Šta sa alkoholom?

Moderator: Krokodil Behko

Šta sa alkoholom?

da ostane kako i jeste
3
12%
učiniti ga jeftinijim i dostupnijim
2
8%
povećati akcize na promet alkohola za 100%
0
No votes
pokrenuti medijsku akciju o štetnosti alkohola
6
24%
povećati akcize i pokrenuti medijsku akciju o štetnosti
2
8%
strožije primjenjivati zakon o zabrani prodaje alkohola maloljetnim osobama
6
24%
alkohol se može prodavati samo u trgovinama za alkoholna pića
1
4%
zabraniti točenje alkohola u svim gradskim jezgrama
1
4%
drastično kažnjavati sve osobe u pijanom stanju na javnim mjestima
3
12%
uvesti porez na domaću rakiju 200%
0
No votes
nešto drugo
1
4%
nemam stav
0
No votes
 
Total votes: 25

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Šta sa alkoholom?

Post by Pasaga » 22 Apr 2014, 19:39

Ljudi koji piju vino,nikad nemogu biti teski alkosi,pijanice.... :valja
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Šta sa alkoholom?

Post by storm » 22 Apr 2014, 22:11

Pasaga wrote:Ljudi koji piju vino,nikad nemogu biti teski alkosi,pijanice.... :valja
vinko coce je kazivao....domaće vino nije alkohol :ooo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Trepavica
Status: Offline

Re: Šta sa alkoholom?

Post by Trepavica » 24 Apr 2014, 07:54

Povećati novčane kazne - oduzimati vozačke dozvole , mislim da država po tom pitanju i ne čini puno šta , kako bi problema prozrokkvanih alkoholom bio puno manji..

Zabraniti alkohol , maloljetnicima , pa čak i ograničiti prodaju alkohola 1l žestokog pića mjesečno bi trebalo biti dozvoljeno ( a i to je previše) .


Vlasnici kafana - kafića , diskoteka također uključiti u akcije protiv vožnje motornih vozila nakon konzumiranja alkohola..i oni da imaju svoj taxi - bus , koji ce da razvozi osobe koje su pod uticajem alkohola i droga....

U BiH je li maloljetnicima dozvoljen pristup discoteksma ako nisu u pratnji punoljetne osobe ?!

Ima se puno toga poraditi po pitanju alkohola - ali... kako zakoni se sprovode i poštuju ,načekat čemo se još puno..i nedužni će plaćati životima ..nažalost !

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Šta sa alkoholom?

Post by storm » 24 Apr 2014, 09:09

Trepavica wrote:Povećati novčane kazne - oduzimati vozačke dozvole , mislim da država po tom pitanju i ne čini puno šta , kako bi problema prozrokkvanih alkoholom bio puno manji..

Zabraniti alkohol , maloljetnicima , pa čak i ograničiti prodaju alkohola 1l žestokog pića mjesečno bi trebalo biti dozvoljeno ( a i to je previše) .


Vlasnici kafana - kafića , diskoteka također uključiti u akcije protiv vožnje motornih vozila nakon konzumiranja alkohola..i oni da imaju svoj taxi - bus , koji ce da razvozi osobe koje su pod uticajem alkohola i droga....

U BiH je li maloljetnicima dozvoljen pristup discoteksma ako nisu u pratnji punoljetne osobe ?!

Ima se puno toga poraditi po pitanju alkohola - ali... kako zakoni se sprovode i poštuju ,načekat čemo se još puno..i nedužni će plaćati životima ..nažalost !
sve je to doronamjerno trep...kužim......ali to ujedno i sputava jednu mladost, spontanost.....onih kretena će se uvijek naći da rade sranja na cesti, taman da uvedeš 100% prohibiciju...

ja bi više uložio u edukaciju, informiranost...neke akcije......nego donijeti gomilu nekih zabrana....to je najlakše :123

a čovjek je biće, da nema zakona i zabrane, koju nije kadar izigrati..
ipak najviše toga dolazi od kućnog odgoja.....malo su koga zakoni i zabrane doveli do pameti....kazni ga, on opet ponovi i tako u krug...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Trepavica
Status: Offline

Re: Šta sa alkoholom?

Post by Trepavica » 24 Apr 2014, 09:38

storm wrote:
Trepavica wrote:Povećati novčane kazne - oduzimati vozačke dozvole , mislim da država po tom pitanju i ne čini puno šta , kako bi problema prozrokkvanih alkoholom bio puno manji..

Zabraniti alkohol , maloljetnicima , pa čak i ograničiti prodaju alkohola 1l žestokog pića mjesečno bi trebalo biti dozvoljeno ( a i to je previše) .


Vlasnici kafana - kafića , diskoteka također uključiti u akcije protiv vožnje motornih vozila nakon konzumiranja alkohola..i oni da imaju svoj taxi - bus , koji ce da razvozi osobe koje su pod uticajem alkohola i droga....

U BiH je li maloljetnicima dozvoljen pristup discoteksma ako nisu u pratnji punoljetne osobe ?!

Ima se puno toga poraditi po pitanju alkohola - ali... kako zakoni se sprovode i poštuju ,načekat čemo se još puno..i nedužni će plaćati životima ..nažalost !
sve je to doronamjerno trep...kužim......ali to ujedno i sputava jednu mladost, spontanost.....onih kretena će se uvijek naći da rade sranja na cesti, taman da uvedeš 100% prohibiciju...

ja bi više uložio u edukaciju, informiranost...neke akcije......nego donijeti gomilu nekih zabrana....to je najlakše :123

a čovjek je biće, da nema zakona i zabrane, koju nije kadar izigrati..
ipak najviše toga dolazi od kućnog odgoja.....malo su koga zakoni i zabrane doveli do pameti....kazni ga, on opet ponovi i tako u krug...
Ma vidi neko ko zeli zabavu , moze biti i bez kapljice alkohola , i da uživa 100% u svemu , također i da bude spontan - u tome zaista alkohol mu nije potreban ..i kakva je to zabava kad nakon nje se i me sjeća nicega... Mrtvog pijanog ga dovezu kuci...mislim stvarno.... Ako osjeca da treba alkohol onda bih rekla da je do osobe lično , .. Mladi imaju načina bezbroj da se informiraju o svemu sto hoce , ali nemaju podrsku ... Naravno da je kucni odgoj faktor svega , jer ja kao majka ne mogu reci djetetu alkohol / droga nije dobro , a ja da licno konzumiram , ne ide...


Pravila i zakoni moraju biti u svemu , gdje nema zakona opsti je haos , kao i u jednoj porodici , pravila se moraju poštovati da bi bili svi zadovoljni i sretni ..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Šta sa alkoholom?

Post by Krokodil Behko » 26 May 2018, 10:21

Situacija eskalira.
Tako je to kad ministri neće da čitaju naš forum, mogli su blagovremeno djelovati i spriječiti sva ova ubistva žena, djece, komšija, roditelja, ko koga stigne :sok
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Šta sa alkoholom?

Post by Hannibal » 26 May 2018, 13:40

alkohol je najvece zlo!
🐽

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Šta sa alkoholom?

Post by Nice try » 26 May 2018, 16:07

Pasaga wrote: 22 Apr 2014, 19:39 Ljudi koji piju vino,nikad nemogu biti teski alkosi,pijanice.... :valja
Mogu,mogu :hihi

Šta bi vi učinili da imate vlast, a želite se pozabaviti ovim društvenim problemom?

Može li se išta postići sa nekim vrstama prohibicije ili sa što većim akcizama na alkohol?
Povećati cijene,valjda bi ga to učinilo barem malo manje dostupnim.
Mada,kad vidim kako se odvija situacija sa poskupljenjem cigareta,poskupljenje mi i nije pametna ideja :hm
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15111
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 956 times
Been thanked: 945 times
Status: Offline

Re: Šta sa alkoholom?

Post by Tokmak » 26 May 2018, 18:12

Treba ga piti. :bravo
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Post Reply

Return to “Stare ankete”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests