Treba li mijenjati tekst na spomen pločama posvećenim žrtvama agresije na BiH

Moderator: Krokodil Behko

Treba li mijenjati tekst na spomen pločama posvećenim žrtvama agresije na BiH

da
1
7%
ne
7
47%
treba malo ublažiti
0
No votes
treba malo pooštriti
4
27%
treba skinuti sve ploče u ime suživota
0
No votes
treba dodati još ploča
3
20%
ne znam
0
No votes
 
Total votes: 15

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15377
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 650 times
Been thanked: 2130 times
Status: Online

Re: Treba li mijenjati tekst na spomen pločama posvećenim žrtvama agresije na BiH

Post by Laser » 13 Apr 2021, 19:01

Ništa ne mijenjati.

Treba postaviti još ploča.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26400
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1867 times
Been thanked: 4093 times
Status: Offline

Re: Treba li mijenjati tekst na spomen pločama posvećenim žrtvama agresije na BiH

Post by Beni » 13 Apr 2021, 19:27

Sarajevske ruže, cudo im to nije trn u oku.
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: Treba li mijenjati tekst na spomen pločama posvećenim žrtvama agresije na BiH

Post by Krokodil Behko » 15 Apr 2021, 20:09

E evo je, dogradonačelnica Anja Margetić (kako sam razumio) hoće da mijenja tekst na pločama.
Nije im dugo trebalo.


Dogradonačelnica Sarajeva Anja Margetić odgovorila gradonačelniku Istočnog Sarajeva


Image


Dogradonačelnica Sarajeva Anja Margetić komentirala je za N1 zahtjev gradonačelnika Istočnog Sarajeva da se ploča s gradske Vijećnice ukloni.

Poručila je kako je to čista provokacija.

Gradonačelnica je rekla da ploča neće biti skinuta, a ne da neće biti mijenjana. To nam ostavlja prostora da razgovaramo, bez toga nema ništa. Mislim da ono što je gospodin Arnaut rekao kod vas u emisiji je dobro rečeno. Da se stavi Vojska RS na osnovu zvanične presude zvaničnog suda. Da se tako fromuliše. Ja imam jako puno prijatelja Srba koje taj izraz vrijeđa. Ostali su u Sarajevu sve vrijeme“, kazala je Margetić za N1.

Istaknula je kako su gradonačelnicu Benjaminu Karić “uhvatili na prepad”.

“To je nepošteno od gradonačelnika Istočnog Sarajeva. Da mu to bude prva komunikacija prema novoj gradonačelnici. To je čista provokacija. Ne možemo tako. Trebamo ići naprijed. Te stvari će se sigurno, sto posto, razgovorima popraviti”, zaključila je Margetić.

(SB)
online

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Treba li mijenjati tekst na spomen pločama posvećenim žrtvama agresije na BiH

Post by insomnia » 15 Apr 2021, 21:34

Pa ja. Ko ce ako nece Anja
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Treba li mijenjati tekst na spomen pločama posvećenim žrtvama agresije na BiH

Post by arzuhal » 15 Apr 2021, 21:47

Taj tekst, odnosno sintagma "sroski zločinci" u potpunosti je u skladu sa srpskom političkom filozofijom: Republika Srpska, Srpsko Sarajevo, Srpski Brod, Srpske šume, Srpske pošte, Srpska govna...

Tako i: srpski zločinci, jbg.
uzmi Lysobact

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Treba li mijenjati tekst na spomen pločama posvećenim žrtvama agresije na BiH

Post by arzuhal » 15 Apr 2021, 21:51

Ljubo Ćosić, gradonačelnik Istočnog Sarajeva i ranjenik ploče:

“Postoji neka presuda Haškog tribuala, mi u RS ne priznajemo te presude”.

“Mladić je bio komandant Vojske RS. Neću inicirati da se ta tabla makne”.

“Zašto bi ulica 9. januara vrijeđala nekoga?”

“Ne priznajemo sud u Hagu jer je presudio toliki broj Srba, na toliko godina. A ko je pobio Srbe? Nemojte mi pričati o Federalnim Srbima. Nađete neku dvojicu-trojicu likova da pričaju priče. U RS živi srpski narod koji misli 95 posto ovo što ja mislim. Ne mogu da priznam nekoe Dragane koji pričaju priče okrenute protiv srpskog naroda”

“Bošnjaci imaju jednu nesreću, pozivaju se na cijeli svijet. Sud je presuđivao samo Srbe. Oni mogu svoje presude mačku o rep da okače.”
uzmi Lysobact

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Treba li mijenjati tekst na spomen pločama posvećenim žrtvama agresije na BiH

Post by Mirelam » 15 Apr 2021, 21:56

Gomez wrote: 13 Apr 2021, 19:27 Sarajevske ruže, cudo im to nije trn u oku.
j... ga, to su oni postavili, ne moze se mijenjati. :123

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Treba li mijenjati tekst na spomen pločama posvećenim žrtvama agresije na BiH

Post by Taare » 15 Apr 2021, 22:28

arzuhal wrote: 15 Apr 2021, 21:47 Taj tekst, odnosno sintagma "sroski zločinci" u potpunosti je u skladu sa srpskom političkom filozofijom: Republika Srpska, Srpsko Sarajevo, Srpski Brod, Srpske šume, Srpske pošte, Srpska govna...

Tako i: srpski zločinci, jbg.
Niko ne umije sastavit ko arzuhal.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: Treba li mijenjati tekst na spomen pločama posvećenim žrtvama agresije na BiH

Post by Krokodil Behko » 16 Apr 2021, 10:09

I tako eto. Treba skinuti ploče, jer su Srbi u međuvremenu naučili historiju i više neće opsjedati Sarajevo.


Što se tiče natpisa na pločama u Dobrovoljačkoj ulici i Vijećnici – rekao je:

“Srpski zločinci nije ništa dugo nego generalizacija, jednom narodu uskraćujete prava zagarantovana ustavom. Taj narod se tu osjeća nesigurno. Put je da se dogovaram sa kolegama iz Sarajeva, mislim da je to logičnije da radim. Treba obilježiti svako mjesto stradanja. Pogotovo ondje gdje su stradali civili. U Ferhardiji su stradali civili. Vijećnica je javni obejkat. To ko je postavljao table – morao je voditi računa da će se uvrijediti jedan narod”, rekao je Ćosić.

“Ne znam šta bih napisao. Ako ima dokaza da su ubijeni od Vojske RS. Sigurno da je ispaljena sa položaja Vojske RS. Trebalo bi da piše odakle, da znamo ko je ispalio granatu odakle su stradali ljudi. Srpski zločinci – to generalizuje jedan narod”, izjavio je Ćosić.



Ćosić je tokom gostovanja rekao da se u Srebrenici desio “ogroman zločin”, ali da za njega i njegov narod genocid neće biti kvalifikacija.

“Postoji neka presuda Haškog tribuala, mi u RS ne priznajemo te presude”.

Ćosić je rekao da i po pitanju Vijećnice “postoje različita mišljenja. Govore da je bilo paljevina iznutra u Vijećnici”.

A Markale?



“Žao mi je svakog čovjeka koji je stradao”

“Vjerovatno je pretpostavka da je ispaljena sa položaja Vojske RS. Bilo je komisija koje tvrde da nije mogla pod tim uglom. Žao mi je svakog čovjeka koji je stradao. Ako je ispaljena sa položaja Vojske RS – treba za to da odgovara”, kazao je.

On je rekao da se Sarajevo poziva na antifašizam i da zbog toga treba da promijeni brojne nazive ulica.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: Treba li mijenjati tekst na spomen pločama posvećenim žrtvama agresije na BiH

Post by Krokodil Behko » 16 Apr 2021, 10:12

Znači, negira da je srpska vojska pobila civile i u Ferhadiji i po Markalama, a Vijećnica ..?
Treba obilježiti svako mjesto stradanja. Pogotovo ondje gdje su stradali civili. U Ferhardiji su stradali civili. Vijećnica je javni objekat.
Razumio sam da paljevina javnih objekata, nije zločin, plus što on baca sumnju kako je ista zapaljena iznutra, a to znači opet sami sebe?

Definitivno treba još ploča. Ona na Vijećnici, treba da bude veća od same zgreade.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: Treba li mijenjati tekst na spomen pločama posvećenim žrtvama agresije na BiH

Post by Krokodil Behko » 16 Apr 2021, 10:17

I da, za one koji nemaju (a mnogi nemaju) širok pregled igre, nije ovo slučajno sad pokrenuto.

Dodik je morao odšarafiti ploču s Karadžićevim imenom, a u roku od desetak dana, mora povući priznanja ratnim zločincima. Žele da se ove ploče skinu, kako bi žrtve Sarajeva izjednačili s Karadžićem.
Taj Peđin Arnaut i ova kokoš Margareta ili kako već, ili nemaju sluha za politiku, ili je nešto drugo u pitanju.
online

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Treba li mijenjati tekst na spomen pločama posvećenim žrtvama agresije na BiH

Post by Odraz » 16 Apr 2021, 10:25

Nedovoljno je ploca ... :kafa

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26400
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1867 times
Been thanked: 4093 times
Status: Offline

Re: Treba li mijenjati tekst na spomen pločama posvećenim žrtvama agresije na BiH

Post by Beni » 16 Apr 2021, 10:35

Krokodil Behko wrote: 16 Apr 2021, 10:17 I da, za one koji nemaju (a mnogi nemaju) širok pregled igre, nije ovo slučajno sad pokrenuto.

Dodik je morao odšarafiti ploču s Karadžićevim imenom, a u roku od desetak dana, mora povući priznanja ratnim zločincima. Žele da se ove ploče skinu, kako bi žrtve Sarajeva izjednačili s Karadžićem.
Taj Peđin Arnaut i ova kokoš Margareta ili kako već, ili nemaju sluha za politiku, ili je nešto drugo u pitanju.
rekoh ja da im treba mater jebavat
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Treba li mijenjati tekst na spomen pločama posvećenim žrtvama agresije na BiH

Post by insomnia » 16 Apr 2021, 10:43

PeDzina peta kolona
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: Treba li mijenjati tekst na spomen pločama posvećenim žrtvama agresije na BiH

Post by Krokodil Behko » 18 Apr 2021, 09:17

I tako eto, oni nešto zahtijevaju, naaša hrabra ljevica spremna na kompromis i na kraju dobijemo podizanje ljestvice, od strane istog tog četničića iz I. Sarajeva
– A ne smije se zaboraviti da je NATO inscenirao zločine na sarajevskim Markalama i Račku na Kosovu da bi bombardovao srpski narod i ovakva podsjećanja treba organizovati posebno za mlade naraštaje – poručio je Ćosić.
Logika nam govori, on zapravo NE ŽELI, da se tekst na pločama mijenja. Pustio je tu priču u opticaj, jer se plaši da se i kod njega, ne desi neka pobjeda opozicije, pa da napomene Srbima za te "skandalozne natpise".
Međutim, kad su ovi ljevičari rekli da su spremni na kompromis ( ima, i Miro Lazović je rekao kako treba razmisliti o tome ), ovaj se četničić uplašio, da će ostati bez babaroge za "njegove" Srbe, pa je ovom izjavom o režiranju Markala, namjerno podigao ljestvicu, znajući da sad od promjene teksta neće biti ništa.
online

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Treba li mijenjati tekst na spomen pločama posvećenim žrtvama agresije na BiH

Post by Naseef Mushroom » 18 Apr 2021, 10:10

Kada bi oko tog non-papera stvarno bilo istine i kada bi Bošnjake smjestili u 5% BiH državice opet bi se morali smarati u zajedništvu sa ovim pritajenima iz Njihove Stranke.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

medvjed23
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3040
Joined: 27 Mar 2019, 22:01
Has thanked: 507 times
Been thanked: 383 times
Status: Offline

Re: Treba li mijenjati tekst na spomen pločama posvećenim žrtvama agresije na BiH

Post by medvjed23 » 18 Apr 2021, 12:02

arzuhal wrote: 15 Apr 2021, 21:47 Taj tekst, odnosno sintagma "sroski zločinci" u potpunosti je u skladu sa srpskom političkom filozofijom: Republika Srpska, Srpsko Sarajevo, Srpski Brod, Srpske šume, Srpske pošte, Srpska govna...

Tako i: srpski zločinci, jbg.
treba li takvu politiku ohrabrivati ili obeshrabrivati?
too dark for finding my ground.. and trees.. shiver and sway..

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Treba li mijenjati tekst na spomen pločama posvećenim žrtvama agresije na BiH

Post by arzuhal » 18 Apr 2021, 12:03

medvjed23 wrote: 18 Apr 2021, 12:02
arzuhal wrote: 15 Apr 2021, 21:47 Taj tekst, odnosno sintagma "sroski zločinci" u potpunosti je u skladu sa srpskom političkom filozofijom: Republika Srpska, Srpsko Sarajevo, Srpski Brod, Srpske šume, Srpske pošte, Srpska govna...

Tako i: srpski zločinci, jbg.
treba li takvu politiku ohrabrivati ili obeshrabrivati?
Podjebavati. Jer ne možeš je ni obeshrabriti ni više ohrabriti.
uzmi Lysobact

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Treba li mijenjati tekst na spomen pločama posvećenim žrtvama agresije na BiH

Post by Mirelam » 18 Apr 2021, 12:13

Pa eto neka predloži ovaj Lukavički gradonačelnik šta treba da piše, pa će se uzeti u razmatranje. :D.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53910
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15232 times
Status: Offline

Re: Treba li mijenjati tekst na spomen pločama posvećenim žrtvama agresije na BiH

Post by HAVANA » 18 Apr 2021, 12:19

Recimo moze ...Ko je zapali j.... mu sestru i srpskog svata.Il tako nesta,ima varijacija na temu.I ideja finih.Nek probere gradonacelnik.I njemu j.... sestru... :ćitire
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “Stare ankete”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests