju, dakle jos jedam supljak da ne ulazim u ostale nijanse kontroverza oko vakcina, nisam anivakser i primicu vakcinu ali ne mogu suplje i sektaskih na rende kora da ne vidim i manjkavosti i legitimne primjedbe od oponenata istoj
niko mi ne rece da si ti forumski alex jones. da sam znala, ne bih vrijeme gubila.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Skin » 27 Jul 2021, 17:45

Lavlje_srce wrote: 27 Jul 2021, 00:25
Prije nego sto se odlucis na taj korak mali za tebe, ali veliki za covjecanstvo, pogledaj pod VAERS, Yellow Card reports i EudraVigilance.

To su ti webstranice koje ce ti izlistati umrle i sve nus-pojave (od kojih ti nije poznato odokativno 99%) prijavljene u Americi, UK i EU.

Zahvaliti mi mozes nekad, a i ne moras.

Kad ti ne bude pretjerano zahtjevno, odgovori mi na pitanja koja sam ti jucer postavila, a i imam dodatna:

- da li je ovaj virus izoliran koristeci se Kochovim postulatima
- da li je PCR test validan za dijagnozu ovog ili bilo kog drugog virusa (hint: danas je CDC objavio da PCR ne moze razlikovati izmedju virusa gripa i 'rone)
- da li je prilikom razvitka ovih injekcija bilo istrazivanja na zivotinjama i ako nije zasto nije
- da li je bilo Peer review studies <--- (na ovo moze odgovoriti svaki forumski naucnik), ako nije, zasto nije
- u cemu je razlika izmedju RRR I ARR (Relative risk reduction i Absolute risk reduction)
- sta je ADE?
- sta su autoimuna oboljenja?
- kada se zavrsava Clinical phase 3 za Fajzer, kad za Modernu, kad za J&J, kad za AZ
- koja od navedene 4 kompanije je platila najvecu kaznu za nezeljena dejstva prijasnjih lijekova koje su proizveli

I btw, info za forumsku populaciju koja sudi po sebi - nikad nisam koristila FB. Mozda sam luda, a mozda sam imala pametnijeg posla.
ni prvi put ti nisam odgovorila, necu ni sad.
ako si ti imunolog/biolog/virolog/geneticar izvoli obrati se svojoj naucnoj zajednici, na relevantne adrese. javi im da si pronasla propuste u istrazivanju i tehnologiji vakcina.
ali si istovremeno i neko ko lijepi tudje tekstove bez da navede izvor i/ili parafrazira. tako eto, sretno.

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14923
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by vila » 27 Jul 2021, 17:56

Skin wrote: 27 Jul 2021, 17:45
Lavlje_srce wrote: 27 Jul 2021, 00:25
Prije nego sto se odlucis na taj korak mali za tebe, ali veliki za covjecanstvo, pogledaj pod VAERS, Yellow Card reports i EudraVigilance.

To su ti webstranice koje ce ti izlistati umrle i sve nus-pojave (od kojih ti nije poznato odokativno 99%) prijavljene u Americi, UK i EU.

Zahvaliti mi mozes nekad, a i ne moras.

Kad ti ne bude pretjerano zahtjevno, odgovori mi na pitanja koja sam ti jucer postavila, a i imam dodatna:

- da li je ovaj virus izoliran koristeci se Kochovim postulatima
- da li je PCR test validan za dijagnozu ovog ili bilo kog drugog virusa (hint: danas je CDC objavio da PCR ne moze razlikovati izmedju virusa gripa i 'rone)
- da li je prilikom razvitka ovih injekcija bilo istrazivanja na zivotinjama i ako nije zasto nije
- da li je bilo Peer review studies <--- (na ovo moze odgovoriti svaki forumski naucnik), ako nije, zasto nije
- u cemu je razlika izmedju RRR I ARR (Relative risk reduction i Absolute risk reduction)
- sta je ADE?
- sta su autoimuna oboljenja?
- kada se zavrsava Clinical phase 3 za Fajzer, kad za Modernu, kad za J&J, kad za AZ
- koja od navedene 4 kompanije je platila najvecu kaznu za nezeljena dejstva prijasnjih lijekova koje su proizveli

I btw, info za forumsku populaciju koja sudi po sebi - nikad nisam koristila FB. Mozda sam luda, a mozda sam imala pametnijeg posla.
ni prvi put ti nisam odgovorila, necu ni sad.
ako si ti imunolog/biolog/virolog/geneticar izvoli obrati se svojoj naucnoj zajednici, na relevantne adrese. javi im da si pronasla propuste u istrazivanju i tehnologiji vakcina.
ali si istovremeno i neko ko lijepi tudje tekstove bez da navede izvor i/ili parafrazira. tako eto, sretno.
Skin vjeruj mi..dobro je...ima napretka
Prestala je koristi rijec inokulacija u svakom postu
:D.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by The 51st State » 27 Jul 2021, 18:45

Skin wrote: 27 Jul 2021, 17:36
The 51st State wrote: 26 Jul 2021, 23:18

Nemas me sta moliti, konsenzus ne znaci aksiom, vidim da ne znas sta je nauka pojmovno i sustinski, nauka je prosto receno ono sto se inace zove filozofija prirodnih pojava, no vidim da ti to religijski posmatras pa mozda ne shvatas. I teroija relativtete i gravitacija odavno nisu naucno neosporive cinjenice,
Kad si spomenula globalno zagrijavanje tu ne da nema "konzensusa" nego hrpa naucnika uopste sumnja u validnost takve hipoteze..., nauka je biased kao i svi drugi ljudski konstrukti podlozni uticajima, direkcijama i manipulaciji.
Nije da neki religiozno posmatraju nego je nauka danas prakticno religija, a i bukvalno imas sajentologiju, tako da mani me se satre.
A zadnjoj recenici si slagala, tacno da postoji odredjeni koncenzus ali ne apsolutni i ne globalni, eu ne da astru, rusi ne daju americku, ameri ne daju kinesku, kimezi furaju svoju, dakle jos jedam supljak da ne ulazim u ostale nijanse kontroverza oko vakcina, nisam anivakser i primicu vakcinu ali ne mogu suplje i sektaskih na rende kora da ne vidim i manjkavosti i legitimne primjedbe od oponenata istoj
niko mi ne rece da si ti forumski alex jones. da sam znala, ne bih vrijeme gubila.
Vau, sad si me ubijedila argumentom.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Lavlje_srce » 27 Jul 2021, 20:16

Taare wrote: 27 Jul 2021, 09:42
MarlboroGold wrote: 27 Jul 2021, 08:54A što sere? Pa to je tako bilo i prije korone kod našeg naroda. Za određene struke svi misle da su specijalci kad pročitaju nešto na internetu.
Hoće l ti bit lakše ako kažem da brabonja?
Kobejagi prosipa neku ironiju, nješta...
Ustvari hoće da kaže kako su ljudi koji ne žele da se vakcinišu ustvari glupi i da slušaju neke teorije zavjere, a on je pametan jer se drži onoga što kaže struka.
Koja struka?
Neki dan sam sjedio sa šefom našeg internog.
Čovjek zapjenio.
Žali se na potpuno pogrešan pristup liječenju oboljelih od kovida.
Njegove stabilne pacijente odvode na izolatorij i ubijaju ih.

Ne, on nije koristio riječ "ubiti"
To je moj zaključak i smatram da je jedini ispravan zaključak.
On je to formulisao kao neadekvatan liječnički tretman.
Ali, isto bismo napisali i za mehaničara ili zidara koji bi preuzeli liječenje oboljelih od kovida.
Jer, oni sa izolatorija nisu stručnjaci za liječenje ljudi koji imaju srčane ili druge tegobe.

Ovako ih prebace na izolatorij, ljudima se pogorša zdravstveno stanje, ovi ih onda intubiraju i ljudi umru.
Znaš li koliki je procenat smrtnosti među ljudima koji su sa internog prebačeni na izolatorij? 100%

Znaš li koliki je procenat smrtnosti među pacijentima kod kojih je ustanovljeno da imaju kovid a nisu prebacili na izolatorij? 0%

Šta sad? Šta ako su tačne njegove tvrdnje da bi uz adekvatno liječenje bilo daleko manje mrtvih?
BiH ima preko 9 000 umrlih od korone.
Šta da ih je manje za nekih 70%?
Da li bismo i u tom slučaju trčali da se vakcinišemo vakcinama koje nisu prošle kliničke studije koje su prolazile prijašnje vakcine?

Struka(da, struka, a ne arzuhalova šefica sa izmišljenom diplomom koja kao takva vodi najveći KC u državi) je davno govorila o koroni i liječenju iste, samo što to nikoga ne zanima.
Ljudi slušaju ono što žele da čuju.
Tako je. Istinu treba govoriti i da si jedini na svijetu. :ok

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37427
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24884 times
Been thanked: 4712 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by ElTriconi » 27 Jul 2021, 20:38

insomnia wrote: 27 Jul 2021, 17:14 De javite glupaci da djeca niti umiru niti se vakcinisu od kovida sve joj j.... debilno
Fali joj koja daska preko ledja ocam 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Lavlje_srce » 27 Jul 2021, 20:41

.
Last edited by Lavlje_srce on 28 Jul 2021, 08:14, edited 1 time in total.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by insomnia » 27 Jul 2021, 20:48

Propaganda se nastavlja. Ministar zdravstva licno zasukao je rukave i vakcinisao trudnicu koja je takodje vladina zvanicnica. Ona je uz sliku napisala. Trudnoca ne stiti od kovida, vakcina da.
Image

Dio je to kampanje vakcinacije trudnica. Do sada je vakcina prepurucivana samo onima u i iznad drugog tromjesecja trudnoce ni vlada sve cesce spominje vakcinaciju za sve. Predlagano je da trudnice do treceg mjeseca ne podlazu obaveznoj propusnici ali se i to lagano mjenja i trenutno je u nekoj sivoj zoni
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84578
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16661 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Fuddo » 27 Jul 2021, 21:01

insomnia wrote: 27 Jul 2021, 20:48 Propaganda se nastavlja. Ministar zdravstva licno zasukao je rukave i vakcinisao trudnicu koja je takodje vladina zvanicnica. Ona je uz sliku napisala. Trudnoca ne stiti od kovida, vakcina da.
Image

Dio je to kampanje vakcinacije trudnica. Do sada je vakcina prepurucivana samo onima u i iznad drugog tromjesecja trudnoce ni vlada sve cesce spominje vakcinaciju za sve. Predlagano je da trudnice do treceg mjeseca ne podlazu obaveznoj propusnici ali se i to lagano mjenja i trenutno je u nekoj sivoj zoni
Ima njoj 50 godina, najmanje
A trudna
Sto su vam te vladine zvanicnice cestite,
Mashala
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43019
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14213 times
Been thanked: 12781 times
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Masamune » 27 Jul 2021, 21:04

Rum wrote: 27 Jul 2021, 17:04 FB_IMG_1627398021971.jpg
Budaletina. Niko normalan ne zeli nekome smrt djece koliko god da se ne slazes sa necijim uvjeernjima.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by insomnia » 27 Jul 2021, 21:05

E j.... li je. 42. Sad sam gledo. Vilino godiste 😂
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14923
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by vila » 27 Jul 2021, 21:07

insomnia wrote: 27 Jul 2021, 21:05 E j.... li je. 42. Sad sam gledo. Vilino godiste 😂
To se kaze,baba!
:D.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by insomnia » 27 Jul 2021, 21:08

Mozda je on i bocno i prvi put. Gledam kae vjernica katolkinja 😂
Cojka nidje. Ne zna se ni ko je skovo ovo sad u trbuhu
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Post Reply

Return to “Ankete”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests